Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 3 минути, jhoro написа:

Подушвам... , че сме от една порода  :cheers:

Аха:cheers: Може. Аз много издържам без да ям, ама като седна нямам наяждане. Обикновено хапвах по няколко пъти (5-6) на ден, ама сега по-малко (2-3). Не спазвам никакви диети и пости, въпреки че съм вярващ (не религиозен).

Много харесвах ракийката, ама напоследък ѝ се цупя само и наблягам на бирица.

От 70 кила човек станах 85 за 2-3 години. Само в казармата съм бил 77 килца и тъй допреди 2 години пак, ама сега съм 84-85 (със 7–8 над нормата). Да си с наднормено тегло (но малко) било здравословно, ама при единия пол, а при другия – обратно. Но съм забравил при кой как е (ЕНГ – няма прошка, брат):)

По темата мога да кажа, че веднъж в седмицата, а понякога дваж, си закусвам кисело млекце с маслини (полуозрели) и с хляб, естествено. А като имахме кози и крава си дробях хляб в киселото млекце почти всеки ден, слагах и по 1-2 супени лъжици вода, така ми харесваше повече:licklips:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 18 месеца закуската сутрин се състои от 15 - 20 сурови яйца в чаша, свинска паржола и 2 палеца сланина - енергоприема - около 2600 килокалории...

Следващото хранене  е 5.5 часа след първото такова. Въглехидрати не се приемат или ако има такива са във рамките на 5/10% от дневният прием на калории под формата на бързоразградими захари - 3 часа след основно хранене.

Кетогенното хранене ми е приоритет отдавна но през последната година и малко го развих до прием на храни във %-но съотношение 70/25/5, 70/30/0, 65/25/15 M/Б/B а има дни в седмицата през които преминава на режим.

Истината е че на човешкият организъм не му е нужно да консумира въглехидрати защото той сам може са си произведе нужните такива от белтъчините които приема.

И за да няма недоразбрали :

https://www.facebook.com/pg/life.without.carbs/videos/?ref=page_internal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Колчо написа:

От 18 месеца закуската сутрин се състои от 15 - 20 сурови яйца в чаша, свинска паржола и 2 палеца сланина - енергоприема - около 2600 килокалории...

Следващото хранене  е 5.5 часа след първото такова. Въглехидрати не се приемат или ако има такива са във рамките на 5/10% от дневният прием на калории под формата на бързоразградими захари - 3 часа след основно хранене.

Кетогенното хранене ми е приоритет отдавна но през последната година и малко го развих до прием на храни във %-но съотношение 70/25/5, 70/30/0, 65/25/15 M/Б/B а има дни в седмицата през които преминава на режим.

Истината е че на човешкият организъм не му е нужно да консумира въглехидрати защото той сам може са си произведе нужните такива от белтъчините които приема.

И за да няма недоразбрали :

https://www.facebook.com/pg/life.without.carbs/videos/?ref=page_internal

"Може да се храните, докато се наситите." Дотам гледах клипа. Че аз ако не се заситя, за къв х*уй ще седна да ям.

Впрочем японците или индийците се наяждали на 85%, било мноо здравословно. Бе как изчисляват тия хора ситостта. Бах маам, има чудни науки:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, karadzha написа:

"Може да се храните, докато се наситите." Дотам гледах клипа. Че аз ако не се заситя, за къв х*уй ще седна да ям.

Впрочем японците или индийците се наяждали на 85%, било мноо здравословно. Бе как изчисляват тия хора ситостта. Бах маам, има чудни науки:)

Гледай всички филми за LCHF и прочети материалите... Предупреждавам те като нищо може да спреш да се храниш със въглехидрати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Колчо написа:

Гледай всички филми за LCHF и прочети материалите... Предупреждавам те като нищо може да спреш да се храниш със въглехидрати.

Вярвам ти, че е нещо полезно, но съм скаран с всякакви норми в храненето, бе човек. Аз без леб не моем:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, karadzha написа:

Вярвам ти, че е нещо полезно, но съм скаран с всякакви норми в храненето, бе човек. Аз без леб не моем:(

Може, може - всичко може. От няколко месеца го намалих, а от няколко седмици съм го спрял напълно. Както и захарни, и някой други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Колчо написа:

От 18 месеца закуската сутрин се състои от 15 - 20 сурови яйца в чаша...

Честита салмонела.  Не мога да си представя 20 сурови яйца и да ги ям. Да знаеш, от времето на туземците хората са овладели огъня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, simtech написа:

Честита салмонела.  Не мога да си представя 20 сурови яйца и да ги ям. Да знаеш, от времето на туземците хората са овладели огъня.

Вземи прочети какво пише Милко Георгиев на сайта си относно яйцата.

Никой не те кара да си ги предтавиш. Факт безспорен е че правилното хранене ограничава  употребата на въглехидрати.

Цитат

Ако яйцата са съхранявани в хладилник и са до две седмици от снасянето, вероятността от бактериално заболяване у човека клони към нула.

Не знам за какви салмонелози говориш след като има хора като Милко Георгиев  които се хранят по този начин от повече от 15 години. Това е несериозно.

20 сурови яйца L са около 1800 килокалории. Директно ги троша в халбата и ги пия.

Редактирано от Колчо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Колчо написа:

20 сурови яйца L са около 1800 килокалории. Директно ги троша в халбата и ги пия.

... пък ако знаеше, колко са полезни черупките - даже нямаше да ги трошиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 минути, Колчо написа:

Браво. Само дето въглехидратите са важни. Дават ти енергия. СЕГА. Пий си яйцата запъртък.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, jhoro написа:

... пък ако знаеше, колко са полезни черупките - даже нямаше да ги трошиш.

Не ми се занимава да влизам в офтопици и спорове. Кетогенното хранене отдавна е доказало че е най доброто за човешкият индивид. Човека се е хранил кетгоенно от времето на първият прачовек. Продължава да го прави и днес. Това че има умопомрачени хора които предпочитат да се тъпчат с въглехидрати и да са във състояние на неосъзнат и недиагностициран диабет си е лично техен избор. Аз не съм един от тях и невъзнамерявам да съм.

Освен това има една доста интересна статистика над която хората трябва сериозно да се замислят.

15036272_947788762021708_673430529243149

Page Liked · November 17 · 

Всеки 6 секунди един човек умира от диабет (5,0 милиона смъртни случаи)
542,000 деца имат диабет тип 1 
1 от всяко 7 раждане се влияе от гестационен диабет
Три четвърти от хората с диабет живеят в страни с ниски и средни доходи
12% от общите разходи за здраве се изразходват за диабет 
46,5% от възрастните с диабет са недиагностицирани
1 от всеки 11 възрастни имат диабет (415000000)
До 2040 г. 1 на всеки 10 възрастен(642 милиона) ще имат диабет

Това се отнася за всички консумиращи въглехидрати.

Човека на 10 000 години е оцелявал без въглехидрати разчитайки на това да синтезира нужните му такива във най чиста проба и вид под формата на глюкоза директно от белтъчините.

Храненето на организма чрез въглехидрати създадени чрез химичен процес различен от този който се случва в човешкото тяло е насилствено генно модифициране на човешкият организъм отключващо болести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Колчо написа:

Не ми се занимава да влизам в офтопици и спорове.

Ми недей бе - някой кара ли те насила?

току-що, Колчо написа:

Всеки ... секунди един човек умира...

... и повечето - от живот. Нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, jhoro написа:

Ми недей бе - някой кара ли те насила?

... и повечето - от живот. Нормално.

Не умират от живот а от неправилно хранене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Колчо написа:

... Кетогенното хранене отдавна е доказало че е най доброто за човешкият индивид. Човека се е хранил кетгоенно от времето на първият прачовек.

Ама ти сериозно ли? Хората (както и маймуните, от които са произлезли) по природа са растителноядни. Не случайно човек има 30 зъба, предназначени за дъвчене на растителна, богата на целулоза храна и само 2 кучешки, с които да разкъсва месо. А храносмилателният му тракт е с дълги черва, задържащи храната 24 часа и позволяващи на ензимите да разградят целулозните обвивки на растителните клетки. Докато хищниците имат къс и прав храносмилателен тракт, който изхвърля погълнатото месо в рамките на 6 часа, преди да е започнало да гние. Така че, нищо здравословно няма в това да се тъпчеш с разлагащи се и гниещи в червата ти протеини, които те тровят денонощно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Win_user написа:

Ама ти сериозно ли? Хората (както и маймуните, от които са произлезли) по природа са растителноядни. Не случайно човек има 30 зъба, предназначени за дъвчене на растителна, богата на целулоза храна и само 2 кучешки, с които да разкъсва месо. А храносмилателният му тракт е с дълги черва, задържащи храната 24 часа и позволяващи на ензимите да разградят целулозните обвивки на растителните клетки. Докато хищниците имат къс и прав храносмилателен тракт, който изхвърля погълнатото месо в рамките на 6 часа, преди да е започнало да гние. Така че, нищо здравословно няма в това да се тъпчеш с разлагащи се и гниещи в червата ти протеини, които те тровят денонощно.

Чети:

Цитат

Хората са еволюирали в продължение на милиони години като ловци и събирачи, без големи количества въглехидрати. Прехранвали сме се с храната, предлагана ни от природата, с лов, риболов и събиране на всичко ядивно, което сме можели да намерим. Храната ни не е включвала чиста скорбяла под формата на хляб, макаронени изделия, ориз или картофи. Такава храна консумираме едва от 5 - 10 000 години - от възникването на земеделието. За такъв относително кратък период е възможна само ограничена адаптация на гените ни. С промишлената революция, преди 100 – 200 години, построяваме фабрики, способни да произвеждат големи количества чиста захар и бяло брашно - бързо усвоими чисти въглехидрати. Не е имало време гените ни да се приспособят към тази храна. През 80-те години страхът от мазнините обзе западния свят. Нискомаслените продукти се появиха навсякъде. Ако консумирате по-малко мазнини, трябва да консумирате повече въглехидрати, за да се заситите. По това време започна най-страшната епидемия от затлъстяване и диабет в историята. Най-„мазнофобската” държава в света, САЩ, е най-засегната и сега е най-затлъстялата голяма държава в света. Днес е ясно, че страхът от истинска храна с естествени мазнини е бил грешка.

Приматите не са познавали въглехидратите и не само те...

Има достатъчно голямо количество видео материали, както и научини трудове на професори доказващи именно това че животинските мазнини са полезни а въглехидратите не.

Няма да цитирам сайтове за да не влизам в реклама на въпросните такива и да не съм във разрез със правилата на форума. Който реши да опита кетогенното хранене и да се адаптира към него го прави. Всеки носи глава на раменете си и взима решенията сам за себе си. Аз просто изтъквам факти в подкрепа на начина ми на храненене и нищо повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Колчо написа:

Хората са еволюирали в продължение на милиони години като ловци и събирачи, без големи количества въглехидрати. Прехранвали сме се с храната, предлагана ни от природата, с лов, риболов и събиране на всичко ядивно, което сме можели да намерим.

Първо - не са "милиони години", защото от възникването на първия прачовек до днес са минали около 400 000 години. Второ - прочети внимателно цитата си. Опитай да се занимаваш с лов и риболов, използвайки като оръжие само заострени пръчки и камъни, обработени с други камъни и ще се увериш, че ако разчиташ само на улова за храна, ще се споминеш от глад до към третия месец максимум :) Истината е точно както си я написал - "събиране на всичко ядивно, което са можели да намерят". А това включва основно плодове, грудки, ядки, семена и листа от растения. Т.е. - в преобладаващата си част въглехидрати.

Аз лично смятам, че планетата ни е катастрофално пренаселена. Затова приветствам всички мерки, намаляващи числеността на популацията и средната продължителност на човешкия живот - ваксини, хранителни добавки, рекламиране на хомосексуализма, осигуряване на възможност на носителите на генетични увреждания като диабета да създават потомство... Както и  кетогенното хранене :) Така че няма да те разубеждавам - пий редовно яйца, яж месо и бъди жив и здрав... колкото можеш... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Колчо написа:

Чети:

Приматите не са познавали въглехидратите и не само те...

Не напротив отрича ги. Плодовете са враг на тънкото черво. Вземи гледай по НГ -  как са се хранили залагали са капани по водоеми и навсякъде където е имало животински следи. Безспорен факт че храненето с животински мазнини е най доброто на тази земя и никого не е убило за разлика от въглехидратното хранене. Милко Георгиев достатъчно много е говорил по тези въпроси. И не само той.

Тук има достатъчно литература и факти:

http://lchf-bulgaria.com/ - Всеки има глава на раменете си избира как да се храни. Освен фактите и документалните филми и има и рецепти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 часа, Колчо написа:

Плодовете са враг на тънкото черво.

Браво. Трябва да спрем да ядем растения и да се тъпчем със сурови яйца и сланина. Евала. Плодовете вредни.
Ама после да не получиш само сърдечен удар от налепите мазнина по артериите ти.
Няма какво да дискутирам с теб и не ми отговаряй. Това беше сарказъм, за не разбралите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек е еволюирал да бъде всеяден. Не слагайте всички въглехидрати под общ знаменател. Всяка храна си има точните време и количество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, badsector написа:

Човек е еволюирал да бъде всеяден. Не слагайте всички въглехидрати под общ знаменател. Всяка храна си има точните време и количество.

Да, и аз мисля тъй. Все пак произхожда от приматите (ако се вярва на Дарвин, де) и би трябвало първата му храна да са били плодове и растения, а не месо. Но тъй като не вярвам много в теорията на Дарвин, може да се приеме, че освен плодове, човек трябва да яде и месце (в Библията си го пише, а и Църквата го одобрява, не че е меродавна за мене):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, badsector написа:

Глупости на търкалета. Човек е програмран от ражадането до смъртта си да е месояден. Всички болести на тази земя идват от хранене със въглехидрати недаване на достатъчно време на храната да се разгради по етажите на червата. Най неправилното нещо е да се консумират заедно въглехидрати със мазнини или въглехидрати веднага след мазнини. Милко Георгиев във интервютата които дава обяснява защо и как и цитира професори доказали тези тези... Като не искайте не вярвайте.

преди 22 часа, simtech написа:

Браво. Трябва да спрем да ядем растения и да се тъпчем със сурови яйца и сланина. Евала. Плодовете вредни.
Ама после да не получиш само сърдечен удар от налепите мазнина по артериите ти.
Няма какво да дискутирам с теб и не ми отговаряй. Това беше сарказъм, за не разбралите.

Четете преди да говорите глупости:

Тялото има нужда от енергия и градивни елементи. 75% от калориите в храната трябва да са под формата на енергия (мазнини и въглехидрати), а останалите 25% на градивни елементи (протеини).

I. Протеини

Пълноценните източници на протеини и полезни мазнини са месото, яйцата и сирената. На всяко хранене трябва да присъства животински протеин, за да е то пълноценно хранене според физиологията ни. За да се усвоят протеините е нужен пълен комплект минерали (Ca, Mg, Zn, Fe и др). Протеините на прах нямат усвояемост и стават в тялото на захар.

1. Месо

Под месо разбираме цялото животно – мускулите (червено и бяло месо) и всички останали органи. Рибата също е месо. В човешкото тяло има органи идентични с тези в животното и ние имаме нужда от концентрираните в тях вещества. Месото се приготвя алангле, за да се пази протеина.

ВНИМАНИЕ! Ако протеините са над 45% от калориите, тялото използва значима част от тях за производство на енергия. Това претоварва черния дроб, повишава киселинността и води до възпаления. 30% от месото да е сланинаЗатова месото с ниско съдържание на мазнини (филе) трябва да се допълни с мазнина (масло, сланина, мас, сметана).

Важни органи:

1. Черен дроб – Vitamin A (Retinol, липсващ в растенията); много пълен комплект от минерали и витамини.
  2. Сърце – CoQ10 нужен за производство на енергия в клетките
  3. Глава  мозък – пълен набор от мастни киселини и холестерол, нужни за изграждане на всяка клетка, стероидни хормони и за още ключови за живота процеси; очи (Retinol).
  4. Кости – като бульон, който съдържа костен мозък и минерали.
  5. Хрущяли от ребра и стави.

Важни животни: по-дълго живели, обикновено по-едрите видове (свинско, говеждо, агнешко), имали време да акумулират повече микроелементи от бедните, индустриални фуражи. Свинята е най-близка структурно и химически до човека, което я прави пълноценен източник на хранителни вещества. Пилешкото месо е най-бедно, защото в индустрията пилето пораства само за 35 дни. Колбасите трябва да са сурово сушени и без течности.

2. Яйца

Жълтъкът е най-важното и ценно в яйцето, в него са 40% от протеина и всички минерали и витамини. От яйце се изгражда цял организъм с всички жизнени органи и системи и ние ги приемаме като храна за нашите органи. Яйцата може да съставляват 1-2 от дневните хранения.
Начин на приготвяне: рохки, за да се запазят веществата в жълтъка, или сурови(снесени преди не повече от 14 дни).

3. Сирена

Сирене е мляко ферментирало/зряло поне 90 дни. В млякото въглехидратите са 5% и при зреенето бактериите ги изяждат.
Белег за узряло сирене е съдържание на въглехидрати под 0.5%.

Хубавите сирена са плътни и мазни: саламурено, кашкавал, моцарела, чедър и гауда. За предпочитане са овчите. Избягвайте топени и пушени сирена, както и прясно мляко. Киселото мляко днес е загубило голяма част от своята полза.

Холестеролът присъства във всяка от трите изброени групи храни, защото той изгражда всяка една клетка от организма, стероидните хормони (тестостерон, естроген, прогестерон, кортизол), участва в храносмилането, в усвояването на мастно разтворимите витамини и в много други важни процеси. Месото е изградено от клетки с холестерол, яйцето ще изгради клетки и хормони, млякото е храна, богата на градивен материал. Консумацията на храни богати на наситени мазнини и холестерол не води до повишаване нивата на холестерол в кръвта.

II. Мазнини

1. Наситени (животински масла)

Масло, мас, сметана. Полезните мазнини променят агрегатното си състояние. Те са единствените, които позволяват топлинна обработка и то само под формата на варене(в тенджера или тава до 175°C).

Забравете за пърженето!

2. Ненаситени (растителни олия)

От растителните олия използвайте само сурови, студено пресовани, в ограничени количества, до 5 супени лъжици на ден. Не гответе топлинно с тях, защото мазнините се окисляват и стават канцерогенни. Напълно изключете олиото, маргарина и други преработени ненаситени мазнини.

III. Въглехидрати

Въглехидратите са високо реактивно и агресивно гориво. Тялото се стреми да държи концентрацията на кръвната захар в интервала 3.7-4.7 ммол/л.

1. Бързи / прости / сладки въглехидрати

Бързите въглехидрати са с проста структура, започват да се разграждат още в слюнката и се усещат сладки на вкус – плодове, мед, шоколад и прочие. Те бързо влизат и бързо излизат от кръвта. В големи количества водят до напълняване и диабет. В малки количества (под 15% от дневните калории) и с разум водят само до вкусова наслада.

Плодове
За предпочитане са ароматните (малини, ягоди, къпини, боровинки), от които може да се консумира два пъти по-голямо количество в сравнение със сладките (грозде, банан, диня).

Алкохол
Алкохолът може да се счита за ултра бърз въглехидрат. Консумирайте разумно и с кеф. Избягвайте ликьорите, защото комбинират високо съдържание на алкохол и захар.

2. Бавни / сложни / нишестени въглехидрати

Бавните въглехидрати са със сложна структура и разграждането им отнема време. Те носят много енергия/калории и бързо изчерпват квотата от 15%. В повечето случаи неразградени части от тях достигат дебелото черво и ферментират в него, възпалявайки го.

3. Фибри

ВНИМАНИЕ! Фибрите в по-големи количества са вредни – неусвоими, възпрепятстват усвояването на протеина и минералите, дразнят и увреждат тънките черва, ферментират в дебелото черво и го възпаляват. За естествената дефекация са важни водата и мазнините от храната, които поддържат лигавицата на червата влажна и чиста.

Зеленчуци
Под формата на малка салата или гарнитура. Листни (марули, спанак), ряпа, зеле, краставици, домати, броколи, зелен фасул, карфиол. Може и гъби. Избягвайте нишесте  бобови и зърнени  картофи, боб, ориз, зърно и всичко от брашно, леща, царевица, соя.

Ядки
Ядките имат черупки (орехи, бадеми, лешници). Да се ядат сурови и в малки количества, защото са богати на растителни мазнини.

IV. Вода

2.5-3.0 литра на ден. За оптимално хидратиране се пие в рамките на 500 мл на час. По време на хранене може да се приема до 500 мл течности и след това се чака 2 часа преди да се пие вода отново.

Време между храненията: Поне 5 ч. Хранете се 2-3 пъти на ден, за да има време храната да се разгради в стомаха и да е готова за усвояване в тънките черва, преди да е постъпила нова храна. В противен случай усвояването е недостатъчно и значимо количество храна попада в дебелото черво, където загнива.

Вечерята е най-важното хранене – дава на организма вещества за регенерацията, която е най-силна по време на дълбокия сън. Тя трябва да е 1-3 часа преди лягане за сън.

ВНИМАНИЕ! Никога не смесвайте протеин и въглехидрат (напр. месо и картофи). Десертът да е отделен от храненето на 3.5 часа след и 1 час преди него.

V. Хранителни добавки

Обработваемите земи са изтощени и бедни на микроелементи. Оттам са бедни фуража и хранените с него животни. Това налага използването на хранителни добавки – минерали и витамини.

VI. Дегенеративни заболявания

Възпаленията имат главно три причини

1. Намаляване на pH към киселинно. Получава се при прекаляване с протеините и пиене на прекалено малко вода.
  2. Окислени растителни олия. Ненаситените мазнини лесно се окисляват и стават опасни.
  3. Висока кръвна захар (ВКЗ).

Диабет
Всички хора, които консумират над 45% от калориите си от въглехидрати са в състояние на диабет (захар в кръвта над 5.2 ммол/л) през по-голяма част от времето. Инсулинът им се бие от панкреаса, вместо от инжекция.

Рак
Раковите клетки са анаеробни и се хранят без кислород, ферментирайки въглехидрати/глюкоза, докато здравите клетки се нуждаят от кислород и мазнини. Комбинацията от нисък пулс (бедна на кислород венозна кръв) и ВКЗ създава идеални условия за проспериране и надмощието на раковите клетки.

Източник   на материала - http://lichentrenior.com/visoko-mazninno-nisko-vaglehidratno-hranene-vm-nvh/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.12.2016 г. в 21:39, Колчо написа:

Глупости на търкалета. Човек е програмран от ражадането до смъртта си да е месояден...

Така е. Дарвин е изкуфял старец, ALL HAIL ПРОРОК МИЛКО!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, badsector написа:

Така е. Дарвин е изкуфял старец, ALL HAIL ПРОРОК МИЛКО!!!

Дарвин е умопмрачен Темерут. А това което пише и говори Милко Георгиев е доказано от професори като Робърт Лустиг. Милко Георгиев именно от такива хора като върпосният професор черпи своите знания във областта на правилното хранене. Тук присъставащите в форума. вместо да се загледат във филмчетата. които въпросният учен прави точно по тези теми се стараят да говорят глупости на килограм и анатемостват  хора които имат много по големи познания по правилно хранене от тях самите. Защото Българина е точно такъв като характер и натура - той подлага на съмнение и оплюва всичката качествена информация която му се предлага. Независимо от това колко солидно е подкрепена последната такава със достатъчно голямо количество безспорни факти и съпътсващи ги доказателства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубав диалог сте си спретнали, но се придържайте към темата, моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...