Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Похвалете се с компютъра си

Препоръчан отговор

Прилично си се справил, като единствено захранващите кабели на видеокартата могат да се аранжират по-добре. Имам някакви съмнения, че задния вентилатор повече ще пречи на по-големия поток от дуото, но е въпрос на тест,  дали да го махнеш или да остане... Иначе, браво и честито !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 2 часа, Антон Кръстев написа:

Ето и от мен новата ми придобивка. То като цяло е цял сетъп..  Сам си го събрах , не знам дали е като хората , но тръгна :D

Честито за новата конфигурация ! Пожелавам ти да я ползваш дълго и без каквито и да е проблеми. Кутията от Варио ли е закупена ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Честито за новата конфигурация ! Пожелавам ти да я ползваш дълго и без каквито и да е проблеми. Кутията от Варио ли е закупена ?

Охлаждане , вентилатори , кутия и рам е от vario. Мисля , че даже я няма другаде кутията.Пича дето продава нещата е много точен , където се вика с кеф да си купиш още нещо.

П.с. ако не си фен на RGB светлините , вземи си другата която се води "performance"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дойде моят ред и аз да се похваля с новата ми кутия . Очаквам до 2-3 седмици и оплетени бяли кабели (GPU+CPU+24pin) . Аз лично съм много доволен от стоковите вентилатори както и от добавеният един be quiet pure wings 2 120mm . Стоковите са ARGB . Разликата в температурите е огромна . CPU - от 65-66 на 48-50 макс . GPU - от 83-85 на 70-75 . Да не говорим колко е тих сега компютърът ми . Направо не мога да повярвам един кейс какво може да направи . Кутията е от Варио - Silentium Regnum RG6V Evo TG ARGB . Температурите са игра на Battlefield 5 и Overwatch . 

Silentium case (1).jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Част от актуализацията за компютъра.

spacer.png

spacer.png

Само имам малко колебание дали R5 3600 или 3600х, изобщо май не е опрадвано да доплатя 80 лева за 200 мегахерца. Според вас?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Росен Р. Александров написа:

Само имам малко колебание дали R5 3600 или 3600х, изобщо май не е опрадвано да доплатя 80 лева за 200 мегахерца. Според вас?

Смятам да взема R5 3600. Ако имам късмет с чипа тия +200 MHz се вдигат и на него :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, vpvelev написа:

Смятам да взема R5 3600. Ако имам късмет с чипа тия +200 MHz се вдигат и на него :)

то на 1.325 волта се постигат 4200 MHz постоянен овърклок. А с тази производителност дори и малко пак е плюс, но да дам 80 лева в повече за тях, не мисля.

Аз да го пусна на постоянни 4200 пак е доволно. А вече ако се даде и за 4400, на практика чипа е същия като 3600x.

А относно избора на памети и дънна платка някакви критики?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и да се изчака да излязат новите процесори и да падната цените малко. Да се вземе 8 ядрен :)

Паметта е добре, дъното не мога да видя добре какво е. GIGABYTE е, но друго не мога да разбера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Росен Р. Александров написа:

то на 1.325 волта се постигат 4200 MHz постоянен овърклок. А с тази производителност дори и малко пак е плюс, но да дам 80 лева в повече за тях, не мисля.

Аз да го пусна на постоянни 4200 пак е доволно. А вече ако се даде и за 4400, на практика чипа е същия като 3600x.

А относно избора на памети и дънна платка някакви критики?

Вземай R5 3600 чист с лек овърклок и збаравяш. Единствената разлика м/у 3600-3600х-3600ХТ е че е по нов чипа.Не си заслуажа даването на парите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Антон Кръстев написа:

Вземай R5 3600 чист с лек овърклок и збаравяш. Единствената разлика м/у 3600-3600х-3600ХТ е че е по нов чипа.Не си заслуажа даването на парите.

То и аз съм на това мнение. За 200МХз не е оправдано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Росен Р. Александров написа:

То и аз съм на това мнение. За 200МХз не е оправдано.

разликата е 20-30 лева и е напълно оправдана да се даде https://www.jarcomputers.com/AMD-Ryzen-5-3600X-tray-100-000000022_prod_CPUPAMD100000000022.html?ref=prod

или от другите магазини https://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/amd/ryzen-5-3600x-hexa-core-3-8ghz-am4-p475218582/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Can Oa написа:

разликата е 20-30 лева и е напълно оправдана да се даде https://www.jarcomputers.com/AMD-Ryzen-5-3600X-tray-100-000000022_prod_CPUPAMD100000000022.html?ref=prod

или от другите магазини https://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/amd/ryzen-5-3600x-hexa-core-3-8ghz-am4-p475218582/

Тука идва тънката разлика от Гаранция: 12 месеца и Гаранция: 36 месеца. Нямам идея защо tray-а е 12 ама по-добре да си имам 36 месеца (лично мнение)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Антон Кръстев написа:

Тука идва тънката разлика от Гаранция: 12 месеца и Гаранция: 36 месеца. Нямам идея защо tray-а е 12 ама по-добре да си имам 36 месеца (лично мнение)

https://www.pro-bg.com/product/CPU/CPU x03f0otsesor AMD RYZEN 5 3600X Tray 6Core 38 GHz 44 GHz Turbo 35MB95WAM4Tray_238183.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Can Oa написа:

Има го този вариант. Но на много от магазините е огромна разликата, аз се спрях на Plesio или Аутмакс, от Аутмакс взех другите неща, дъно и рам. Но процесора ще е от най-добрата оферта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Росен Р. Александров написа:

Marvo-то чува ли се добре на музика и микрофона хубав ли е? Ако са отдавна взети кожата на наушниците бели ли се?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Can Oa написа:

Marvo-то чува ли се добре на музика и микрофона хубав ли е? Ако са отдавна взети кожата на наушниците бели ли се?

Марвото е отвратително, ползвах го два дена, и си взех старите слушалки SADES SA-901.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Малко ъпгрейд на гейминга:

bwy1598974753f.jpg

Монитор Samsung G7 32 инча. Половината маса заема както се вижда. Засега съм почти доволен. Единствено има проблеми, както чета и из ревюта, при включен G-Sync. Картината понякога трепти при по-малко от 80 fps, предпоlaгам защото и границите за G-Sync  са 80-240 fps. Но ако се изключи G-Sync  и се ползва само Fast Sync,  нещата се оправят. Което естно казано няма голямо знаение за картината, щото с 240 херца и Fast Sync, е все едно съм с G-Sync. При рейсърите е лудница. Пуснах и шутъри, там също е перфектно, примерно Metro LL Redux,  че нямах няколко часа интернет и не ми даваше да пускам повечето игри от Steam. Голяма играчка бе при сглобяването, добре че снощи изчетох 5-6 ревюта и запомних някои важни неща и за сглобяването и за това, че 240херца се постигат само с DP  кабел. Хубавото е, че има такъв в комплекта, заедно с USB. Няма обаче HDMI  в комплекта и вчера чета на сайта на Самсунг, как някакъв се оплаква, че трявбало да оправят Windows, защото стигал само до 144 херца :) Мониторчето си поддържа HDR600  и засега единственото, което пуснах, бе Assetto Corsa Competizione  с HDR.  

По принципш съм доволен, но може би не съм доволен от многото настройки, половината от които може да бъдат неактивни, ако примерно се ползва G-Sync. Това донякъде е объркващо и доста време се чудех какво точно натиснах, та ми изчезва приерно регулировката на контраста, а стои само регулирането на осветлението и зърнистостта.  Ей такива дребни нещица ме подразниха и не защото може да е различно, а защото няма инфо...примерно - тая настройка не е активна, щото е включен G-Sync или нещо подобно. 1140 лева платих и мисля, покупката си заслужава. Е, стига някой да не се дразни от извития екран с 1000R. Монитора е много близо до носа ми и трябва леко да се отдалечи, за да се ползва и за някаква работа.  за щастие аз за работа почти не го ползвам ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 1.09.2020 г. в 19:50, The Negative One написа:

Честито, Кире!Ама малко голям ми се вижда :D 

Благодаря, за игри е идеален - рейсъри и шутъри. За ролеви игри не е много добре, но поне е едро. За форум като тоя...средна работа. Когато играя рейсъри/шутъри кривината не ми прави впечатление, но когато пиша още ми е странно, особено на светло. Сега е тъмно, мониторът има амбиентно осветление - отзад и отдолу/напред, но под линията на долния край на екрана.  Идеално, всичко по масата се вижда ;)  - разни дистанционни, чаши, флашки...в бъдеще и други работи. И да ти кажа, уж отдавна следя тоя монитор, но се навих едва след като си взех оптичен кабел за 10 лева, та да свържа музиката :) Досега не знам защо не го направих и се мъчех с чинчове, дето никога не можаха да се разберат с PC  и драйверите на Realtek.  Какви ли не проби правих с тия чинчове и настройки, но не се получаваше. Включих оптиката и се преродих...да бях знаел преди, никога нямаше да се мъча с чинчове. Та музиката добре, после си рекох, защо пък да не проверя пак, дали мониторът е наличен. Оказа се, че цената му 350 лева надолу от обявената, поръчах и хората за мое учудване ми го докараха още във вторник. Поръчах неделя вечерта. Поръчах и едно захранване от скай - Сийсоник, но ми се обадиха, че имали проблеми с доставките и се отказах. Затова още си карам със старото захранване и сините екрани в началото.  За по-сигурно преди да поръчам, изключих всички Хард дискове - и от сата кабелите и от захранващите, оставих само SSD. Форматирах го, инсталирах Windows и след ъпдейта, че версият ами бе стара, пак сини екрани. Е, поне отписах отново хард дисковете като причина, а дали формата на SSD  не е оставил някоя гадинка там, не знам.  Ако не е, с нетърпение чаках да сменя захранването, но така и не става тая работа. Предлагат ми Дийпкул...благодаря. И ако захранването не оправи проблемите, остава да си взема един Пентиум или Селерон на старо за моето дъно и да пробвам ще има ли сини екрани. Ако пак има, ще да е някоя гадинка, няма кво друго да е, че смених вече всичко ;)  Но явно в България нещата стават бавно, включително смените на управлението. Ще чакам и аз като бат Бойко ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 1.09.2020 г. в 18:59, Ъндъртейкър написа:

Малко ъпгрейд на гейминга:

bwy1598974753f.jpg

Честито, Кирчо! Със здраве да се ползва!

П.П. Важното е, че нокторезачката е под ръка. Да си заголваш кабелите де.:giggle1:И затвори тази CM690.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Jorge написа:

Честито, Кирчо! Със здраве да се ползва!

П.П. Важното е, че нокторезачката е под ръка. Да си заголваш кабелите де.:giggle1:И затвори тази CM690.

Благодаря! Не я затварям заради сините екрани, че понякога директно от дъното изключвам компютъра или рестартирам.  Не ми пречи. Аз мислех ще ми нарпавиш забележка заради езичетата от Бургаско, ама ти ... Между другото, с тия езичета спечелих една хладилна чанта с колонка последния ден от промоцията и 2 часа не можах да се свържа, за да им кажа къде да пратят наградата. Сега имам още толкова  езичета от Каменица  и не съм въвел ни един код, а и не знам дали промоцията не е изтекла.  Ама какво ме накара да въведа стотина кода от Бургаско...един бивш колега спечели хладилна чанта още с първите въведени кодове. Е, аз с последните в последния ден :) Но поне ми донесоха чантата и бяха коректни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малък ъпгрейд . Оплетени кабелчета за cpu + 24 pin + gpu . От алито за 40 лева толкова :D Много ми харесва как промениха самата визия вътре в кутията . d15546131abd59664be117553560713f.jpg

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...