Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

BlackRose

Познай на кого е коментарът

Препоръчан отговор

Аде следващо коментарче, да видим дали авторката ще се познае Публикувано изображение

И аз се присъединявам към хвалебствията за Перлата на любовта. Книгата е динамична, трогателна и със страхотен крими елемент, с невероятна загадка и неочакван обрат. Главните толкова се обичат и клетвата за любов, която си дават е може би една от най-романтичните в любовните романи.. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Някъде в безкрая между живота и смъртта.

Някъде… в приказната омая на красотата.

Някъде… на север от нощта. Някъде на запад от утрото и на юг от слънцето.

Някъде… на изток от вечността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви се, следващият, който влезе и има желание да играе, да пусне коментар. Аз нямам възможност в момента...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се играе, следващата загадка:

"Момичета искам да ви предложа една "нова" книга на рицарска тематика - Кръстоносеца това е една от любимите ми книги и е в моя личен топ 10, много си я харесвам, защото........

Първо историята , тръгва като на робин худ от един затвор в Дамаск, където нашия герой лежи окован и ранен . За да получи добър откуп за него управителя на града трябва да го опази жив поне дотам, че да си получи откупа, затова вика най-добрия лекар в града и неговата дъщеря лекарка да го лекуват. Оказва се че дъщерята е осиновена и е по-рождение англичанка и сестра на най-злия враг на рицаря. За нещастие откуп няма да има ,защото съобщението не достига до краля на Англия и нашия герой трябва да бъде убит ,но той се измъква от зандана и решава ,че главната ,за която мисли че е "робиня" трябва да бъде спасена от този "ад" в който живее и я отвлича и извежда извън града в една количка с трупове......това си прозвуча зловещо...... Когато нашата идва в съзнание и разбира, че главния е я отвлякал от дома и - уЖ за да и помагне изпадна в див гняв и започна малката война между двамата. Нашия герой решен да я замъкне в Англия и да я даде на брат и защото се е заклел да го направи, а тя решена да се върне обратно на всяка цена.....даже го упои в опитите да се измъкне.......е стегнаха до Англия и им се наложи даже да се оженят, за да не може брата на главната да я даде на някакъв старчок за жена , от тук дойде и брака по неволя.............. Главния герой е страхотен- авторката го е описала като мъж със силна воля и много нежност в сърцето..... с една дума мъж мечта............препоръчвам ви романа и естествено оценка 10 "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласна с всичко написано, както за "Обещанието на розата", така и за "Удоволствието на краля" :cool: Боже,като се сетя колко време се дърпах от "Удоволствието на краля" и не щях да я чета, щото като видя в името на книгата крале,кралици,дворцови.... и бягам панически.Нооооо книгата се оказа определено възхитително приятна изненада. И за двете книги - оценка 10 и от мен.

Още един рицарски роман от Хедър Греъм - "Графинята и сребърния меч". Голяма слабост ми е тази книга, може би защото е лека,забавна и приятна или пък заради препратката към легендарния Робин Худ Публикувано изображение Катрин е графиня, наследничка на богати земи и голям и добре укрепен, стратегически разположен замък, която също така се подвизава като разбойничка Мис Зелени ръкави, с благородната мисия да ограбва богатите и да дава на бедните. Главния - лорд Дамиан е граф на съседно имение, който също така е и благородния разбойник "Сребърния меч". В началото на романа още, при първия сблъсък на волите между двамата се разхвърчават такива жарки искри, че Катрин не ще и да чуе за него. Но крал Ричард определя двамата да се венчаят. И се почват едни перипетии... Катрин се възхищава от разбойника "Сребърния меч", без да знае,че това е бъдещия й съпруг и в същото време се чуди как да избяга от лорд Дамиан. Голяма гонитба,големи недоразумения и забавни моменти... (Ох,няма да забравя как от проклетия Катрин му преиначи прозвището на "Сребърната свиня" Публикувано изображение) Романът определено си заслужава да се прочете - оценка 10!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дообре ето и следващия.

WARNING! - Поста ще е дълъг и ще включва минимум три лирични отклонения.

Няма как да не се изкажа щом опре до лигави, нерешителни малки момиченца.

Да започнем с "Падналите Ангели" - случайно попаднах на тази книга , докато бях на гости у една приятелка ( гостувах й за концерта на AC/DC между другото - е нямаше как да не се похваля) и прочетох резюмето. Като четеш въпросното резюме най-накрая решаваш , че си попаднал на сладка и сантиментална любовна история. Да, ве да. Естествено още в трета глава сигурно се появи Ерген номер 2 - и аз си казах "аман от любовни геометрични фигури, честно - и то предимно триъгълници". То и аз си спомням, че исках много момчета да ме харесват в гимназията, ама тази съвременна тенденция ми идва в повече. Поне в художествената литература ми се ще да повярвам , че може да съществува такова нещо като истинска любов, а не този ли искам, не май другия, но всъщност... то направо да ти иде да фраснеш някой на малката с извинение пикла :) Замислих се, че сигурно просто не съм от възрастовата аудитория, която цели книгата. Сигурно на малките момиченца им харесва да четат, за някоя , която я искат двама "пича". Мен обаче лично тази нерешителност откровено казано ме дразни.

А колкото до другарката Суон - дай ми права лопата и виж какво я правя. Втората книга почнах да я чета единствено , защото бях в тежка форма на меланхолия и всъщност нейните детински терзания ми се струваха направо смешни. Кой с мозъка си би повярвал , че това детенце би заинтригувало мъж с 90-годишен житейски опит остава мистерия за мен. И точно поради това, че намирам тийн драмата за изключително смешна подхванах и Дневниците на Вампира - сериала. Слад като чух за каква фантасмагория иде реч в книгите и с пистолет опрян в слепоочието не ги отварям.

Та от цялата поредица за Здрач мога уверено да кажа, че петата недовършена книга е най-интересна и забавна. Ако някой ден някой се сети да я довърши ще я прочета с удоволствие. И моето мнение е, че ако тия книги бяха написани от гледна точка на Едуард щяха да са много, ама много по-добри. И нищо чудно ако Даниел разказваше и в "Падналите Ангели" да ми беше допаднала много повече. Но уви още никой не се е сетил за това. Между другото тази от гледна точка на Едуард наистина си струва има много забавни моменти, ама няма да досаждам да ги разказвам :wors:

И така се стигна до там, че зарязах "Падналите Ангели" още преди да съм стигнала средата и като чета това резюме , което си дала, ама много правилно съм постъпила явно.

Естествено мнението си е лично мое и на никой не го налагам, сигурно има хора дето ще се влюбят в книгата, но с нетърпение очаквам деня , в който пазара ще се пренасити на тия триъгълници и ще се върнем към класиката - тя го обича, той я обича, имат премеждия, но със Силата на Истинската любов ги преодоляват.

И последно да вмъкна, че почнах да чета Вампирски целувки - пак серия, но слава богу, по скоро в духа на юношеските приключенски романи и о чудо до 15 глава на хоризонта няма още някой пич, дето героинята да се чуди дали не харесва. дано така си и остане :)

Айде поста мисля е достатъчно мъчително дълъг, така че приключвам с едно благодаря за вниманието :) и дано не съм ви отегчила.... много :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, това е лесно, чудно защо никой не ме превари. Чаках търпеливо да познае някой, ама явно на мен било писано. Та, Иве, твой си е коментара, хитрушо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, това е лесно, чудно защо никой не ме превари. Чаках търпеливо да познае някой, ама явно на мен било писано.

Та, Иве, твой си е коментара, хитрушо.

Правильну съкровище. Между другото аз цял ден си мисля, че ако не ти няма кой друг да го познае хихи. Хвана ме :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правильну съкровище. Между другото аз цял ден си мисля, че ако не ти няма кой друг да го познае хихи. Хвана ме :)

Ето ме на, изпълнителна съм. :)

От мен един коментар, който просто няма как да не познаете, но на мен ми е един от любимите, като реша да се разровя из старите постове:

Ехеее Тихи, къде бараш в басейна на кака ти, ще има :help: , шегичка :help wanted3: толкова се радвам на новите емотиконки и само се чудя как да ги прилагам!

А иначе, ако на 20 години сестра ти те е отписала, какво да кажем по възрастните :) А като стана въпрос за сестри, ето нещо на което да се посмеете. Питам я аз моята за някое по-уединено кафене на центъра (по повод неделната форумска среща) и тя с блеснал поглед - с кого ще ходиш и какво ще правите, че искаш да е уединено. И аз като се изчервих, защото просто търся местенце, където да можем да си чуем приказката, а тя ме изкара, че ще ходя да се натискам... позор!

Сега за кориците - моята любима, номер 14, първо мацката е бременна, което си много сладко и като добавиш господина с очилцата, много ми хареса!

И ти си засекла 1-2, вярвай ми ако кажа че са към 2000 едва ли ще излъжа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ме на, изпълнителна съм. :baby:

От мен един коментар, който просто няма как да не познаете, но на мен ми е един от любимите, като реша да се разровя из старите постове:

Ох , Тихчо , измъчи ме да знайш, до сега се рових из темата с кориците, ама без успех. Та ще стрелям на сляпо Боби се вдъхновява много на хубава емотикона, ама пък аз само за Петето се сещам да има сестра, така че стрелям с нея ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно стреляш, учудена съм, че толкова трудно ви се видя. Все си мислех, че Петето няма как да я сбърка човек, особено като се има предвид издайния факт, че е организирала тогава форум срещичка. Това беше по повод първото събиране на по-голяма група форумки на едно място, пък макар и в София само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде нещо лесно, че като гледам как я окъсах в играта на асоциации не ми се мисли :cool:

Историческите отдавна сме ги папнали. Колкото до "Захарче" и "Синеокия дявол", въпрос на вкус.Коментира ли сме това/не помня в коя тема/ и знам, че съм малцинство, но аз предпочитам "Захарче". Главната в "Синеокия дявол" е много слаб характер/за мен/, все някой трябва да я измъква от кашите,да я води. И си задавам въпроса,силен,независим мъж,дето си е пробивал път със зъби и нокти в живота, колко време ще й има уважението?..... За третата книга не говоря, по мое мнение е абсолютна боза.

Честно, хич не съм във възторг и от "Гордост" на Макнот /някои го знаят и затова надлежно съм се изказала в други теми/. С нищо не ме изненада романа, същата фабула,същите емоции и вълнежи в много други Арлекини.Те поне се четат за половин час, а тук раздухано, та чак да прескачаш. Аз търся романтиката, но поднесена така,че да й повярвам.В съвременните романи,доста често разлигавят героите/най-вече мъжете,задавам си въпроса искам ли в днешния живот такъв мъж до себе си, дет да се обяснява в любов на всяка крачка и да трепери от безпокойство, като се смръщя- отговора е твърдо НЕ/, затова съм основно на исторически - все пак, не знам преди 300 години как са се обяснявали в любов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следващата загадка:

"Гледах първи сезон и ми хареса.В ролята на Суки(името е странно и за американците) е Ана Пакуин.Действието се развива в южната част на САЩ и съответно всички плямпат с южняшки акцент.Аз не съм голям фен на южняшките приказки,но това бе първото,което ме "хвана" към сериала.Който е гледал ще ме разбере.

Иначе Суки е сираче.Родителите и са мъртви,но има брат(страшен женкар) и живее при баба си,която е много готина. Работи като сервитьорка в бар "Мерло",чиито собственик си пада по нея,но по-големия му проблем,е че е шейпшифтър и се превръща в куче от време на време.http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/dog50.gif

Една вечер в бара влиза Бил.Той е вампир,но въздържател.Оказва се,че вампири е имало винаги,но са се крили от хората.Така един ден учени изобретяват изкуствена кръв(True blood) и проблма с храненето на вампирите е решен.И те излизат "на светло".Проблема ,е че голяма част от тях продължават да се хранят по стрия начин.

Бил обаче е различен,а Суки подобно на Бела го харесва от раз без да слуша познати и приятели.

По същото време се случват няколко убийства на жени,за които се оказва,че са спали с вампири.

Братът на Суки е основен заподозрян.Мога още да плямпам,но по-добре гледай филма.Интересно е направен-на моменти е приятен и сладък,на моменти смешен,а друг път странен и страшен. "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък на други моменти си е пак типичния любовен триъгълник. Ама айде да не изпадам пак в лирични отклонения. Предполагам , че може да е Крис, макар да не съм много сигурна дали този сериал е точно по вкуса й :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...