Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 5

Препоръчан отговор

http://dox.bg/files/dw?a=f50ae5a941

http://dox.bg/files/dw?a=a91644f19e

Не знам дали е това,което искате.

Нещо по моя проблем някой ако може да каже,ако не здраве да е? 

Редактирано от mrawkata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

============================================================ Windows 7 system requirements: ============================================================ CPU: Minimum: 800 MHz 32-bit (x86) o

Пробвайте да почистите старите и счупени кодеци с помощта на K-lite Tweak Tool. Останалите можете да видите и изтриете ръчно с помощта на Autoruns => секцията Codecs   Друго за което се сещам е, че

Не мога да се стърпя и ще кажа. Да живее Windows  7 още дълги години!

Публикувани изображения

http://dox.bg/files/dw?a=f50ae5a941

http://dox.bg/files/dw?a=a91644f19e

Не знам дали е това,което искате.

Здравей. Скоро да е преинсталиран уиндоуса. имаш ли всички драйвъри. кодеци и настройки на системата. опитвам се да помогна но можеш ли да кажеш по ясно какъв точно е проблема. ползвал ли си програми за оптимизация на компютъра. някои вършат работа, но трябва да си внимателен защото може да стане голяма поразия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото, което трябва да направиш е проверка кабелите на диск 2(извади и включи отново кабелите от страната на диска и кабела от страната на дъното). А номерът на диска ще намериш в diskmgmt.msc Изключи компютъра от контакта и така извърш операцията с кабелите.

Като свършшиш с това стартирай компютъра, стартирай отново diskmgmt.msc и виж на диск 2 коя бува на дял е там.

Start->Run->напиши cmd и натисни Ctrl+Shift+Enter. Копирай долния тест, после щракни с десен бутон в черния прозорец и избери Paste. Сега натисни Enter

echo y|chkdsk N: /f /r /b

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Уиндоса не е преинсталиран скоро.Имам всички драйвери.Използвам от време на време CCleaner. Имам 2-ва хард диска.Уиндоса е на единият който е 300гб, а другият е 1тб и резделен на две.У -торентът съм му посочил да сваля в диск "Д ",тоест в големият диск.Забелязах че се рестартира след като му дам да сваля по голям торент или гледам филм.Можеби е този големият диск проблема.С коя програма да ги проверя двата диска,за да видя кой е проблебният.Четох за Hirens Boot DVD и го изтеглих,но в него има много програми коя да използвам.Има ли под "уиндос" програма за проверка и поправка.Тези работи с кабелите ще ги направя в Четвъртък ,защото сега отивам на работа и имам време да пиша само сега.Иначе оня ден го отворих и издухах от праха ,но уви пак се рестартирва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое от написаното в №1804 не е ясно , за да го уточним?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое от написаното в №1804 не е ясно , за да го уточним?

Пиша от комп. на работата..Като гледам всичко ми е ясно ,което трябва да направя.Диск 2 сигурно ще е 1тб-вия,който е разделен на две Д и Е. На него не е уиндоса.Сутринта прехвърлих U-торента да тегли файловете в "С" на другият диск 300гб-вия,където е уидоса.УТре като се прибера от работа ще направя това ,което си писал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Уиндоса не е преинсталиран скоро.Имам всички драйвери.Използвам от време на време CCleaner. Имам 2-ва хард диска.Уиндоса е на единият който е 300гб, а другият е 1тб и резделен на две.У -торентът съм му посочил да сваля в диск "Д ",тоест в големият диск.Забелязах че се рестартира след като му дам да сваля по голям торент или гледам филм.Можеби е този големият диск проблема.С коя програма да ги проверя двата диска,за да видя кой е проблебният.Четох за Hirens Boot DVD и го изтеглих,но в него има много програми коя да използвам.Има ли под "уиндос" програма за проверка и поправка.Тези работи с кабелите ще ги направя в Четвъртък ,защото сега отивам на работа и имам време да пиша само сега.Иначе оня ден го отворих и издухах от праха ,но уви пак се рестартирва.

Здравей! ако искаш да провериш дяловете: натискаш клавиша за влизане в биос преди да стартира уиндоуса. казвам клавиша за влизане в биос, защото при всеки производител е различен. там трябва да имаш опции за най- различни тестове. имам в предвид че не се знае (аз не знам) от къде е проблема. 2- натискаш клавиша F8 преди стартиране и  влизаш в safe mode, после в cmd и пишеш chkdsk/ r или f. Този уиндоуски фикс според мен си е най добрия. защото го прави самият уиндоус.няма външна намеса на друга програма.или просто пишеш в гугъл, програми за оптимизация на уиндоуса и преценяваш и теглиш. но както ти написах преди, внимавай с настройките им и така нататък.... надявам се да съм помогнал. всичко хубаво. успех.

Пиша от комп. на работата..Като гледам всичко ми е ясно ,което трябва да направя.Диск 2 сигурно ще е 1тб-вия,който е разделен на две Д и Е. На него не е уиндоса.Сутринта прехвърлих U-торента да тегли файловете в "С" на другият диск 300гб-вия,където е уидоса.УТре като се прибера от работа ще направя това ,което си писал.

А относно кабелите  така е . и ще ти кажа защо. ако са правилно свързани при включване на системата биоса ги разпознава, и уиндоуса ги зарежда. имам в предвид че биоса проверява драйвъри и т.н. при зареждане на системата. така че и това е вариант.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start->Run->напиши cmd и натисни Ctrl+Shift+Enter. Копирай долния тест, после щракни с десен бутон в черния прозорец и избери Paste. Сега натисни Enter

Направих това и изписва-Cannot open volume for direct access.Нямам диск 2.Като сложа флашката тя става диск2.

"Джо бързият"- натискаш клавиша F8 преди стартиране и  влизаш в safe mode, после в cmd и пишеш chkdsk/ r или f. Този уиндоуски фикс според мен си е най добрия. защото го прави самият уиндоус.

И това направих провери си дисковете и се рестартира комп. и нищо не изписа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото, което трябва да направиш е проверка кабелите на диск 2(извади и включи отново кабелите от страната на диска и кабела от страната на дъното). А номерът на диска ще намериш в diskmgmt.msc Изключи компютъра от контакта и така извърш операцията с кабелите.

Като свършшиш с това стартирай компютъра, стартирай отново diskmgmt.msc и виж на диск 2 коя бува на дял е там.

където N: e буквата на дял 2.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

където N: e буквата на дял 2.

Направих проверката на всички дискове ,няма лоши сектори .Направих проверка и с HD Tune Pro на двата диска и няма никакви грешки.Досега днес цял ден  не се е рестартирал компютъра.

Редактирано от mrawkata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кабелите пипа ли, както бях писал? Грешката, която е регистрирана множество пъти, съответства на тия симптоми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кабелите пипа ли, както бях писал? Грешката, която е регистрирана множество пъти, съответства на тия симптоми

Сутринта първо това направих и след това другите неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не се рестартира? Значи си готов! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не се рестартира? Значи си готов! :)

Дано да се оправил проблема.Ще пиша ако има нещо.Всъщност ,какво направих аз ,проверка ли на дисковете.Или и нещо друго.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Е нека и аз се включа в темата за прекрасния и безпроблемен уиндоус. Този път ролята е на оригинален диск с Windows 7 Home Premium.

Резултата е ясен. Седи си на другия диск и рядко се ползва и точно като ти потрябва е безполезен.

35f3b56f999bc971d306a652a138f319.pnge41555d0fcea69e7cd8075924136c0aa.pngafecfe8bc1bfe722ccbe947d07fbe919.png

ПС: Знам че не е правилната тема, просто не намерих другата, нека модераторите прехвърлят поста ми.

А да забравих любимото ми, когато опитвам с възстановяване на системата.

4cc7764bcbd34946b12062a5d72f5c34.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой те знае какви модификации си му правил, и какви софтуери си му слагал ... Пък и не си щедър към обяснения.

Преинсталирай с чист релийз. Или направо си стой на Linux, не се занимавай с тая тъпа "Боза" :cool:

ПП. Имаш ли идея поне защо имената на папките в "Предпочитани" и "Библиотеки" са със син шрифт?...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В синьо са защото сигурно са компресирани.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модификации на уиндоус не правя, той не позволява никакви. Просто го инсталирам и му слагам един стийм и оригин два плеера и някой уеб четец. И много рядко го използвам. А да и Бит Дефендър сложих. Това е всичко. Всичко което съм правил е че съм играл от време на време Battlefield.

А и как да обясня нещо когато и за мен е необяснимо.

Проверявах си SSD за лоши сектори (нов е но все пак проверявах). Пусках и проверка на файловата система... И много други неща които се сетих. Поправяне на регистри с Reg Organizer.

Имало е и редица токови удари, по време когато играя Battlefield. Не съм много сигурен къде какво може да стане при токови удари.. Но определено някои програми после не стартираха заради липсващи библиотеки..

Надписите на папките са в синьо защото са компресирани за да спестя малко място че дяла го направих малък.

И както казах по-горе инсталацията е от оригинален диск с оригинален ключ. Та не знам какво разбираш под чист "релиз" понеже тази дума не ми е позната, и в речника не я намерих.

Редактирано от Росен Р. Александров (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то като цяло няма как да има лоши сектори. Може да се появят слаби такива (weak), но за ново SSD със солиден запас от over poisoning няма такава опасност. :)

Поправянето на регистри повече вреди, отколкото помага, особено ако не знаеш какво точно правиш.

Освен chkdsk е добре да пуснеш и sfc /scannow от Command Prompt като администратор.

Компресирането на дяла често е непрепоръчително...има го като опция, но по-добре да се използват други начини за спестяване на място.

Под чист релийз се разбира копие на MSDN директно от MStechNet (могат да се сравнят по MD5 контролните суми).

Поздрави!

• Харесване 3
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих ползвал SSD на 7-ца, камо ли да го проверявам. Няма да влизам в полемики, моят съвет не го прави повече, ако искаш SSD да живее още дълго.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих ползвал SSD на 7-ца, камо ли да го проверявам. Няма да влизам в полемики, моят съвет не го прави повече, ако искаш SSD да живее още дълго.

Да, Windows 7 не е оптимизиран за SSD, но проверките не би трябвало да повредят (поне не и chkdsk), защото само четат от диска, а не пишат на него. Сега вече ако се прави бенчмарк за скоростта на диска, това вече е опасно (ако стане ежедневие). Иначе трябва да се забрани индексацията и деграгментацията на SSD поне под Windows 7...Под Windows 8 дефрагментацията не е опасна, защото изпраща Trim команди, но под 7 го третира като нормален HDD. Но това са само малка част от съветите за SSD...има още доста и да не говорим, че Windows 7 не прави добър alignment за SSD...

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефрагментация на SSD по принцип е забранена функция и не би трябвало да може да се включи. Е аз пак вкарах 8.1 да се надяваме че този път ще е наред. Дадох още 4 долара за еднократен ключ.

[email protected] [ 10:22:09 ] [ 02/08/15 ] [ pts/8 ] ~ # smartctl -a /dev/sdc
smartctl 6.3 2014-07-26 r3976 [x86_64-linux-3.18.3] (local build)
Copyright (C) 2002-14, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org

=== START OF INFORMATION SECTION ===
Model Family:     Indilinx Barefoot 3 based SSDs
Device Model:     OCZ-VERTEX450
Serial Number:    OCZ-08D6WTJJ02FHOQNY
LU WWN Device Id: 5 e83a97 93abee660
Firmware Version: 2.0
User Capacity:    128,035,676,160 bytes [128 GB]
Sector Size:      512 bytes logical/physical
Rotation Rate:    Solid State Device
Device is:        In smartctl database [for details use: -P show]
ATA Version is:   ATA8-ACS (minor revision not indicated)
SATA Version is:  SATA 3.1, 6.0 Gb/s (current: 6.0 Gb/s)
Local Time is:    Sun Feb  8 11:03:29 2015 EET
SMART support is: Available - device has SMART capability.
SMART support is: Enabled

=== START OF READ SMART DATA SECTION ===
SMART overall-health self-assessment test result: PASSED

General SMART Values:
Offline data collection status:  (0x00)	Offline data collection activity
					was never started.
					Auto Offline Data Collection: Disabled.
Self-test execution status:      (   0)	The previous self-test routine completed
					without error or no self-test has ever 
					been run.
Total time to complete Offline 
data collection: 		(    0) seconds.
Offline data collection
capabilities: 			 (0x1d) SMART execute Offline immediate.
					No Auto Offline data collection support.
					Abort Offline collection upon new
					command.
					Offline surface scan supported.
					Self-test supported.
					No Conveyance Self-test supported.
					No Selective Self-test supported.
SMART capabilities:            (0x0003)	Saves SMART data before entering
					power-saving mode.
					Supports SMART auto save timer.
Error logging capability:        (0x00)	Error logging NOT supported.
					General Purpose Logging supported.
Short self-test routine 
recommended polling time: 	 (   0) minutes.
Extended self-test routine
recommended polling time: 	 (   0) minutes.

SMART Attributes Data Structure revision number: 18
Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
ID# ATTRIBUTE_NAME          FLAG     VALUE WORST THRESH TYPE      UPDATED  WHEN_FAILED RAW_VALUE
  5 Runtime_Bad_Block       0x0000   000   000   000    Old_age   Offline      -       0
  9 Power_On_Hours          0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       1507
 12 Power_Cycle_Count       0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       220
171 Avail_OP_Block_Count    0x0000   080   080   000    Old_age   Offline      -       17726800
174 Pwr_Cycle_Ct_Unplanned  0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       140
195 Total_Prog_Failures     0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       0
196 Total_Erase_Failures    0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       0
197 Total_Unc_Read_Failures 0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       0
208 Average_Erase_Count     0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       148
210 SATA_CRC_Error_Count    0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       0
224 Unknown_SSD_Attribute   0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       1
233 Remaining_Lifetime_Perc 0x0000   096   096   000    Old_age   Offline      -       96
241 Host_Writes_GiB         0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       785
242 Host_Reads_GiB          0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       751
249 Total_NAND_Prog_Ct_GiB  0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       68819381

Warning! SMART ATA Error Log Structure error: invalid SMART checksum.
SMART Error Log Version: 1
No Errors Logged

Warning! SMART Self-Test Log Structure error: invalid SMART checksum.
SMART Self-test log structure revision number 1
No self-tests have been logged.  [To run self-tests, use: smartctl -t]

Selective Self-tests/Logging not supported

[email protected] [ 11:03:29 ] [ 02/08/15 ] [ pts/8 ] ~ #                 
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
" post="3054861" timestamp="1423385486"]

Windows 7 не прави добър alignment за SSD...

Затова е добре форматирането  на дял(ове) върху SSD да се прави с друг софтуер, а не с инструментите на Windows. И да се активира trim. И акто B-boy[styLe] писа по-горе темата Оптимизиране на Windows 7 за SSD е досста обширна.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги се стремя да щадя диска. Особено под линукс ползвам всякакви неща с които да го облекча. TMPFS.

Но под Уиндоус не съм много сигурен как и защо.

Както се вижда по-горе от статистиката на диска записано и прочетено за 62 дни около 700 гигабайта.

Като повечето са писани и четени реално от Уиндоус..

http://www.eightforums.com/tutorials/39569-trim-support-ssd-check-enable-disable.html

Ще проверя това по някое време като превключа на Windows. На мен реално не ми е особено нужен Уиндоус единствено някоя игра на него играя, поне докато Valve стабилизират клиента си под линукс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ninov
      здравейте закупих от германия компютър с windows  10 ъпдейтван от windows 7. но на немски сега искам да го инсталирам на български мога ли директно да  кача windows 10 Компютъра е с оригинален windows 7 ключ прочетох че ако директно инсталирам windows 10 мога да загубя електрония ключ
    • от Refoll
      В момента лаптопа ми е с 10-ка и има ли вариант да добавя и 7-ца без да скапя всичко понеже гледам и чета, че първо се инсталира по-старата версия и след това по-новата ?
    • от rabotlivko
      Здравейте приятели, 
       С преинсталиран уиндоус съм и машината ми работеше перфектно, но уви... Последните два дни забелязвам, че машината става бавна. Отворих таск мениджъра и видях. че explorer.exe ми взима 6гб от рамта?
      Някой да се е сблъсквал със такъв проблем? 

Предварително Ви благодаря!
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги !!! От няколко дни имам един много странен проблем който преди НИКОГА не ми се е случвал и незнам вече към кой да се обърна за помощ,защото не ги разбирам много проблема може да е от от дънната платка от захранването видеокартата или някоя плочка рам да прави проблеми !!! Но нека да не гадая а да ви споделя проблема и се надявам някой от вас да може да помогне !!! Проблема започна когато чаках да ме пусне в игра на League докато бях в Loading Screen екрана стана черен компа заби рестартирах го след като зареди ми излезе прозорец с надпис :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      А когато отворих Event Viewer в графата на Errors имаше един BugCheck Event 1001 който изглеждаше така :
      Компютърът е рестартиран от проверка за грешки. Проверката е: 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xfffffa8004d598f8, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000). Разтоварването е записано в: C:\Windows\Minidump\102018-18375-01.dmp. ИД на доклада: 102018-18375-01.
      И 4  Event ID 18 WHEA Logger които изглеждаха така :
      A fatal hardware error has occurred.
      Reported by component: Processor Core
      Error Source: Machine Check Exception
      Error Type: Bus/Interconnect Error
      Processor ID: 0
      Processor ID: 1
      Processor ID: 2
      Processor ID: 3
      Проверих температурите на процесор/видеокарта/харддиск всичко си е ОК с тях Снощи направих system restore и след това всичко си беше наред цяла вечер не ми е правило проблем но днес същата работа когато отворя браузера или клиента на League екрана става черен и след рестарт ми дава прозорец с надпис :
      Windows се възстанови от неочаквано затваряне и отдолу следното :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      ето и частите на системата ако е нужно да се знае : Windows 7 64bit SP 1
      Процесор : Процесор
          Intel Xeon E5420 @ 2.50GHz  
      Оперативна памет
          4,00ГБ Двуканална-канална DDR2 @ 403 MHz 
      Дънна платка
          BIOSTAR Group G31-M7 TE
       Графика
      1024 MB ATI Radeon HD 4600 Series (Gigabyte) HD4670
      Storage
          232GB Western Digital WDC WD2500JD-55HBC0 ATA Device (SATA)
      Силно се надявам проблема да не е сериозен и да не се налага подмяна на някой компонент,защото в момента нямам финансовата възможност
      P.S. - Незнам дали тази вечер отново ще мога да вляза да отговоря на въпросите ви понеже този проблем с черен екран започна да го прави и когато вляза в браузера Ако не стане от компа ще пиша от телефона !!! Мерси Предварително на всички които ми помогнаха да реша проблема !!!

• от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване