Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търпят ли модераторите критика ?

77 гласували потребители

1. 1. Търпят ли модераторите критика?

Препоръчан отговор

Ще повторя мои думи които си стоят сложени в бисерите: "Нека не се разделяме на модератори и потребители! Всички сме потребители, като някои са с модераторски функции." В тази връзка, колкото повече проблеми толкова повече проблеми. И то не само за потребителите, но и за модераторите (част от цялото, форумното общество). А като споменахте за общия знаменател, би било добре да науча Кен (автора на темата) от кой точно раздел и модератор недоволства.

Когато потребител не търпи критика, това става негов проблем.

Когато модератор не търпи критика, това също е проблем на потребителя.

Да, ама не т.е. така е, но не съвсем. Както Данчо спомена, "Повече разбиране и толерантност трябва да има, но не само от страна на модераторите. Процесът е двустранен..." Когато му влиза през едното и излиза през другото, докато си го премества от единия крачол в другия... какво да правиш. Започва се играта на "добрият, лошият и злият", като по начало ролята на последния е отредана за най-силния (властимащия).

Модераторите освен критика, нападки и необоснована злоба - друго не получават. :P

Но аман от жертви и страдалци. Да не се изкарваме нещо което не сме. Калин не ни държи насила. Станали сме такива по негова покана и собствено желание, поне аз.

Gerri, има голямо значение начина по който се казва нещо. Не смятам, че преднамерено се заяждаме, но приемането на лична основа наистина е често срещано, от двете така наречени страни. Хора сме, грешим. Затова когато се опитвам да направя на някого по-остра забележка, като модератор в раздел "Кино" (където смятам е спокойно), първо го поздравявам за желанието му да участва. Целта ни не е да се нагрубяваме и обиждаме взаимно, а да водим нормален диалог, спазвайки някакви норми на общуване и писаните правила. Изглежда толкова просто и логично, че чак аз си повярвах. :P

Редактирано от yvsot (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 237
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

да, с тази разлика, че някои от тях изхождат от позицията: Ние, богоизбраните, и Вие, плебеите а забравят откъде са тръгнали (че някои са били и с бан дори !)

какви часове, какви дни ? след броени минути ти нацъкват минуси на критикарските или на неудобните постове, а на тях съответно са слагат плюсове. то е повече от ясно кои са -- човек трябва да е

Докато има такива постове, модераторите ще трият и то без да обясняват защо. Има ли някой, на който да не му е ясно защо този пост е за коша? Ние "тяхен" интерес нямаме. За 95% от нас интер

Gerri, има голямо значение начина по който се казва нещо. Не смятам, че преднамерено се заяждаме, но приемането на лична основа наистина е често срещано, от двете така наречени страни.

Най-накрая някой да разбере какво имам предвид...от варненския въздух ще да е сигурно!Поздравявам те! :P
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста се забавлявах,докато четях темата.Зададох си въпроса дали аз търпя критика,за да имам отправна точка за сравнение с търпимостта към критика на някой модератор.Какво показа самоанализа-ако само подуша някакво пренебрежително-менторско или заядливо-злобничко критикуване,в мен се събужда оня тип,дето вика"кой,ти ли бе,ти знаеш ли кой съм аз бе,той ше ме светка мене,баси..."Ако някой ми каже"колега,бъркаш тук,така и така ще стане по-добре...",се показва онзи,дето си казва"вярно,браво бе,добре,че пича ме светна-к'ви глупости говоря и аз..."Това е,когато съм във форма.Ами когато имам неприятности?Служебни,лични,здравословни или пиша след тежък ден(нощ),или съм притеснен?Ако детето на съседа над мен отново играе хокей с ролери в хола си с настилка от гол ламинат:P,докато се опитвам да си върша работата,аз вляза във форума да разпусна с някой и друг познат и налетя на някой трол-отворко?Ми не реагирам еднакво на критика в различните случаи:P.Аз това.А темата е за реакцията сума хора,всеки различен при това.Сетих се за Минчо Празников,който на въпроса какво ще е времето днес контрира с въпроса"времето къде?"... Да,доста се забавлявах и извинете за спама.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, вече нямам желание да пиша в тази тема...

Когато някой не харесва отношението, писането, изразяването, същността на друг човек....когато се стреми да търси предимно негативното..той го намира...по всевъзможни начини, на невъзможни места... :P

Спорът е безсмислен.

Весели празници на всички!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В гласувалите положително има неизвестен за мен (а сигурно не само за мен !?) потребител с ник kanal2001 с 0 поста: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showuser=177544 много ми е любопитно на кого е клонинг въпросният :P -edit- още един: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showuser=267229 регистриран вчера, с 0 поста, но според него модераторите търпят критика :P не станаха ли много маймуните на клона :P

Редактирано от Mistress Linda (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а защо да се оплакват -- те просто действат :cool:

Не е така! И ние можем да сме недоволни, че постоянно не се спазват правилата, че постоянно има теми на латиница и в грешни раздели и т.н. и т.н

Абе да си мрънкаме :)

@ Madonna - стига па ти бе, празници идват - трябва да си помрънкаме всички! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Абе те могат са длъжни,ама не навсякъде е така,Да вземем например модератор,свършил си работата... попринцип модератора свършил си работата има право да действа отново едва когато нарушение е на лице,освен ако няма други правомощия дадени от собственика на сайта или този който се разпорежда.Това обаче се случва в форуми и сайтове взели себе си насериозно и щадящи тяхните потребители.Така като в много ситуации навсякъде работата е шаршалафам... правилата не важат в пълна сила когато са в ущърб за модератора.Говорим си ние за модератори хубаво,но критиката трябва да се уважава във всичките и форми поради простата причина,че тя е огледало в повечето случаи на човека и оттам той може да се види от друг поглед и следователно да си коригира грешките ако види такива.Разбира се тия грешки са публична тайна и никой не си ги признава,това е друга тема.. Тва си мисля общо казано по темата.

Редактирано от spellsingero (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Ми и да търпят и да не търпят... тя критиката не спира, за което свидетелства и тази тема... Публикувано изображение

Темата тъкмо беше замряла и ти реши да я съживиш.

ПП: Това беше критика... ши търпиш. :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата тъкмо беше замряла и ти реши да я съживиш.

ПП: Това беше критика... ши търпиш. :cool:

От тебе - с удоволствие, и не само Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо-спрете със тия + и - във профила.Това е треатат тема в която виждам да се коментират.Аз винаги съм ги мразел тия плюсове и минуси.Това социална мрежа(най-пък ги мразя соц. мрежите като фейсбук,импулс и т.н.) ли е или какво?Аз не мисля,че е,ама....ако бях админ на този форум щях да махна тая глупост със гласовете. И да-търпят я,а и форума е голям.Модерирал съм на много места,и е трудно,повярвайте ми.Още повече такъв голям форум като Калдата със стотци нови мнения всеки ден и час,и те трябва да четат,да трият,да местят,да обединяват...извинявай ама....знам какво е това,въпреки,че чак на такъв форум не съм бил модератор.Този е мн. голям за мен.....ако бях модератор рядко щях да имам какво да редактирам :rolleyes:. Аи модератори трябва да има-има си ред,той трябва да се спазва.На който не му оттърва-калдата не е единственият форум.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо-спрете със тия + и - във профила.

Абе въпроса е принципен бре... не става въпрос за колко ше имаш,но тази система е зададена да се види доколко потребителя е "помагал" примерно на други .. или нещо от сорта... но извинявай за истини..само защото на някой не му се нравят да ми петнят профила еее не.. забрави таа песен любовна... не мога го приема и това си е.Койт иска да ме съди и да си прави заключения кое как защо.Толко по въпроса.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стани модератор и ще разбереш колко е лесно и приятно да се мъчиш да поддържаш някакъв ред и правила, а същевременно всеки да писка, че налагаш цензура и си баси лошия. Повече разбиране и толерантност трябва да има, но не само от страна на модераторите. Процесът е двустранен...

Айде от утре ставам модератор да видя как е. То така ставало нали? На който му хрумне и администратор дори става. Аз исках да бъда модератор, но.........

Относно темата, гласувах с "не". Имам си причини и наблюдения достатъчни за да взема правилното решение. Досега не съм видял модератор да понася критики, забележки, намеци за нещо и каквото и да било от потребител който се е изразил по остро. Знам, че нищо няма да се промени с поста ми, а и не очаквам да се промени нищо в поведението на "богопомазаните". Сигурен съм, че който противоречи истро на модератор получава наказание. А на администратор сигурно направо БАН. С извинение ще цитирам песен на Слави трифонов "Време е някой да изхвърли боклука". С това не искам да обидя никой и не е насочено към никой конкретно. Който се чувства като такъв......Знам, че сигурно ще бъда наказан този си пост но ако ме накажете само ще потвърдите твърдението, че екипа на сайта не търпи критики.

Никой потребител не би признал, но 90% имат известен страх от модератори и високото им самочувствие. Няма ли да бъде по-хубаво, ако никой нямаше страх от по-висшестоящ в йерархията? Или сте сложени само да наказвате и да всявате страх. Ако е така.......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде от утре ставам модератор да видя как е. То така ставало нали? На който му хрумне и администратор дори става. Аз исках да бъда модератор, но.........

Относно темата, гласувах с "не". Имам си причини и наблюдения достатъчни за да взема правилното решение. Досега не съм видял модератор да понася критики, забележки, намеци за нещо и каквото и да било от потребител който се е изразил по остро. Знам, че нищо няма да се промени с поста ми, а и не очаквам да се промени нищо в поведението на "богопомазаните". Сигурен съм, че който противоречи истро на модератор получава наказание. А на администратор сигурно направо БАН. С извинение ще цитирам песен на Слави трифонов "Време е някой да изхвърли боклука". С това не искам да обидя никой и не е насочено към никой конкретно. Който се чувства като такъв......Знам, че сигурно ще бъда наказан този си пост но ако ме накажете само ще потвърдите твърдението, че екипа на сайта не търпи критики.

Никой потребител не би признал, но 90% имат известен страх от модератори и високото им самочувствие. Няма ли да бъде по-хубаво, ако никой нямаше страх от по-висшестоящ в йерархията? Или сте сложени само да наказвате и да всявате страх. Ако е така.......

Амиии, я погледни колко пъти потребители са ме коригирали, апострофирали, правили забележки. И после им погледни профилите и виж дали са наказвани заради това.

За страха - ами нормално е, ние тук играем полиция, охраняваме реда във форума. Ти каква си мислиш че е ролята на модераторите?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тебе да наречеш някой "боклук" критика ли е?

Не, направо си е обида, но аз не съм критивал никой. За това, че някои с чувстват критикувани от поста ми не съм виновен аз. Те са си виновни. Никого не съм обидил поименно, че да се чувства наранен.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, направо си е обида, но аз не съм критивал никой. За това, че някои с чувстват критикувани от поста ми не съм виновен аз. Те са си виновни. Никого не съм обидил поименно, че да се чувства наранен.

А на мен ми омръзна от общи приказки, така е много лесно...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че сигурно ще бъда наказан този си пост но ако ме накажете само ще потвърдите твърдението, че екипа на сайта не търпи критики.

А сега де...къде е тая критика, че да докажем, че не търпим критика :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да разкритикувам Арагорн. С този тютюнев дим на аватара си дава лош пример на подрастващото поколение. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да разкритикувам Арагорн. С този тютюнев дим на аватара си дава лош пример на подрастващото поколение. :)

И аз! Ши го видим от 1 юли де ще пуши?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я погледни себе си, дете, а пуши :biggrin:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване