Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Има си научно обяснение в науката психология :huh: Хора, които нямат с какво да се гордеят в живота си и няма причина да бъдат уважавани си измислят такава. Оправданието им е в страданието. Вярата в бог и свръх естественото показва липса на вяра в собствените им възможности. Вярата в съдбата и в това, че нещо "ми е писано" е оправдание за собствените им грешки. Слабите хора си търсят нещо, което да ги закриля (бог), група към която да се приобщят, за да не са самотни ("различните"). Болката, която са преживели им е оправдание за пред самите тях, за да си измислят този свят. Без нея нямаше сами да си повярват. Човешката психика е много интересно нещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо си мислиш,че трябва да уважаваме такива като теб?!

Ще ти кажа защо: Защото има малко хора по света с такова

развинтено въображение и с такъв голям черен дроб,който може

да погълне такова количество алкохол.И толкова разширени вени,

че да ги наблъскаш с толкова много вредни вещества,подчертавам

НАРКОТИЦИ.В един момент казваш,че се радваш,че си се върнала,а

в друг - че искаш да си останала ''там''.Защо занимаваш хората с

простотии?!Толкова много хора като теб си измислят глупости за Господ

и за качулатите ти приятели.Не си наред с главата.Ходи да се прегледаш.

СЕРИОЗНО.Сигурно принадлежиш на някоя секта, в която само ти и

приятелите ти си вярвате.

Have a nice day!

Ти пък на колко години си Публикувано изображение ? Бъркаш ме с някого или не си разбрала поста ми Публикувано изображение.Аз не съм преживявал смъртта офф чети както трябва ма проста работа :laughing5: !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пък на колко години си Публикувано изображение ? Бъркаш ме с някого или не си разбрала поста ми Публикувано изображение.Аз не съм преживявал смъртта офф чети както трябва ма проста работа :wub: !

Това се отнася за авторката,а не за теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти пожелавам-да изпиташ каквото и да е нещастие,страдание

Ти не си го и изпитвал-поне това казваш с поста си

Пожелавам на теб и на всички,които споделят твоето мнение-безброй слънчеви дни

И без бури

Само защото Някой не е Ти не означава, че не познава болката и страданието! Колкото и чудно да ти изглежда всеки живее в своя собствен Ад! Чуждите проблеми не са по -леки от собствените, чуждата болка не е по слаба от собствената, чуждото нещастие не е по незначимо от собственото... Никой няма право да умаловажава проблемите, нещастията, радостите, победите и т.н на другите!!!

Преживях смъртта Публикувано изображение

Боже, тук има и безсмъртни! Не ни вземайте съвсем за глупави моля! Мога да повярвам, че си се доближил до нея, че си я погледнал в очите, но да я преживееш ...айде моля това ми идва малко в повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много лош съвет даваш.Какво ти е направила толкова ,че се отнасяш толкова жестоко?Даже и да е изживяла нещо илюзорно,това не е болестен симптом.

Естествено, че не е. Всички знаят, че много хора са преживели такова "отлитане на душата до небето, преминаването и през тунела преди това и срещите с умрелите близки". Има купища описани такива случаии не разбирам какво толкова странно има в това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже, тук има и безсмъртни! Не ни вземайте съвсем за глупави моля! Мога да повярвам, че си се доближил до нея, че си я погледнал в очите, но да я преживееш ...айде моля това ми идва малко в повече!

OFF

Боже,ти още не си разбрала-че съм жена

Хахаха

:yanim:

Пишеш си да си чукаш постчета ли-колкото да се включиш в помията?

Каквото ти идва в повече-има тема Изповеди

Пиши си там

Моля,спазвай правилата на форума и дръж приличен тон!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина има хора преживели смъртта,дори не и илюзорно ,след което ,ако не стават

по-различни ,то поне са съпричастни и разбиращи.Щадете чувствата на тези хора! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиша там където преценя аз, а не там където ми каже някоя си... която зная, че е жена!!! Говоря на човека и за това е в мъжки род! Не се мисли за толкова значима, тук са писали достатъчно много хора, за да определям пол тези към които се обръщам! Тона ми е съвсем приличен, а ако си си мислила, че всички ще са на твоето мнение много си се излъгала! Аз ако искам да си чукам постчета ще го направя много лесно, ама като гледам ти си човека с многото постчета, така че ... не забравяй това е форум и никой не е длъжен да се съобразява с теб! Монолозите в къщи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
haidukpikaso, преди да се случат тези събития имаше ли някакви сънища, предчувствия или нещо друго, което да ти подскаже, да те подготви за това, че нещо лошо ще се случи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

haidukpikaso, преди да се случат тези събития имаше ли някакви сънища, предчувствия или нещо друго, което да ти подскаже, да те подготви за това, че нещо лошо ще се случи?

Не,конкретно за това-което се случи-не

Но сме си писали в темата за Сънищата с теб-та знаеш

Ти ми отговори-че онзи сън е бил предсказание

:angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да изрази се разбрано поне според мен,но щом казваш ,че си прочела цялата тема явно си минала през поста в който пише следното..Ние които видяхме тунела се върнахме от там,и вие трябва да ни "уважавате" Публикувано изображение ! А за преживяната смърт,всички ще я преживеем реално и ще видим дали ще миннем през тунел или през врата,а можеби шахта ?? Публикувано изображение Аз се надявам всички ние които вярваме в Бог да миннем през красива врата водеща към рая :P ! Поздрави и дано животат на всички ни се оправи :rolleyes: !

Да,минах и през това мнение.Но мисля,че всеки тълкува думите на другите както му е изгодно.Също така мисля,че когато някой споделя нещо останалите биха могли да се отнесат с уважение към преживяното,без да нападат човека и да го обявят за луд.Когато не вярваш в нещо,би могъл да изразиш мнението си без да обиждаш когото и да било.Така мисля аз.

Надявам се не само вярващите в Бог да попаднат в Рая,а всички добри хора.Лошото е,че има уж много вярващи,които си вършат безчинства,но това е друга тема...

Майка ми преживя катастрофа през 1978.Изпаднала е в кома.Падала е през тъмен тунел и описва,че е било много страшно.Казва,че в края се е виждала светлина,но не е стигнала до нея.Не знам кой друг си измисля,но майка ми със сигурност не. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята майка (Бог да й дава Мир и Светлина всякога) беше също в кома преди време. Минала е през "тунела" почти неусетно и е стигнала до Светлината. Върнаха я от там и първите й думи към леля ми са били: "Бях в Рая"

Невъзможно ми е да ви опиша колко ми липсва майка ми и какво значи тя за мен...

:P

Да,минах и през това мнение.Но мисля,че всеки тълкува думите на другите както му е изгодно.Също така мисля,че когато някой споделя нещо останалите биха могли да се отнесат с уважение към преживяното,без да нападат човека и да го обявят за луд.Когато не вярваш в нещо,би могъл да изразиш мнението си без да обиждаш когото и да било.Така мисля аз.

Надявам се не само вярващите в Бог да попаднат в Рая,а всички добри хора.Лошото е,че има уж много вярващи,които си вършат безчинства,но това е друга тема...

Майка ми преживя катастрофа през 1978.Изпаднала е в кома.Падала е през тъмен тунел и описва,че е било много страшно.Казва,че в края се е виждала светлина,но не е стигнала до нея.Не знам кой друг си измисля,но майка ми със сигурност не. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята майка (Бог да й дава Мир и Светлина всякога) беше също в кома преди време. Минала е през "тунела" почти неусетно и е стигнала до Светлината. Върнаха я от там и първите й думи към леля ми са били: "Бях в Рая"

Невъзможно ми е да ви опиша колко ми липсва майка ми и какво значи тя за мен...

:P

Публикувано изображение

Само защото Някой не е Ти не означава, че не познава болката и страданието! Колкото и чудно да ти изглежда всеки живее в своя собствен Ад! Чуждите проблеми не са по -леки от собствените, чуждата болка не е по слаба от собствената, чуждото нещастие не е по незначимо от собственото... Никой няма право да умаловажава проблемите, нещастията, радостите, победите и т.н на другите!!!

Преживях смъртта Публикувано изображение

Така е...

Всеки вярва в нещо или пък мисли, че нещо му се е случило и го тълкува и разбира по свой начин, това не означава че трябва да бъде съден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изминаха 4 години-откакто се върнах отново.

Тогава Ти ме попита дали искам да се прибера у Дома или да остана.Аз избрах да остана.

И днес дойдох да Ти благодаря-че съм жива,че ме има.

Тръгвайки към храма започна да вали.

Това бяха сълзите ми от болката,познавах ги добре.

Занесох ги и там-с молитвата си,и с Душата си.

Когато излязох дъжда беше спрял.

След минути завих по улицата и тогава срещу мен грейна Слънцето.

Едно красиво и голямо Слънце.

Спрях да му се порадвам и пак се разплаках-защото ми каза:

"Няма да те изоставя,никога не съм те изоставял,ти си моето смело и силно момиче."

"Благодаря ти,Господи,знам че сега ме носиш на ръце,защото ми е много трудно..."

"Не,не те нося на ръце.Ти вървиш сама."

Усмихнах се и продължих.

А малко преди моя дом,на края на една пътечка,имаше оставена роза.Сякаш някой току-що я беше откъснал-невероятно красива тъмночервена роза с нежни капчици от дъжда.

Знаех - беше за мен.

Една роза от Бог.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗА СМЪРТТА

Публикувано изображение

Съзнанието продължава след като мозъка е мъртъв и не функционира.

По време на смъртта духа напуска тялото. При травматична смърт, духът може да напусне тялото дори преди смъртта да настъпи.

Нашите чувства и нашето чувство на съзнание са много по-огромни, когато сме извън физическото тяло.

Раждането е заспиване и забравяне. Смъртта е събуждане и припомняне.

В тунела, който свързва този свят със следващия, както хора така и животните минават през него.

Смъртта ни прави по-живи. Ние сме по-мъртви сега, докато сме живи на Земята, отколкото когато сме мъртви.

Нашите животи са на показ. Нашия цял живот е едно голяма изследване. След смъртта ни се дават оценки на всичко. Ние си даваме оценките. Бог не ни съди.

По време на нашия преглед на живота, ние моментално ще преживеем всяка мисъл и чувство на всеки, който познаваме по време на целия ни живот. Някои преживявания близки до смъртта описват прегледа на живота като моментално “ставане” на всички, които познаваме.

По време на нашия преглед на живота, ние виждаме как нашите действия причиняват верижна реакция, докато не се върнат обратно при нас.

По време на прегледа на живота, ние преживяваме нашия целия живот отново от гледна точка на всички в един миг. Преживяваме това, докато сме в светлината на безкрайното познание и безкрайната любов.

По време на прегледа на живота ние ще преживеем всеки аспект на нашия живот от всички перспективи. Например възможно е да се определи броя на комарите във вашия двор, докато сте били дете, ако поискате.

Нашия преглед на живота е по-скоро преживяване отново на целия ни живот. Няма съдене освен това, което идва от нашето съзнание. По време на нашия преглед на живота, ние ставаме вселената и преживяваме целия наш живот за един миг. Съобщението от нашия преглед на живота е това: любов.

Ние съдим нашия собствен живот. Бог не.

След смъртта някои хора не са показани веднага на Бог, защото ще е твърде непоносимо за тях. На хората се показва това, от което имат нужда да видят след смъртта. Някои хора имат нужда от райска поляна и те ще я получат. Някои се нуждаят да видят близките си и те ще дойдат. Някои се нуждаят да видят бижута и ще им се покажат бижута. Ние виждаме това, което е необходимо за нашето въвеждане в духовния свят.

Постепенно ни обучават като духовни същество и ни закарват в рая. Светските желания отпадат, както и животинската природа, с която сме се борили през живота ни. Ние ставаме тези, които наистина сме - част от божественото.

“Съществото от Светлина” може да бъде наречено Исус, Буда, Йехова, Великия Дух и т.н., но името не е от значение. Само разпознаването на абсолютна любов и истина е от значение.

След смъртта, съществува “точка на незавръщане”, която ако се прекоси е невъзможно да се върнеш обратно в тялото. Нашите физически и умствени недостатъци се оправят веднага след смъртта.

Има толкова много различни описания на преживявания близки до смъртта, защото има толкова много различни нива след смъртта, възприятия и преживявания.

Източник: "Психо"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка теория за бог е тъпа ако има "бог" той няма да е човек да изглежда като вас няма да е примитивен и кое е създало него ако тое е създал нас? Честно това ми прилича на някаква недомислена приказка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка теория за бог е тъпа ако има "бог" той няма да е човек да изглежда като вас няма да е примитивен и кое е създало него ако тое е създал нас?

Честно това ми прилича на някаква недомислена приказка...

И ти си сигурен защотоооооо...говориш с "висш разум" може би?

П.П. Повечето хора ползват едни неща, които се наричат "препинателни знаци".

Редактирано от Shadow_skill (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От години вече не вярвам в бог и такива неща.Преди 3 дена дядо ми почина,а се бях помолил за него.Явно съм си изхабил устата и тва е. Хора,разберете:НЯМА ГОСПОД НЯМА ЧУДЕСА!!! :down::huh::angry: И тва момиче дет е написало за неговите изживявание да не се сърди,но и тя майче ще почне да си вярва на нелепите лъжи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора,разберете:НЯМА ГОСПОД НЯМА ЧУДЕСА!!! :biggrin:;):angry:

Колумбийка възкръсна в погребалния дом

45-годишна "покойница" от Колумбия докара да шок служителите в погребалния дом в град Кали, след като оживя минути, преди да попадне няколко метра под земята.

Жената изпаднала в клинична смърт, след като била приета в болница в тежко състояние, съобщават медиите в Колубмия.

"Системите, към които беше прикрепена пациентката не отчитаха кръвно налягане или сърдечна дейност", съобщи доктор Мигел Анхел Сааведра.

След като медиците подписали смъртния акт на жената, тялото й било преместено в погребален дом. Там обаче се оказало, че жената всъщност не е мъртва.

"Когато те се готвеха да сложат формалдехид, пациентката започна да диша отново и да извършва движения", казва още д-р Сааведра. Състоянието й известно на медицината като "Синдрома на Лазар".

Подобен феномен имаше и през октомври 2008 година. 45-годишен французин "възкръсна" в момент, в който хирурзи започнаха операция по отстраняване на органите му за трансплантация.

Мъжът бил обявен за мъртъв след масивен инфаркт. Лекарите, които се опитали да спасят пациента, констатирали смъртта.

Когато хирурзите започнали операцията по отстраняване на органите, мъжът започнал да диша, да чувства болка, а зениците му реагирали на светлина. След няколко седмици възстановителен период пациентът започнал да ходи и да говори.

Източник: sanovnik.bg

Кой ли е виновен за тая работа:eek:

Редактирано от novobranec (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам в Бог. Да има нещо, но не мога да се съглася, че е в смисъла който хората влагат. За нещата които нямат обяснение, не е задължително да е висша сила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...