Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Добродетелността сред различните религии.

Препоръчан отговор

преди 3 минути, dioib написа:

Тук не сме да отсъждаме кой е виновен, защото изнасяйки вината извън себе си, то се сети, че това е отричане на нещо в което ти си съгрешила ... ;) 

Знам. Не съди, за да не бъдеш съден!

Ма и не мога да седя и да гледам, как се опитват да крадат и спекулират. 

Това си е злоупотреба с власт и наивността на вярващите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 218
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 5 минути, Мери Динолова написа:

Това си е злоупотреба с власт и наивността на вярващите. 

Властта отдавна не е в религията, а в светската власт. 

Църквата е институция в която на сила не могат да те вкарат. 

В повечето случаи човек не осъзнава своята религия, а счита, че това в което той вярва е по-важно от официално признатите религии. 

Към днешна дата се вижда, че злоупотребите из светска власт са по вредни за човек, отколкото хората които свободно посещават храма на дадена религия. 

Така, че наивниците са лесна плячка не на дадена религия, а на измамници. ;) И всичко това е защото се агитира агресивно против всяка законова религия. И вместо да се споделя какво е добродетелство, то се говори за вредата от религията. Защо?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, dioib написа:

Властта отдавна не е в религията, а в светската власт. 

Църквата е институция в която на сила не могат да те вкарат. 

В повечето случаи човек не осъзнава своята религия, а счита, че това в което той вярва е по-важно от официално признатите религии. 

Към днешна дата се вижда, че злоупотребите из светска власт са по вредни за човек, отколкото хората които свободно посещават храма на дадена религия. 

Така, че наивниците са лесна плячка не на дадена религия, а на измамници. ;) И всичко това е защото се агитира агресивно против всяка законова религия. И вместо да се споделя какво е добродетелство, то се говори за вредата от религията. Защо?! 

Не съм съгласна. Като православна, искам, като вляза в наша църква да я усетя, като дом, като вкъщи - топлина, спокойствие, разбиране. А какво намираме още на входа - търгашество. Срамота! Жалко за самите места избрани за храмове, те наистина са специални и енергийно стабилни. 

Че кое е представителство на религиите, ако не техните храмове и проповедници. Ако там не откриваме добродетели, как да я намерим на улицата, във взаимоотношенията и т.н. Примера учи, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Мери Динолова написа:

А какво намираме още на входа - търгашество.

За кой храм говориш? За този в твоята енория ли? 

Не считай, че всеки храм е тържище. 

Друг е въпроса, че не си положила елементарно усилие да намериш храм който да чувстваш като дом, а така също и достоен духовен отец.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

Друг е въпроса, че не си положила елементарно усилие да намериш храм който да чувстваш като дом, а така също и достоен духовен отец. 

Напротив. Намерих си ги, и дома и учителя. По-горе съм го описала. Върни се и прочети! 

преди 2 минути, dioib написа:

Вече, всеки е. Не само манастирите, и местните църкви станаха. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Мери Динолова написа:

Напротив. Намерих си ги, и дома и учителя. По-горе съм го описала. Върни се и прочети! 

И считаш, че там е истинското православие ли?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да споря с теб. Изказах мнение по темата, което не налагам.

преди 6 минути, dioib написа:

И считаш, че там е истинското православие ли? 

Там е моята добродетелност! Както искаш го наричай, като религия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, dioib написа:

ВСЕКИ храм е тържище. Покажи един, който не е и ме заведи там. Аз лично ще снимам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, dioib написа:

И защо смяташ, че тук съм, за да комуникирам? 

Значи считаш себе си за животно щом не си тук,за да "комюникираш",a? :D

П.С
Не си тук,за да "комуникираш",но създаваш темички и даваш отговори!
Много далеч от вярата и добродетелността,щом даваш отговори избирателно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Мери Динолова написа:

Няма да споря с теб. Изказах мнение по темата, което не налагам.

Там е моята добродетелност! 

ОК! Нещо си осъзнала, но не би следвало да се противопоставяш на друга религия. (Да я клеветиш... на база свое усещане...)

Би следвало да си осъзнала, че в света има многообразие от религиозни вярвания и всяка е равнопоставена спрямо светската власт.

Успех!

преди 6 минути, Емил Костов написа:

ВСЕКИ храм е тържище. Покажи един, който не е и ме заведи там. Аз лично ще снимам.

И кой го е решил?! :) Пак ли аз или този път някой носър?! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Емил Костов написа:

Показвам. Аз съм я посещавала четири пъти и твърдя,че това  е храм ,който не е тържище.Отиваш и чакаме снимки от там. Все пак трябва да държиш на думата си.

spacer.png

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, dioib написа:

ОК! Нещо си осъзнала, но не би следвало да се противопоставяш на друга религия. (Да я клеветиш... на база свое усещане...)

Би следвало да си осъзнала, че в света има многообразие от религиозни вярвания и всяка е равнопоставена спрямо светската власт.

Успех!

Ако не се противопоставя на лошото/дявола, то какъв мирянин ще съм?! 

Църквата е създадена за да държи в подчинение и страх "масата". Да служи на властта. 

Както и сам каза в началото, вярата и добродетелността се проявяват и от атеисти. Ай, кажи защо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Покажи един, който не е и ме заведи там.

Ето виртуално:

АА.png

2Up.JPG

преди 3 минути, Мери Динолова написа:

Ако не се противопоставя на лошото/дявола, то какъв мирянин ще съм?! 

И кое налага да се противопоставяш?! Защо се страхуваш от дявола?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Емил Костов написа:

ВСЕКИ храм е тържище.

Значението на думата тържище е : Място, определено за търгуване; базар.

Никой храм в този смисъл  не е тържище,но в много от тях се извършва търговия.

Продажба на свещи,икони,църковни календари  е една такава търговски дейност.

Храма посочен от автора на темата  е също такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Мери Динолова написа:

Църквата е създадена за да държи в подчинение и страх "масата". Да служи на властта. 

Не знам кой ти е втълпил това, но Църквата е създадена, за да може вярващи в Христос да изповядват заедно в енорийския си храм своята религиозна същност. 

От там ти или споделяш добродетелността изградена от Христос или друга и в случая не става въпрос за някакъв дявол, а за лукавия който дебне, за да те съблазни и постъпиш не по праведно, а по друг користен и духовно нечистоплътен начин. 

Леко се отклонявам от темата, но да изясним някои неща... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, dioib написа:

Не знам кой ти е втълпил това, но Църквата е създадена, за да може вярващи в Христос да изповядват заедно в енорийския си храм своята религиозна същност. 

От там ти или споделяш добродетелността изградена от Христос или друга и в случая не става въпрос за някакъв дявол, а за лукавия който дебне, за да те съблазни и постъпиш не по праведно, а по друг користен и духовно нечистоплътен начин. 

Да не си завършил СДС?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, valkiria1 написа:

Продажба на свещи е една такава търговски дейност.

Принципно "търговската дейност' не е в самия храм. Да в моя случай в него се продават свещи, но защото е малък "гардероб"!!! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, dioib написа:

И кое налага да се противопоставяш?! Защо се страхуваш от дявола?! 

Това не е страх. Несправедливост е, спрямо мои познати, близки, роднини, приятели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Мери Динолова написа:

Да не си завършил СДС?

КМПЛ на ГП ... :) и други неща съм завършил, а сега довършвам един "гардероб" ... и се подготвям за вечния живот ... :) 

преди 9 минути, Мери Динолова написа:

Това не е страх. Несправедливост е, спрямо мои познати, близки, роднини, приятели.

Да, съществуват несправедливости, но има интелигентни начини за справяне с въпросните, а не чрез противопоставяне. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, dioib написа:

Щом се отклоняваш от темата......

Първото изречение в поста ти, е вековната лъжа с която християнството още от дните на Павел държи в невежество и лъжа хората.

Та....Христос е основата, а не основател на Църква или  Църквата. В онези времена неговите последователи са наричани исусиани или назаряни, но не и християни. Никъде Исус не е "завещал" или организирал такава стройна организация от извратеняци,  лъжци,лицемери, крадци и търговци.Това е Църква на хората, а не Църквата на Исус. В този смисъл ,заглавието на темата ти е леко подвеждащо, особено като влезеш в предверието на коя да е църква и започнеш да се записваш срещу пари за венчавка,кръщене,опело  и пр.....в Библията не е сложен ценоразпис на такива" услуги", отделно че и такива "услуги" няма завещани ви от Исус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, dioib написа:

Да, съществуват несправедливости, но има интелигентни начини за справяне с въпросните, а не чрез противопоставяне. ;) 

Интелигентно се дистанцирах и само в крайна необходимост се появявам там. Ако личния ми избор, е противопоставяне, окей. Все още съм свободна в изборите си, нали? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Мери Динолова написа:

Интелигентно се дистанцирах и само в крайна необходимост се появявам там. Ако личния ми избор, е противопоставяне, окей. Все още съм свободна в изборите си, нали? 

И кой би те ограничил в избора ти,попа ли?
Та,той не е Бог! :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, valkiria1 написа:

вековната лъжа

Стигаме до изясняване на кое е истина и кое е лъжа ли?! 

Определено Църквата не е създадена, за да подчинява. Друг е въпроса, че в последствие виждайки, че не могат да се справят с християните "Рим" започва да я използва въпросната религия за свои користни цели. 

Що се касае за

като влезеш в предверието на коя да е църква и започнеш да се записваш срещу пари за венчавка,кръщене,опело  и пр.....

то е в следствие на "демократичните" промени в България. 

Да показвам ли паметници на тази "християнска " милост  и добросърдечие  и интелигентност за затваряне устите на инакомислещите.

Мислиш ли, че чрез твоята показност ще си убедителна?! 

Добре ми са известни твоите убеждения, но в твоя случай ти нещо си против инакомислещите, а не аз.

И все пак, сподели, изтъкни (ако желаеш) -> Може и да покажеш дори, някакво добродетелство от твоята религия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...