Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години на 20

Препоръчан отговор

Примерно тази :)

Kaпитане,този марш е на Испански!Кой щеше да разреши на нашето военно,да се пее или пусне чужд марш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Помните ли това..? -Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето на стабилизатора. -Да поставиш игличката на грамофона точно там, където започва новото парче. -Да върнеш бурканчетата от кис

Мен ме пращаха с такава мрежичка за пазарене:  

Така е ,аз се раздвам за детството ,което имах,и искренно съжалявам сегашните лапета ,рястящи във века на хейтърите,всъщност те нямат детство. Ходех на кръжок по фото-дело   А това ми беше ...БА

Публикувани изображения

Kaпитане,този марш е на Испански!Кой щеше да разреши на нашето военно,да се пее или пусне чужд марш?

Не, на италиански е. И се заслушай в текста, твърдо комунистически :) А и май го имаше с български текст

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и ние не сме я пяли

яко руско

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...И се заслушай в текста, твърдо комунистически :) А и май го имаше с български текст

Не се сещам за български текст, но мисля, че беше част от саундтрака на някакъв пролетарски екшън.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, на италиански е. И се заслушай в текста, твърдо комунистически :) А и май го имаше с български текст

Да тази е на Италиански.Има я и на Испански...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да минем на българско

http://www.youtube.com/watch?v=T1JvCMFbGRM

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да минем на българско

Уф, на тая що подметки съм изтъркал...

Любопитно ми е, че не си спомням текста, вероятно щото нямаме армия. Не че ни трябва чак толкова, де...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде нека бъдем оригинални поне  ;)

тази нямам спомени да сме я пяли в училище

пееше я майка ми и на мен ми беше много тъжно че са убили партизанина

:(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спомняте ли си маршовите песни когато ходихме на военно???

Много обичахме да пеем "Велик е нашият войник", а учителя по военно кой знае защо мразеше тази песен.

Нервен човек беше, като се ядосаше почервеняваше като рак и крещеше, ръкомахайки, а ние умирахме от смях.

http://www.youtube.com/watch?v=T1JvCMFbGRM

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много обичахме да пеем "Велик е нашият войник", а учителя по военно кой знае защо мразеше тази песен.

Нервен човек беше, като се ядосаше почервеняваше като рак и крещеше, ръкомахайки, а ние умирахме от смях.

Причината е че тази песен е от преди 1944 и военните по социалистическо време хич не я обичаха

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината е че тази песен е от преди 1944 и военните по социалистическо време хич не я обичаха

Да, знаехме това, но реакцията на учителя ни беше толкова смешна, че все гледахме да го предизвикаме.

Иначе беше много добър човек.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като говорим за маршове...

Главите да се движат като отсечени!(Строева подготовка в казарма)

:)

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То освен прегледи на маршовата песен имаше и цели постановки по манифестациите:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Голям цирк беше, получаваше се някакъв хаос, независимо от безбройните тренировки. Правихме подобни мероприятия и като студенти - на стадиона бяха наслагали n-броя капачки за буркани, с които да маркират местата кой къде да застане. Ама ги поиздухал вятъра през нощта преди представлението, че стана цирк неописуем, но тогава нямаше YouTube, инак сигурно и до днес щяхме да водим класациите  :lol6:

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попаднах на това , хем сервиза ми напомня , хем и етажерката я изработвахме по трудово обучение  :)

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По този повод да споменем и старите бели кухненски бюфети и холните бюфети, на които имаше по едно заключващо се шкафче, в което обикновено стояха вишновките и ликьорите.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...хем и етажерката я изработвахме по трудово обучение ...

То какво ли не сме правили в тия часове. Но на мен много ми харесваше пирографирането:

Публикувано изображение

Де що дървения сме правили, все ги украсявахме с тоя малко странен уред.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То какво ли не сме правили в тия часове. Но на мен много ми харесваше пирографирането:

Публикувано изображение

Де що дървения сме правили, все ги украсявахме с тоя малко странен уред.

Ооо с руския щепсел. В нормален контакт шуко не влиза. Само в някои разклонители ставаше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо с руския щепсел. В нормален контакт шуко не влиза. Само в някои разклонители ставаше.

Имам такъв като на картинката, подарък ми е. Да, наложи се да се смени щепсъла с "шуко", ама си работи, пробвах го преди няколко години и си беше ОК.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вярно че имаше такива

бащата ги модифицираше веднага

:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А помните ли на баба яйцата на вестник  :)

Публикувано изображение

Помня и още как! :D

Много обичах яйца на вестник, но имах алергия и ми правеха рядко и то само жълтък.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помня и още как! :D

Много обичах яйца на вестник, но имах алергия и ми правеха рядко и то само жълтък.

Аз пък тая технология изобщо не я бях виждал и чувал. Макар и двете ми баби да имаха точно такива печки.Иначе за палачинки бяха перфектни, махаш с дилафа кръглия капак и слагаш чугунения тиган. И много яки печени картофи ставаха във фурните им.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По този повод да споменем и старите бели кухненски бюфети и холните бюфети, на които имаше по едно заключващо се шкафче, в което обикновено стояха вишновките и ликьорите.

Публикувано изображение

И от тези бюфети имам ярък спомен. :D

Бях в предучилищна възраст, когато реших да си взема книжка от бюфета и да я разгледам, вместо да се правя че спя след обяд, качих се на бюфета, но преди скока от него ластика на гащите ми се закачил за дръжката точно на заключенто чекмедже и аз тупнах на пода заедно с бюфета.

Такъв трясък се чу, че баба ми дотича обезумяла от ужас да не се е случило нещо с мен, а аз взех да и се извинявам, че без да искам съм счупила всички чаши и сервизи.

Аз пък тая технология изобщо не я бях виждал и чувал. Макар и двете ми баби да имаха точно такива печки.Иначе за палачинки бяха перфектни, махаш с дилафа кръглия капак и слагаш чугунения тиган. И много яки печени картофи ставаха във фурните им.

Не само картофите ставаха вкусни, а и млечната царевица, откъсната от двора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване