Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Говорилня или дрън-тема тема

petie1
 Сподели

Препоръчан отговор

• Отговори 3,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 2 часа, TheDirtyCleaner написа:

Debian-добре се държи.Малко бавничък.Не съм го тествал сериозно-май малко,му куца сигурността?Иначе,големи издевателства правих-няма чупене.

Все пак това е Дебиан а не Арч трудно се чупи а за сигурноста вече е относително на десктоп версиите не е така затегната така да се кажем същото важи и за скороста и тя зависи от доста фактори най вече хардуера на машината :)

П.С. Докъде стигнахме с изнасянето към Марс?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, petie1 написа:

Все пак това е Дебиан а не Арч трудно се чупи а за сигурноста вече е относително на десктоп версиите не е така затегната така да се кажем същото важи и за скороста и тя зависи от доста фактори най вече хардуера на машината :)

Хардуера е ок.Не че е бавен но,е по-бавен от дериватите с които съм свикнал.Иначе,отлична система.Утре ще тествам сигурността.

преди 10 минути, petie1 написа:

П.С. Докъде стигнахме с изнасянето към Марс?

С Ането,цял ден пишем писмо до Мъск.Оставил съм я,да го превежда,на Английски.хахаххахахахаа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, TheDirtyCleaner написа:

Хардуера е ок.Не че е бавен но,е по-бавен от дериватите с които съм свикнал.Иначе,отлична система.Утре ще тествам сигурността.

Аа сетих се нещо имаше начин да се ускори системата ако е на обикновен диск (механичен) трябва да го изровя къде го забутахме

преди 13 минути, TheDirtyCleaner написа:

С Ането,цял ден пишем писмо до Мъск.Оставил съм я,да го превежда,на Английски.хахаххахахахаа

Добре че не е на немски

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, petie1 написа:
преди 6 минути, petie1 написа:

обикновен диск

Не,на SSD е.Утре ще се занимая.

преди 8 минути, petie1 написа:

Добре че не е на немски

Тя Немския,го владее като майчин.Завършила е Junker School.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, TheDirtyCleaner написа:

Аа добре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, petie1 написа:

Аа сетих се нещо имаше начин да се ускори системата ако е на обикновен диск (механичен) трябва да го изровя къде го забутахме

Добре че не е на немски

Що нали е учила немски език. Родата се е преместила в Дойчланд.

Има много буби и при Линукс. Увеличиха се бубите при Линукс.

heise online: Mehr Malware bedroht Linux.

https://www.heise.de/news/Mehr-Malware-bedroht-Linux-6332099.html?wt_mc=rss.red.ho.ho.atom.beitrag.beitrag

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей,като ми каже някой-Нищо не разбирам от Линукс ииииииииииииииии.Какво има да разбираш-мишка,клавиатура,браузер...Иначе Дебиан-железен.Появиха се две дупки,изобщо не е кахър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, TheDirtyCleaner написа:

Ей,като ми каже някой-Нищо не разбирам от Линукс ииииииииииииииии.Какво има да разбираш-мишка,клавиатура,браузер...Иначе Дебиан-железен.Появиха се две дупки,изобщо не е кахър.

Нали ти казах? Това да не ти е Арч

преди 1 час, Гост. написа:

Здравейте,как сте? Абе,къде е Анчето? 

Беше се засилила към Марс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, petie1 написа:

Беше се засилила към Марс

Архимед казва-Дайте ми,достатъчно голям лост...Анне,понеже не вярва на ракетите казва-дайте ми,достатъчно голяма прашка...Нали,да е хендмейд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, TheDirtyCleaner написа:

Архимед казва-Дайте ми,достатъчно голям лост...Анне,понеже не вярва на ракетите казва-дайте ми,достатъчно голяма прашка...Нали,да е хендмейд.

Е те са строени от Вернер фон Браун който е имал също идея да се построи колонния на Луната......

Абе нещо не се вързва на берковската принцеса не й останаха слюнки от плюене по Били Гея ама иначе ползва Джамовете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, petie1 написа:

иначе ползва Джамовете

Нека да го ползва.Я си представи,че тръгне да учи-sudo apt...Подлуждане на линукс форума.Ще има-Какво е терминал?И моля,без подигравки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 16.01.2022 г. в 9:08, ntm7iv написа:

А BIOS е по-скоро фърмуер

Цитат

Има четири основни етапа в процеса на зареждане на вашата операционна система и те протичат в следния ред:

1. BIOS : Стои за Основна система за вход/изход и е отговорен главно за зареждане на буутлоудъра. Когато компютърът се стартира, той стартира самотестване при включване (POST), за да се увери, че основният хардуер, като паметта и твърдия диск, работи правилно. След това BIOS ще провери Master Boot Record (MBR) на основния твърд диск, който е раздел на вашия твърд диск, където се намира зареждащият механизъм.
  2. Буутлоудър : Зарежда ядрото в RAM с набор от параметри на ядрото.
  3. Ядро : Основната функция на ядрото е да инициализира устройства и памет. След това зарежда init процеса.
  4. В него : Отговаря за стартирането и спирането на основни услуги във вашата система.

Забележка : BIOS не е процес, свързан с Linux, това е процес, който се случва независимо от вашата операционна система.

от тук

Това, че всяка фирма произвеждаща дънна платка за компютър го записва на отделна интегрална схема, която може да се препрограмира изцяло или частично е друго нещо. 

В настройките на въпросния се указва дали да се наследят конфигурациите от производителя или ОС ще ползва своя. 

Малцина са тези, които модифицират по свой си начин въпросния. = Получавате коренно различно стартиране на машината и достъпът към определени ресурси на машината не са подвластни на ОС. Някакъв вход/изход не е достъпен. ;) Друг е въпроса дали чрез някаква програма към въпросния вход/изход му подаваш данни, който устройство зад него реагира по определен начин, за да стане "видимо" на ОС. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ако си цар на асемблер да може

преди 9 часа, TheDirtyCleaner написа:

Нека да го ползва.Я си представи,че тръгне да учи-sudo apt...Подлуждане на линукс форума.Ще има-Какво е терминал?И моля,без подигравки.

Вярно е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, TheDirtyCleaner написа:

Запушвай немедлено! Пуберите му викат пач... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, JKirilov написа:

Запушвай немедлено! Пуберите му викат пач... ;)

Няма нужда.Не вярвам да съм интересен,на службите.Вътре ще намерят-десктоп на Кейт Бекинсейл,GIMP и първите осем сезона на "Двама мъже и половина".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, P!NK написа:

Хмм, с тия нисички и слабички, може да им влезеш в полезрението, в една друга графа. :D 

А,само гледам.И то с едното око.Че колкото остаряваме,моята повече ме ревнува.Викам-ама оууу,когато трябваше не ме,сега ли?Онзи ден,разглеждам спортни коли и тя-Ясна е работата!Спортна кола...Кризата,май те застига.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

petie1   

Твойта принцеса се оплете в лъжите си! На война го обърна, тръгна Американците да унищожава, после взе да ме обижда, :D и накрая си легна! В темата за КОВИД19.:giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ДзВяРа! написа:

petie1   

Твойта принцеса се оплете в лъжите си! На война го обърна, тръгна Американците да унищожава, после взе да ме обижда, :D и накрая си легна! В темата за КОВИД19.:giggle1:

На моята принцеса името й започва с Л а не с п и е наистина принцеса за разлика от берковското чудо

Ако не са нацистите ще са американците бинарна система е

преди 1 час, P!NK написа:

Хмм, с тия нисички и слабички, може да им влезеш в полезрението, в една друга графа. :D 

Ама тия много бият бре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...