Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Принципно дали е извара или сирене, все тая. Имат приблизително еднакъв процент протеин, дори извара е с малко отгоре. Е да, на вкус е по-различно, но на мен и двете ми харесват :) А ако има и яйца в баничката мммммм, жалко че нямам такава баничарница на удобно място. На повечето места са по лев, лев и двайсет баниците и са с почти нулев пълнеж. Предпочитам да са 30-50 стотинки отгоре, но да си имат повече протеини и да стават за ядене. Иначе от известно време карам преди обяд само на плодове - портокали, мандарини, банани, кивита, ябълки, също и моркови. Не е лошо като комбинация, но много бързо се огладнява. Замислил съм да си взема някакъв разтворим протеин и да пия по една доза от 30-35 грама заедно с плодовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бързи пърженки със сирене

novi-buhti.jpg

Продукти :

кисело мляко - 400 гр.
    яйца - 1 брой
    сирене - 250 гр.
    сода - 1 - 2 ч.л.
    брашно - до образуване на каша

Приготвяне:

Сиренето се намачква добре и всички продукти се смесват и разбъркват. Слага се брашно, така че да се получи гъста каша.

С лъжица се взима от сместа и се пуска в сгорещена мазнина.

Получените пърженки се оставят за малко да се изцедят от мазнината върху кухненска хартия или салфетка.

recepti.gotvach.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сандвичи на скара със салам и сирене

pueshko-cheese-toast.jpg

Продукти :
    салам - 4 филийки
    сирене
    масло
    хляб - 4 филии

Приготвяне :
   Намазвате филийките с масло или маргарин и слагате салама и после сиренето.
   Слепвате ги една върху друга и ги слагате на скарата да се изпекат до готовност.

recepti.gotvach.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кашкавалена извара, черни маслини без костилка, майонеза, кисело мляко, чесън на прах, червен пипер, черен пипер, сол - всичко се смесва в пропорции, зависещи от вкуса на смесващия. Препичат се филиики на тостера и се маже сместта отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

яйчице във филийка

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в студените зимни дни закусвам и с гореща супа Най-обичам супа от топчета-правя я страхотно Иначе има и сухи супи за една чаша,ако имаш микровеле стават за нула време На мен ми харесват много,мързелешка работа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

haidukpikaso - човек да ти завиди благородно, колко апетитно закусваш (чак ми се приядоха сандвичи с айран). 

Напоследък закусвам две неща: мюсли с кисело мляко и лъжица мед, а другото е салата от броколи (броколито не се задушава, а се консумира директно) със сирене и зехтин. Този зеленчук бил страхотен в сурово състояние без никакви пържения или задушавания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Този зеленчук бил страхотен в сурово състояние без никакви пържения или задушавания.

Карфиолът ми е по-вкусен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

25 минути преди хранене - чаша хладка вода 1 късо кафе.

2 бъркани яйца на водна баня

Сотирани аспержи

3 с.л. цедено кисело мляко 10%

30 минути след хранене - чаша прясно цеден портокалов сок.

Мога да кажа че такъв род закуска ми се отразява доста добре преди велопреход от минимум 40 км ежедневно...

Приема на въглехидрати го ограничавам до 5 грама на всяка порция храна която изяждам.

Тук - ВМ-НВХ рецепти

Както и една която ми допадна страшно много и мисля да я пробвам за закуска

http://paleoleap.com/bacon-wrapped-avocado/

bacon-wrapped-avocado-main_fvihcw.jpg

Само като гледам какво се е получило и направо започнах да огладнявам.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Арно си публикувала тези сандвичи но те са крайно несъвместими с режима ми на хранене който е виокомазнинно-нисковъглехидратен

И всепак са интересни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Арно си публикувала тези сандвичи но те са крайно несъвместими с режима ми на хранене който е виокомазнинно-нисковъглехидратен

И всепак са интересни

аз съм си правила корн-дог, много е вкусен

:lick lips: 

само че аз ги режа на половина кренвиршите а не цели, по-удобно е и за овалване и за пържене

а ти ял ли си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм си правила корн-дог, много е вкусен

:lick lips:

само че аз ги режа на половина кренвиршите а не цели, по-удобно е и за овалване и за пържене

а ти ял ли си

Мне - може някой ден да пробвам но по принцип избягвам всякакви храни с въглехидрати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малее какиии! Направо ме изкушаваш с тия вкусотийки! Ще ти дойда на гости!

Мммм, къде живееше - в блока над Мола май беше!!! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Black Power написа:

Малее какиии! Направо ме изкушаваш с тия вкусотийки! Ще ти дойда на гости!

Мммм, къде живееше - в блока над Мола май беше!!! ;)

не казвам, ама ако донесеш една мъфинска джаджа че нямам - мога и да кажа

иначе яйчицето във филийка ми е една от любимите закусчици :bighat:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, haidukpikaso написа:

не казвам, ама ако донесеш една мъфинска джаджа че нямам - мога и да кажа

иначе яйчицето във филийка ми е една от любимите закусчици :bighat:

Това ли ти трябва

Image_0458-300x200.jpg

ще ти подаря една - ела си я вземи. и една английска закуска ще те почерпя - яйца с бекон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

12410513_779672198845230_653805153989450

След дългите празнични трапези, ето още един повод за семейна закуска - палачинки с кисело мляко.

Започнете, като разбивате с миксер яйцата. Добавете киселото мляко, олиото и солта, и отново разбийте. Накрая добавете постепенно брашното, докато получите хубава хомогенна смес без бучки. Изпържете палачинките в тиган и намажете всяка готова палачинка с масло, за да станат още по-ароматни и меки. Сервирайте по желание с любимото си плодово сладко.

https://www.facebook.com/DimitarMadjarov.bg/?fref=photo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Топли сандвичи със сос Бешамел

topli-sanvichi-1080x675.jpg

Продукти за 5 сандвича:
10 филии хляб
300 гр. настърган кашкавал

За сос Бешамел:
50 гр. краве масло
1 препълнена супена лъжица брашно
300 мл. студено прясно мляко
черен пипер, сол

Начин на приготвяне:
Подреждам петте филии в тава. Поръсвам ги отгоре обилно с настъргания кашкавал. Захлупвам с останалите пет филии.
В малка тенджерка запържвам брашното в маслото. На тънка струйка, при непрекъснато бъркане прибавям прясното мляко. Накрая подправям и бъркам, докато сместа се сгъсти. Докато е още горещ, разпределям соса върху филиите. Пека сандвичите за около 20 минути на 200 градуса фурна.

По желание можете да добавите и тънко нарязан колбас между филиите.

http://vsekimojedagotvi.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...