Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години на 20

Препоръчан отговор

И любимите ми шоколадови бонбони

Публикувано изображение

и моите

вече няма такива нали

или поне аз не знам

а имало - на Победа Бургас

колко ли са като старите някой дето ги е опитвал да каже моля

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Помните ли това..? -Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето на стабилизатора. -Да поставиш игличката на грамофона точно там, където започва новото парче. -Да върнеш бурканчетата от кис

Така е ,аз се раздвам за детството ,което имах,и искренно съжалявам сегашните лапета ,рястящи във века на хейтърите,всъщност те нямат детство. Ходех на кръжок по фото-дело   А това ми беше ...БА

По 10 ст месечно. Ние пък все борчета засаждахме на един баир, голяма гора стана после, ама я изсякоха гадовете... Тоя момък надали е виждал легендарния транзистор VEF 206   Отначало го пусна

Публикувани изображения

Спомняте ли си гризините колко бяха хубави... Имаше и едни бонбонки като шарени оризчета. Дори не съм сигурна дали бяха бонбони. Ризон май.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Е, че това си беше "народният хайвер" тип "1000 очички"!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, че това си беше "народният хайвер" тип "1000 очички"!

Спомняте ли си рибарите на кея на Несебър. Продаваха попчетата на място. Пълно беше. Около тях с по цяла тумба кибици. Публикувано изображение Имаше продавачи и на разклона за Каблешково преди Бургас, продаващи попчета и миди и за да не ги кацат мухите, ги пъдеха с едни клонки от храсти... Публикувано изображение

Носехме си миди от морето, защото в нашите магазини нямаше или пускаха веднъж в годината. Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше ги навсякъде тия тълпи. Бил съм много пъти на варненския вълнолом - не можеш се размина от народ. А миди вадеха по-опитните плувци - събирахме по цели кофи и ги печахме на ламарина директно по плажовете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за корабът Осетия се сетих на несебърскиото пристанище. Продаваха се билетчета за почасови разходки в морето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:wink12:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

И

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес тия комични и абсурдни табели са заменени от огромни постери и билдове на чалгаджии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох. Имаше и една регионална марка *Пиринско Пиво*. Продаваше се предимно, ако не и единствено в Югозападна България. За него купувачите разправяха, че било "Струмска Вода" - демек, от всички белези на бирата, само на цвят го докарвало Публикувано изображениеПубликувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тая баба която държи чашата със загорка - още ги имам тия чаши в къщи Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що да е баба?! Тая дама е била секс символ за времето си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що да е баба?! Тая дама е била секс символ за времето си.

ми вече е станала бабка

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, в един момент всички стават бабки, ама навремето нямаше много рекламни лица и вероятно са ги подбирали по-старателно. Пък и рекламите не бяха насочени към определени продукти, както е днес, а обикновено даваха някоя тъкачка-многомашинничка, работеща по плана за 2 петилетки напред.

Публикувано изображение

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един по един моля

Публикувано изображение

Публикувано изображение

вие каква униформичка си имахте

Публикувано изображение

http://www.socbg.com/2014/06/70-80.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

облъчваха ли ви с тъз лампа

мен да, имаше някаква специфична миризма помня

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обичахте ли да си правите майтапи с непознати от уличен телефон?

Разговорът струваше 2ст, независимо от продължителността.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обичахте ли да си правите майтапи с непознати от уличен телефон?

Разговорът струваше 2ст, независимо от продължителността.

Публикувано изображение

Имаше и начини за разговори без пари.

Обичайния майтап беше нещо от сорта.

Ало от асфалтова база се обаждаме, казали сте да ви асфалтираме банята ама не знаем банята ли да свалим долу или валяка да качим горе.

Ало корекома ли е (актуалния номер на кореком).

Имате ли шоколадови яйца

-да имаме

А дървени

Изобщо пожарни и мвр-та карахме ги наред.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да забравя един случай, в който потърпевша беше баба ми.

Прибирам се от училище, а баба сърдита, сърдита, и от вратата ме подхваща:

- Тези твоите съученици срам нямат! Обажда ми се един и пита колко е дълъг кабела на телефона, измерих го и казах че е 2м и 5 см, а той ми каза, че ми стига да се обеся!

Едвам сдържах смеха си!

Опитах се да и обясня, че това не са мои съученици, тъй като всички бяхме на училище, а тя не вярва и е вярва.

И аз съм си правила майтапи по телефона.

Веднъж посред нощ се обадих на произволен номер, представих се за другарката Пеева от водоснабдяване, казах, че ще спират водата и всеки трябва да си налее колкото се може повече, защото не се знае кога ще я пуснат.

Другарката отсреща сърдечно ми благодари, а като и се обадих след час, за да проверя какво е свършила ми докладва, че е напълнила ваната, легените и две туби и е уведомила всички съседи във входа.

Такива ми ти работи Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше и начини за разговори без пари.

А след това имаше един период, в който се правеше и следния трик... на номерата за приказки или песни се получаваха малки паузи, в които всеки изкрещяваше телефона си и после се набирахме един друг да се запознаем и да си говорим... Нещо като форум е било... Ооо, бях забравила тия детинщини! Публикувано изображение 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А след това имаше един период, в който се правеше и следния трик... на номерата за приказки или песни се получаваха малки паузи, в които всеки изкрещяваше телефона си и после се набирахме един друг да се запознаем и да си говорим... Нещо като форум е било... Ооо, бях забравила тия детинщини! Публикувано изображение

И ние го правехме, ставаше весело! Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде на пуканките Публикувано изображение

Баща ми водеше радиопредаване(радио точката) в Металургичния комбинат(тогава)Кремиковци и пускаше тази мелодия в началото и края.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване