Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Само искам да ви кажа колко много боли-да дойдеш на този свят

Разбрах защо плачат бебетата-аз бях отново бебе тогава

За това Мохаммед (с.а.с) е казал на новородено да се коли курбан - за момче две овце, за момиче една. Трябвало да ти заколят курбан, но явно е нямало кой да ти каже Публикувано изображение

Курбана за новородено облекчава болката му.

Редактирано от Trax (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преживях смърта ,несамо аз и моята сестра която за съжеление е мъртва повярвайтеми сега когато си спомня за нея и ми става много тъжно. Но едно знам кога бях на крачка от смърта цели две седмици , постояно сестрами беше домен въпреки че беше мъртва аз не исках да се боря за живот. Напротив исках да умра и да видя къдее сетрами ,да ли е добре и как се чуства там.Цели две седмици не се храних не спах а бях в без съзнание и симислех за смърта. След смърта на сестрами се промених коренно и все си мисля че искам само едно , да съм със сестраси без тя да умира. Е това беше част от историятами: и поздравления на създателката на темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преживях смъртта-а всъщност такава няма.

Отворих тази тема,защото знам че това се е случило и на други.

И искам заедно да продължим,да си помогнем.

Защото вече нищо не е същото.

Защото никой не ти вярва,когато му разкажеш-за Бог,за Вратата и Светлата пътека.И затова как си видял Дома...

И как повечето хора ще ни мислят за луди.

Животът вече е друг,нов.Все едно си се родил пак.

...Изведнъж всичко стана черно,една непрогледна тъмнина.Не виждах,не можех да дишам. Престанах да усещам тялото си-просто го нямах.

Започна да се върти лента.

Все едно че ме бяха сложили в кино,само че този филм беше живота ми-до тук.

После се отвори Вратата. Видях светла пътека,по която трябваше да мина.

И тогава дойде Бог и ме попита дали искам да се прибера у Дома.Или искам още да остана тук.

Бог ми даваше за първи път правото да избирам.

Просто стоеше и чакаше моя отговор.Вратата беше отворена.Не знаех какво да му отговоря.Защото нищо не ме задържаше тук,освен близките ми.

Казах му че искам да остана,а самата аз не знаех защо.

Можех да се прибера.Там у Дома.Беше Светла пътека и ме чакаше-да ме отведе.

Това се случи с мен тази нощ-07.12.2005

После дойде и отговора-защо останах.

Сега вече го знам.

Останах защото искам да помагам на хората като мен,искам да си помагаме взаимно,искам да кажа че няма смърт,че има Бог.

И искам да напиша книга за нас-различните-някой ден.

Нали започвам отново да живея...

А ако някой не желае да споделя тук,нека ми пише:

[email protected]

Ще помоля също така и за подкрепата на администраторите и модераторите в Калдата-да бъде изтрит всеки пост,а то сигурно ще има много такива,в който ни смятат за луди и т.н.

Не сме.

Само че вече не сме същите.

Защото бяхме за малко Там.

При Бог.

Върнахме се.

И само затова трябва да ни уважавате.

Защото сме се осмелили да останем.

Отново.

А това не може всеки.

В неделя 30 декември 2007,ще дават едно филмче-"Да срещнеш Джо Блек".Гледай го внимателно ,ако искаш -разбира се ,дарлинг.После продължавай да пишеш щуротии,белким си повярваш.... :PПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В неделя 30 декември 2007,ще дават едно филмче-"Да срещнеш Джо Блек".Гледай го внимателно ,ако искаш -разбира се ,дарлинг.После продължавай да пишеш щуротии,белким си повярваш.... :help wanted3:Публикувано изображение

A ти гледай филма "Шесто чувство" с Брус Уилис, "Дух" с Патрик Суейзи, "What dreams May Come" 1998 с Робин Уилямс. Препоръчвам на теб и на хората, които не вярват да прочетат книгите на Лияна Антонова, "Живот от другата страна" на Силвия Браун, "Сребърната нишка" от Ценка Стойчева, и т.н.

Ограмотявайте се, четете, развивайте се, човек се учи докато е жив!

Най-лесно е без да имаме доказателства да отричаме, а доказателствата чакат да ги открием - те са във филмите, книгите, близките и познатите, в Интернет.

На всяка цена изгледай научно-популярните филми в сайта www.kolibka.com Има толкова много "храна" за размисъл!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A ти гледай филма "Шесто чувство" с Брус Уилис, "Дух" с Патрик Суейзи, "What dreams May Come" 1998 с Робин Уилямс. Препоръчвам на теб и на хората, които не вярват да прочетат книгите на Лияна Антонова, "Живот от другата страна" на Силвия Браун, "Сребърната нишка" от Ценка Стойчева, и т.н.

Ограмотявайте се, четете, развивайте се, човек се учи докато е жив!

Най-лесно е без да имаме доказателства да отричаме, а доказателствата чакат да ги открием - те са във филмите, книгите, близките и познатите, в Интернет.

На всяка цена изгледай научно-популярните филми в сайта www.kolibka.com Има толкова много "храна" за размисъл!

Мерси ,ама то само с филми тая работа не става.... Публикувано изображение Гледал съм ги когато е трябвало Пич,не си давай съветите на когото не трябва.Ходи се скрий в колибката си и се храни с каквото си искаш.Аз преработена/използвана веднъж/ храна не ям.... :speak:Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходи се скрий в колибката си и се храни с каквото си искаш.Аз преработена/използвана веднъж/ храна не ям....

А пък ти вземи да прочетеш правилата на Калдата:

2.13 Забранява се употребата на заплахи, вулгарни думи, цинизми и обиди, както в коментари по темите, така и в лични съобщения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бееееее аз не знам какво е забранено и какво разрешено, ама ... нещо тия приказки не ми се връзват. Самата ти даваш ли си сметка за какво говориш, знаела си че твой приятел иска да се самоубива и не си направила нищо. Ще ти кажа това което не спираш да пишеш, може да бъде разбрано като подтикване към посегателство над собствения живот. Голяма приятелка няма що. Много ти се ходи отатък - глупости имала си право на избор направила си го и какво сега... съжаляваш?!?!?! Не се сърди, ама като прочетох историята ти наистина се опитах да те разбера, да ама после прочетох продължението /другите постове в темата твоите/. Хей може би трябва да вземеш мерки. Животът е хубав, вярно че понякога се налага да получим специализирана помощ, но той е дар божи и ако си толкова вярваща ще си го изживееш без да мислиш за "отърваване"! Доста обезпокоителна тема, поне за хора които имат деца и ... дори не искам да си помислям! Ако вярвате в Бога просто се уповавайте на него, а не се стремете да го срещнете! Това няма да стане, грешниците не отиват при него?!? Помислете добре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бееееее аз не знам какво е забранено и какво разрешено, ама ... нещо тия приказки не ми се връзват. Самата ти даваш ли си сметка за какво говориш, знаела си че твой приятел иска да се самоубива и не си направила нищо. Ще ти кажа това което не спираш да пишеш, може да бъде разбрано като подтикване към посегателство над собствения живот. Голяма приятелка няма що. Много ти се ходи отатък - глупости имала си право на избор направила си го и какво сега... съжаляваш?!?!?! Не се сърди, ама като прочетох историята ти наистина се опитах да те разбера, да ама после прочетох продължението /другите постове в темата твоите/. Хей може би трябва да вземеш мерки. Животът е хубав, вярно че понякога се налага да получим специализирана помощ, но той е дар божи и ако си толкова вярваща ще си го изживееш без да мислиш за "отърваване"! Доста обезпокоителна тема, поне за хора които имат деца и ... дори не искам да си помислям! Ако вярвате в Бога просто се уповавайте на него, а не се стремете да го срещнете! Това няма да стане, грешниците не отиват при него?!? Помислете добре!

Не съм влизала в подробности,защото това е друга тема-за самоубийството

Познавам го вече 8 години

Преди да се запознаем е правил опит да се обеси-добре че случайно брат му влязъл в плевнята и го смъкнал от въжето,едвам го спасили

И тогава брат му му казал:"Тоя път те спасих,но следващия не знам дали ще съм наблизо и дали ще мога"

А аз не живея и в селото му

Не съм спирала и до днес да му говоря - че това е грях към Бога,към близките му и към всички,които го обичат на тази земя

Мине не мине и пак го хващат "лудите" и все едно и също-как пишел писмото си,аз ставам през нощта да го успокоявам със смс-и,понеже не вдига телефона и само се моля да не направи тая глупост

Винаги съм била насреща и винаги е имал рамото ми,на което да плаче

Та не знам каква приятелка съм-прецени ти

А съжалявам че съм се върнала точно в такива моменти-когато съм безсилна да помогна

И знам че Живота е хубав-аз си го обичам такъв,какъвто е-с избора,с това че е тъжен и слънчев...

Но на него как да му го втълпя

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах такъв приятел,който и до днес не стъпва по земята, а се поддава на онова отчаяние,което го изпива.Помагала съм му, но не винаги мога да бъда наоколо,да го подкрепям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах такъв приятел,който и до днес не стъпва по земята,

а се поддава на онова отчаяние,което го изпива.Помагала съм му,

но не винаги мога да бъда наоколо,да го подкрепям.

Те трябва да се лекуват,мила-психолог най-вече

Но когато отвътре мразиш всичко и всички и искаш да умреш - е как да се помогне

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви кажа честно,аз вярвам в господ,но до там,зачитам си празниците,ходя на църква когато мога,но по въпроса за самоубийството,не винаги самите хора ,които го казват наистина го правят.Аз лично познавам двама мои близки,които просто искат някой да им обърне внимание и затова заплашват близките си.Не знам колко трябва да си зле за да посегнеш на живота си.Явно това са хора на които не им пука за близките им не им пука за болката,която може да причинят.Не знам,но има една приказка"Господ не ти праща,онова което не можеш да понесеш".Така че всичко ,което ни се случва е изпитание или трудно предизвикателство,с което ние трябва да се справим,ако наистина се мислим за хора.Не знам,но аз така си мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преживях смъртта-но ще си отида,когато Господ реши

А самоубийците отново искат ли искат все това-аман-ми ще идеш бе,стой малко-да научиш нещо

После ще се връщаш отново да го учиш

Публикувано изображение

Ако знаят само колко време ще изгубят,колко мъка ги чака в Сивия свят на ничиите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярата в ГОСПОД е голяма нещо,с Вяра всичко се постига !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недоброкачествен алкохол? :)

бе то и от качествен става работата ама зависи от количеството Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Останах да те дочакам. Знам че те има,че си тук. Само трябва да се намерим. Останах за да си тръгнем заедно Моя още неизживяна Любов...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм преживял смъртта като вас, но ви вярвам и знам, че понякога е нужно да се случи на хора като coolman и maxim4o за да осъзнаят много неща за живота, за смисъла му и смъртта.

Ако знаят само колко време ще изгубят,колко мъка ги чака в Сивия свят на ничиите...

Те ако знаят никога няма да го направят. Незнанието - основна движеща сила за страховете на хората.

Тъжно, но факт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преживях смъртта

И аз я преживявам многократно, особенно след като прочета такива велики глупости. И тогава питам Господ:

- Защо, Господи ме остави жива в тази голяма помия?

А той ми отговаря:

- Защото, дъще мила, няма нужда да бързаш за Сивия свят на ничиите. Там твоето място се пази.

- Добре, Господи. Мазохистка съм, ще издържа. Но моля те поне прибери си вересиите.

- Дъще, мила, ако взема да ги прибера, с кой ще се забавляваш ти?

Прав е Господ. Той винаги е прав!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз я преживявам многократно, особенно след като прочета такива велики глупости. И тогава питам Господ:

- Защо, Господи ме остави жива в тази голяма помия?

А той ми отговаря:

- Защото, дъще мила, няма нужда да бързаш за Сивия свят на ничиите. Там твоето място се пази.

- Добре, Господи. Мазохистка съм, ще издържа. Но моля те поне прибери си вересиите.

- Дъще, мила, ако взема да ги прибера, с кой ще се забавляваш ти?

Прав е Господ. Той винаги е прав!

Тогава Господ отговорил:

Аз помия и велики глупости не сътворявам

Низшите духом ги бъркат тия работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава Господ отговорил:

Аз помия и велики глупости не сътворявам

Низшите духом ги бъркат тия работи

Да попитам религиозна ли си и затова господ, аз не съм вярващ, защо на мен трябва да ми се случи същото , а не нещото като реката Стикс мисля беше ( реката на мъртвите ) и лодкаря , склонен съм да вярвам повече в това, все пак преди време е имало други богове и други вярвания, но главно защо всичко трябва да е вързано с религия аз лично предпочитам да го усетя като единения с "цялостта" ако ме разбираш. Мисълта ми е че след като си преживяла подобно нещо "образът" е подтикнат от нещо в теб. Възможно ли е мозъкът ти да ти е създал свят или образ ако искаш който е бил залегнал в подсъзнанието ти, нещо като при сънищата, защото подобни неща на твоето преживяване са били описвани и кога си го видяла или чула може да се е загнездило дълбоко в главата ти. Другия ми въпрос е след като господ ти е предложил да отидеш "у дома" той се яви в форма или само чрез слово, има вярване че бог няма лице и не трябва да се рисува, ако си го видяла можеш ли да го опишеш.

П.С. не мисли че се подигравам просто ми е любопитно, близък мн близък човек до мен е преживявал през смърта , но описанието е съвсем различно, отнася се за огромна спирала в която падаш и не каквото и да правиш не може да се преш как мозъкът изпада в паника после истерия в опит да се задържиш, да забавиш , да се върнеш заради ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам религиозна ли си и затова господ, аз не съм вярващ, защо на мен трябва да ми се случи същото , а не нещото като реката Стикс мисля беше ( реката на мъртвите ) и лодкаря , склонен съм да вярвам повече в това, все пак преди време е имало други богове и други вярвания, но главно защо всичко трябва да е вързано с религия аз лично предпочитам да го усетя като единения с "цялостта" ако ме разбираш. Мисълта ми е че след като си преживяла подобно нещо "образът" е подтикнат от нещо в теб. Възможно ли е мозъкът ти да ти е създал свят или образ ако искаш който е бил залегнал в подсъзнанието ти, нещо като при сънищата, защото подобни неща на твоето преживяване са били описвани и кога си го видяла или чула може да се е загнездило дълбоко в главата ти. Другия ми въпрос е след като господ ти е предложил да отидеш "у дома" той се яви в форма или само чрез слово, има вярване че бог няма лице и не трябва да се рисува, ако си го видяла можеш ли да го опишеш.

П.С. не мисли че се подигравам просто ми е любопитно, близък мн близък човек до мен е преживявал през смърта , но описанието е съвсем различно, отнася се за огромна спирала в която падаш и не каквото и да правиш не може да се преш как мозъкът изпада в паника после истерия в опит да се задържиш, да забавиш , да се върнеш заради ....

Нашите са атеисти,не съм възпитавана в никаква религия

Сама съм открила и повярвала в Бог - с Душата си

Години преди да преживея това

Не съм и някаква фанатичка,ходя на църква,когато почувствам нужда-а не защото трябва

Никакъв образ на Господ не съм си създавала,а и не ми е нужен такъв

Достатъчно ми е да знам,че Го има

А през тази нощ Той беше само глас-и бях все едно слята с Безкрайността

Ако се бях прибрала у Дома,щях да го видя

Всички Го виждат-когато се приберат

За мозъка е абсолютно вярно-това и изпитах-паника,внезапен ужас-от това,че нямам тяло вече

Бях просто мисъл,енергия-както искате го наречете-но тяло нямах

Публикувано изображение

А и след сън човек става и тръгва отново

Аз се учех като малко дете,беше ужасно-връщането на тялото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск да противореча на някои, да подкрепя други, да засегна душевно трети, но ще кажа, че такова нещо като БОГ няма.

Преживявал съм доста "срещи", ако мога така да ги нарека със смъртта, дотолкова свикнах с тези "срещи", че вече дори не го приемам за стряскащо преживяване, духовно прераждане и т.н., просто се чудя кога ще е следващата среща и дали няма най-накрая да бъда по-слаб от обикновено и да се предам в борбата за живот.

Едни от най-големите сили винаги са били вярата и надеждата, всеки човек вярва в нещо, дали в съдба, божества или нещо друго, това си е личен избор, но това го подтиква да храни надежда, че всичко ще се оправи накрая, че някое божество ще му помогне, че ще си помогне сам, чрез силната си воля или че съдбата ще е благосклонна към него. Вярата е голям стимулатор за човека и когато даден човек загуби вярата си най-често се предава в житейската борба.

Аз не съм се предал от борбата, а премеждията през които съм преминал досега са ме научили, да не чакам "Неволята" да дойде и да ми помогне да си поправя "каруцата" образно казано, а да разчитам на себе си.

Сега ще се отклоня леко от темата, като се обоснова, защо, според мен няма божества.

Някога запитвал ли се е някой от вас вярващите в различни божества, кога са създадени религиите. Различните религии са създавани по различно време, древните египтяни са имали свои божества, древните инки, маи, гърци, римляни и т.н. Всяка една нация когато е била в разцвета си е измисляла свои божества, и докато в древните цивилизации са измисляли божество патрон за всяка дейност, с която са се занимавали, то най-разпространените религии сега имат по едно божество, всъщност и това донякъде не е вярно за Християнството, защото там се споменават Отца и Сина и Светия дух, което обособява 3 божества, въпреки че в 10-те божи заповеди се намира и "да нямаш други богове, освен Мене", което би трябвало да изключи Христос поне от божествата, а и "девственица" да роди син от Бог и този син да стане Бог е леко преувеличено.

Може да звуча като атеист, въпреки че самата дума "атеист" противостои сама на себе си чрез значението си "неверник", защото в случая атеистите вярват, че невярват в нищо, което пак е вид вяра.

Както казах аз вярвам в себе си, защото всички съществуващи божества, съдби, неволи и т.н., в които хората вярват ме предадоха в даден момент от моя живот, но аз все още не съм се предал, не съм се отказал да се боря, все още има за какво да живея и винаги ще има.

@haidukpikaso Радвам се за теб, защото въпреки разминаването на моето виждане с твоето, ти си намерила причина да "останеш", независимо какво казват другите, че нервната криза не е причина за разказаната от теб случка, напротив причина е, ти си намерила причина да останеш тук и макар и не дотолкова физическа среща със смъртта, ти си се преборила със душевната смърт, а понякога тя е по-страшна дори и от физическата, защото човек изгубил вярата си остава само физически жив, а душата му умира в момента, в който се откаже да вярва, независимо в какво е вярвал.

@ВСИЧКИ - Уважавам избора на всеки да вярва в каквото сам си избере, обосновах се аз защо не вярвам и не искам да натрапвам моето разбиране на никого, вярвайте в каквото искате, само ви моля не губете вярата си. :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не си единствената... ако ти се чете по темата : http://www.spiralata.net/booklist.php?LangID=0

там търси

Уейс, Брайън: Вестители от отвъдното

Мууди, Реймънд: Живот след живота

има и др.

"истината е някъде там", въпроса е сам за себе си да я откриеш

... пък другите нека се смеят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не си единствената... ако ти се чете по темата : http://www.spiralata.net/booklist.php?LangID=0

там търси

Уейс, Брайън: Вестители от отвъдното

Мууди, Реймънд: Живот след живота

има и др.

"истината е някъде там", въпроса е сам за себе си да я откриеш

... пък другите нека се смеят...

Всеки сам си намира своята Истина

И Себе си

Благодаря ти за сайта

Публикувано изображение

Аз си имам и настолни книги - бестселърите на медиума Силвия Браун:

"Живот от Другата страна"

"Изцеление от предишните животи"

"До Другата страна и обратно"

За съжаление не знам английски-за да й пиша в сайта

А искам да й разкажа и да й споделя толкова много неща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...