Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво е непростимо спрямо Бог?

Препоръчан отговор

• Отговори 728
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 11 минути, _ramus_ написа:

Не слушам въобще метал, както и чалга.

a попфолк?
питам, защото повечето хора не различават попфолк и чалга...нещо такова като невъзможност за различаване на китайците,
всичките са "дрън-дзън-бръм"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, овню написа:

a попфолк?

не врат, ами шия както вика народът

преди 9 часа, ncl написа:

Много от нашите поговорки и пословици са взаимствани от Библията.

Би ли посочил, кои например?

преди 6 часа, _ramus_ написа:

Не слушам въобще метал, както и чалга.

е и по това си приличаме

не знам как хората понасят такава музика

и към двата стила имам крайна непоносимост

а най-интересното наистина е, че доста християни харесват сатанинската хеви метъл музика

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, ncl написа:

Да, Ауми. Мога да изпиша 2-3 страници, но се съмнявам, че ще има някаква полза...

Все пак можеше да посочиш поне две-три поговорки, които са заимствани от Библията, както твърдиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, _Aumi_ написа:

Само това ли успя да напишеш като отговор?

Май и той, освен диода са влюбени в профилът ти. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, _Aumi_ написа:

не врат, ами шия както вика народът

във всеки стил има чалга изпълнения
изключения са опера, оперета и подобни, заради слабия интерес към тях

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, овню написа:

изключения са опера, оперета и подобни, заради слабия интерес към тях

Сред всеки стил сред музиката, изкуствата, живота, спорта... битието, има и ЧАЛГА. Чалга има и сред текстове и сред повечето от пишещите сред калдата.

Чалгата не е едно и също с попфолка, но сред последния е налична най-много чалга по съвсем естествени причини.

Чалга има и сред операта и класическите жанрове - голяма част от тях са направени именно за да развличат някого, защото голяма част от композиторите на музика са били изхранвани от богати по онова време хора... Разбира се това е само в най-общ план.

Но чалгата сред класическата музика е отсята през времето. Защо останалото от класиката не е чалга - защото са го писали изключителни хора и има начин под покривалото на иначе "лека и емоционална музика' да се скрият гениални ходове, невероятни съчетания, плод на изключителен талант, дълбочина на вникването... И в това чалгаджията да е доволен, но и един разбиращ  музика човек, да усети дълбочината.

ЧАЛГА - за мен е събирателно за най-ниското ниво на възприятие и отражение, свойствено на най-голямата част от хомо-сапиенс. Налично е навсякъде, защото това е събирателно за "общата култура" сред която това количество хора резонира помежду си. Най-свойственото в ЧАЛГАТА е общата емоционално-обособена и водеща нагласа и това определя задължителния облик на такъв тип възприятие и отражение.

Обявеното от някого за "чалга" не е чалга за друг. Като цяло - изнесената напред емоционалност и въвеждането й сред всичко, не е свойствено само на неграмотните и ограничените. Няма значение нивото на ИКЮ и степента на интелигентност и нивото на интелект...

Останалата отвътре неизрасната емоционалност веднага  намира начина силно да резонира със всичко, с което тя е сходна "вибрация"... Именно това се наблюдава и сред форума и няколкото интелигентни тарикати са се научили да я крият под предлога че са начетени и че са интелигентни и са се научили да си играят и вживяват в идеи, представи и фантазии. А в емоционално отношение са просто деца и вътрешния им свят е разделен и те са се сгушили сред идеите, които могат да контролират, докато емоциите - няма как... Не и докато не се израснат... и някои етапи в това развитие не доведат до предпоставка за зрелост.

Ето това са фреагменти за чалгата, през очите на рамус. И ще добавя, че когато не е налице разбиране, компетентност, когато не е налице прецизно и поетапно вникване в дадена материя, дори и за интелигентния, на всеки човек му остава естествения начин на реагиране през емоционалността си, която е инстинктивно заложена и е предназначена от природата да замести, когато няма друго.

Затова през всяка тема дори и сред форума тук, лесно се забелязват хората, които светът минава преди всичко през емоционалната им призма. Не че нямат друга, но е налице една характерна особеност - когато в детска възраст е налична травматичност и тя остава във времето част от защитните механизми я изтласкват и тя остава запечатана сред несъзнаваното като "емоционално преживян запис". Спира се съзнанието да има връзка с него и именно така се изолира и спира да  поражда усещането за конфликт или силни негативизми. Обаче останалото емоционално ядро извън съзнанието работи и голяма част от възприятието минава И ПРЕЗ НЕГО. И така - дори изолирано, то служи за отражение и последствие дава насока и на интелекта и останалата област в съзнателните реакции...

В емоциите също има категории - на повече отработени, по-сложни. както са налице и по-елементарни и примитивни. Освен това - зависи от типологията на самия субект. ЧАЛГА - представлява израз на сходството по най-примитивната и опростена част от емоционалния свят на всички хора. И дори и да сте интелигентни, дори и иначе да сте с усещането колко всеки е възвисен, колко е духовен... чалгата остава в него да резонира, защото за резонанс са нужни "две звена"...

Колкото до МЕТЪЛ - също както и останалото което споменах - има и много музика и талант в някои парчета. Но като цяло, стилът е възникнал и се поддържа от хората, задържащи в себе си много неизразен ГНЯВ, разочарование... повече ехо от тийн годините си. Защо, откога, по какви причини е останал и защо е неотработен - метъла е само лакмус, а задълбочените хора ще си задават въпроси, без да бързат да си отговорят...

Музиката е нещо много сложно и има твърде много измерения през които тя има стойност за всеки човек - все пак по същността си тя е система и сбор от вибрации. В нея има физически аспект на връзка с човека, има и емоционален, чувствен, има и интелектуален... и още няколко които няма да споменавам. Тия, които правят музика... могат да са изключителни хора или да са елементарни хора, просто с талант и усет за подреждане на звукови вибрации.

Освен това - както и сред всичко друго - музиката има изпълнителски и композиторски аспект. И двата са изключително различни. Да подражаваш на някои парче, което те кефи, като го свириш сам, някак си, няма нищо общо с този, който е написал и създава парчето....

Също така няма нищо общо този, който слуша сред публиката , с онзи, който го изпълнява на сцената, както и тия нямат никаква връзка с композитора, за който всичко това е съвсем друг аспект. Казвам го и от опит, защото съм бил сред трите описани...

И още много друго, защото музиката е като света - ние долавяме само дотам, докъдето ние самите сме способни... Докато за множеството хора, светът се побира дотам, докъдето са привидели че някой друг "велик и всемогъщ" е стигнал и е достатъчно само да го привидим като наше и да го следваме... И им остава само да са потребители на готова продукция...

И идват да споделят потребителството си с останалите като тях, от типа "виж какво прочетох, какво научих, колко е важно, каква велика истина е, колко съм прав и колко силно усещане за сигурност и защита имам"... А е без никаква разлика по същество с толкова разпространеното - бях в мола, виж какво си купих, гледай на каква цена, вижте ме колко съм хубав, силен, колко ми е удобно и колко съм доволен че съм си намерил моето си ( в конфекцията от готови предложения в цял един МОЛ)

Като няма какво - хората това могат да предложат на останалите, и се вживяват в него като важно... И така става защото няма друго с какво... Няма друго...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, овню написа:

обяснения като за извънземни

всъщност - като за интелигентни. За тия, дето не са, интелигентните им се виждат "извънземни", щото ги няма по тяхната земя.

Като се вземе предвид времето за реакция, първото, което ми става ясно е, че идат коментари от повърхностни хора, които дори не са прочели и бързат да изразят напиращото докъдето са 'стигнали'. И се вижда лесно - защото така се самопишат... И по други начини се самопишат кои са, какво са, докъде са... Именно затова всеки форум е виртуален албум от автографи и по всеки автограф си личи онзи, който се "подписва".

Така, че... познайте които са първите, които напират да се изразят, вместо да помислят, да прочетат... пак да помислят... Ей на това му казвам общо "детска работа".

преди 6 минути, ncl написа:

Или пък могат?

всичко, което изразявате, ви обозначава КОЙ СТЕ. А дали е според един или друг етикет - вече е въпрос на интелигентност и опит, а те са положения, които също са емоционално определени и то за повечето хора.

Това, че преди всичко първата оценка, възприятие, първият контакт е емоционално-зависим - е естественост. Но за повечето хора той така си и остава, защото именно емоционалното е останало с проблеми в самия него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, _ramus_ написа:

Като се вземе предвид времето за реакция,

тука вече грешиш
не чета само тази тема за да реагирам веднага

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, овню написа:

не чета само тази тема за да реагирам веднага

не ме интересува дали греша, но ще ви кажа че всъщност имах предвид бързината на реакцията ви. И съм сигурен че ако задам въпроси, ще установим и двама ни че въобще не сте прочели написаното от рамус... Но реакцията и склонността някой да изрази... дори и каквото и да е - е по-важна от това той да вникне. А може би и... безсилието да направи последното...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, _ramus_ написа:

всичко, което изразявате, ви обозначава КОЙ СТЕ

Да съм твърдял друго?! Но обяснението за музиката ми се струва твърде елементарно. Като за елементарни хора...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, ncl написа:

Но обяснението за музиката ми се струва твърде елементарно.

На вас как ви се струва - си е ваша работа. Отвъд нея казусът е следният - вие го схващате твърде елементарно и преди всичко - защото подава разлика с начина по който вие самия се възприемате.

Има дял на психо науките, който се занимава с музиката. Общо се нарича МУЗИКАЛНА ПСИХОЛОГИЯ. В него, освен другото, се разглеждат и връзките между психичните типологии и музикалните им предпочитания. Използва се не само статистически данни и обработка. И... май това не сте го "чели, даже и учили". :wink12:

преди 11 минути, овню написа:

Рамусе и друг път съм го казвал...лаконизмът не е твоята сила

Само в случай че ме интересува. Но която и да е оценка, в случая е отново чисто емоционална и повърхностна.

И нещо друго - ако имаш какво да изразиш - можеш и го правиш. По изразеното - е ИЗРАЗЕНИЯ. Празното не означава лаконично... а е просто празно.

Късите и прости изречения и граматическите грешки в тях не ви прави лаконичен, нито поет. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чалгата е въздигане на примитива. Докато хората, в процесът си на развитие в разумна раса, са се стремили да разширят свързването между двойките в семейството на основа която надминава обикновеното животинско органично обословено привличане между половете, което предизвиква сексуални взаимодействия. Като това свързано с разширяване над биологията определение, включва прикриването в една или друга степен на чисто физиологичните белези и действия. Обличането с дрехи, другите типове танци, които изразяват обич и страст без имитация на движенията при сексуалният акт...А чалгата е отрицание на този опит за възвишеност. С нея се казва и показва. Вие сте елементарни и прости парчета месо, чиято функция е вкарва-изкарва една ваша част в тази на другото парче месо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

еротиката е най-важната част от емоционалната "култура" по съвсем естествени и примитивни основания. И то еротиката - точно като примитив. Защото еротиката за по-зрелите хора има и други аспекти, а не само елементарните - от парчетата месо, дето влизат едно в друго.

Има и слой на примитивност, който може да е без еротика в него и пак да е елементарен.

Чалгата в музиката я има, защото са налице нейни резонанти... и потреблението определя предлагането. 

ЧАЛГАТА сред всичко друго ( вкл и сред написаното сред форума тук) е заради същото, макар сред форума да няма "пари", тук тяхната роля играят съвсем примитивни и емоционални сигнали - да си приет, одобрен, да изглеждаш някак си през призмата на останалите, подбираш си важни по сходства, по вярвания, определяш си авторитети... Всичко това са определени групови сигнали, свойствени дори и за маймуните, макар през човешкия им облик и особености.

Всеки човек има потребност да се изрази сред други хора. За много от авторите на никове - идеята е да разтоварят събраното отвътре с цел усещане за облекчение. Всеки емоционален "разговор" и извън виртуала следва същата потребност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Sliderum2 написа:

Чалгата е въздигане на примитива.

безсмислени творения, с цел друсане на задници, скачане като маймуни и рев като магарета

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...