Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години на 20

Препоръчан отговор

Чудя се, защо съм пропуснала да опитам "Роза"-та?

защото за съвсем кратко време я имаше

ама не си загубила нищо - помня че беше прекалено сладка

а Брезата зелена си я обичах

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Помните ли това..? -Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето на стабилизатора. -Да поставиш игличката на грамофона точно там, където започва новото парче. -Да върнеш бурканчетата от кис

По 10 ст месечно. Ние пък все борчета засаждахме на един баир, голяма гора стана после, ама я изсякоха гадовете... Тоя момък надали е виждал легендарния транзистор VEF 206   Отначало го пусна

Публикувани изображения

помните ли вафлите Несебър а

да има такива същите случайно може би

:rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помните "Синьо лято", "Арабела" нали

Публикувано изображение

Вижте какво е станало с тях

;)

http://detstvoto.net/index.php?cstart=2&newsid=1053

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...а Брезата зелена си я обичах

:)

И аз!

Не намирам нийде снимки на популярните навремето лимонади Ресенка, Алтай, Сайдер (нищо общо с модерния газиран алкохол!) и Етър, попаднах само на няколко капачки:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

А помните ли тия шишета?

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и Беа от "Синьо  лято" днес

Публикувано изображение

и Лин от "Алф"

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми заприлича на Патето Яки или се лъжа ?

http://www.youtube.com/watch?v=HIPw9Tqc-Ck

Имаше един лаф в това филмче "а сега да продължим с уроците по безмоторно летене" (Чопар към лицицата).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми заприлича на Патето Яки или се лъжа ?

http://www.youtube.com/watch?v=HIPw9Tqc-Ck

Имаше един лаф в това филмче "а сега да продължим с уроците по безмоторно летене" (Чопар към лицицата).

то си е, любимото ни пате Яки

използвали са го за песничката

ама лисицата как се казваше а - нещо Фокс ми се върти, нещо с Ф май й беше името

:rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И една класика в жанра ! Държавните пирати на Франция ! Сюркоф и компания. Имах го до преди 4-5 години в avi но някъде съм ги запилял двете серии по хард дисковете. Снощи го търсих пак да го тегля ама ...

Публикувано изображение

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в бокса го има

http://vbox7.com/play:23bf74de56

не знам дали можеш да теглиш от замундата, и там го има

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в бокса го има

http://vbox7.com/play:23bf74de56

не знам дали можеш да теглиш от замундата, и там го има

В бокса едвам го отварям изключително слаба връзка от чужбина а от замунда не мога да тегля. Но ще се разтърся все ще излезе от някъде. Вече трябва и да е blu ray rip да се надявам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чакайте да ви кажа - ако помните вафлата Наслада, струваше 15 стотинки, една такава мекичка обвита в шоколад

ами има я, е не е точно същата - малко какаото малко, но почтииии

сега Симона се нарича

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак с пипер да поръся филия...

Публикувано изображение

Иска ми се да напиша поема!

Ама не мога...

Не съм поет.

Обаче ако можех, поемата щеше да е посветена на храната от моето детство, мммдааа правилно сте ме разбрали – на храната, на манджата, на гозбите на мама и баба и т.н. И тъй като съм малко по-добра в прозата ще се опитам да разкажа.....

Много обичам да папкам! Обичам и това е. Сега вече започва и да ми личи ама преди бях като глист. Ако знаете колко много ми липсват натуралните продукти, но не био, мио и тям подобни, неееее, липсват ми домати откъснати от градината на баба, ароматни, не дотам добре измити/хм даже леко ухаещи на син камък/, крайче от селския хляб с шарена сол, домашно сирене, такова мазничко и мекичко.

Липсва ми цвета на жълтъка от истинските яйца, снесени от истински кокошки,  липсват ми черешите от дървото, понякога с червеи, но пък толкова сладки. Баба ми, с недотам чисти ръце да вземе малко бял хляб, сиренце и червен пипер и да го мачка, мачка докато стане на една крива топка, казва се «мечка” – ужасно вкусно нещо, с него бягах на улицата и се прибирах чак когато мръкне, а може и с чушка натъпкана със сирене.

Липсват ми стъклените бурканчета кисело мляко в които имаше истинско кисело мляко, шипковия мармалад, бурканите от мазата и зелевата чорба на баща ми със ситно нарязан праз и лют червен пипер..ммммм.

Липсват ми дядовите суджуци, които мачкахме с едно лимонадено шише всяка вечер, липсва ми аромата на нашата тераса, хаха, да на терасата, където висеше свинския бут, китките с подправки, и всички видове сушени деликатеси приготвени по най-нехигиеничния начин и според нито един европейски стандарт.

Фурната миришеща вечно на печени семки и фъстъци, хмм нямаше пакетчета или микровълнови фурни, та затова бабините пуканки се пукаха в една черна тенджера на бумтящата печка.

Липсват ми кравайчетата целите опушени от печката /кравайчета са като питки за дюнер но по големи и се мятат направо печката/, липсват ми мамините кюфтета с много лук, които се пържеха с не тройно рафинирано олио и не се появаваха в тарелка, мама ги бъркаше и аз лапах суровата кайма, можете ли да си представите как сега на вашето дете ще дадете сурова кайма, ужас!

Липсват ми дините на двора, които в горещите летни дни почуквахме от тук от там /аз все не рабирах какъв точно звук трябва да издават обаче се преструвах умело/ и изстудявахме в една кофа навън. Липсват ми компотите от праскови с аромата на индрише.

Липсва ми мириса на магданоз бе хора, сега магданоза не мирише на магданоз, иначе изглежда като такъв ама не мирише. Липсва ми пилешката супа от охранена кокошчица, гъстичка и мазничка. Липсват ми мамините торти, такива едни дебели с много яйчен крем и натрошени орехи. Абе изобщо липсват ми всички ония бързо развалящи се продукти без консерванти, които не издържаха седмици в хладилника, даже ми липсва коравото краве масло, което много, ама много трудно се размазваше на филията.

Ох сигурно ще се сетя за още много такива вкусотии но не мога да ги възпея за съжаление. Мога само да ви ги разкажа и да се дрогирам с аромата който навяват спомените. Ето, затварям очите и се потапям в морето от миризми..

detstvoto.net

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Пак с пипер да поръся филия,от хляба чер... :singer:

Рисица я бяха обрали наскоро четох, иначе се сетих за Фильо и Макензен по същото време го даваха.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не думай...Аз като хлапак бях влюбен в Росица :shy11:

Аз не ти говоря за Росица Кирилова ! По него време сестрата на шумкарина (Росито) си беше най посредствена тинейджерка. Не виждам изобщо как си се огледал в нея. Аз по него време си събирах колело от части и не ми е било до влюбвания а и нямаше нет как да искам съвет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не ти говоря за Росица Кирилова ! По него време сестрата на шумкарина (Росито) си беше най посредствена тинейджерка. Не виждам изобщо как си се огледал в нея. Аз по него време си събирах колело от части и не ми е било до влюбвания а и нямаше нет как да искам съвет.

Mи и аз не ти говоря за Росика Кирилова бре.....А за Росица от филма  Неочаквана ваканция!Лапешка му раута----беше ми една такава убавка с тези нейни плитки :)

Много важно ,че нямаше нет---беше си 100 пъти по хубаво....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mи и аз не ти говоря за Росика Кирилова бре.....А за Росица от филма  Неочаквана ваканция!Лапешка му раута----беше ми една такава убавка с тези нейни плитки :)

Ето ти го детския идол вече в критическа възраст.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1199414

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти го детския идол вече в критическа възраст.

To ти ако знаеш колко ,,идоли,,съм имал аз :D

В уста твоих глаголит правда :)

Ами така си беше Кап. :( Тия сегашните нищо не знаят-само пред комповете кибичат.Тия игри дето сме ги играли по дворовете,пред блока-не са ги чували даже ...А колко забавно беше...Уффффффф що пораснах мамка му,що се ,,изроди,, това време....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....Тия игри дето сме ги играли по дворовете,пред блока-не са ги чували даже ...

За съжаление, Counter Strike замени играта на фунийки. Що хартия съм изблизал за направата на "муниции", докато се появи тиксото и го вкарахме "в производството". За голям успех се смяташе ако някой успее да "прибере" списание с гланцирана хартия ("Лов и риболов", "Жената днес" или някое от съветските) - фунийките ставаха "бронебойни". 

Днешните хлапета разпарчадисват клавиатури при игра на FIFA, но не знаят как да ритнат една топка. А пък на "народна" се събираше цялата махала (т.е. и момичетата), та понякога не се знаеше кой от кой отбор е, ама пък бе весело, забавлявахме се от сърце.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление, Counter Strike замени играта на фунийки. Що хартия съм изблизал за направата на "муниции", докато се появи тиксото и го вкарахме "в производството". За голям успех се смяташе ако някой успее да "прибере" списание с гланцирана хартия ("Лов и риболов", "Жената днес" или някое от съветските) - фунийките ставаха "бронебойни". 

Днешните хлапета разпарчадисват клавиатури при игра на FIFA, но не знаят как да ритнат една топка. А пък на "народна" се събираше цялата махала (т.е. и момичетата), та понякога не се знаеше кой от кой отбор е, ама пък бе весело, забавлявахме се от сърце.

да :) пишехме си бележки не си пращахме смс и ключа за вкъщи за  по-лесно на врата или под изтривалката ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...пишехме си бележки не си пращахме смс...

Имаше и "високи" технологии - две кибритени кутийки, свързани с канап и си правехме "уоки-токи".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване