Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя Linux дистрибуция предпочитате?

Кой Linux предпочитате?  

50 гласували потребители

1. 1. Коя Linux дистрибуция предпочитате?

• Ubuntu
      11
    • Mint
      12
    • Debian
      6
    • Arch
      6
    • Kali
      4
    • FreeBSD
      1
    • Fedora
      3
    • Manjaro
      6
    • Zorin
      0
    • Pop!_OS
      1

Препоръчан отговор

Към момента което ползвам.

Gentoo/Calculate на настолния

Proxmox на сървъра за виртуализация

Manjaro на личния и на служебния лаптоп

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, jhoro написа:

Самия въпрос Коя Linux дистрибуция предпочитате?“ е грешен!

Предпочитам Линукс - защото има много дистрибуции! И не съм обвързан с никоя!

Три пъти го прочетох и трите пъти си мисля, че казваш едно и също, но по различен начин :D Кое е грешното и защо да е грешното? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Debian за десктоп/лаптоп/WSL - заради неограничената свобода, която ми дава, колосално огромно репо и желязна стабилност.
openSUSE за сървер - заради уникално високата степен на автоматизация за инсталации/конфигурации/пачове/ъпгрейди, официална поддръжка комерсиални сърверни продукти и ентерпрайз стабилност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Три пъти го прочетох и трите пъти си мисля, че казваш едно и също, но по различен начин  Кое е грешното и защо да е грешното? 

Говоря за GNU/Linux, като акцента (и плюсовете) идват от първата част - проекта GNU.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пингвина за работа и домашно, иначе седѝ една мента за бекъп на офис щайгата, ако се задави антарктическото пиле, ама до сега само я ъпдейтвам през месец.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@PsyManDelic : Когато сложи Free BSD сред Linux дистрибуциите, нещо не те ли притесни? Някаква червена лампичка не светна ли, че нещо не е наред?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, cybercop написа:

@PsyManDelic : Когато сложи Free BSD сред Linux дистрибуциите, нещо не те ли притесни? Някаква червена лампичка не светна ли, че нещо не е наред?

Как да светне, като са му изгорели всички лампички?   :speak:

Или просто не прави разлика - между Linux и UNIX!   :nono:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До скоро ползвах Убунту и реших да опитам Манджаро ииии направо се влюбих в него. Сега съм и с двете плюс Уиндоус 11.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, astankov написа:

До скоро ползвах Убунту и реших да опитам Манджаро ииии направо се влюбих в него. Сега съм и с двете плюс Уиндоус 11.

Ногу си ... флюбчив(а)!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, jhoro написа:

Ногу си ... флюбчив(а)!

Ми такъв съм си 🤪🤪🤪

Сериозно направо ме учуди манджата с каква лекота стават някои неща който при Убунту искат сериозни гимнастики. За други неща обаче пък Убунту е незаменима. Няма пълно щастие за това и двете си ползвам 😃😃😃

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, PsyManDelic написа:

От 3 дни използвам Линукс, не съм се родил научен като вас.

Добре дошъл в РАЯ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, PsyManDelic написа:

Ние също не сме. Правиш анализ, какви нужди имаш и според тях си избираш дистрибуция. Според хардуера и чувството ти за естетика си избираш графична среда за тази дистрибуция. 

Аз съм консервативен човек, ползващ десктопа за елементарни дейности, като сърфиране в Интернет, гледане на филми и текстообработка. Поради тази причина, ползвам базова Ubuntu LTS с базова Xfce и доста класическа, направо скучна подредба на десктопа. Аз съм от хората, които не страдат от скуката, а ѝ се наслаждават. 

ubuntu-18-04-xfce.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, PsyManDelic написа:

Благодарско за разбирането :D 

И кое дистро ползваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Arch Linux, но нямам време толкова, затова Manjaro. Подобна на Arch. Заради AUR, Rolling release. Благодарение на това винаги идват новите неща. Освен AUR ползвам https://flathub.org/home примерно.

Другото важно нещо KISS, пакети, които само на потребителят му потрябва. Другото важно е перфектният pacman. 

Bildschirmfoto_2021-10-15_22-06-10.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, JohnTRIVOLTA написа:

И аз обичам изчистеният стайл:

my-Linux-PC.png

Това Уини ли е? Защо си сложил на Уини дизайна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, АСПЕКТ написа:

Arch Linux, но нямам време толкова, затова Manjaro. Подобна на Arch. Заради AUR, Rolling release. Благодарение на това винаги идват новите неща. Освен AUR ползвам https://flathub.org/home примерно.

Другото важно нещо KISS, пакети, които само на потребителят му потрябва. Другото важно е перфектният pacman. 

Не го харесвам Arch-а, ако във следващите версии го направят малко по-разбираем за обикновените потребители, със сигурност пак ще започна да го използвам. Не че изостават, но не искат да поддържат стандарта на другите дистра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, АСПЕКТ написа:

Това Уини ли е? Защо си сложил на Уини дизайна?

За да си мислят , че съм с Win !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да е базирана на Арч и сложих едно Мандже ама то много бъгаво излезе

по едно време бяха хубаво дистро сега 3 от 4 пъти забива и не иска да се рестартира наред с другите типични за тази дистрибуция бъгове от последните 1-2 години

май към Endavour ще се насочваме

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно - всички сме били в това положение!
Ние също не сме. Правиш анализ, какви нужди имаш и според тях си избираш дистрибуция. Според хардуера и чувството ти за естетика си избираш графична среда за тази дистрибуция. 
Аз съм консервативен човек, ползващ десктопа за елементарни дейности, като сърфиране в Интернет, гледане на филми и текстообработка. Поради тази причина, ползвам базова Ubuntu LTS с базова Xfce и доста класическа, направо скучна подредба на десктопа. Аз съм от хората, които не страдат от скуката, а ѝ се наслаждават. 
ubuntu-18-04-xfce.png
При мен - освен консерватизъм (и непукизъм) има и ограничения. От слаб хардуер.
Затова ползвам Лубунту. Доскоро - 20.03 LTS, а в момента - 16.04.7 LTS.
Визуално - не пипам нищо, ползвам всичко, както си идва.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване