Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години на 20

Препоръчан отговор

лелеееее, ми лагерните колички :clown:

Мдааа ... постоянно се ходеше до гаража на автобусите за лагери или до елпром за тръби за фунийки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Помните ли това..? -Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето на стабилизатора. -Да поставиш игличката на грамофона точно там, където започва новото парче. -Да върнеш бурканчетата от кис

Мен ме пращаха с такава мрежичка за пазарене:  

Така е ,аз се раздвам за детството ,което имах,и искренно съжалявам сегашните лапета ,рястящи във века на хейтърите,всъщност те нямат детство. Ходех на кръжок по фото-дело   А това ми беше ...БА

Публикувани изображения

олеееее че и с кормило нали

кормилото едно въже беше де

брат ми и братовчед ми лудите тва работеха по цяло лято - лагери да търсят и с количката да се пускат от баира

:D

Не е баш тъй, предните 2 лагера, се слагаха на една летва която е захваната с болт за дъската и с краката се завива :) даже и спирачки слагахме....Имаше едно влакче дето се качваше нагоре по Аязмото и се хващахме за него и като ни качи горе на високото се спускахме.....ех....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

олеееее че и с кормило нали

кормилото едно въже беше де

брат ми и братовчед ми лудите тва работеха по цяло лято - лагери да търсят и с количката да се пускат от баира

:D

То въжето беше най вече да я теглиш нагоре по баира но и за кормило ставаше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдааа ... постоянно се ходеше до гаража на автобусите за лагери или до елпром за тръби за фунийки.

Тръби за фунийки ставаха и от антените :D  А най-хубавите фунийки се правеха от списанието "Жената днес" :clown:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тръби за фунийки ставаха и от антените :D  А най-хубавите фунийки се правеха от списанието "Жената днес" :clown:

Не позна. "Жената днес" беше план Б не че и те не свършиха а майка ми все се чудеше кой и ги изхвърля. Но списание "Здраве" бяха номер едно. По акциите за вторични що хартия сме преглеждали да ги селектираме и конфискуваме за лична полза.

А тръби от антени беше компромисен вариант за нас. Аз ти говоря за тънкостенни никелови тръби. Като я изхлузиш 8 метра от сандъка и я начупиш на 5-6 парчета и се омиташ на момента че колкото и безстопанственост да беше не се знаеше къде е пазача.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не позна. "Жената днес" беше план Б не че и те не свършиха а майка ми все се чудеше кой и ги изхвърля. Но списание "Здраве" бяха номер едно. По акциите за вторични що хартия сме преглеждали да ги селектираме и конфискуваме за лична полза.

с малко лепило и на тръбите задължително разноцветен изолирбанд 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И щипки за пране, хем да мяза на автомат, хем да се редят фунийките :D

ПП Аз си харесвах "Жената днес" :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изолирбанд по него време нямаше. Имаше един на платнена основа. Тези разноцветните излязоха в средата на 80те години и пак бяха кът. Но ползвахме от суперите лентите на вратите които бяха да не влизат мухи. За да прихванем тръбите към летвата. Двуцевки трицевки  ... няма се излагаме сега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

тея и двете съм ги имал същите

Редактирано от ℒℴ♥e (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами прашките с малките метални скобички за късане чорапогащите на момичетата... Дзъннн и ай някоя дигне алармата, че са я праснали... :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами прашките с малките метални скобички за късане чорапогащите на момичетата... Дзъннн и ай някоя дигне алармата, че са я праснали... :D

Тва скобарка :)  правехме чатала с тел, а можеше и да се ползват пръстите ....А пък прашката си беше по-сериозно оръжие...Дълго търсихме подходящо дърво, после се вързваше с тел за да стане добре оформена чашката и се сушеше/аз на печката го изпичах/ После се досаждаше на някой чичко от енергото, докато му писне и ти даде високоволтови ръкавици. След това на някой чичко обущар, за хубава кожа за мешина.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пък чорапогащниците бяха голяма ценност

но скъсани пак ставаха де - за игра на ластик, за плетене на чанти, за пълнене на възглавници, за правене на изтривалки

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешите , ставаха най добри фунийки от Сп. "Огоньок"  прекрасно и гланцирано :wink12: Майка ми работеше в Пощата - питайте мен , аз съм ги изпробвал всичките :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешите , ставаха най добри фунийки от Сп. "Огоньок"  прекрасно и гланцирано :wink12:

ми от Некермана а

брат ми помня яде бой че беше окъсал един Некерман и то не наш де

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам да направим анкета- От кое списание, стават най-добри фунийки. :lol6:

Еее, това е престъпление :)

Ако е късал страниците с женско бельо-да, голямо престъпление

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз си спомням, че на брат ми калемите не бяха метални, а някакви като пвц, нещо такова... И ходеха по скалите да си берат нещо зелено, дето не знам неузрялото на кой плод беше - като малко топче, ама много яко. С него пък как болеше. Аз по някакъв неведом начин все се явявах първата мишена... :D

Редактирано от Merryl (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее, това е престъпление :)

мчи как

за съд напрау

тва Некерман-ите огънати у сто вестника ни ги даваха даже за разглеждане толкоз много ценни бяха

ценно ценно кво му беше ценното - пълнехме си очите те тва и си мечтаехме

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва скобарка :)  правехме чатала с тел, а можеше и да се ползват пръстите ....А пък прашката си беше по-сериозно оръжие...Дълго търсихме подходящо дърво, после се вързваше с тел за да стане добре оформена чашката и се сушеше/аз на печката го изпичах/ После се досаждаше на някой чичко от енергото, докато му писне и ти даде високоволтови ръкавици. След това на някой чичко обущар, за хубава кожа за мешина.....

Чаталите най добре си ставаха от имаше едни дебели алуминиеви проводници по 3-4 в сноп около трафовете разхвърляни или ако набарахме цели макари и падаше рязане с ножовките, после на менгемето кой как му е кеф си правеше чаталите. Ластици вярно високоволтовите розови ръкавици бяха най добре но трудно се намираха. Но в магазини на шир потреба имаше добри гумени бояджийски ръкавици от 2.20 лв. (тройни ластици). А за кожа бях нарязал езиците от обувките на всички комшии дето си държаха обувките на изтривалките пред вратите :halloween10:

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очи пълни - ръце празни :) Ами просто виждахме как трябва да изглежда дадено изделие .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мчи как

за съд напрау

тва Некерман-ите огънати у сто вестника ни ги даваха даже за разглеждане толкоз много ценни бяха

Некермана вярно беше класика мечта за всяко дете с тръба за фунийки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам да направим анкета- От кое списание, стават най-добри фунийки. :lol6:

Ако е късал страниците с женско бельо-да, голямо престъпление

Ся щи кажа,от "Жената Днес" бяха много остри и се забиваха през панталоните.

А от "Мурзилка" ставаха най-здравите :)

Чаталите най добре си ставаха от имаше едни дебели алуминиеви проводници по 3-4 в сноп около трафовете разхвърляни или ако набарахме цели макари и падаше рязане с ножовките, после на менгемето кой как му е кеф си правеше чаталите. Ластици вярно високоволтовите розови ръкавици бяха най добре но трудно се намираха. Но в магазини на шир потреба имаше добри гумени бояджийски ръкавици от 2.20 лв. (тройни ластици). А за кожа бях нарязал езиците от обувките на всички комшии дето си държаха обувките на изтривалките пред вратите :halloween10:

Хахха ,същия филм бях и аз.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам да направим анкета- От кое списание, стават най-добри фунийки. :lol6: Ако е късал страниците с женско бельо-да, голямо престъпление

Жената Днес е №1 отговор на твоят въпрос! Pif е отговор №2. Но да се реже Pif за фунийки си беше извънреден лукс. Виждал съм само броени на пръстите на една ръка хора да го правят...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих се и за онова, дето му викахме кино. :clown: Това го правехме момичетата...

Изкопавахме си една дупчица в пръстта - тайно, да не ни го разрови някой. :D Слагахме си станиол, отгоре разни цветенца, мъниста, шарении и отгоре едно счупено стъкло. Всичко това зарявахме в пръстта. После отивахме, разравяхме ги, гледахме ги... Всичко това правехме дупейки се, разбира се... А през това време момчетата отзад или ни вдигаха полите, или ни ритаха, или ни ги разравяха и ни разваляха кината...

Ооо... :lol6:

Едит - сетих се и за батковците с големите бакембарди и за панталоните чарлстон...

Редактирано от Merryl (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване