Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми, свързани със сигнала от TV-out

Препоръчан отговор

• Отговори 465
  • Създадено
  • Последен отговор

Синият чинч към жълтата букса с надпис Video! - Превключвателя в посока - Input

Мерси! :speak:

Вижда се по-добре дори

отколкото на монитора ми.. :angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Четох и се рових много, но вече се предавам. Дъното ми е Asus, а картата е Geforce 7300GS. Допреди седмица и половина бяха свързани с ТВ и въпреки че картината не беше перфектна(най-вероятно защото разстоянието м/у устройствата е повече 10м) все пак беше поносимо за гледане. Реших да направя преинсталация на Уина. И сега, когато искам да ги свържа на става. Кабелчето ми е S-video(7 крачета) към RGB. Тъй като обаче нататък нямам такъв кабел връзвам обикновените чинчове(жълто, бяло, червено). Ако свържа жълтия към зеленото на преходника, картината е ясна, но черно-бяла. Ако го свържа към синьото, където имам надпис comp, картината става цветна, но като цяло ужасна. Преди го свързвах към синьото на RGB-то и се гледаше и определено сега не ми е ясно защо не става. Драйверите и Уина ми са същите, с които бях и преди. Наистина не знам къде греша. Пробвах и с S-video с 4 крачета, което е без RGB, но съвсем не става. Към Тв-то пробвах два варианта. Пробвах на едното му AV, където е директно с чинчовете и на другото, където е със скарт букса. Въпросът е какво да правя? Тв-то има и HDMI вход, както и самостоятелна букса PC. Като се има предвид разстоянието, искам да попитам кой е най-удачният кабел, който мога да си купя. И дали изобщо проблемът е при кабелите. Избрала съм D/PAL, така че грешката не е и тук. Моля, ако някой има някакви идеи, нека сподели, защото аз се изчерпах. :P Преди малко преинсталирах драйвъра. С най-новия дрв не ми излиза абсолютно нищо на ТВ-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз от 1 седмица се пиням и все тая, набодох нови драйвъри и ми бъгнаха Wina, преинсталирах го. инсталирах ключовете в регистрите и пак същата работа, стигам до едно меню дето не ми е активно и пак дърво. е*а ги тия от nVidia то човек е по вероятно шестица от тото да хване отколкото да си пусна сам tv-out-а. и при мен както при колегата картина до ТВ-то изобщо не стига. последното дето открих е че S-видеото се рита с DVI-я като тръгнах и това да оправям познайте, нямам такова меню с комадите. От габрово съм и ако някой от форума му разбира, да дойде да ми го пусне а аз се заклевам да го удавя от пиене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте на всички ! Прочетох цялата тема и тъй като и аз имам проблем и немога да се оправя реших да пиша - видокартата ми е NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X (64 MB) връзката ми към ти ви то е със скарт и си ИМАШЕ перфектна картина към телевизора до момента в който не преинсталирах компа и си сложих ПАК - Microsoft Windows XP Professional !!!!От тогава съм сменил кабела със скъп ,опитах поне 10-на драйвъра / в момента съм с версия 93,71 и доколкото си спомням и преди бях с тази /и нищо пак телевизора е черно бал !!!! :speak: Тивито е с два входа за скарт и съм ги пробвал и двата /на който и да сложа цифровата телевизия си е цветно а от компа -черно бяло / та не е телевизора !Кабела е скъп - около 25 лв. та се предполага че не е и той.Опитал съм всички настройки на драйварите за пал, за секам и други възможни и пак нищо!И най учудващо е че преди си работеше с един кобел който струваше 3 лв/още си го пазя/а сега е черно бяло ! ЩО Е ТО ???? ПОМАГАЙТЕ МОЛЯ !!!! :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Страница 8 от темата може да ти помогне и по-специално частта с настройката на вида сигнал. Пробвай на системи D-PAL или K/PAL.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам следния проблем , значи на 2рия екран( ТВ-то) не ми излиза картината от самия БС Плейър дали знаете от къде да го оправя с кодекс к-лайт стандарт съм , ще съм ви супер благодарен ако знаете от къде да го оправя , също така ми казаха (човека който ми го беше настроил) ,че нещо от бс плейъра трябва да се настрои , но според мен не е там проблема , и моля модераторите да не затвярят темата защото четох темата за ТВ аут , и други хора имаха същия проблем но отговр нямаше.

иначе субове , звук има всичко си е екстра но картината от самия бс плеър я няма , просто 1 черен квадрат/правоъгълник и така , четох теми не само във форума на дата.бг никъде няма ясно обяснение иначе от драйверите и монитора и телевизора са на clone някакви идеи ?

Благодаря предварително.

И така да допълвам от последните няколко часа какво съм пробвал и какво знам , всичко е свързано добре , драйверите си работят(щом до 1-2 седмици нямах никакъв проблем) , явно проблемът е възникнал като съм преинсталирал бс плеъра и кодексите (не си спомням какви версий бяха предишните) ако е възможно , ако ли не моля давайте някакви съвети.Иначе като чукна на Overlay нещо си там ако дам primary на ТВ-то си се гледа филм , но ПЦ-то изглежда сякаш е забило. А главната ми цел е ако пусна филм да се гледа едновремено и на 2те ( пц и тв).

Извинявам се ,ако всичко е объркано просто вече 36 часа се мъча да намеря начин да поправя нещата и немога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

наскоро имах поблеми с видео картата и си качих последния драйвър, но не ми излиза панела за настройка на ТВ-аут

Излиза ми този прозорец

Публикувано изображение

и като чукна на бутона това а опциите са стандарт,

Публикувано изображение

как да изкарам другия панел

Картата е Гефорс 6200

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с видеокартата и тв-то. Интересното е че преди време работеше добре, същата конфигурация със същите кабели. А сега се получава странна картина и няма оправяне... Ето конфигурацията: Видеокарта ATI Radeon 9550, това е извода за ТВ-аут post-183343-1222454620_thumb.jpg Драйвери ползвах и стари и нови разлика в картината няма. Телевизор Sony KV-21CL10K със следните входове, отзад има и VCR и DVD вход post-183343-1222455073_thumb.jpg Кабел и преходник post-183343-1222455122_thumb.jpg post-183343-1222455138_thumb.jpg post-183343-1222455156_thumb.jpg post-183343-1222455172_thumb.jpg Та проблема е в картината, това е телевизора post-183343-1222455363_thumb.jpg това е компютъра post-183343-1222455399_thumb.jpg Който може да помогне, моля. Защо преди имаше свястна картина, а след едно преместване нещата се промениха и няма оправяне. Някой може ли да каже от какво е, и как да го оправя? А има ли по-добър вариант за свързване? Мерси предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,не съм чел всички коментари,но където прочетох до сега не видях моя проблем ... Купих си Сони Бравия 32 и искам да си го свържа към компютъра със С Видео кабела ... Видео картата ми е НВидиа 7600 или 7800 нз точно ... Свързвам телевизора с компютъра и или ми примигва ,или не се вижда картина ,или се вижда на по различна резолюция.Как да си го оправа или ми трябва различен кабел ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...
Здравейте, аз и като останалите също имам проблем. Прочетох цялата тема, но не е обсъждан проблема, който аз го имам. Не знам защо не мога да свържа PC-то към ТВ ( SHARP -> http://www.sharpbg.com/index.php?productID=260 ) По поръчка на мой познат, който е на "ти" с компютрите купих такъв кабел -> http://alpha.uhasselt.be/Research/Algebra/...cs/tv/kabel.jpg, между другото черната малка букса за какво е, дето е до 4 чинчов.... Видео картата ми e RADEON 9550 (Omega 3.8.330) Наистина се надявам някой да ми помогне, защото снощи изгорих бушона по време на мача, а бащата както си беше ядосан ... :P Защото стаята ми и хола са на един бушон, а включването на ТВ и PC са на един разклонител, но както и да е, смених разклонитела, пък да не говорим, че вероятно съм купила "смотана записвачка" която сигурно ми финализира презаписваемите дискове, защото после са неизползваеми, което ме отказва да записвам филми на дискове. Благодаря ви предварително...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свързах м/у двете и то от Ati tools, а не от "Properties-Settings-Advanced" и тн и тн... Това ми се получи най - накрая -> Публикувано изображение Но ТВ-то така и така се отказва да покаже картина Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли и аз са си кажа проблема:) Имам видео карта GeForce7300GT и всичко беше наред а TV-Out-a до днес . Не мойе да разпознае тв. правилно.Казва че е HDTV. Не се влияе от моите настойки(май не мога да го обясня).Задавам S-video, Bulgaria a не мога да ги запаметя.Изключвам кабела и пак казва HDTV.Е какво да направя??????????????ПОМАГАЙТЕ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Новите драйвъри на Nvidia са може би най-кофти драйвърите от 3 години насам... Въпросът е основателен предвид, че трябва да се правят купища настройки по регистри и т.н. но определно трябва да дойде човек който разбира за да изкара картина на телевизора!

Аз бих го пресъздал така:

Сложно е но... за хората, които имат проблеми с дарйвърите на Nvidia е наложително:

Отваряте:

Start: ->

run->

regedit ->

търсите следния ред в регистрите (внимание не е за всеки):

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NvCplApi\Policies

ако там не съще съществува ключът:

"SedonaDisable" със стойност "2"

СЕ задава по следния начин:

Отваряте:

Start: ->

run->

regedit ->

стигате до:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NvCplApi\Policies

В редактора на регистрите има две полета, в дясното задавате с десен бутон на мишката NEW -> DWORD Value -> "SedonaDisable" (без кавичките) с равностойност 2

Следва рестарт на системата и вече трябва да имате следнотo меню в контрол панела на Nvidia картата си:

Публикувано изображение

Цъкате на него и... хоп ...добрият стар контрол панел на Nvidia:

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Oт тук нататък всичко, което ще правите е на ваша отговорност (не че до тук всичко е ...... )

От менюто nView Display Settings избирате:

Публикувано изображениеПубликувано изображение

и от тук:

Публикувано изображение

задвате връзката към TV OUT-a ... дали ще е коаксиална, цветова или автоматична..(АВТОМАТИЧНАТА НАСТРОЙКА НЕ РАБОТИ ОТ НЯКОЛКО ВЕРСИИ НА ДРАЙВЪРИТЕ НАСАМ ... иначе нямаше да ви давам този пример)

Успех с настройките и ...внимателно пипайте по регистрите...

Здравейте :)

Описаните действия ще ми помогнат ли да пусна автоматичен full screen на телевизора?

Домашната ми карта е 7600ГС. С нея нямам проблем. Чрез програмата nvtray съм си пуснал classic control panel, а оттам automatic full screen video on the second display. Сега пробвах същото при приятел на който купихме 8600ГТ и не става Публикувано изображение.

Ще съм благодарен ако ми помогнете.

Уф!

Май 8ма серия е ...

9та серия със същия проблем ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

здравей те , смених си видео картата пък и целия комп май поднових, и искам да попитам за настройката на картата . значи картата е 9500gt и съм я настроил за тв аут и работи но старата карта имаше функция фуул скрийн и излизаше на цял екрак на тв а сега тук немога да открия тази функция . искам като гледам нещо си на тв -то да излиза на цял екран на тв макар и минимизирано на монитора ми. неможах да намера настройки описани за картата и за това моля ако някой има или знае как да настроя картата нека каже.благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля за помощ!Имам LSD телевизор с PC вход(такъв като за монитора).Когато обаче включа PC-то към телевизора се появява само десктопа но не и филма който съм пуснал.Пусна ли някой филм екрана става черен и на тв-то изписва "извън обхват".За инфо видеокартата ми е NVIDIA GE FORCE 7300GT.Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

картата ми има дупка, в която няма място за пластмасово краче.

аз имам следния кабел:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...nnector(jp).jpg

Ще ми влезне ли в употреба този кабел с тази карта или не? и ако да как да го сложа?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е S-video кабел, а тв-аут-а на картата (Нвидия така като гледам) е с повече дупки и няма място за крачето на с-видео кабела, на Ати картите става, на Нвидия си трябва специален:wors:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

чупиш пластмасовото пънче на кебела и вкарваш... и нали знаеш свързването се прави на спрян комп и спрян телевизор и разкачен кабел на кабелната да не хвърчат искри или да изгори тваут-а

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Възможно ли е да не ми е инсталиран TV-Ouт-а ? С чисто нова видео-карта съм, имам всякакви видове кабели на разположение, само че в контролният панел няма нищо за television или за втори дисплей... От пропъртайсите на десктопа давам atached на вторият монитор, той се активира пита ме дали искам да запазя промените и като дам apply, вторият монитор пак се деактивира 0.о

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Здравейте, искам да попитам как мога да гледам от лаптоп на телевизор при положение че лаптопа има само HDMI без tv out, а телевизора има скарт, чинч и s-video входове и въобще възможно ли е това? Р.Р. Извинявам се ако дублирам някой предишен въпрос, но изчетох внимателно темата и не срещнах сходен проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здравейте искам да попитам защо като включа втори кабел към видеокартата си например към тв. в dvi изхода и картината на монитора и телевизора започват да трептят силно картата ми е nvidia 5500 дали е нещо по настройките на картата или от това че кабела до тв. е 5 метра купих уж качествен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти :whist:

Значи взели сме един кабел, който свързва компютъра и телевизора, като ТВто играе ролята на монитор. Т.е. при използването на кабела мониторът на компютъра се изключва. Взехме кабела с цел гледане на филми. Да, обаче на телевизора излиза само картината, а от тон колоните на компютъра се слуша звука. Как мога да прехвърля и звука на телевизора, оттам да се слуша?

Не знам дали трябва, но видеокартата е NVIDIA GeForce 9600 GSO

Благодаря предварително :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...