Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, haidukpikaso написа:
........

Интересна идея за бърза закуска :) Обаче като видя някой да разбърква с метални предмети...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, badsector написа:

Интересна идея за бърза закуска :) Обаче като видя някой да разбърква с метални предмети...

хах и теб те изнерви а - добре че не ми е у къщата тоя да ми съсипе тефлоните

:D

аз имам ей такава тефлонова щипка

11490_638045.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, badsector написа:

Истината е че хубавите тигани със достатъчно устойчиви покрият имат цени над 50€ че над тази стойност. Да не говоря че дебелината на дъното обикновено е над 5 мм а теглото над 2.5 кг.

http://www.independent.co.uk/extras/indybest/best-ceramic-non-stick-frying-pans-pfoa-ptfe-john-lewis-le-creuset-fissler-bergner-a6746391.html

Обосновка за твърденията ми..

Редактирано от Колчо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Колчо написа:

Истината е че хубавите тигани със достатъчно устойчиви покрият имат цени над 50€ че над тази стойност. Да не говоря че дебелината на дъното обикновено е над 5 мм а теглото над 2.5 кг.

аз ползвам само и единствено нашите българските - на Одесос Варна

и други не признавам

odesos-4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, badsector написа:

преди 3 минути, haidukpikaso написа:

и други не признавам

odesos-4.jpg

Достатъчно тежки ли са. Дъното как е на дебелина - питам дебелото дъно обикновено разпределя по добре топлината. И държат ли на надраскване...

Питам защото при мен при направата на омлети доста некачествени тигани улетеха със времето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Колчо написа:

Достатъчно тежки ли са. Дъното как е на дебелина - питам дебелото дъно обикновено разпределя по добре топлината. И държат ли на надраскване...

Питам защото при мен при направата на омлети доста некачествени тигани улетеха със времето...

не са тежки, не им е и дебело дъното

за надраскване не знам, моите се пазят, имат си и дървени и тефлонови лъжици, лопатки, щипки, вилици...

надраскване се получава не само при боравене с метална посуда но и при миене - тефлона не се търка с тел нито с абразиви разни, само с мека гъба без покритие се мие

ето сайта на Одесос, виж ги

http://odesos-et.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, haidukpikaso написа:

не са тежки, не им е и дебело дъното

за надраскване не знам, моите се пазят, имат си и дървени и тефлонови лъжици, лопатки, щипки, вилици...

надраскване се получава не само при боравене с метална посуда но и при миене - тефлона не се търка с тел нито с абразиви разни, само с мека гъба без покритие се мие

ето сайта на Одесос, виж ги

http://odesos-et.com/

Явно не са моите тигани... При мен единствения тиган дето оцеля след немалко направени в него омлети е един тефал който е поръчван от Ибей преди полвин година - и е бая тежичък - има 1 см дъно с чугун в него...

аЗ държа на тиганите и тенджерите с дебели и тежки дъна защото разпределят по равномерно топлината във целият съд а това влияе на готвенето...

П.с: И за да не съм на офтопик на темата ще предложа на феновете на кето  храненето ако има такива тук един сайт с не малко рецепти: 

http://lchf-bulgaria.com/category/recepti/

Лично на мен една от тези дето най много ме кефят е салата със спанак и козе сирене и понеже съм крайно стриткно кето хранещ се изключих от нея бадемите, лимоновияк сок и ксилитола без грам замисляне. Последният го замених с ябълков оцет.

А авокадовото песто ей сега го видях и мисля да видя как ще се върже с заквасена сметана и вратна паржола на закуска. Другата част от гарнитиурата на всите хранещи се по този начин ще им просветне че е парче сланина и чаша с 10 яйца.

Утре сутринта като стана ще експериментирам с кето дюнер като тортилята за него ще е от омлет от 6 яйца...

Състава на дюнера - месо за гулаш на кубчета, сланина, авокоадо, чери домати на шайби, спанак, и някакво сирене...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Spoiler

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, ralin22 написа:

Дайте идея какво да направя на децата за закуска?

10 страници с идеи има 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/22/2016 в 20:27, ralin22 написа:

Дайте идея какво да направя на децата за закуска?

Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/12/2016 в 18:50, haidukpikaso написа:

и други не признавам

odesos-4.jpg

Да готвиш в алуминиеви съдове с тефлоново покритие е форма на бавно и особено мъчително самоубийство! Истината е една - ЧУГУН! Вярно, тежки са. Но не чак толкова. Тъкмо докато си направиш палачинки си правиш и физзарядката :) И изгаряш половината калории, които поглъщаш после с палачинките. А за цената - зависи от къде купувате. Аз намерих чугунен тиган PETERHOF (китайски, естествено, то другаде отдавна вече нищо не се произвежда) за 45 лева. Същия в един МОЛ го предлагат за 150. В магазинчето, откъдето си купих тигана, видях и един много хубав сервиз - син порцелан, полупрозрачен - за 150 лв. В МОЛ-а същият беше... 1100 лв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето моята закуска http://nahrani.me/recepti/nedelna-zakuska/ . В момента нямам възможност да кача снимка, затова ви пращам рецептата. Много добре хапнах и съм доволен. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...