Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тор

Дискусии: Любовни романи (Част 5)

Препоръчан отговор

Аз съм чела Гай Джин, точно това което е в Читанката. Нещо ми се върти 95г., но са ми казвали само , че е добро, а жената вече е покойница

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За "Гай-Джин" не съм сигурна, но за "Тай Пан", "Вихрушка" и "Търговска къща", съм ги виждала в две издания, с различни преводи. Като "Вихрушка" я бяха издали в съкратена версия под заглавието "Бягство". За съжаление бях ги вземала от библиотека и не мога да ти кажа в чий превод са били. Не знам доколко съм ти от помощ, но изданията, които съм чела бяха от около 15-на години по памет.

От помощ си ми , поне ще знам че има и друго издание за да го търся :::::))))) Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гале, чела съм "Гордост и предразсъдъци" на издателство "Народна просвета", "Гордост и предразсъдъци" на издателство "Мърлин" с преводач Снежана Милева и "Гордост и предразсъдъци" на издателство "Мърлин" с преводач Жени Божилова. Публикувано изображение

Леле, голема боза с тия предразсъдъци-изданието от 1989г е в превод на Жени Божилова, но на Отечество /тва е качено в Читанката/. Точно с него сравнявах, туй дет не ме грабна, ама казваш че

Мърлин имат и в нейн превод, хм.....Метнахте ме в размисли и страсти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле, голема боза с тия предразсъдъци-изданието от 1989г е в превод на Жени Божилова, но на Отечество /тва е качено в Читанката/. Точно с него сравнявах, туй дет не ме грабна, ама казваш че

Мърлин имат и в нейн превод, хм.....Метнахте ме в размисли и страсти.

Ооо, даааа, Гале, точно превода на Жени Божилова на издателство "Мърлин" обожавам, но него го няма из нета. Ако решиш, че искаш да му метнеш едно очо, мога да изтрещя книгата през скенера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз имам Гордост и предразсъдъци на ИК Мърлин с преводач Снежана Милева. Но не зная дали да я сканирам, защото едва ли някой друг ще направи разлика. Всъщност вие търсите на Жени Божилова превода. Обърках се!

Редактирано от Слава (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко не по темата , но като хора които четат много се надявам , че някой може да ми помогне :) Интересува ме колко превода има на "Азиатската сага " на Джеймс Клавел . Започнах да чета в "Читанка" "Гай-Джин" в превод на Емилия Стаматова и редактор Милена Лилова , но превода не е на ниво според мен . Ще търся да си я купя , но поне да знам има ли издание с друг преводач :)

Цар Плъх - изд. Сиела 2007, 2009 / изд. Мойри 1999 / изд. Хипнос 1992, 1995 / изд. Нар. култура 1987

Тай-пан - изд. Сиела 2007, 2009 / изд. Мойри 2000 / изд.Хермес, 1993

Шогун - изд. Сиела 2007 / изд. Мойри 2000 / изд. Нар. култура, 1983, 1991

Търговска къща - изд. Сиела 2009 / изд. Мойри 1999 / изд. Петекс, 1992

Вихрушка - изд. Мойри 2002 / изд. Ведрина 1993, 1997

Гай-Джин - изд. Сиела 2008 / изд. Мойри 2000 / изд. Библиотека 48 1993

Бягство Джеймс Клавел ; Прев. от англ. Михаил Вапирев. Кронос, 1999

* Мойри - търг. марка на ИК Сиела.

Гери, тва успях да намеря :)

Редактирано от Тор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така видях кориците в читанка. Ако не друго в това отношение имам много силна памет и определено не са като тези които съм чела. След поста на Гането и проверка от моя страна установих, че е била от изд "Мойри". Тогава превод и редакция не ме дразнеха, но още не бях "непрофесионално" деформирана :P .

Редактирано от ros_s (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли не разбирам, но... става въпрос за ЕЛЕКТРОННИ ИЗДАНИЯ, а книгите на Джейн Остин ги имаме. Ако беше в книжен вариант - да, но иначе..

Цар Плъх - изд. Сиела 2007, 2009 / изд. Мойри 1999 / изд. Хипнос 1992, 1995 / изд. Нар. култура 1987

Тай-пан - изд. Сиела 2007, 2009 / изд. Мойри 2000 / изд.Хермес, 1993

Шогун - изд. Сиела 2007 / изд. Мойри 2000 / изд. Нар. култура, 1983, 1991

Търговска къща - изд. Сиела 2009 / изд. Мойри 1999 / изд. Петекс, 1992

Вихрушка - изд. Мойри 2002 / изд. Ведрина 1993, 1997

Гай-Джин - изд. Сиела 2008 / изд. Мойри 2000 / изд. Библиотека 48 1993

Бягство Джеймс Клавел ; Прев. от англ. Михаил Вапирев. Кронос, 1999

* Мойри - търг. марка на ИК Сиела.

Гери, тва успях да намеря ;)

Благодаря, мила :D:):P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бевърли Бартън - Изстрадана обич

Пени Джордан - И в радост, и в беда

Дикси Браунинг - Взривена тишина

Джоана Маснел - Третата целувка

Сандра Кенфийлд - Да съхраниш мига

Линда Хауърд - Дръзка съдба

Хм, сещам се за един пост отпреди доооооооооооста време:

Публикувано изображениеXesi написа на 10.12.2008г. в 19:40ч. :

:offtopic_s:

Искам още редакторкиииииии :help::wors:Публикувано изображение

Имаме само по два зъркела и не можем да се клонирамееее Публикувано изображение

Не можем да ви насмогнееееееееемммммм :questions:

Ще избягам вечееееееееееее :scared:

Няма ли някоя желаеща да се включи? :cool::)

Публикувано изображение

Приятно четене!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гане, мъртва си!!!

:cool::weather4: :weather4: :weather4: :weather4:

Имам почти хиляда книги за препроверка, още над седемстотин за превръщане от сканове в текст и ти - една редакТОРка - сканираш още!!! :weather4: :weather4: :weather4: :weather4: :weather4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И една много специална книжка, понеже е за Руми:

Линда Хауърд - Дръзка съдба

Гане, благодаря ти много, мила!

И за специална книжка, специална благодарност!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огромно благодаря за пакета редакции и за потока от сканирани книги,които доста ще увеличат работата на РедакТОРките

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гане, мъртва си!!!

:):(:weather4:

Имам почти хиляда книги за препроверка, още над седемстотин за превръщане от сканове в текст и ти - една редакТОРка - сканираш още!!! :weather4: :weather4: :weather4:

Рече ли нещо? Сакаш още? Но проблем... :grimace:( Апропо, забрави инфото... още ли имаш желание да ме убиеш? :jeer: )

Гане, благодаря ти много, мила!

И за специален скан, специална благодарност!

За нищо, пак заповядай ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Денят неделен е мързелив. Денят неделен е ден да ушеташ или да поглезиш близките. Денят неделен, обаче, е и ден да се усамотиш с хубава книжка и да кажеш на домашните утре съм на работа затова днес ме оставете намира. И за да има хубава книжка обогатяваме избора с една Шера, която дста се чакаше и е поредния разкош на преводачката Плами и редакторките и всички сладури от ДТ. Приятно четене момичета:

http://www.escape-bg.net/torrents-details.php?id=7689

Редактирано от cheetah (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Денят неделен е мързелив. Денят неделен е ден да ушеташ или да поглезиш близките. Денят неделен, обаче, е и ден да се усамотиш с хубава книжка и да кажеш на домашните утре съм на работа затова днес ме оставете намира. И за да има хубава книжка обогатяваме избора с една Шера, която дста се чакаше и е поредния разкош на преводачката Плами и редакторките и всички сладури от ДТ. Приятно четене момичета:

http://www.escape-bg.net/torrents-details.php?id=7689

Дами,нямам думи да изразя безумната си радост в този момент!!!!

Ухилена от ухо до ухо,с препускащо сърце и леко препотена от нетърпение............

БЛАГОДАРЯ за прекрасната неделна радост!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Благодаря! Честно казано не очаквах книгата за Шера толкова бързо, страхотни сте!

Ъмм, Съни, не трябва ли да пише в поста ти Да целунеш звяра?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве за трябвя трябва ама който блее. Ша са целуваме днес нп. Оправих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дами,нямам думи да изразя безумната си радост в този момент!!!!

Ухилена от ухо до ухо,с препускащо сърце и леко препотена от нетърпение............

БЛАГОДАРЯ за прекрасната неделна радост!!!!

Публикувано изображениеПубликувано изображение Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за многото нови книжки през последната седмица ;)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мили мои трудещи се преводачи,редактори и сканиращи......нямате РАВНИ:))))Изключително много Ви благодаря за всички прекрасни книги,които сте пуснали на нашето внимание.Наистина ни радвате,за което най-искрени адмирации и отново Благодарности :wors::):wors::mad::*;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...