Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

322 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      265

Препоръчан отговор

преди 5 часа, аm-аm написа:

Ще владеем света, ще си позволим лукса да имаме големи и мощни мозъци и ще се предпазим от изчезването ни като вид.

И какво от това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sound написа:

И какво от това?

Това ще ти позволи да пишеш глупости, защото в противен случай нямаше да имаш нет, компютър и дом.

преди 2 часа, Aumi написа:

Я да видим дали е така:

...

СРАВНИТЕЛНА ТАБЛИЦА:

tigyr.jpg

bear.jpg

hourse.jpg

monkey.jpg

human.jpg

Месоядни

Всеядни

Тревопасни

Плодоядни

Човек

1 ...        
2          
3          
4          
5          
6          
7          
10          
11          
12          
13          

Ауми, твоята сравнителна таблица показва само две неща:

1. Че интелекта ни, дело на богатата на белтъчини и енергия месна храна, ни е позволила да се изнежим, защото боравим с инструменти.
2. Открили сме готвенето.

И нищо в подкрепа на факта, че месото не е една от най-полезните и пълноценни храни, до които човек се е докосвал през историята си.

ПП: Разбира се цялата таблица е манипулативно подбрала примери как ние си приличаме с тревоопасните. Имах преди 100 години една тема, от която си личеше, че ние сме 1/3 нарциси, тъй де, споделяме 1/3 от генома на нарциса. В услуга на твоите мечти, може би това е доказателство, че ние сме луковични растения?

Редактирано от аm-аm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, аm-аm написа:

Това ще ти позволи да пишеш глупости, защото в противен случай нямаше да имаш нет, компютър и дом.

И какво от това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Aumi написа:

При положение, че има много атлети и спортисти, дори олимпийски шампиони, вегани и вегетарианци, следва, че растителният протеин е достатъчен за постигане на такива резултати.

Не мисля, че това е възможно. Може ли да посочиш някой, като изключим маратонците, които са живи мъртъвци, с извинение.

преди 3 минути, sound написа:

И какво от това?

Същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, аm-аm написа:

Същото.

Мерси - а следващия път преди да тръгнеш да ми спориш, първо помисли за какво и що, че не си намерил кого да въвличаш в такива елементарни провокацийки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sound, когато ти казвам, че разсъждаваш глупаво, това не е провокация, а констатация от глупавите ти изказвания. върви да се правиш на ощипана госпожица другаде. Темата е за вегетарианството, а не за бебешки игри с повтаряне като бавно развиващ се.

За да не бъда голословен, т.к. Аумчето си е направила труда да копне тенденциозна табличка за приликите на човека със зайците, ще люфна, ей тъй, за разкош един очеваден пример как не може да сме тревоопасни, а сме и хищници: Имаме бинокулярно зрение. Очите ни, за разлика от онзи кон, който си сложила, не гледат настрани, в готовност да побегнат при приближаване на хищник, а са насочени в една посока, за да позволят ловуването и преследването на плячка, с цел... умъртвяване и консумиране, о изненада. За сметка на това, че виждаме един малък резен от заобикалящата ни среда, ние виждаме отлично, както и хищниците, и дори цветно. Не можем и да гледаме в тъмното. Нощта, както хищниците, ние си позволяваме да спим, при това дълбоко и дълго, вместо да стоим прави в очакване да ни скочат да ни ядат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, аm-аm написа:

Не мисля, че това е възможно. Може ли да посочиш някой, като изключим маратонците, които са живи мъртъвци, с извинение.

Не, няма да ти посочвам нищо, защото каквото и да ти посочвам, то няма да те удовлетвори.

Щом се мислиш за толкова велик хищник с голям мощен мозък, ще те посъветвам да идеш с голи ръце да уловиш плячката си и без необходимите способия и инструменти да я убиеш, разкъсаш и изядеш. :cooking1::turkey4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Aumi написа:

Не, няма да ти посочвам нищо, защото каквото и да ти посочвам, то няма да те удовлетвори.

Превод в ефир: "Безпомощна съм да потвърдя гръмките си изказвания, които щедро раздавам в темата за сила и младост бликаща от хора лишаващи се от месо."

преди 1 минута, Aumi написа:

Щом се мислиш за толкова велик хищник с голям мощен мозък, ще те посъветвам да идеш с голи ръце да уловиш плячката си и без необходимите способия и инструменти да я убиеш, разкъсаш и изядеш. :cooking1::turkey4:

Ауми, вдетеняваш се. Първо, не ми приписвай неща, които не съм твърдил, за величие, имам предвид, защото това е запазена марка за вегетарианците. Даже си мисля, че основен мотив за голяма част от тях е тъкмо да изпитват това чувство за превъзходство, защото толкова си могат.

Второ, да ловил съм раци в реката. Дядо ми хващаше и риби с голи ръце, но мен ме беше страх да не хвана някоя змия. А овцете, зайците и кокошките ги лових с голи ръце, после ги слагах на дръвника и им отсичах главите за да не се мъчат. За зайците ползвах нож. Гледа съм, че друга моментна смърт е убиването с чук, но за мен е твърде цапаща и някак невъзпитана. Видиш ли, можело. Аз не съм расъл в саксия, ринал съм и лайна и съм пил вода от реката. Не си купувам мед от Австралия и не се правя на ни лук мирисал, ни мляко пил.

ПП: Кръвта, особено свинската, е прекрасен тор. Събирах я, сушах я и после торих с нея малките ми бонсайчета. Ето на, равновесие в природата. Една е хепи crazy-monkey-emoticon-065.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, аm-аm написа:

sound, когато ти казвам

Нищо различно не казваш от прости обиди - даже не знаеш за какво да се хванеш, че да обиждаш. Като цяло няма съществена разлика м/у теб и вегетарианците - ония ги е яд, че ядеш месо, тебе те е яд, че не ядат месо. Егати екзистенциалните проблеми имате - явно така си мислиш, че се открояваш с особена умност, но ..... само така си мислиш, тъкмо за това искаш да се разкарам от темата, да не внасям смут в дребнавата ти душица.

И да - за твое съжаление Ауми ти наби някои факти, които сега ъхъм ъхъм ти присядат: нали се сещаш, че фактите са проверими. Тъй е то драги заядливецо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, аm-аm написа:

Първо, не ми приписвай неща, които не съм твърдил, за величие, имам предвид, защото това е запазена марка за вегетарианците. Даже си мисля, че основен мотив за голяма част от тях е тъкмо да изпитват това чувство за превъзходство, защото толкова си могат.

преди 7 часа, аm-аm написа:

Ще владеем света, ще си позволим лукса да имаме големи и мощни мозъци и ще се предпазим от изчезването ни като вид.

Цитат

Второ, да ловил съм раци в реката. Дядо ми хващаше и риби с голи ръце, но мен ме беше страх да не хвана някоя змия. А овцете, зайците и кокошките ги лових с голи ръце, после ги слагах на дръвника и им отсичах главите за да не се мъчат. За зайците ползвах нож. Гледа съм, че друга моментна смърт е убиването с чук, но за мен е твърде цапаща и някак невъзпитана. Видиш ли, можело. Аз не съм расъл в саксия, ринал съм и лайна и съм пил вода от реката. Не си купувам мед от Австралия и не се правя на ни лук мирисал, ни мляко пил.

ПП: Кръвта, особено свинската, е прекрасен тор. Събирах я, сушах я и после торих с нея малките ми бонсайчета. Ето на, равновесие в природата. Една е хепи crazy-monkey-emoticon-065.gif

Да, личи си че си "прекрасно" възпитан! :tongue2:
Но аз ти предложих да идеш и без тези способия и инструменти да уловиш и изядеш плячката си. Само боравейки с ноктите и зъбите си на хищник да ги разкъсаш и изядеш!

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Aumi написа:

Да, личи си че си "прекрасно" възпитан! :tongue2:
Но аз ти предложих да идеш и без тези способия и инструменти да уловиш и изядеш плячката си. Само боравейки с ноктите и зъбите си на хищник да ги разкъсаш и изядеш!

Ауми, аз съм изчезващ вид - кавалер. Отварям врати, даже на жени, с които не искам да спя. Давам пари на хора, които не познавам. Не хвърлям боклуци на земята и не стъпвам на трева в рамките на града. Не бъркай препитанието с възпитанието. Ако беше родена преди 200 години и ти нямаше да имаш обръснати мишници, а щеше да вониш на пот от носенето на кобилицата. Това, че изхождаш от позицията на някой, който има лукса да избира, не означава, че останалите, които нямат този избор, са нещо по-долу от теб, по-невъзпитани и по-малко хора.

за другия въпрос вече написах, че хората са открили готвенето. Върни се да го прочетеш отново.

преди 9 минути, sound написа:

бла-бла

И какво от това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, аm-аm написа:

...

Ти не си виновен. Бил си дете и възрастните са ти дали такъв пример.

Децата се раждат чисти и невинни, но родителите,  семейството и обществото ги покваряват.

Ти си обучен от твоите родители, твоите родители са обучени от техните родители. Някъде далеч в миналото, в един момент дълбоко скрит в непознатата история, нещо е станало не както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aumi, децата не се раждат научени и на морал. Той също им се натрапва. Това по своята същина е промиване на мозъка. Как точно разбираш, че едното е правилно, а другото не, след като всичко, от което изхождаш, ти е дадено отвън - от родители и общество?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, аm-аm написа:

за другия въпрос вече написах, че хората са открили готвенето. Върни се да го прочетеш отново

Тя просто държи да не си използваме единственото предимство - мозъка и да не си заострим някой кол и да си накладем огън, за да си помогнем. Става само с груба сила и сурово.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Aumi написа:

Някъде далеч в миналото, в един момент дълбоко скрит в непознатата история, нещо е станало не както трябва.

Предците на хората са умирали от глад. Видели са труп, хапнали си от него и оцелели. Други издънки на вида ни не са го хапнали и са достигнали до маймуни или просто са изчезнали от лицето на Земята. Първата ни месна храна е била мършата.

Иначе, интересно ми е, ако не си креационистка, какво смяташ за следната прелюбопитна история. Имало едно време една бактерия, която погълнала друга бактерия, за да я изяде, обаче двете се слели и възникнал първият многоклетъчен организъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, аm-аm написа:

И какво от това?

Че не определям интелектуалните способности на някой на база вкусовите му предпочитания и, че не спазвам хранителна диета, за да превзема света - нищо по- различно от това, че моето мнение е по- меродавно от твоето по тази тема. И другото "това", че щом те притеснява участието ми - знаеш към кого да се обърнеш, ако ли не продължаваш само да си питаш "и какво от това",  и за друго не се обаждаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, sound написа:

Че не определям интелектуалните способности на някой на база вкусовите му предпочитания и, че не спазвам хранителна диета, за да превзема света - нищо по- различно от това, че моето мнение е по- меродавно от твоето по тази тема. И другото "това", че щом те притеснява участието ми - знаеш към кого да се обърнеш, ако ли не продължаваш само да си питаш "и какво от това",  и за друго не се обаждаш.

И какво от това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, аm-аm написа:

И какво от това?

Точно така - научил си си урока. :Д

Само това искам да чувам от теб и ще бъдеш рахат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sound написа:

Точно така - научил си си урока. :Д

Само това искам да чувам от теб и ще бъдеш рахат.

И какво от това, че така ти се искало?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, аm-аm написа:

Aumi, децата не се раждат научени и на морал. Той също им се натрапва. Това по своята същина е промиване на мозъка. Как точно разбираш, че едното е правилно, а другото не, след като всичко, от което изхождаш, ти е дадено отвън - от родители и общество?

Децата идват на този свят абсолютно необусловени и с чисто съзнание, като празно огледало което има способността да отразява всичко. Всичко от което е заобиколено детето, започва да рисува върху това огледало.  То приема за нормално случващото се в семейството, училището, обществото в което живее. Така че моралът на бъдещия голям човек се формира в съответствие с уроците които му биват преподавани като малко дете.

преди 12 часа, аm-аm написа:

Иначе, интересно ми е, ако не си креационистка, какво смяташ за следната прелюбопитна история. Имало едно време една бактерия, която погълнала друга бактерия, за да я изяде, обаче двете се слели и възникнал първият многоклетъчен организъм.

Като се има предвид цялото това разнообразие от форми с които сме заобиколени, не мога да вярвам в такива елементарни приказни теории.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Aumi написа:

Я да видим дали е така:

...

СРАВНИТЕЛНА ТАБЛИЦА: - Тази сравнителна таблица очевидно е правена от някой веган, защото не е вярна. Примерно маймуните ядат месо, включително човешко.

Досега съм чула само за един случай за дете починало от веганска диета. - Това, че ти си чула само за един, не означава, че има само за един. Очевидно това не е областта, от която искаш да чуваш информация. Потърси в гугъл има много случаи. Затова започват да се приемат закони, за да няма такива случаи.

...растителният протеин е достатъчен за постигане на такива резултати.... - Аз ти казвам да ми направиш хранителен режим, който да удовлетворява нуждите на организма, ти ми казваш че растителният протеин е достатъчен. На турнира по женска логика победил генераторът на случайни числа. Ти си много точен пример. Според теб тези спортисти ядат по 4 килограма боб на ден или приемат допълнително химически извлечени протеини?

А от тази статия, която си дала, са прекрасните примери как веганството не се връзва със спорта. Карл Люис е станал вегетарианец след като е спечелил златните си медали, освен това е зобил стероиди като бонбони. Танцьорките няма какво да ги коментирам, там обикновено възрастта е прекалено малка, за да започнат да се проявяват изкривяванията от неправилното хранене. Плюс това са вегетарианци, т.е. все пак консумират животински протеини и мазнини. Ронда си е казала, че става веган след състезанието, т.е. не може да спечели с неправилна диета. Освен това по-късно е признала, че спазва палеолитна диета, която включва месо. Колкото и примери на успели спортисти вегетарианци да има, почти всички са постигнали успехите си или са се развили като спортисти докато са яли месо. Да не говорим за примерите за вегани, там всеки е станал веган или в края на кариерата си или след това.

преди 14 часа, аm-аm написа:

Превод в ефир: "Безпомощна съм да потвърдя гръмките си изказвания... - Е, то това го установихме отдавна. Никакви факти, никакви научни изследвания или становища на СЗО... Всичко е "защото такива са ми убежденията, затова съм права". Пак да спомена женската логика :D

...Първо, не ми приписвай неща, които не съм твърдил... - Освен логика, няма и доводи, затова си измисля.

преди 14 часа, sound написа:

...Ауми ти наби някои факти... - Къде са тези факти? Откога ги чакаме...

преди 13 часа, Aumi написа:

...Някъде далеч в миналото, в един момент дълбоко скрит в непознатата история, нещо е станало не както трябва... - И са се пръкнали психично и физично болните вегани.

преди 13 часа, аm-аm написа:

Aumi, децата не се раждат научени и на морал... - Тя очевидно няма деца.

преди 13 часа, sound написа:

Че не определям интелектуалните способности на някой на база вкусовите му предпочитания... - - Не че нещо, но наистина изказванията ти са елементарни. Предполагам, че още си малък и затова е така. Имаш същата тенденция като Aumi да изкривяваш думите на участниците и да измисляш факти. Това няма да ти помогне в живота.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, badsector написа:

На турнира по женска логика победил генераторът на случайни числа. Ти си много точен пример. Според теб тези спортисти ядат по 4 килограма боб на ден или приемат допълнително химически извлечени протеини?

Абцолютли. Най-силният българин - Стоян Торорчев - участник в световните серии за най-силен мъж на света, притежател на 7 световни рекорда в силовия многобой и рекорд, вписан в Книгата на Гинес. Човекът не яде даже хляб. Здрав зоб трябва, чийто еквивалент в растителна храна би тежал десетки килограми.

преди 4 часа, Aumi написа:

... моралът на бъдещия голям човек се формира в съответствие с уроците които му биват преподавани като малко дете.

Не това попитах. Как разбра, че другото, което са те научили е погрешно, а моралът е правилното? Аз вече отговорих, ти няма как да го знаеш, защото не си огледало, а си Tabula rasa - празна дъска, на която другите пишат.

преди 4 часа, Aumi написа:

Като се има предвид цялото това разнообразие от форми с които сме заобиколени, не мога да вярвам в такива елементарни приказни теории.

Какво е противоречието между разнообразието и възникването на многоклетъчен живот не стана ясно. За няколко века от сивия вълк (Canis lupus) да възникнали близо 600 породи кучета, та няколко милиарда години за теб не стигат за останалото ли? Как е възникнал живота според теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, badsector написа:

Примерно маймуните ядат месо, включително човешко.

Шимпанзетата даже ловуват. Иначе безгръбначните са важна част от менюто им. Коалите са заплашени от изчезване заради оределите евкалиптови гори. Те не могат да ядат нищо друго. Една зараза по евкалипта би заличила целият им вид.

Докато вегетарианците обясняват как човешкото тяло няма идеалните условия за смилане на сурово месо (макар че аз на рибицата не прощавам!!!!!!!!), всъщност те подминават, че условията за това са налице. Т.е. човек може да яде месо, включително сурово. Но ако започнеш да храниш едно зайче с месо, то просто ще умре. Неминуемо. Ние не сме големи зайци.

3c04e47eb3ff087423ceba965161a538.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, аm-аm написа:

. Т.е. човек може да яде месо, включително сурово

всъщност храненето със сурово месо би трябвало да е идеалния случай, на практика не е така заради необходимостта от дезинфекция-топлинна обработка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквато на лъва не му е нужна заради много ниското pH в стомаха. Иначе, който не е ял стек тартар да опита задължително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...