Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 18 часа, simtech написа:

А аз бях се подлъгал по фалшивото немско масло..по-скоро родителите ми бяха искали да им го купувам като идвам при тях да им го нося...

Една част от немското масло на българския пазар е направено специално за страните от Източна Европа и не е качествено.

Качествено е маслото, на което има етикет с превод на български.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Българското месо е пълно с антибиотици, сочи Европейската агенция по лекарствата

Цитат

България е на осмо място в Европа по употреба на антибиотици при отглеждането на животни във фермите. Това показва доклад на Европейската агенция по лекарствата. Документът анализира продажбата на антибиотици за животни в 30 европейски държави през 2015 г. , съобщава БНТ.

Най-много антибиотици са използвали животновъдите в Кипър, Италия и Испания. А най-малко в Исландия и Норвегия. България се нарежда на осмото място със средно 120 милиграма антибиотик на килограм живо тегло. За лечението на животните у нас най-често фермерите са използвали тетрациклини.

Според животновъда Димитър Бакалов честата употреба на антибиотици може да се дължи на лошо отглеждане на животните. "Българските животни, които са пуснати в планината, по селата някъде и навън са също болни, защото не се хранят правилно. Съвсем друго е да я храниш само със слама, или да му даваш люцерна. Оттам идва всичко", казва той.

Според Асоциацията на месопреработвателите не е възможно фермерите у нас да дават превантивно на животните си малки количества антибиотици, за да не се разболяват, защото медикаментите са много скъпи. "Този доклад, който е публикуван анализира продажбата на антибиотици за животни в 30 държави от ЕС. Това, че в България са внесени лекарства, не означава, че те са продадени само в България", д-р Диляна Попова, главен експерт в Асоциацията на месопреработвателите.

Според лекари, ако в месото има антибиотик, съществува риск човек да развие резистентност към медикаментите. "Когато е необходимо ние да се лекуваме с антибиотици, нашето лечение няма да бъде ефективно. Тоест една температура при бронхопневмония, при ангина или друг възпалителен процес няма да може да се повлияе", каза д-р Светослав Ханджийски, член на ръководството на Европейската академия на науките по хранене.

"Няма непосредствена опасност. Никой няма да го заболи корема от това, че в месото има остатъчни антибиотици. Въпросът е дали след 20 години, ако се разболея, няма да има нито един антибиотик, който да ми помогне и аз казвам - да, възможно е", каза пред БНТ Богомил Николов, асоциация „Активни потребители“.

От Агенцията по безопасност на храните уверяват, че в месото, което се продава в магазините няма антибиотици. Според изискванията - използването на месо и мляко докато животното се лекува е забранено. Суровината може да се разпространява по магазините едва след като тялото се изчисти от медикаментите и ветеринарните лекари издадат медицинско свидетелство.

Имам чувството, че някой извън България иска да унищожи българското животновъдство.

Едва ли у нас се ползват повече антибиотици, отколкото в други държави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Мойра написа:

Имам чувството, че някой извън България иска да унищожи българското животновъдство.

Българското животновъдство е унищожено от много време.Започнаха го "ликвидаторите на ТКЗС",а останалите го довършиха.

Антибиотици ако има,те са в птичето месо.Други отрасли не ни останаха.Програмата е интензивна и не спазват карентни срокове.

Контрол за антибиотици има основно при млякото защото те подтискат закваските за кисело мляко и сирене.Мандраджиите не им трябват тестове.Разбират сами.

Има още много медикаменти,които не се контролират.Противопаразитните са с много дълги карентни срокове,но никой не говори за тях.

Всички се продават свободно и стопаните ги прилагат сами безконтролно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Мойра написа:

Българското месо е пълно с антибиотици, сочи Европейската агенция по лекарствата

Едва ли у нас се ползват повече антибиотици, отколкото в други държави.

Животновъдството няма как да го унищожат, защото има много хляб в него. Както и всички приказки, че нямало мляко в европейския съюз, са пълни глупости по отношение на България. Мляко при нас има в огромни количества, защото има много производители. Въпреки това се използваха глупостите по телевизията, за да се вдигнат много цените.

Колкото до антибиотиците, не бих се учудил информацията да е вярна. В България няма НИКАКЪВ контрол върху това какви лекарства се дават на животните, както и как се пръскат селскостопанските култури. Всеки пръска колкото си иска и за щастие все още всеки гледа да мине тънко и не пръска по много, за да спести пари. Няма и контрол на качеството на месото по магазините, затова на 90% от местата всичко е блъскано с вода, сол и разни други химикали задържащи вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, badsector написа:

Колкото до антибиотиците, не бих се учудил информацията да е вярна. В България няма НИКАКЪВ контрол върху това какви лекарства се дават на животните, както и как се пръскат селскостопанските култури. Всеки пръска колкото си иска и за щастие все още всеки гледа да мине тънко и не пръска по много, за да спести пари. Няма и контрол на качеството на месото по магазините, затова на 90% от местата всичко е блъскано с вода, сол и разни други химикали задържащи вода.

Месото, което продават в големите вериги магазини е вносно и некачествено.

Българското месо, което което може да се купи във фирмените магазинчета е добро и едва ли е тъпкано с антибиотици, в което се опитват да ни убедят някои медии.

Контрол на качеството на месото има някакъв, но не е достатъчен, а и повечето от тези, които го проверяват са подкупни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Мойра написа:

Месото, което продават в големите вериги магазини е вносно и некачествено.

Българското месо, което което може да се купи във фирмените магазинчета е добро и едва ли е тъпкано с антибиотици, в което се опитват да ни убедят някои медии.

Контрол на качеството на месото има някакъв, но не е достатъчен, а и повечето от тези, които го проверяват са подкупни.

Еее колко да е некачествено чуждоземското месо? Било пътувало 10-20,000 километра, 10-20 цикъла на замразяване и размразяване, понапръскано "лекинко" с химикалчета, за да изглежда свежо и да има цвят... После било некачествено, нищо му няма (rofl)

В повечето фирмени магазинчета наистина месото е доста добро и аз пазарувам само от такива. Все пак и от такива съм виждал как месото се свива наполовина при готвене или пуска неидентифицирана течност, но поне се случва рядко.

Логично щом сме в България или да няма проверяващи или те да са подкупни. Според мен корупцията ни вече е на по-високо ниво и се плаща директно по горните етажи, за да няма изобщо проверки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опитвам се вече нищо да не ям.и ши стани кът оня лаф-таман научих магарето да не яде,па то зе че умре.

огромна част от храните в нашата магазинна мрежа са ОТРОВА.много се дразня някой да ми каже-спри цигарите,те са ОТРОВА.има ли разлика когато човек вкарва тази ОТРОВА в организма си дали ще е ,,белодробно" или ,,стомашно"?а?как мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.11.2017 г. в 21:47, _nib_ написа:

огромна част от храните в нашата магазинна мрежа са ОТРОВА.много се дразня някой да ми каже-спри цигарите,те са ОТРОВА.има ли разлика когато човек вкарва тази ОТРОВА в организма си дали ще е ,,белодробно" или ,,стомашно"?а?как мислите?

така е, а то и вегетарианците и те си мислят че много здравословно живеят ама са у голяма заблуда

и по повод последната новина - знаете ли защо при настинка се препоръчва пилешка супа -

ми щото има антибиотици

supa-pile-fide-celina.jpg

бързо оздравяване

:cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, haidukpikaso написа:

така е, а то и вегетарианците и те си мислят че много здравословно живеят ама са у голяма заблуда

и по повод последната новина - знаете ли защо при настинка се препоръчва пилешка супа -

ми щото има антибиотици

supa-pile-fide-celina.jpg

бързо оздравяване

:cheers:

и у зързъвато има Утрови ма гъчи са по-малко отколкото ф мЯсото.Я са напрах с ГОЛЕМА купа картофена крем-супа.мноооого рядко тъй вече,като че ли,случайно ме блазни мЯсото.Е.За утре с 2кила бира съм си запланувал къде 400 грама пача.Ама.....тц.И аз са чудя на себе си....Не вЕрвах че ще додът таквиз дни дън ми съ поглежда мЯсо.

пък хантибиотиците в пилето ги фащъм ощи с обонянието.И ми са отщява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, _nib_ написа:

и у зързъвато има Утрови ма гъчи са по-малко отколкото ф мЯсото.Я са напрах с ГОЛЕМА купа картофена крем-супа.мноооого рядко тъй вече,като че ли,случайно ме блазни мЯсото.Е.За утре с 2кила бира съм си запланувал къде 400 грама пача.Ама.....тц.И аз са чудя на себе си....Не вЕрвах че ще додът таквиз дни дън ми съ поглежда мЯсо.

факт е че нищо чисто не остана, отровихме Земята нашия дом

:(

пък картофите и те едни ГМО-та... направо е бинго да уцелиш дето да стават за кюфтета, пък едно време не беше така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, haidukpikaso написа:

факт е че нищо чисто не остана, отровихме Земята нашия дом

:(

пък картофите и те едни ГМО-та... направо е бинго да уцелиш дето да стават за кюфтета, пък едно време не беше така

дреме им на корпорациите за земята.А още по-малко им дреме за хората.АЛЧНОСТА.ПЕЧАЛБАТА.а пък сме и 7 милиарда.На ИЛЮМИНАТИТЕ им стигат 500 милиона да им подгъзуват.ДРУГИТЕ ТРЯБВА ДА ИЗМРАТ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, _nib_ написа:

дреме им на корпорациите за земята.А още по-малко им дреме за хората.АЛЧНОСТА.ПЕЧАЛБАТА.а пък сме и 7 милиарда.На ИЛЮМИНАТИТЕ им стигат 500 милиона да им подгъзуват.ДРУГИТЕ ТРЯБВА ДА ИЗМРАТ.

започна сезона на мандарините - едно и също пак и пак, и имам и друга котка - същата работа - дере ме и това си е, трябва да се мия след беленето иначе няма спасение

смятай за кво иде реч и как животните ни казват че е вредно, нещото си

с кво ги бъкат пък тия мандарини...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, haidukpikaso написа:

започна сезона на мандарините - едно и също пак и пак, и имам и друга котка - същата работа - дере ме и това си е, трябва да се мия след беленето иначе няма спасение

смятай за кво иде реч и как животните ни казват че е вредно, нещото си

с кво ги бъкат пък тия мандарини...

външно-парафин.вътрешно-и най-големия отровител не знае.я вече не ям мъндърини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, _nib_ написа:

външно-парафин.вътрешно-и най-големия отровител не знае.я вече не ям мъндърини

аз много ги обичам

а едно време баба и мама варяха сладка от портокалови кори... сега треба си луд да свариш такова сладко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, haidukpikaso написа:

...пък картофите и те едни ГМО-та... направо е бинго да уцелиш дето да стават за кюфтета, пък едно време не беше така

Нa промаркета докарват едни червени френски, е нема толкова уникално вкусни пържени картофи. Пробвал съм с домашно отгледани пак червени, еми нищо общо. Не знам ония франчоля как са ги догодили толкова добре. Иначе германски, дето заляха пазара, не стават за нищо. Добре, че на един от магазините до нас карат български обикновени, та тях ползвам за манджи. 

преди 16 часа, haidukpikaso написа:

...с кво ги бъкат пък тия мандарини...

Проблемът е, че не е започнал още сезонът. Както и с доматите, така и с мандарините - берат ги зелени, ама изцяло зелени. Като стигнат границата, преди да я минат, се пръскат с химикали и узряват за 24 часа. Затова мандарини след месец, когато вече ги вкарват нормално узрели. Сега все още има разкошно грозде и ябълки :rolleyes:

преди 16 часа, haidukpikaso написа:

...а едно време баба и мама варяха сладка от портокалови кори... сега треба си луд да свариш такова сладко

Майка ми още има разни бурканчета в мазето отпреди 15 години :D Отвреме навреме се отваря по някое и все още са читави, ама то стерилизирана захар, няма какво да им стане.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От какво е съставена любимата ни храна:
www.facebook.com/lublu.nauku/videos/949428981873362/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/9/2017 в 23:29, _nib_ написа:

Колко е по-лек живота, когато можеш да посочиш конкретно някой виновник за своята собствена мизерия - умствена, емоционална и/или материална. :) Нямам предвид специално Вас, нито пък смятам да защитавам "алчните корпорации". Просто ми става смешно с такива елементаристки обяснения, заключения, изсмукани от някъде си и класически подмятания тип "народна мъдрост".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, sten90 написа:

Колко е по-лек живота, когато можеш да посочиш конкретно някой виновник за своята собствена мизерия - умствена, емоционална и/или материална. :) Нямам предвид специално Вас, нито пък смятам да защитавам "алчните корпорации". Просто ми става смешно с такива елементаристки обяснения, заключения, изсмукани от някъде си и класически подмятания тип "народна мъдрост".

този спор съм го водил с други ,захлюпени' ,хора'.как видите ли корпорациите били много загрижени за изхранването на населението на земята-гмо-то било решението.дреме им само за печалбите,не за това да няма гладни.а знаеш ли че-за да няма гладни-нито един,за цяла година,е достатъчна сумата която харчат всички държави в света,забележи-ЗА 8 ДНИ ЗА ВЪОРЪЖАВАНЕ.и не става въпрос за мизерия мойто момче-става въпрос и по-скъпа храна да си купиш-пак няма гаранция че е ЕКО.нямам намерение повече да се мъча да отварям ЗАЛЕПЕНИТЕ очи на който и да е.по-голям ми е шанса със закърнелите при къртиците.

Редактирано от _nib_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, _nib_ написа:

този спор съм го водил с други ,захлюпени' ,хора'.как видите ли корпорациите били много загрижени за изхранването на населението на земята-гмо-то било решението.дреме им само за печалбите,не за това да няма гладни.а знаеш ли че-за да няма гладни-нито един,за цяла година,е достатъчна сумата която харчат всички държави в света,забележи-ЗА 8 ДНИ ЗА ВЪОРЪЖАВАНЕ.и не става въпрос за мизерия мойто момче-става въпрос и по-скъпа храна да си купиш-пак няма гаранция че е ЕКО.нямам намерение повече да се мъча да отварям ЗАЛЕПЕНИТЕ очи на който и да е.по-голям ми е шанса със закърнелите при къртиците.

Тогава от какво се оплаквате всъщност? Щом са ви толкова отворени очите(и трите) би трябвало да знаете, че има хора, които намират начин и други хора, които намират оправдания. :) 

Да повторя ли, че не съм адвокат на "корпорациите"? А по-скоро на здравия разум. При храните, с които се "тровим" продължителността на живота(може би не точно в България) постепенно, но постоянно нараства. Вярно е, че сърдечносъдовите болести и диабета излизат на по-предни позиции, но това е защото за разлика отпреди 5-10 хил. години, сега можем да ядем солидно по 3-4 пъти на ден, а се движим много по-малко. Отделно, че тогава е имало съвсем реална опасност да ни изяде някой торбест вълк много преди да развием диабет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, sten90 написа:

Тогава от какво се оплаквате всъщност? Щом са ви толкова отворени очите(и трите) би трябвало да знаете, че има хора, които намират начин и други хора, които намират оправдания. :) 

Да повторя ли, че не съм адвокат на "корпорациите"? А по-скоро на здравия разум. При храните, с които се "тровим" продължителността на живота(може би не точно в България) постепенно, но постоянно нараства. Вярно е, че сърдечносъдовите болести и диабета излизат на по-предни позиции, но това е защото за разлика отпреди 5-10 хил. години, сега можем да ядем солидно по 3-4 пъти на ден, а се движим много по-малко. Отделно, че тогава е имало съвсем реална опасност да ни изяде някой торбест вълк много преди да развием диабет.

колкото километра съм извървял пеша,ако всеки 10 са една овца,това стадо не можеш го пасеш.

Редактирано от _nib_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sten90 написа:

тогава е имало съвсем реална опасност да ни изяде някой торбест вълк много преди да развием диабет.

:lol6:

торбест вълк ли аууууу къде го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, sten90 написа:

Аз пък не съм "народен" адвокат :). Ама я да се позамислиш, какво е нивото на медицината сега и преди. И доктора може да се позамисли :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, darco написа:

Аз пък не съм "народен" адвокат :). Ама я да се позамислиш, какво е нивото на медицината сега и преди. И доктора може да се позамисли :).

В какъв смисъл "преди" - при правешкия партизанин или преди 100, 500, 5000 години? Струва ми се, че въпросът трябва да е насочен към горните 2-3 оплакващи се. Пояснете какво имате предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, sten90 написа:

В какъв смисъл "преди" - при правешкия партизанин или преди 100, 500, 5000 години? Струва ми се, че въпросът трябва да е насочен към горните 2-3 оплакващи се. Пояснете какво имате предвид.

Сам си избери, кога.

П.П. А и не само медицината, технологии машини и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...