Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Спокойно - нашият тумбак се нагажда спрямо боклуците, които сме принудени да поглъщаме всеки ден...Децата ни са закърмени с тях!Пък и едва ли един разумен човек би искал да живее 100 години....

Аз не съм боклук.Не ям боклук и тялото ми не е кофа за боклук.И за този боклук дори и 1 ст не бих дал. Как точно се нагажда организма,като се разболеем от рак на стомаха ,мигрена,панкреатит,диабет,жлъчни камъни,бъбречни камъни.язва,колит Как точно се нагажда ?Пуска някакви специални ензими ли ?Или някакви хормони ли ? Много ми е чудно как организма разгражда метанол ,когато приеме аспартам .Може би до Формалдехид Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ония ден нагъвам нек'ви домати от градината на село. И влиза колегата в офиса и казва "а, тук колко вкусно мирише на домати". Та му казах, че докато ги късах бяха топли от слънцето :D При всички положения био земеделието вади много по-качествена продукция. Не забелязвате ли напоследък как отново започнаха да се появяват вкусни плодове и зеленчуци по пазарите? А преди няколко години въобще нямаше. Всичко беше вносна химия и пластмаса. Но като ни удари кризата и хората започнаха да се замислят, че не става без производство и почнаха да си правят сметката. Био земеделието вади по-голям добив от химическото. На практика голяма част от продуктите на пазарите са отгледани по био технологии, но самите семена нямат био сертификат. Просто има много малко био семена на пазара. Но лека полека отново ще се върнем към био земеделието и ще покажем среден пръст на Монсанто :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ония ден нагъвам нек'ви домати от градината на село. И влиза колегата в офиса и казва "а, тук колко вкусно мирише на домати". Та му казах, че докато ги късах бяха топли от слънцето :D При всички положения био земеделието вади много по-качествена продукция. Не забелязвате ли напоследък как отново започнаха да се появяват вкусни плодове и зеленчуци по пазарите? А преди няколко години въобще нямаше. Всичко беше вносна химия и пластмаса. Но като ни удари кризата и хората започнаха да се замислят, че не става без производство и почнаха да си правят сметката. Био земеделието вади по-голям добив от химическото. На практика голяма част от продуктите на пазарите са отгледани по био технологии, но самите семена нямат био сертификат. Просто има много малко био семена на пазара. Но лека полека отново ще се върнем към био земеделието и ще покажем среден пръст на Монсанто :D

само да не стане случката като в Германия.В момента е много нашумяла био храната и това води до спекулации и тарикатлъци.Оказва се,че голям процент от фирмите подписали продуктите си като био,са пълен фарс.

Българите имаме една черта,която ме кара да се съмнявам в бъдещето на био храните.И тя е,че когато останалите пръд....т ние се оси....ме.

Дано наистина да се върне българското замеделие,такова каквото беше в началото на миналия век,когато учихме останалите какво е земеделие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забелязвате ли напоследък как отново започнаха да се появяват вкусни плодове и зеленчуци по пазарите?

Да, вече се срещат домати с чудесен вкус.

В началото на лятото бях приятно изненадана от едни жълти чери домати, производство на фирма от Исперих, при това на добра цена.

Продаваха ги в Пикадили, но много бързо изчезнаха и не се появиха повече.

Навярно ги изнасят.

Българското земеделие би се възродило, ако отпускаха достатъчно средства.

само да не стане случката като в Германия.В момента е много нашумяла био храната и това води до спекулации и тарикатлъци.Оказва се,че голям процент от фирмите подписали продуктите си като био,са пълен фарс.

Тук отдавна се знае, че био продуктите не са био, но до скандал не се е стигало поради това, че не са много тези, които разполагат  достатъчно средства за да се хранят с био храни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами не знам, от био производители съм чувал, че много трудно се изкарват сертификати за био храни и има супер строг контрол. Но предполагам, както всичко в нашата мила родина, ако си бутнеш където трябва, не и имало проблем да се сдобиеш със сертификат. Миналата година в земяназаем бяха пуснали оферта едни производители от региона на Стара Загора, че правят и доставки при някаква поръчка. Не знам какво е станало с тях и дали съществуват още. Навремето редовно ъпдейтваха инфото около фермата.

А земеделието ни е в сериозен възход. Единственото хубаво нещо на кризата. Преди като пътувах ит България, навсякъде беше една пустош, едни трволяци и изоставени земи. Сега като пътувам, гледам ниви подредени като аптекарски шишета и никакво празно място. Определено има стабилен напредък, който си личи и по пазарите - отново има вкусни дини, праскови кайсии, череши, ягоди, домати, краставици, тиквички, тикви... Дори вече си намирам чисто месо, което не пуска мръсотии и вода, не се свива и е чудесно на вкус :) Даже днес ме оферираха за прясно мляко от едно софийско село и мисля да започна да си купувам :)

п.п. а да, вече и кашкавал и сирене си намирам хубави. Е, верно трябва да се поразкарам малко, но пък по-ниската цена компенсира :)

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запомнете този знак и тази фирма Сторко

Публикувано изображение

и никога не правете грешката да си купите от замразените им продукти, размразявани и замразявани наново

освен ако не обичате пихтии и вода

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

и никога не правете грешката да си купите от замразените им продукти, размразявани и замразявани наново

Не съм купувала замразени продукти на "Сторко", но от тази марка, грахът в кутия е много хубав и купувам само от него, след доста горчиви опити с други марки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

повторното занразяване обикновеено се случва в магазина, от който си си купила нещото - обикновенно в магазините първо държат пакет във плюсовата витрина, и след това го ръгат отново във фризера.

по този начин това, което е в пакета става на пихтия, но на собственика на магазина не му пука, че компроментира марката...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

повторното занразяване обикновеено се случва в магазина, от който си си купила нещото - обикновенно в магазините първо държат пакет във плюсовата витрина, и след това го ръгат отново във фризера.

по този начин това, което е в пакета става на пихтия, но на собственика на магазина не му пука, че компроментира марката...

някъде е по трасето може би

всички пакети, които опипахме на Сторко след сигнала ми - бяха в едно и също състояние

пихтия

това е за Фантастико - там всичко замразено на Сторко е така

пп. да, от консервите им винаги съм била доволна ама това чудо със замразените им...

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм купувала замразени продукти на "Сторко", но от тази марка, грахът в кутия е много хубав и купувам само от него, след доста горчиви опити с други марки.

Гювечът им също не е лош.

Избягвам да купувам замразени продукти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гювечът им също не е лош.

ще го пробваме щом го хвалиш

;)

кажете дали има лютеница, която да докарва що-годе на някогашното Хорце

аз поне само на доматени пюрета попадам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще го пробваме щом го хвалиш

;)

Олинеза .Дерони домашна.Иначе човек яде това което си избере.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първомай. :)

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Олинеза .Дерони домашна.Иначе човек яде това което си избере.

нее не не и не - няма нищо общо с Хорцето

:nono:

Хорцето помниш ли го - беше и леко люто, и не е тип домашна лютеница

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нее не не и не - няма нищо общо с Хорцето

:nono:

Хорцето помниш ли го - беше и леко люто, и не е тип домашна лютеница

Е , няма  го старото качество.Има само на село , при родата А за лютичко , аз си вземам лютивка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е , няма  го старото качество.Има само на село , при родата А за лютичко , аз си вземам лютивка.

точната дума - качество

сега нищо не е вкусно - защото се прави само от боклуци

царе са само на гръмките си етикети дет лепят - тая истинската уе, не уе тая е ....

то сигур опаковката повече струва от тва дет турили вътре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точната дума - качество

сега нищо не е вкусно - защото се прави само от боклуци

царе са само на гръмките си етикети дет лепят - тая истинската уе, не уе тая е ....

то сигур опаковката повече струва от тва дет турили вътре

Качествена лютеница освен домашната отдавна няма.

Основата на всички видове лютеници, които се предлагат на нашия пазар е някакъв китайски буламач от всевъзможни продукти, включително тиква и банани.

http://www.zajenata.bg/%D0%B8-%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8-news6726.html

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1112160

На производителите им излиза евтино производството на такава лютеница и печелят добре, но...няма да е все така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тая ако някой е опитвал да си каже мнението че е близо 5 лева бурканченцето

http://takada.bg/products/lutenica-25/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Избягвам да купувам замразени продукти.

Единствено сладолед взимам замразен :D Мога и за зеленчуци за готвене да се прежаля, но месо е абсурд. Предпочитам да пазарувам от фирмени магазини, където има висок оборот и месото е прясно.

Качествена лютеница освен домашната отдавна няма...

На мен домашната на Дерони ми харесва повече от истинската домашна. От няколко години изкупиха огромни земеделски площи около Стара Загора и сами произвеждат някаква част от зеленчуците си. Дори продават в малки количества.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен домашната на Дерони ми харесва повече от истинската домашна. От няколко години изкупиха огромни земеделски площи около Стара Загора и сами произвеждат някаква част от зеленчуците си. Дори продават в малки количества.

сладнят ми сладнят ми всичко на Дерони ми сладни

не че не се яде де

Така, Да - това е новия стандарт, защото е вид стандарт на пазара и за момента последния

някъде по темите може и в тази да е писах за кренвиршите им - ами качеството как да не го усетиш бе човек а, вкусно, заслужават си всяка стотинка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сладнят ми сладнят ми всичко на Дерони ми сладни...

Нормално, все пак е печена лютеница. Тя и домашната сладни, защото се слага захар. Освен ако не я обичаш кисела де :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

представям на вашето внимание те това кисело млекце на Фантастико - 3.6 %

купих си и още едно - да го дам на Комисията за защита на потребителите - дано го харесат

айрянчето ми милото то незаквасено

то и кво ли може да стане де от растителните им мазнини ама поне да го бяха втвърдили малко пфууу

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Половин милиард годишно харчат българите за вредна храна

Годишно българите харчат около половин милиард лева във веригите за бързо хранене.

Последните данни от проучване на този пазар са на "Евромонитор интернешънъл" от 2010 г. Тогава е изчислено, че оставяме около 400 млн. лв. за т.нар. джънкфуд - вредна храна. Динамичният начин на живот обаче доведе до бързото им разрастване дори и в кризата. Заведенията в столицата се увеличават, а извън нея западат.

С откриването на нови молове в София, естествено, и броят на обектите за бързо хранене се увеличава.

Логично е, защото столицата е единственият град у нас, в който населението расте, казва Дора Иванова от фирма, която държи правата за франчайз на няколко световни вериги. Тенденцията до средата на 2009 г. била за бърз растеж, но след това кризата се е отразила и на този сегмент от пазара.

Все пак през последните 2 г. с увеличаване на заведенията оборотът е преминал 500 млн. лв., изчисляват експертите. В сметките влизат и продажбите на дюнери и пица на парче.

24chasa.bg

Нищо чудно, че българинът боледува и дебелее все повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали искахме Европейски съюз 

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2013:159:0009:01:BG:HTML

http://ecosw.dir.bg/kniga/chapter5.htm

http://ecosw.dir.bg/kniga/chapter15.htm

Списък с отровите ,с които ни тровят.И после откъде било дошло това Е.Коли ?Се правят на удари.

Пестициди и други отрови можете да прочетете ,разрешени са до 2017 годиниа.

Честито ! И в Америка е същото положението.Вече човек трябва да си има собствена градина и кланица и мандра.Явно така излиза,но не http://www.lev.bg/view_article.php?article_id=69693

И това ни забраняват.Хората много добре са го обмислили и няма мърдане ядеж отровата и те това.

Телета ,ако не знаете им бият едни такива инжекции Соматропин и това нещо отива и в млякото.И в телешкото месо и в млякото съответно има присъствие ,следи.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам на вас какво ви е мнението за салатите Кенар, но аз след малко отивам да я върна и да си искам обратно парите.

Снощи взех насипна от Фантастико, е то това не става за ядене - не съм и рискувала де - мирише на нещо като антифриз ли, безир ли, лак.

Отврат

:tease2:

Не рискувам и на кучовците пред блока да я дам, защото ги обичам.

Писах и мейл на Кенар, чакам да ми отговорят - ако изобщо благоволят де.

Пък тия от Фантастико ако не ми уважат рекламацията ще стане по-зле - ХЕИ и Комисията за защита правата на потребителя също трябва да имат работа, мдам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...