Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години на 20

Препоръчан отговор

Какво е нещо е жаждата за четене !

Нали !

По него време имаше много запалени каратисти и беше постижение да се чупи поща от втори или трети ред. Първия ред (най ниските) те по дефолс си бяха начупени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Помните ли това..? -Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето на стабилизатора. -Да поставиш игличката на грамофона точно там, където започва новото парче. -Да върнеш бурканчетата от кис

Така е ,аз се раздвам за детството ,което имах,и искренно съжалявам сегашните лапета ,рястящи във века на хейтърите,всъщност те нямат детство. Ходех на кръжок по фото-дело   А това ми беше ...БА

Публикувани изображения

Е сега вече знаеш, кой е единият от виновниците за липсата.

каква липса - там може да са си чели служителите в пощата, но никога нищо не ни е липсвало от абонаментната кутия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Завист, злоба.

По-скоро желание да се почувстваш герой, правейки пакост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

каква липса - там може да са си чели служителите в пощата, но никога нищо не ни е липсвало от абонаментната кутия

Ха-ха-ха ! А списанията ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На нас ни даваха пари за закуска, обикновено по 20ст.

Някои си ги събираха.

ние с брат ми си ги събирахме

аз за плочи и книги, той за колички

:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха-ха ! А списанията ?

ми нали заради списанията я взехме тази кутия - да не дават фира в блока

то Работническо дело всеки получаваше

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми нали заради списанията я взехме тази кутия - да не дават фира в блока

то Работническо дело всеки получаваше

Карай. Нещо не се разбрахме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На нас ни даваха пари за закуска, обикновено по 20ст.

Някои си ги събираха.

Тъкмо за баница с боза. Имаше едни дълги баници от по 10 ст. На лафката в училище продаваха и лимонада. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък веднъж хванах жаба и я пуснах в пощенската кутия на една баба, която непрекъснато ни следеше от балкона и ни клеветеше пред родителите. :shy11:

Такъв писък се чу по едно време...

Тъкмо за баница с боза. Имаше едни дълги баници от по 10 ст. На лафката в училище продаваха и лимонада. :)

А аз си купувах по 2 кифли от 5ст с мармалад и лимонада, разбира се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали !

По него време имаше много запалени каратисти и беше постижение да се чупи поща от втори или трети ред. Първия ред (най ниските) те по дефолс си бяха начупени.

На нас за това не ни даваха да си играем във входа и все ни гонеха.

Ние пък мъкнехме черджетата от пред входните врати, за да си направим "къщички" на прозорците на мазетата и да си подредим играчките и куклите...

И репликите при излизане и влизане бяха затвор-заключ, отвор-отключ... Защото ходехме на работа де... Важното е, че винаги първо беше "отвор", после "отключ"... :D

Редактирано от Merryl (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли спомен да са ти крали "Работническо дело" ?

Баба ми като активен борец имаше безплатен абонамент за този вестник, но и двамата с дядо ми не го четяха, а се абонираха за "Земеделско знаме" и "жената днес".

Майка ми естествено не го купуваше, а този, който се опитах да чета го взех от една приятелка, чийто баща беше милиционер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз си купувах по 2 кифли от 5ст с мармалад и лимонада, разбира се.

А аз съм гладувал и събирах пари за мотор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз съм гладувал и събирах пари за мотор.

Нормално.

И аз съм гладувала в гимназията за да си купя дрешки от Тексим и парфюм от Полския център.  :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе все пак говорим за 50-на годишно списание.

Така е - БТА"Паралели" излиза от 1965 г. Имах предвид, че стана популярно и търсено по-късно, да речем в края на 70-те, особено в провинцията, докъдето някои издания пристигаха силно редуцирани.

...руското Кругозор с грамофонните плочи...

Найлоновите плочи си бяха голяма работа. Мисля, че още се пази в някой кашон на такава плоча това:

http://www.youtube.com/watch?v=0q2M1xRTC7c

А списание Некерман помните ли го?! М?! Най-модни бяха шивачките, които шиеха по модели от него... :)

И шивачите!

Имаш ли спомен да са ти крали "Работническо дело" ?

Разбира се - той бе единственият вестник, излизащ с минимум 6 страници, т.е. вестник и половина за амбалаж и ... ъ-ъ други цели... Тоалетната хартия беше по 40 ст, т.е. хляб и половина!

...И репликите при излизане и влизане бяха затвор-заключ, отвор-отключ... Защото ходехме на работа де... Важното е, че винаги първо беше "отвор", после "отключ"... :D

Влиянието от шпионски филми и "На всеки километър"!

... и парфюм от Полския център.  :)

Тия центрове... От чешкия си купих прожектор с цели 5 (пет) батерии от "дебелите" (тогава не знаехме, че се наричат R20) - 6 часа съм чакал за него на една безкрайно дълга опашка. Бях толкова щастлив, че не знаех къде стъпвам от радост. Яко светеше, имах чувството, че мога да осветя цялото нощно небе...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се - той бе единственият вестник, излизащ с минимум 6 страници, т.е. вестник и половина за амбалаж и ... ъ-ъ други цели... Тоалетната хартия беше по 40 ст, т.е. хляб и половина!

Бях забравил че се ползваха и за тоалетна хартия тия вестници наред с училищните тетрадки,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Найлоновите плочи си бяха голяма работа. Мисля, че още се пази в някой кашон на такава плоча това:

и аз си ги пазя още те тия синичките

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да видим колко са били меломани още в крехката си възраст!

Ще пусна няколко парчета от една дългосвиреща плоча на "Балкантон". Кой помни как се казваше плочата?

толкова засега :D

Нека песните да са и поздрав за всички, които ще си направят труда да ги просушат!

Редактирано от Нел (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Кой помни как се казваше плочата?

Е, кофти въпрос! Парчетата са супер яки, ама кой да се сети за името на плочата... Издаваха се разни сборни, обикновено с 3-5 години закъснение, при това ако песните не бяха в списъка на забранените към Дирекция "Музика".

"Събота вечер"...

Това ли е заглавието? Забравил съм го...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Събота вечер", но как да се помнят толкова много заглавия ?

И то отпреди толкова години.

Песните, Кен, аз помня песните. Издирвала съм изпълнителите и заглавията в по-зрелите си години. Но плочата я помня.

Е, кофти въпрос! Парчетата са супер яки, ама кой да се сети за името на плочата... Издаваха се разни сборни, обикновено с 3-5 години закъснение, при това ако песните не бяха в списъка на забранените към Дирекция "Музика".

Това ли е заглавието? Забравил съм го...

Да "Събота вечер" . Беше първата дългосвиреща плоча на Балкантон, която открехваше за малко врата към музиката на "загнилите капиталиси".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали е първата.

Помня, че имах една плоча, от която за пръв път чух Angie на The Rolling stones. Може би се казваше "Световна естрада".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше разни поредици от "Пулсиращи ноти", "Музикална стълбица" и прочие.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

... Може би се казваше "Световна естрада".

Това ли имаш предвид?

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване