Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя Linux дистрибуция предпочитате?

Кой Linux предпочитате?  

50 гласували потребители

1. 1. Коя Linux дистрибуция предпочитате?

• Ubuntu
      11
    • Mint
      12
    • Debian
      6
    • Arch
      6
    • Kali
      4
    • FreeBSD
      1
    • Fedora
      3
    • Manjaro
      6
    • Zorin
      0
    • Pop!_OS
      1

Препоръчан отговор

преди 35 минути, jhoro написа:

Спокойно - всички сме били в това положение!При мен - освен консерватизъм (и непукизъм) има и ограничения. От слаб хардуер.
Затова ползвам Лубунту. Доскоро - 20.03 LTS, а в момента - 16.04.7 LTS.
Визуално - не пипам нищо, ползвам всичко, както си идва.

Само да ти споделя, че след инсталиране на Compton и задаване на конфигурация се получи проблем при мен. По принцип, след нормален старт работи добре и, за това късно го забелязах. Спред приспиване и последващо събуждане, започва да изчезват части от панела. Подобно на това, което се случваше понякога с екранните джаджи при първите версии на KDE4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, jhoro написа:

Визуално - не пипам нищо, ползвам всичко, както си идва.

Мразя да е както си идва, имам право на собствен вкус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Белгиеца написа:

Мразя всичко, което се движи. Което... | Картинки | Kvo.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Белгиеца написа:

Ти мразиш поради едни други причини, а не защото имаш собствен вкус. Мразиш, защото си роден на една територия, подложен на нещо като унищожаващо псевдовъзпатиние, бил си заобиколен от едни такива хора, като теб. Цял живот си бил малтретиран психически, вероятно и физически поне от родителите ти, унижаван, неглежиран, под постоянна заплаха. Нормалните хора просто не харесват или просто за безразлични към нещо не по вкуса им, ама ти мразиш. Ти обичаш да мразиш и се гордееш с това. Виж, Китодар Тодоров и екипът му имат нещо за теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, snood написа:

Ти мразиш поради едни други причини ...

Освен причините - виж само какво казва

преди 12 часа, Белгиеца написа:

Това е „мразене“ по принцип - не проява на вкус!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, danieli написа:

Arch, FreeBSD, Gentoo. Обичам нещата да са изчистени и лесни!

Би ли пуснал екранна снимка на дистрибуцията, която ползваш в този момент с информация за версията и cal / ncal , да се вижда датата, както аз съм направил на горната снимка. Много ми се иска да видя, коя от трите ползваш в момента. Както и до каква степен е изчистена. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, cybercop написа:

Би ли пуснал екранна снимка на дистрибуцията, която ползваш в този момент с информация за версията и cal / ncal , да се вижда датата, както аз съм направил на горната снимка. Много ми се иска да видя, коя от трите ползваш в момента. Както и до каква степен е изчистена. 

Н'дей, уа. Той клъвнал на шашмите на Калдейта, не дей и ти. Не си пиши инфо за дистрото, за пакетите, не показвай скрийншоти на десктопа ти или каквато и да било друга информация. Всичко това основно  заради две причини:

1. Ти няма да видиш и стотинка от това, за сметка на друг.

2. Излагаш се на допълнителен риск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, snood написа:

Цял живот си бил малтретиран психически, вероятно и физически поне от родителите ти, унижаван, неглежиран, под постоянна заплаха.

Нормалните хора просто не харесват или просто за безразлични към нещо не по вкуса им, ама ти мразиш. Ти обичаш да мразиш и се гордееш с това.

Коя пишман врачка ти ги наговори тези тъпотии ?
Аз съм от наднормалните хора, тези със синята благородническа кръв и имам пълното право да мразя посредствени люде.
А пък даже и блокирам понякога разни психически неуравновесени съфорумци с проблемно поведение.

Няма как да съм безразличен към чернилки ( черни тъмни теми ) , направо си ги мразя.
Това че производителите на компютри се изхитриха да продават на завишени цени лаптопи, развалящи се по-бързо и загряващи и батерията отслабва и трябва да се търсят начини за пестене на оскъдната енергия, та ви пробутват тъмни теми с тази цел, мен не ме задължава да съм като на погребение постоянно вкъщи с черен екран.
Тези дето ги броиш за нормални хора, преди 1989г. ходеха 2 години в казарма, щото не им стигаше акъла да се отскубнат от това лишаване от свобода.

А този дето си ми го пуснал на видеото е женчо, от мен да го знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Белгиеца написа:

Аз съм от наднормалните хора,

Е, виждам по изказа ти... Имаше един лаф за умрелите.. Когато си умрял, ти не го знаеш и им е тъжно на другите - тези, които са живи. Същата работа е когато си тъп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, jhoro написа:

Това е „мразене“ по принцип - не проява на вкус!

Келепир има от мразенето по принцип, помага на човек да си създаде собствени естетически и етични норми.

Абе я да се сплотите между вас си блокираните "нормални" хора

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, cybercop написа:

[img]https://i.imgur.com/Dn2TUn6.png[/img]В момента -Арч 970пакета.

Screenshot_20211017_174737.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Белгиеца написа:

Келепир има от мразенето по принцип, помага на човек да си създаде собствени естетически и етични норми.

spacer.png

Като виждам над 50 човека и още толков има недобавени и казваш, че проблемът е другаде, не и при теб?

България не ме обича, аз съм е.. пича.

преди 1 час, Белгиеца написа:

Коя пишман врачка ти ги наговори тези тъпотии ?
Аз съм от наднормалните хора, тези със синята благородническа кръв и имам пълното право да мразя посредствени люде.
А пък даже и блокирам понякога разни психически неуравновесени съфорумци с проблемно поведение.

Няма как да съм безразличен към чернилки ( черни тъмни теми ) , направо си ги мразя.
Това че производителите на компютри се изхитриха да продават на завишени цени лаптопи, развалящи се по-бързо и загряващи и батерията отслабва и трябва да се търсят начини за пестене на оскъдната енергия, та ви пробутват тъмни теми с тази цел, мен не ме задължава да съм като на погребение постоянно вкъщи с черен екран.
Тези дето ги броиш за нормални хора, преди 1989г. ходеха 2 години в казарма, щото не им стигаше акъла да се отскубнат от това лишаване от свобода.

А този дето си ми го пуснал на видеото е женчо, от мен да го знаеш.

Преди 1989 година компютрите бяха също с черен екран и жълти, оранжеви или неонови сини букви. Така наречените сега терминали или конзоли.

Черен, защото намалява напрежението на очите. Също така липсата на синя светлина намалява напрежението. 

https://www.kaldata.com/it-новини/вредата-от-синята-светлина-истината-и-321507.html

Ето, ако някой не е виждал комп от тогава.

CCoQb3IW0AAkibl.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, danieli написа:

[img]https://i.imgur.com/Dn2TUn6.png[/img]В момента -Арч 970пакета.

Screenshot_20211017_174737.png

Бях на 99,99 % сигурен, че ще видя точно тази конфигурация. Спор няма, изчистена е. И на мен ми харесва.  Само е добре да кажеш на китайците да ти пратят малко RAM, че в процесора има хляб за още няколко година напред. 

преди 1 час, snood написа:

Н'дей, уа. Той клъвнал на шашмите на Калдейта, не дей и ти. Не си пиши инфо за дистрото, за пакетите, не показвай скрийншоти на десктопа ти или каквато и да било друга информация. Всичко това основно  заради две причини:

1. Ти няма да видиш и стотинка от това, за сметка на друг.

Недей да ме плашиш и ти. Малко ли ми беше снощи, че избягах от кръчмата в 22,45ч. След 23.00ч., вътре е влизал вируса и е ставало страшно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Белгиеца написа:

С тази снимка, направо ме обиждаш лично!!!
Мен ... защо ме няма там?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Белгиеца написа:

Щото те държа под око, шпионирам те.

Уаууу! Поласкан съм!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, jhoro написа:

С тази снимка, направо ме обиждаш лично!!!
Мен ... защо ме няма там?

Ми белгийската мида те харесва, нали е обратнорезбов

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, snood написа:

Не си пиши инфо за дистрото, за пакетите, не показвай скрийншоти на десктопа ти или каквато и да било друга информация. Всичко това основно  заради две причини:

1. ...

Има логика, макар и в това форумче да сме като Неуловимия Джо – бил неуловим, щото никой не го ловял.

Освен пасивното криене на лична информация другият подход е активна дезинформация.

В конкретния случай най-изгодни са, според мен, два крайни начина:

1. Кажи, че си с най-използваното дистро, Убунту, намери некъф скрийншот в мрежата, свали го на компютъра си и го качи тук като твой.

Пък нека търсят иглата в купата сено.

2. Обратното, кажи, че си с некакво много редко дистро, пък нека търсят сено из пустинята.

А ти си джиткай с некое средно разпространено.

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, extreme_b_c_d написа:

2. Обратното, кажи, че си с некакво много редко дистро, пък нека търсят сено из пустинята.

по скоро си джиткам с жива флашка на версии 4.12 и 64.1.1
със запазване на промените
https://foro.seguridadwireless.net/live-wifislax/recopilacion-de-links-isos-wifislax/?PHPSESSID=b8e0275153da13fabd15d568d2a8a425

смятам, че не е нужно да инсталирам на харда, нещо което рядко използвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, extreme_b_c_d написа:

Има логика, макар и в това форумче да сме като Неуловимия Джо – бил неуловим, щото никой не го ловял.

Освен пасивното криене на лична информация другият подход е активна дезинформация.

В конкретния случай най-изгодни са, според мен, два крайни начина:

1. Кажи, че си с най-използваното дистро, Убунту, намери некъф скрийншот в мрежата, свали го на компютъра си и го качи тук като твой.

Пък нека търсят иглата в купата сено.

:)

Има и трети вариант...... Дистро "Направи си сам" :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже, точно това под "Memory" за какво е този кеш? И защо "swap" винаги ползва едни 20-100мб?

https://prikachi.net/image/FIGbm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, PsyManDelic написа:

image.png.16fec1997da2f46d8fa5020e2565d6a7.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване