Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Подкрепи Kaldata в Сайт на годината

Препоръчан отговор

• Отговори 283
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

• Администратор
преди 2 минути, Banesc написа:

много добре написано вдъхва доверие 

може ли скрийншот на кода който отговаря за  съобщенията кой има достъп

Целият код на софтуера, може да получиш тук: https://invisioncommunity.com/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор
преди 1 минута, Banesc написа:

шегувам се ти пък се хвана

гузен негонен бяга 

Изобщо не бягам, питаш - отговарям. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, ice_lion__01 написа:

Аууу, Калинчо моли потребителите да гласуват за сайта....Какво доживях да видя...ццц. Ами сега какво да правя? Как да гласувам за него, като самият той ми наложи доказано незаслужено наказание? Исках да гласувам, ама нямам желание. Дано Калин да не спечели и да е на второ място за да го е яд най-много. Ако може разликата да е точно един глас, за да си каже, че точно аз съм бил причината и да си припомни как ме е наказал три дни без никаква основателна причина.

Калинчо, отдавна не те харесвам...ама никак. Да ти приседне анкетата.

Нищо, гласувай в моите анкети и всичко ще е точно. 😏

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Kalin Karaboychev написа:

И когато някой прекали и го ограничим за определен период то той неминуемо се сърди и въпреки, че години наред е писал свободно без никой да го ограничава, изведнъж форума става лош, ограничавали се правата му и т.н. 

Момчета и момичета - преди да се сърдите на Калин - осъзнайте, че има места, където няма да ви предупреждават!
Още първото стъпване „накриво“ и ... „пътя, чантата и за ляб“! Бан завинаги!

Хората са казали - „Умно куче ... в мъгла не лае!“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Mediterranean написа:

Нищо, гласувай в моите анкети и всичко ще е точно. 😏

По-ползотворно ще е. Дори за Джимин бих гласувал, отколкото за някой администрацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, ostavime написа:

Ебати реването за 3 дни наказание! 😁 

Не е важно дали е 3 часа, дена или месеца. Въпроса е принципен. Като видиш, че има някъде спор за нещо, остави ги да си спорят. Това са си техни неща. Къде се бъркаш "измежду шамарите". Друг е въпроса, че в повечето случай някои неща за супер маловажни. А че всеки си тълкува правилата както си иска е друг въпрос. Админа е толкова нагъл, че вместо да се извини, заплашва че пак ще направи същото. Ами първо го опиши в правилата подробно и недвусмислено тогава наказвай. Така не се печели уважение, печелят се противници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, ice_lion__01 написа:

Не е важно дали е 3 часа, дена или месеца. Въпроса е принципен. Като видиш, че има някъде спор за нещо, остави ги да си спорят. Това са си техни неща. Къде се бъркаш "измежду шамарите". Друг е въпроса, че в повечето случай някои неща за супер маловажни. А че всеки си тълкува правилата както си иска е друг въпрос. Админа е толкова нагъл, че вместо да се извини, заплашва че пак ще направи същото. Ами първо го опиши в правилата подробно и недвусмислено тогава наказвай. Така не се печели уважение, печелят се противници.

Спазването на правилата е въпрос на елементарно възпитание и култура. Дори не трябва да ги има тези правила, ако всеки има акъл за 2 стотинки. Каквото и да се напише в правилата, ако нямаш възпитание и култура, няма файда. 

А ти да ми ревеш тука 5 страници, че израза "да ми ядеш патката" не е за накзание, говори достатъчно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност ostavime аз също съм забелязал че за силни обиди от едни потребители те не се наказват защото явно са по тачени от админите , а други за по-малки обиди или просто думи които  биха звучали вулгарно на едни и напълно нормално на други се наказва.Кога е от лични симпатии , кога от недоглеждане е все едно.Тука разбира се има хора с икономически интереси , но да си затваряме очите че нашето общество не произвежда простащина която си е много свойствена на умиращата ни нация и просто да се банва защото някой си не е успял да се "цивилизова" също е маймунщина която започва да дразни.Трябва да сме наясно за това което всъщност представляваме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голяма простотия с таз автоматична модерация по ключови думички. Кибичим и чакаме за възпитател, пардон, модератор, пък те заети. Да трият неудобни коментари по любимата им партия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво толкова се оплаквате? Кой бил наказан, кой нещо друго. Никой не е държан насила в сайта и форума. За 14 години от както съм регистриран във форума съм имал наказания и пререкания с колеги и модератори, но както се казва "голяма работа". Минало, свършено. Намирал съм и продължавам да намирам доста полезна информация в сайта и форума. Така, че дребните търкания не ме спряха да дам своя глас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, andreygg написа:

Какво толкова се оплаквате?

Не бе само да публикуват кои точно думички и кои точно части от тялото си ги възприемат за мръсни и неприлични. Както споменах - у втора група в детската градина се учихме да псуваме на майка. Значи модерацията е за нещо като първа група.

Ся като не знам кое точно ще ми го спре филтъра и ми е нечитаем текстът. Примерно циг @ анин дори не е обидно, ама съм принуден да блъскам шльокавица, щото модовете им никакви ги няма, и по-добре тъй!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, IvanKirov написа:

Примерно циг @ анин дори не е обидно, ама съм принуден да блъскам шльокавица, щото модовете им никакви ги няма, и по-добре тъй!

Тази дума в удебеленото не е цензурирана, както и много турски обидни думи като ахмак, абдал, серсем, будала, балама, глупав! Пак си спал в драките. :baby4:  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, IvanKirov написа:

Не бе само да публикуват кои точно думички и кои точно части от тялото си ги възприемат за мръсни и неприлични. Както споменах - у втора група в детската градина се учихме да псуваме на майка. Значи модерацията е за нещо като първа група.

Ся като не знам кое точно ще ми го спре филтъра и ми е нечитаем текстът. Примерно циг @ анин дори не е обидно, ама съм принуден да блъскам шльокавица, щото модовете им никакви ги няма, и по-добре тъй!

Може да им викаш и ханани. Според Паисий 

https://chitanka.info/text/3746-istorija-slavjanobylgarska/4#textstart

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Ханаан

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор
преди 14 минути, IvanKirov написа:

Не се опитвайте да заобиколите филтрите. Това ще доведе до много неприятни последствия за вашия профил. Това, че сте заменили думите с такива на латиница или звездички не означава, че може да си псувате наред. И не няма да се публикуват думите от филтъра за да не ги избягвате. Както компаниите, които се борят със спам не си публикуват алгоритмите за да не могат да се пренебрегнат така е и тук. Пишете си нормално, ако някой пост ви бъде задържан за преглед просто изчакайте да бъде прегледан. Това е идеята на задържането, а не да го избягвате това задържане. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, B-boy/StyLе/ написа:

Тази дума в удебеленото не е цензурирана, както и много турски обидни думи като ахмак, абдал, серсем, будала, балама, глупав! Пак си спал в драките. :baby4:  

Е аз откъде да знам, филтърът ми лови какво ли не, и се накъсва дискусията. Дежурният пъдар да си изпие кафето и да благоволи да ми благослови поста.

Някои от вас може и да са в тийн възраст, ама има и зрели хора тука, пълнолетни. Разговорна реч без малко лют пипер, безобиден и незасягащ - е като леща без подправки. Пробвай някой път, не става за ядене.

преди 2 минути, Kalin Karaboychev написа:

Това ще доведе до много неприятни последствия за вашия профил. Това, че сте заменили думите с такива на латиница или звездички не означава, че може да си псувате наред.

Нито сме се псували, нито ми пука за профила. Имате претенции за топ форум, пък правите пъдарски изпълнения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор
преди 2 минути, IvanKirov написа:

Нито сме се псували, нито ми пука за профила. Имате претенции за топ форум, пък правите пъдарски изпълнения.

Пъдарски не пъдарски това е. Ако не ви харесва хиксът в горе в десния ъгъл. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, IvanKirov написа:

Е аз откъде да знам, филтърът ми лови какво ли не, и се накъсва дискусията. Дежурният пъдар да си изпие кафето и да благоволи да ми благослови поста.

Някои от вас може и да са в тийн възраст, ама има и зрели хора тука, пълнолетни. Разговорна реч без малко лют пипер, безобиден и незасягащ - е като леща без подправки. Пробвай някой път, не става за ядене.

Май тук си прав. Понякога свободния речник дава по-изразителното обръщение и подпомага мисловната дейност на някои индивиди, които не осъзнават ясно картинката, в която са се насадили... ;) 

Гарнирането със свободно слово дава ясна представа колко грях има в дадено съдържание. Това би могло да предотврати по-нататъшни фейк публикации от ламера претендент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мнозина явно свързват Калдата с форума или по-точно с форумите, защото те не са само в основната насока на платформата. 

Форумът е допълнение на сайта. (Някаква си по-голяма папка...) Сайта е kaldata.com, а всичко останало е свободно пространство в което да се споделят неща не само от областта на IT, а и неща от действителността. Това по един или друг начин ще помогне на IT специалистите да изготвят своите приложения или програми по-добре в областта извън компютрите на разбираем език спрямо естеството на потребителите. 

Един програмист трябва да е запознат и с други неща, а не само с някакъв програмен език и да изтъква, че е по-знаещ от този който ще ползва програмата или приложението. 

Как иначе ще се развива един програмист?! На един потребител не му трябва да знае какво е ls или какво може да направи с някакъв скрипт, а интерфейса да е удобен и по интуиция да свърши своята работа, а не да се лута в безкрайните менюта и неструктурираните правилно данни. 

Определено тук не е детска градина, училище, а е начин за обмяна на информация. Тя е по-важната в случая, а към момента kaldata.com успява да информира за новостите по света относно IT технологиите българите. Което е похвално. 

Във свободния форум пък дава възможност да дадем "обратна връзка" към света какви хора (потребители) има в България. Наречете го маркетингово проучване, но именно по този начин се подобряват някои софтуерни продукти. Включително ОС-ми, защото какво е съвременна машина без такава?!   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 12.10.2021 г. в 11:36, IvanKirov написа:

Абе човек ...
Помниш -какво сте правили във втора група! Сега докъде я добута - до трети клас ли???
Ако искам да те обидя - даже „Ваше преосвещенство“  да ти казвам - все тая.
А  после ще те поздравя с една песен.

„Сега върви напред, натам иди, на майка си кажи!“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие гласувахте в Конкурса Сайт на годината за:

Категория: Медиен сайт
Kaldata.com - ИТ новини, Хардуер, Телефони и Гейм ревюта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване