Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години на 20

Препоръчан отговор

Кофтито беше че по  телевизията даваха само мисля два от петте сезона. Но по спомени това беше първия фантастичен сериал по БНТ

Тогава май беше само БТ, включваш телевизора и няма какво да въртиш канали. Втора от 18.30 с представка от 40 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Помните ли това..? -Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето на стабилизатора. -Да поставиш игличката на грамофона точно там, където започва новото парче. -Да върнеш бурканчетата от кис

Мен ме пращаха с такава мрежичка за пазарене:  

Публикувани изображения

Тогава май беше само БТ, включваш телевизора и няма какво да въртиш канали. Втора от 18.30 с представка от 40 лв.

Не знам за приставката, ние я хващахме директно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за приставката, ние я хващахме директно

Сега ако ми кажеш че и стабилизатор си нямал ...

Публикувано изображение

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

включваш включваш ама то цела церемония па беше -

ние имахме стабилизатор за ток

не мога да му намеря снимка на тоя кютук сори

той стоеше до шкафчето с телевизора па кво беше а да - най-напред него включваш после кабела на тела слагаш и всичко туй баф у контакта

:D

уааа ето го животното гадно

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ако ми кажеш че и стабилизатор си нямал ...

Аааа, стабилизатор имахме :) Егати и бръмчилото беше

А ето една звезда от Златния Орфей

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За приставка колегата иска да каже за дециметровия диапазон

Публикувано изображение

Айде и кютука от мен :)

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можем, само да сме доволни ,че сме се родили в такива бурни и интересни времена.А, още какво ни чака.Дано, след години отново си пишем и спомняме.Мен ми липсват старите френски филми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можем, само да сме доволни ,че сме се родили в такива бурни и интересни времена.А, още какво ни чака.Дано, след години отново си пишем и спомняме.Мен ми липсват старите френски филми.

Примерно този?

или този?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ми липсват старите френски филми.

Първите който ми изникнаха от ония времена

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете ли да ми кажете за какво служи тоя стабилизатор и само една телевизия ли е имало едно време ?Какво е Златна Есен споменава се на страница 2  от haidukpikaso,явно не е сезон ,щом е в кавички и е с големи букви,значи трябва предмет да е ?

?

Перални,микровълнови уреди ,компютри ,Атари имало ли е в българските ширини през 70 ,80 години ?

А сериалът за пръв го виждам и чувам ,ще се запозная с него по-късно .

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като видях стабилизатора и .........се сетих, че вярно имахме ! Беше син.....с бяло копче ! Убедена съм , че е още някъде из килерите на бащината ми къща! А за филмите се сетих, че за пръв път гледах в лятно кино " Зоро" ! А Ален Делон .....,о, о, ...знаете! :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се сетих,като гледах Алф ,Алф показваше на бял екран някакви диапозитиви.И веднага се сетих за нашите.

Публикувано изображение

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Можете ли да ми кажете за какво служи тоя стабилизатор

да стабилизира тока иначе ламповия телевизор не може да разпъне екрана до край :) напрежението в мрежата беше от 150 до 250 волта .

Перални,микровълнови уреди  :shock11:  ,компютри  :shock11: ,Атари :shock11: имало ли е в българските ширини през 70 ,80 години ? :no-no:

перални - да :) а центрофугата е от горе :)

Публикувано изображение

Сега се сетих,като гледах Алф ,Алф показваше на бял екран някакви диапозитиви.И веднага се сетих за нашите.

Много ти модерни апаратите :) нашето кино беше

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята техника :wink12: техника която не прощаваше на касетите :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Съжалявам че не мога да намеря снимка на КОМ който и сега се повърта на село :) и трите родно производство на завод Електроакустика - Михайловград . Ще снимам моя , за да се увековечи  :)

Ето и един рилафон .

Публикувано изображение

Брей , колко пъти ги качвам  :( сайта ли не е надежден :) сега са на друг .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни видях на пл. Славейков ново издание на една от любимите ми книги от детството.

Не е нужно да ви казвам, че ми стана много, много приятно. :)

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова беше детството на село

Публикувано изображение

Няма нищо по-уютно и приятно от летата и зимните ваканции на село при баба.

Сещате се, онези моменти, в които нямате търпение майка ви да ви приготви багажа, за да ви изпратят там, където всички забрани свършват и започва безгрижието, топлите мекици и домашните питки.

Тичахме боси по поляните, търсехме забравени съкровища на тавана, израждахме котки в сламата, ходехме километри пеша, крадяхме от джанките на съседа, прибирахме се по тъмно кални и гладни, а баба ни чакаше с вкусна пилешка чорба. На сутринта дядо все ни будеше с радиоточката и програмата на „Христо Ботев“ и ние знаехме, че пред нас се открива поредният безгрижен ден без дата.

Някога в повечето села имаше фурни за хляб, откъдето късно вечер или рано сутрин се разнасяше невероятен аромат на току що изпечен хляб. Да, никога няма да забравим този хляб. Няма да забравим и доматите от градината и домашното сирене – любимата закуска от детството. Мириса на сушени билки и липа, постлани върху вестници. Попарата от чай, сирене, масло, захар и хляб... Прясно издоеното мляко рано сутрин... А, когато дойдеше зимата и всичко побелееше навън, печката на дърва отразяваше огъня от малката дупчица на тавана, дървата пукаха и всичко изглеждаше като една приказка.

Сигурни сме, че повечето от вас си спомнят с умиление за ваканциите при баба и дядо. Затова решихме да ви върнем назад във времето на железните кревати с пружина, ковьорите, печката на дърва и домашния сапун.

http://www.beu.bg/%D1%82%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE-news9385.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова беше детството на село

Публикувано изображение

Няма нищо по-уютно и приятно от летата и зимните ваканции на село при баба.

Аии колко съм я пълнил с въглища да гледам до колко може да и отиде термометъра на капака ... така и не можах да я закарам на 300 градуса.

Сега чак се замислих защо по късно ми остана и този мерак и с километражите на колите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

а това разтворимо сокче помните ли

:bar2:

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а това разтворимо сокче помните ли

:bar2:

То не излезе ли чак във демокрацията :(  имаше преди една лимонада на прах :) беше в бурканче - направо с лъжичка го кусах :D

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване