Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

322 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      265

Препоръчан отговор

преди 4 часа, аm-аm написа:

Абцолютли. Най-силният българин - Стоян Торорчев - участник в световните серии за най-силен мъж на света, притежател на 7 световни рекорда в силовия многобой и рекорд, вписан в Книгата на Гинес. Човекът не яде даже хляб. Здрав зоб трябва, чийто еквивалент в растителна храна би тежал десетки килограми

И какво от това?!

Този е по-интересен и за България и за света.

https://gong.bg/oshte-sport/drugi-sportove/multimedia/video/bylgarin-izkachi-naj-visokite-vyrhove-na-sedemte-kontinenta-437560

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам го. Все пак ти поисках примери за атлети, каквито заяви, че преливало, БЕЗ живите-умрели маратонци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"На 32 години се чувствам в най-добрата си форма, кожата ми е в много по-добро състояние. Мога да вдигам повече тежести във фитнеса и имам доста повече енергия", обясни през лятото Хамилтън.

Звездата от Формула 1 обаче далеч не е единственият елитен спортист, който не яде место и други животински продукти. В последните няколко години много атлети преминаха към специфична диета, която смятат, че не затруднява представянето им на корта, пистата, ринга или терена.

Внимавай какво ядеш

Години наред се смяташе, че няма как спортист да получава достатъчно енергия и да захранва тялото си с достатъчно калории, ако не яде месо. Учени от няколко университета от САЩ, които са специалисти и в маратоните, оборват подобно твърдение.

...

Сред най-известните спортисти, които са вегани, са сестрите Серена и Винъс Уилямс. Те са изключили всякакви животински продукти от диетите си преди много години, а когато си позволят да "кривнат" от пътя, им е разрешено да ядат суши.

...
Друг спортист, следващ тези хранителни навици, е Джърмейн Дефоу – седми по голове в ранглистата на Висшата лига със 161 попадения. Вече на 35 години, нападателят продължава да бъде част от националния отбор на Англия и да бележи.
...

Български национал става веган заради жена си

Вегани сред спортистите има и в България, като един от тях е футболният национал Симеон Славчев. Халфът на полския "Лехия" (Гданск) става такъв покрай годеницата си Сара Маринова.

Веганството в спорта: мода или бъдеще за професионалните състезатели

Преди няколко години бившата състезателка по баскетбол получава автоимунно заболяване и в продължение на няколко месеца е парализирана, но се излекува, като прилага веганството. "Бях убедена, че сама съм си виновна. Сега се поддържам в ремисия единствено благодарение на храната", казва Маринова, а покрай нея и Славчев спира да яде месо и животински продукт

https://www.dnevnik.bg/sport/2018/01/11/3110304_veganstvoto_v_sporta_moda_ili_budeshte_za/

Интервю с Робърт Чийк, дългогодишен веган, активист и бодибилдинг звезда.

Как стана веган и дали това беше по етични или някакви дълбоко обмислени причини? Как реагираха твоето семейство и приятели?

По-голямата ми сестра Таня беше човекът, който ми повлия да стана веган. Отраснахме във ферма, където нашите гледаха животни за храна, но щом тя осъзна, че животните, които бяха наши приятели, скоро ще се превърнат в нечия храна, тя стана веган от ранна възраст и като тинейджър аз я последвах, без никога да съжалявам за това.

http://veganholistic.com/robert-cheeke-vegan-bodibilding/

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Aumi написа:

В последните няколко години много атлети преминаха към специфична диета

Тъй де, и ти така твърдиш. Покажи ги къде са се скрили.

преди 6 минути, Aumi написа:

Учени от няколко университета от САЩ, които са специалисти и в маратоните, оборват подобно твърдение.

Абе Ауми, аз ли пиша на чужд език, ти ли не четеш. Писах ти вече, напиши ги тези атлети, БЕЗ маратонците. Те са ни живи ни умрели. Това са възрастни хора по 30-40 кг.

преди 8 минути, Aumi написа:

Серена и Винъс Уилямс. Те са изключили всякакви животински продукти от диетите си преди много години, а когато си позволят да "кривнат" от пътя, им е разрешено да ядат суши.

Ама то и аз съм вегетарианец. Криввам само за порция месо и пак минавам на зелено. crazy-monkey-emoticon-102.gif

Серена Уилямс често си прави пуешки наденички. "Уилямс се опитва да балансира храната в режима си и когато консумира месо, то е пилешко, пуешко или риба, гарнирано със задушени зеленчуци." Все пак за своите 36 години вече е постигнала, каквото е нужно в спорта. Сега има да сваля кила от бебешока. Тя и фурмите е намалила, ама този факт не харесва на вегетите. crazy-monkey-emoticon-101.gif

Сега да проверим за нарочената Винъс. Жената се разболяла през 2011 г. от автоимунното заболяване „Синдром на Сьогрен“. Американката започна веднага битка с коварната болест, като една от първите й стъпки бе да изключи месото от своето меню. Ей това е болест - да ти  прецака яденето на мръвки. Та времето на ядене на зеленчуци е времето, в което не спортува и тялото ѝ драстично отслабва. Докато е била здрава и топ атлет "Бях от хората, които първо ядат пържолата, а след това салатата."

преди 25 минути, Aumi написа:

Български национал става веган заради жена си

Аумче, ти ли си жена му бе. Признай си! crazy-monkey-emoticon-114.gif

Джърмейн Дефоу наистина е вегетарианец. Отскоро. Още е качествен играч. Това, че е маниак на здравословния живот, криотерапията, масажите, правилното хранене (да не се бърка с ограничено ядене) няма нищо общо, разбира се. Само спряната мръвка е причината да не изпадне от националния отбор. Иначе пича прегрешава, "I eat a lot of fish, but I'm trying.", ама ще го пишем вегетарианец в 5% от живота си, да остане нещо и за теб в статистиката.

Остана Робърт Чийк. Ще ме прощаваш, нямам нерви да разобличавам кекавите опити да се пишат вегетарианци изяли няколко тона месо през живота си. Знам само, че режима на един културист струва няколко хилядярки за храна месечно. С тези пари не само месо, ами и зеленчуци и плодове може да не ядеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://metro.co.uk/2015/08/26/13-vegan-athletes-smashing-it-on-a-meat-free-diet-5349835/

http://www.onegreenplanet.org/vegan-food/plant-powered-athletes-you-need-to-know/

Знам, че е безумно и безсмислено да продължаваме спора.

Колкото и примери да ти давам, те няма да те успокоят и удовлетворят.

Знам, че ти първо сам себе си искаш да убедиш, че този начин на хранене е най-правилният и знам много добре, че никакви аргументи няма да приемеш. Но също така знам, че дори мисълта за отказ от месо ти се струва трудна, въпреки че дълбоко в теб нещо ти казва, че наистина убиването на животни не е правилно, но пък твоят инат и твоето его, както и липсата на воля те карат да спориш и да се самоубеждаваш, че си на най-правия път. :sunglasses::basketball3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Aumi написа:

Колкото и примери да ти давам, те няма да те успокоят и удовлетворят.

Тука си права, Аумче. Колкото и месоядни да даваш за примери за вегетарианци, все ще останеш неубедителна crazy-monkey-emoticon-123.gif

преди 3 минути, Aumi написа:

Но също така знам, че дори мисълта за отказ от месо ти се струва трудна, въпреки че дълбоко в теб нещо ти казва, че наистина убиването на животни не е правилно

Не е така. Умирам си за картофи и ориз, но може да минат месеци докато имам възможност да ги опитам отново. Нямам условията да ям каквото си поискам, а и пестя пари. Нали вече писах, давам на други хора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, аm-аm написа:

Не е така. Умирам си за картофи и ориз, но може да минат месеци докато имам възможност да ги опитам отново. Нямам условията да ям каквото си поискам, а и пестя пари. Нали вече писах, давам на други хора...

Ако имаше много пари, значи ли че би опитал да живееш без месо? :basketball3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Aumi написа:

Хах... само на мен ли ми прозвуча като предложение?:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Aumi написа:

само аз ли не разбрах какво имат общо парите с месото

истината е че веганите играят  за ниската цена на месото 

колкото повече вегани толкова по-ниска цена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Yvan Sergeev написа:

само аз ли не разбрах какво имат общо парите с месото

истината е че веганите играят  за ниската цена на месото 

колкото повече вегани толкова по-ниска цена

Ами не знам, той изтъква като причина това, че нямал възможност да спре да яде месо, защото спестявал и давал пари на други хора. От което се разбира, че той счита веганството за скъпо удоволствие., което не е по джоба му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Aumi написа:

От което се разбира, че той счита веганството за скъпо удоволствие.,

много ясно че е скъпо удоволствие веганството кило домати 2 лв,

1 кило месо  5 лв 

1  кило домати се яде на една закуска

1 кило месо се яде 2  седмици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Yvan Sergeev написа:

много ясно че е скъпо удоволствие веганството кило домати 2 лв,

1 кило месо  5 лв 

1  кило домати се яде на една закуска

1 кило месо се яде 2  седмици.

Браво бе! Ако ядете кило месо за две седмици, то вие сте полу-вегани! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а цял веган колко е 1 кг на месец ?  мога и до цял да го докарам. ако пропусна един месец съм 200% веган

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Aumi написа:

Аз не съм чревоугодник. За мен ще е лесно. В една теория, която развивам, времето е най-ценният ресурс на планетата и ако създадем храна, която е в полутечно състояние и може да я погълнем за 20 секунди, ще спестим над 10 години от живота си в хранене, ходене на пазар, готвене, миене и т.н. Отделно, че сме забравили, че най-доброто лекарство е храната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/22/2018 в 4:38, sound написа:

Ауми е богата - нея не я гледайте, тя си купува пчелен мед от манука чак от Австралия

Това обяснява много неща... Усещах я аз Аумито от самото начало, че не е пила през живота си морна вода и си няма друга работа, затова запълва (не)трудовите си (без)делници, като се опитва да учи баща си да прави деца и дядо си да кашля :D Явно тате е червен другар, назначен след 10-ти ноември от Партията за милионер. А щерката е попаднала на някой от онези самопровъзгласили се "гурута" като бял брат Петьо, които като надушат парички, започват да гледат с влажен кравешки поглед и кротко да редят благи слова, докато докарат богатото патенце до там да им дава парите си и да им благодари, че и оказват честта да приемат даренията и в подкрепа на благородната им кауза :)

Развитието на ситуацията също е ясно. Като се разболее Ауми сериозно от липса на есенциални аминокиселини и витамини, гуруто или ще си плюе на петите и ще изчезне скоропостижно, преди момчетата на баща и да са го докопали, или след време ще го намерят самоубил се по особено мъчителен начин - примерно застрелял се шест пъти с пушка 12-ти калибър, навряна в задника, след което се хвърлил в най-дълбоката част на близкия язовир с камък, вързан на шията :lol6:А щерката няма да постъпи като наивниците, които са повярвали на глупостите и, в общинска болница, откъдето да я изритат след две седмици, като и свърши клиничната пътека. Тате ще я настани за година-две в частна швейцарска клиника, където ще се възстановява на диета от черен хайвер и бели трюфели под грижата на професионални психолози. Там пък вероятно ще развие медикаментозна зависимост, защото никой няма интерес да излекува напълно пациент с още неусвоени пари в сметката. И на 40 ще е пълна развалина...

И една статия по темата:

1516135313-1.jpg

Кой прави повече секс - вегетарианците или месоядните

Редактирано от Win_user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ауми, ядеш ли смокини?

на 13.05.2015 г. в 8:52, Ken написа:
Смокинята е известна с уникалния си вкус и текстура, но едва ли знаете, че това се дължи на една специална съставка.

Любителите на плода, както и вегетарианците, могат да се погнусят когато разберат, че луксозния вкус се дължи на разложена оса във всяка една смокиня.

Смокините са на практика обърнати навътре цветя, които съхраняват прашеца в себе си.

Когато женската оса се промъква през тесния отвор на смокинята, крилата й се откъсват, тя снася яйцата си и успешно опрашва плода.

Загубила способността си да лети, осата умира в смокинята, където специални ензими я разграждат на протеин.

Буквално смокинята смила мъртвото насекомо и го прави част от узрелия плод.

Биолозите наричат тази специална симбиоза „задължителен мутализъм“ и е факт от 34 милиона години.

Има около 900 вида оси и всеки вид е отговорен за опрашването на 1 или 2 вида смокини.

Въпреки че смокинята не може да се възпроизвежда без този смъртоносен цикъл, много вегани и вегетарианци отказват да консумират смокини.

В някои страни, консумацията на инсекти и честа практика, тъй като те са отличен източник на качествен протеин.

И ако това не Ви е достатъчно, трябва да знаете, че по изисквания кетчупът трябва да съдържа „не повече от 30 плодни мушици в 100 грама продукт“, консервираните гъби съдържат червеи и има гъсеници в спаначената Ви салата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, аm-аm написа:

Ауми, ядеш ли смокини?

:) Не бой се, не ям!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/24/2018 в 17:08, Aumi написа:

И какво от това?!

Този е по-интересен и за България и за света.

Едно е си спортист и да поставяш световни рекорди, съревновавайки се с други спортисти. Съвсем друго е да имаш пари и да обикаляш света.

на 1/24/2018 в 17:38, аm-аm написа:

Тъй де, и ти така твърдиш. Покажи ги къде са се скрили.

Абе Ауми, аз ли пиша на чужд език, ти ли не четеш. Писах ти вече, напиши ги тези атлети, БЕЗ маратонците. Те са ни живи ни умрели. Това са възрастни хора по 30-40 кг....

Прегледал съм всички статии за спортисти "вегани" и "вегетарианци" в нета. Еми няма такива, които да са се развили като спортисти след като са спрели да ядат месо. Всички първоначално са консумирали месо или поне животински продукти. То и световните специалисти по хранене това твърдят, но на веганите им изнася да не обръщат внимание на тази информация. Всъщност на тях им изнася да не обръщат внимание на никакви факти, противоречащи на убежденията им. Тези техни убеждения са единственото, което ги кара да се чувстват нормални членове на обществото, а не психично болни, безинтересни мозъци, каквито в действителност са. Реално тези хора би трябвало да са в клиники, а не на улицата.

Колкото до маратонците, там средната продължителност на живота е изключително ниска.

на 1/24/2018 в 17:52, Aumi написа:

...Колкото и примери да ти давам, те няма да те успокоят и удовлетворят...

Всъщност нито един пример не си дала на спортист, който да е отгледан от дете с веганска диета и да е постигнал световни успехи. Всичките примерни от този тип статии за спортисти "вегани" са на хора, които са се отказали от месото наскоро, в края на кариерите си като спортисти. Единственият вегетарианец, не веган, който от малък спазва този начин на живот и е спортист от световна класа, е Боде Милър. Опитай се да се замислиш и защо търсим примери на успели спортисти вегани, а не на успели спортисти ядящи месо.

п.п. по темата за усвояването на сурово месо от хората - най-вкусен за много хора се смята стека със степен на приготвяне Rare, т.е. отвътре е суров, с кръв. Масово по света се яде суши, което е сурова риба, а вече по-нагоре някой спомена стек Тартар. Сурово-пушените колбаси също са сурови, както се вижда от името им.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, badsector написа:

Едно е си спортист и да поставяш световни рекорди, съревновавайки се с други спортисти. Съвсем друго е да имаш пари и да обикаляш света.

Иска се много издръжливост и сила  да изкачиш толкова високи върхове, и няма нищо с екскурзиите по света.

Цитат

Прегледал съм всички статии за спортисти "вегани" и "вегетарианци" в нета. Еми няма такива, които да са се развили като спортисти след като са спрели да ядат месо

Може и да има, не знам.
Но този когото ти дадох за пример, е веган от тинейджър.

Цитат

Интервю с Робърт Чийк, дългогодишен веган, активист и бодибилдинг звезда.

Как стана веган и дали това беше по етични или някакви дълбоко обмислени причини? Как реагираха твоето семейство и приятели?

По-голямата ми сестра Таня беше човекът, който ми повлия да стана веган. Отраснахме във ферма, където нашите гледаха животни за храна, но щом тя осъзна, че животните, които бяха наши приятели, скоро ще се превърнат в нечия храна, тя стана веган от ранна възраст и като тинейджър аз я последвах, без никога да съжалявам за това.

http://veganholistic.com/robert-cheeke-vegan-bodibilding/

По-важно е какви резултати постигаш, когато вече не се храниш с месо.
Нали и спорът е за това - дали храненето без месо, дава сила и издръжливост.
Според мен всичко е много индивидуално. Има хора, които не могат да си представят, че ще издържат и два дни без месо. Може и да не могат, а може да е просто психологическа нагласа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Aumi написа:

Иска се много издръжливост и сила  да изкачиш толкова високи върхове, и няма нищо с екскурзиите по света.

badsector е много прав за парите. В наши дни изкачването на Еверест не е критерий за атлетизъм, а за благосъстояние. Екипировката е друга, кислородните маски свеждат усещането като за километри по-ниско, техниката и шерпите (това важи и до камповете в подножието, не мисли, че до там ходят пеша) и разбира се подкупването на правителството за лицензи, когато се усетиха какъв бизнес е и колко тона замърсяване остава след разходките на алпинисти.

преди 29 минути, Aumi написа:

По-важно е какви резултати постигаш, когато вече не се храниш с месо.
Нали и спорът е за това - дали храненето без месо, дава сила и издръжливост.

В последните десетилетия културизмът се разбира като трупане на маса. Ако беше запозната малко повече, щеше да знаеш, че културистите, вече дори и кварталните аматьори батки, водят изключително нездравословен начин на живот. Това са хора, които се задъхват при качването на стълби, а мищците им пречат да тичат. Тъпчат се с анаболни стероиди (това важи на 100% за всички професионалисти) и единствено очистващите препарати ги крепят живи. Но не винаги успяват. Такива хора увреждат до крайност вътрешните си органи - сърце, бели и черен дробове, бъбреци.

Не мога да намеря един филм по темата, който представя жалкият живот на претендентите за м-р Олимпия. Намерих го: Bigger, Stronger, Faster

Трейлър:

Още бат Арни, който сега притежава конкурса, е зобал стероиди във върховите си години (сам го признава), а днес се поглъщат огромни количества. Та тези "атлети" имаха интелекта на 7-годишни. Каква е точната причина - дали не учат или нещо с оросяването на мозъка, не знам. Спъваха се и падаха на равно. Спяха по 14 часа дневно, тъпчеха се с храна, тренираха само няколко часа (това не е най-важната част от целия процес) и се изследваха дали анаболите, които им струват десетки хиляди долари, скоро ще ги убият и дали спонсорите вярват, че ще ги отведе до заветната цел - титлата. И нищо друго не правеха. Както казваше дядо ми за ползата от магарето зимата - само яде и пърди.

С две думи културиста не тренира тялото си за скорост, гъвкавост, прецизност или сила. Той работи само по формата и симетрията. Това, лично за мен, не са атлети. Те тренират твърде малко и използват твърде много медикаменти, които са забранените във всеки друг спорт. Сетих се, в кеча също няма тест за анаболи. И там мрът като мухи, още млади-млади, от инфаркт и т.н.

Редактирано от аm-аm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Всяка една Форма на "живот" , която е Създадена и Познавате в Животинският и Растителният Свят е Създадена за Обслужва Потребностите Ви ! 

Потребностите , Нуждите и Дефицитите на Хомо Сапиенса .  Всички Ограничения , които изкуствено си Създавате и не се възползвате от "подаденият ви

Дар " си е за Ваша Сметка и обслужва Нечия Нелепа Интерпретация !

ФН и неговите показатели ви показват от какво има нужда "къщичката ви" и ви подава Сигнал за апетитна Посока към определен "вкус" !

Възползвайте си и не се ограничавайте от 'хуманни идеи" с  психологичен , негативен характер , които да ви поставят в ограничителен режим.

Същността обитава единствено ФН на хомо сапиенс !   Останалото е "Обслужващ персонал" и няма Кармичен РЕЖИМ  ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Амели написа:

всяка една Форма на "живот" , която е Създадена и Познавате в Животинският и Растителният Свят е Създадена за Обслужва Потребностите Ви ! 

не е така

има отровни растения и животни  и гъби - неядливи

паразити

бактерии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Амели написа:

Всяка една Форма на "живот" , която е Създадена и Познавате в Животинският и Растителният Свят е Създадена за Обслужва Потребностите Ви !

Сега ме сети, че в Библията идеше реч за това, че растенията и животните са създадени за да бъдат ползвани от хората.

преди 2 минути, Yvan Sergeev написа:

не е така

паразити

бактерии.

То дивите форми на домата и краставицата също са отровни, но след култивация се превръщат в най-популярните зеленчуци... и плодове, нали домата всъщност е плод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To си го пише и в Библията, ама света е пълен с по-католици от папата. Дето хранят улични котки, ама им е през оная работа за децата в Сомалия примерно... Купете им котешка храна бе! Ще оживеят. Ма ние сме над тия неща нали? Смех... Истеричен смех, с префърцунени обноски от обикновени кокошки. Оригиналност та да се смаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, Yvan Sergeev написа:

не е така

паразити

бактерии.

Съгласна съм ! Правилно Отбелязваш ! Онези другите "отровните " те се ползват за да лекуват ФН , онези , който се познават и са изследвани , защото 

са Неподозирани Възможностите на онези , които все още не са открити като Приложение .  Но Пак Повтарям няма и 1 Излишна Форма на Живот , която 

да е Безсмислена и да няма Приложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...