Премини към съдържанието
Solenkata88

Кой любовен роман четете в момента? (част 2)

Препоръчан отговор

Съни, това значи ли, че ще издадете книжка в хартия? Защото аз започнах да я чета, да зная дали да изчакам да си я хвана в ръчичките и да й се насладя удобно полегнала. :bday19: И аз като гледам сайтовете на рускините, страшно им се възхищавам. Защо и вие момичета не направите отделна тема за преведените книжки с възможност да се изтегли безплатно и да си я купиш, ако я има разбира се в книжен вариант. Така ще можете всяка книжка, която превеждате да я отпечатвате и на някаква цена ние да можем да си я купим. Не разбирам от издателство, ще ме извините, ако нещо съм ви обидила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я, Гането може да качи нещо и в нейния блог - нищо че няма преведени на български книжки.

Ми, Ине, Гането няма нищо против, даже Бобчо ако има желание, може да си направи статийка от рода на "Бобчо препоръчва" и да си я стопанисва така, както намери за добре. А може и отделна категория да й направя, та да си представя непознатите автори отделно. Щото така се губят из страниците. Аз лично съм прекалено заета в момента за започването на такъв проект, макар че като се замисля, ще е доста добро допълнение към блога, а и няма да има нужда да се рови човек из страниците, там ще си е нагледно, заедно с линкове и т.н. Боби, помисли и ако ти се занимава, обади на лични :bday19:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съни, това значи ли, че ще издадете книжка в хартия?

Защото аз започнах да я чета, да зная дали да изчакам да си я хвана в ръчичките и да й се насладя удобно полегнала. :angry:

И аз като гледам сайтовете на рускините, страшно им се възхищавам.

Защо и вие момичета не направите отделна тема за преведените книжки с възможност да се изтегли безплатно и да си я купиш, ако я има разбира се в книжен вариант. Така ще можете всяка книжка, която превеждате да я отпечатвате и на някаква цена ние да можем да си я купим.

Не разбирам от издателство, ще ме извините, ако нещо съм ви обидила.

Слънце отдавна обмислям преводите ни да са и на как му се викаше хартиен носител, но без права трябва да ми е ясно колко желаещи ще има защото това няма да е бизнес. Аз без да съм платила права не мога да си го позволя. А за издаване трябва да платя правата да осигуря средства за отпечатване, да нахраня гушите на разпространителите и пак да не стигнат до вас книгите ако не отпоря и дива реклама. Тоест омагьосания кръг ме кара в момента да реализирам това, което поне съм платила и което се бави поради факта, че Бък спи в чекмеджето ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си я изчетох на един дъх "Мъртво вълнение" на Е.Лоуел, макар че наистина ѝ беше малко в по-вече трилъра (много шпиони, бомбени заплахи и др. такива) като за в любовен роман! Пък и морската тематика (яхти, мореплаване и др. подобни) ме вълнува достатъчно, така че тая част от описанията не ми беше досадна, даже ми беше интересно. В сравнение с първите книжки от поредицата, определено процента "любов и романтика" не е толкова голям, но не мога чак да кажа, че не е хубава! Даже напротив, според мен си е хубава книжката. Ако пък я сравня с голяма част от останалото, което се издава, направо си е много хубава!

Има и чудесни попадения в репликите между главните.

Като цяло си е в стила на останалите от поредицата. Определено при първия прочит е трудно да се възприемат напълно - много детайли и подробности извън нашето ежедневие има, напрегнато действие... Но с всеки следващ прочит все по-добре ги разбирах и все по-вече ги харесвах! Мисля, че и с тази ще стане така.

Упс,май не съм се изразила много добре-книгата е хубава,но не ме грабна от раз.Другите тринки от поредицата ги папнах на един дъх,както и предишната поредица.За репликите спор няма,то диалозите на авторката винаги са си ок-няма значение дали са весели или рева на тях(изплаквам си очите при всеки препрочит на "До края на света").Това за първи прочит си е вярно-и друг път ми се е случвало,като взема книга за препрочитане да се чудя,защо не ми е допаднала в началото,но го отдавам на настроение,време,дали в момента други бръмбари са ми в главата...Като мине малко време ще подхвана цялата поредица отново.

Снощи подхванах"Да се довериш на непознат"на Карън Робардс,но прочетох малко и е многообещаваща.Когато главните се запознаха,той беше облечен вженски дрехи-високи токчета и руси къдрици(частен детектив е требе сгащи съпруга на клиентката си в бар за травестити)Главната,естествено го взе за гей.Дано и нататък е добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колебая се какво да захвана, чаках с нетирпение "Среднощен ловец", но нещо не съм на вампирска тематика, нямам подходящото настроение и започвам "Остани при мен" на Линда :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ми, Ине, Гането няма нищо против, даже Бобчо ако има желание, може да си направи статийка от рода на "Бобчо препоръчва" и да си я стопанисва така, както намери за добре. А може и отделна категория да й направя, та да си представя непознатите автори отделно. Щото така се губят из страниците. Аз лично съм прекалено заета в момента за започването на такъв проект, макар че като се замисля, ще е доста добро допълнение към блога, а и няма да има нужда да се рови човек из страниците, там ще си е нагледно, заедно с линкове и т.н. Боби, помисли и ако ти се занимава, обади на лични :)

Страхотна идея, Гане, Ине http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Да събираме мненията за неиздавани на БГ романи в отделна статийка като може да й лепнем заглавие "Неиздавани на БГ романи" и там да съберем всички мнения, публикувани тук и такива, които в бъдеще ще се пишат. :) Ще гледам в скоро време да изкопам всички такива мнения, за да направим статийката в блога. Публикувано изображение

:)

Е, не мога вече... Направо ме разбиваш. Бях се заклела да не влизам в руските сайтове. Просто няма време!!! ;) Дай да направим нещо като каталог за книгите, дето да ги четем до 2050 година, примерно.

Ооо, Ине, влизай си, мила, при рускините има толкова страхотийски книжки, че трескаво препускам из дебрите на необятните им сайтове за любовни романи, с усещането, че един живот няма да ми стигне да изтръшкам всичко дет съм си набелязала Публикувано изображение Наскоро иззобах със смъртоносна скорост една невероятна поредичка за семейство Bedwyns на Мери Балоу и наред с Малъри, Бриджъртън, Хатауей и братята Рандолф, се закопаха надълбоко в сърцето ми, превземайки го с яростен щурм безкомпромисно. Публикувано изображение Особено шестата от поредичката Slightly Dangerous - ме превзе още с докосването до първите странички. След като я изсмуках на един дъх, бях в транс от кеф два дни и се шматках зашаматена от невероятното удоволствиеПубликувано изображение Когато имам повече време ще се опитам да го коментирам подробно, защото е просто уникален роман, всъщност най-доброто (според мен), навяващо асоциация с "Гордост и предразсъдъци",до което съм се докосвала през живота си. Публикувано изображение

Боби ша та утрепам, посли ша та нацелувам и посли пак ша та удуша ако ми я не изкопаш на алангле.

Сънчо, извинявай, че чак сега се включвам, но до преди малко бях на работа, че ме е хванала офанзивата до 31.03 и няма мърдане http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Ако не си намерила книжката на англе, да ти я метна да й се порадваш с пълно гърло Публикувано изображение Редактирано от bobych (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сънчо, извинявай, че чак сега се включвам, но до преди малко бях на работа, че ме е хванала офанзивата до 31.03 и няма мърдане http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Ако не си намерила книжката на англе, да ти я метна да й се порадваш с пълно гърло Публикувано изображение

намерих аз ама ти продължаяш си бъдеш убита, удушена и съживена с целувки. Пак чита аз а не ТРЕБЕйййййййй

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ме зачешахте с тея книги на Линда. Бях чела само една на авторката преди време и хич не случих, може би и настроението ми не е било подходящо, но не останах очарована. Затова гледах леко подозрително към другите й произведения. Добре, че Дани и Петя ме нахъсаха, та се метнах направо на дълбокото с "Белязаният Макензи". Вече съм на средата /пусти му домакински задължения, не ми оставиха време за четене днес/ и съм тотално влюбена в книжката. Разбрах защо авторката е толкова харесвана. :rolleyes:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз реших, че малко в повече ми дойде съвременната литература и се метнах на "Смелият ангел" н Кат Мартин. Всичко чудесно, много ми е интересно книжлето, пък и съм само на 50 страница и вече бият сватбени камбани за един хубав брак по неволя...ама как само ме дразни главната не е истина. Хубаво твърдоглава, непокорна е, инат...ама и страшно глупава, просто "тръпна" в очакване от ужас какви ще ги надроби! А Рал, към него нямам забележки, доста добре се държи, направо съм учудена как още не я е понатупал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оня ден, кат се отказах от Среднощния ловец, взех една книга на непозната за мен авторка- Ан Пери "Лицето на странника"

Значи, авторката я определят за един от най-добрите познавачи на викторианска Англия.Не са любовни романи, а по-скоро кримки от онова време.В тая книга, следователя Уйлям Монк /малко ме притесни напомнянето на тевизионния образ, но бързо ми мина/ е претърпял катастрофа и има амнезия, но трябва да се върне на работа.И се натриса на най-жестокото и разисквано в обществото убийство.Оттук насетне, освен, че ще нищи убийството, Монк ще открива и миналото си.Като за начало не харесва каквото разбира за характера си.

Тая авторка явно има поредица "викториански драматични романи" с главни герои Томас и Шарлот Пит и тази за Монк-сега ще ровна в нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, Галееее, ти нямаше ли си друга работа, та ма подкокоросваш сега така лошо Публикувано изображение Направо умирам за исторически кримки, а отгоре на това авторката я определят като наследничка на Агата Кристи - видяло се е и таз поредица ша мине под ножа Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ме зачешахте с тея книги на Линда. Бях чела само една на авторката преди време и хич не случих, може би и настроението ми не е било подходящо, но не останах очарована. Затова гледах леко подозрително към другите й произведения. Добре, че Дани и Петя ме нахъсаха, та се метнах направо на дълбокото с "Белязаният Макензи". Вече съм на средата /пусти му домакински задължения, не ми оставиха време за четене днес/ и съм тотално влюбена в книжката. Разбрах защо авторката е толкова харесвана. :blink:

Хихи и аз съм на нея почитам по един час вечер като ми писне от теми и лекарства. Готино книжле, чак да те хване леко яд, че за шерифа няма отделна книжка, макар че не съм запозната със серията, може пък и да се споменава нататък, но малко ме съмнява. Как да е важното е, че това определено е поредичка дето ще дочета до край :nono:

Аз реших, че малко в повече ми дойде съвременната литература и се метнах на "Смелият ангел" н Кат Мартин. Всичко чудесно, много ми е интересно книжлето, пък и съм само на 50 страница и вече бият сватбени камбани за един хубав брак по неволя...ама как само ме дразни главната не е истина. Хубаво твърдоглава, непокорна е, инат...ама и страшно глупава, просто "тръпна" в очакване от ужас какви ще ги надроби! А Рал, към него нямам забележки, доста добре се държи, направо съм учудена как още не я е понатупал...

Тази ако е същата дето писа и "Капитанът и дивата котка" не се и съмнявам, че е заформила няколко патаклами. Пада си жената по драмата, но не може да й се отрече мъжете са й трогателни. Още помня Никълъс дето се тръшкаше, че главната му е изневерила и е имала любовник, пък той брат й беше човека. Добре че и нашия си имаше брат , който да му налее малко мозък в главата и да му каже се стегне, че нашия така се беше запил от мъка, че чак към пропиване отиваше работата хаха. Та доколкото си спомням и там мъжкия образ ми допадна, а женския беше лекичко дразнещ - може би това е отличителната черта на авторката хихи.

Редактирано от Vera_Pamil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо умирам за исторически кримки, а отгоре на това авторката я определят като наследничка на Агата Кристи - видяло се е и таз поредица ша мине под ножа

Е,чак Агата Кристи не е. Тук, /поне досега/ има повече мисли и вътрешни терзания на главния, отколкото кримка. Може и да е, защото е въвеждащата книга-запознаване с главния.Пък и не съм я дочела,де.

Понеже е анонсирана втората книга,пуснах питанка и:

"........Втората книга е предвидена за средата на лятото. Не се знае още точно

кога, тъй като не са приключени на договорно ниво нещата.

Затова ви давам за ориентир - края на юли."

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо умирам за исторически кримки, а отгоре на това авторката я определят като наследничка на Агата Кристи - видяло се е и таз поредица ша мине под ножа

Е,чак Агата Кристи не е. Тук, /поне досега/ има повече мисли и вътрешни терзания на главния, отколкото кримка. Може и да е, защото е въвеждащата книга-запознаване с главния.Пък и не съм я дочела,де.

Понеже е анонсирана втората книга,пуснах питанка и:

"........Втората книга е предвидена за средата на лятото. Не се знае още точно

кога, тъй като не са приключени на договорно ниво нещата.

Затова ви давам за ориентир - края на юли."

Тоя Юли чист Декември ми се струва ще се окаже като знам издателствата колко са експедитивни :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз чета "На крачка от гроба" и да кажа, че съм очарована е доста меко казано. Книгата е страхотна, а стила на авторката е трепач, пише много забавно! Браво и на Ибис! Героите са ми много сладки, нямам търпение да се залибят :ph34r: !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дочетох "Лицето на странника", явно съм имала нужда от нещо по е, философско е силно казано, но по-спокойно, по-насочено към вътрешния свят на човека.Много ми допадна, но няма грам любовна история.Има предпоставки за следващите книги, но със същия успех може и да не се развие. Струва си да се прочете,мили дами.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега мисля да разбуля малко от мистерията около Джон Медина.. започвам Втори шанс на Линда Хауърд :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес свърших "Разбивач на сърца" на Джули Гарууд. Твърдо съм решила през ваканцията да прочета всичките й книги на български. А иначе преди два дена започнах и "Скрити истина" на Барбара Делински.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не съм съвсем права,но Барбара Делински хич не ми харесва.Чела съм няколко нейни книги,но героините винаги са едни наивни и ..а бе задръстени с една дума.Ся значи говоря за книги от преди 10 -15 години.Тогава Хермес издаваха Сандра Браун и Делински.Тя и Сандра такива пишеше.Четеш анотацията - супер,направо бонбон,а вътре все друго излиза.Някакви големи и страшни мъже със залутани героини. Нещо взех да се паля.Ама от години като чуя Б.Делински и бегам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера много ми се четеше и подхванах "В плен на сърцето"-Лий Майкълс :clap: За бързо я прочетох :whist: Много приятна книжка ,чете се на един дъх. След нея ми се четеше още нещо и започвах на Линда Хауърт- Белязаният Макензи. И тя ми хареса :ph34r: Сега се чудя коя да подхвана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера много ми се четеше и подхванах "В плен на сърцето"-Лий Майкълс :clap: За бързо я прочетох :whist: Много приятна книжка ,чете се на един дъх. След нея ми се четеше още нещо и започвах на Линда Хауърт- Белязаният Макензи. И тя ми хареса :ph34r: Сега се чудя коя да подхвана.

Ами естествено следващата за Макензи – „Мисията на Макензи“ :clap::cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЧЕТА БИБЛИЯТА, НАЙ-ДРАМАТИЧНИЯ И СТРАХОТЕН ЛЮБОВЕН РОМАН!

Ще чакаме с нетърпение отзивите ти за "романа" :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво на теб. Всички трябва да четем Библията от време на време и да си спомняме, че сме само хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че БИБЛИЯТА, е достатъчно сериозно четиво, за да се подиграва някой с нея.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване