Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тор

Дискусии: Любовни романи (Част 5)

Препоръчан отговор

На всички романтици ,ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!! С пожелание за  здраве ,късмет ,благоденствие и много хубави, нови книги ! :bday6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, тези дни съм на вълна " Братството на черния кинжал ". Малко предистория по този повод...

На поредицата попаднах преди известно време, съвсем случайно, разбира се ( то на хубавите книги все така попадам напоследък ). По принцип не чета фентъзи, но тогава случайно разгърнах " Вечна любов " на произволна страница ...и просто не можах да я затворя след това. Рот ми се стори супер мъжествен и в същото време много сладък ( точно типа герой, по който моя милост си пада ), Бет беше повече от впечатляваща и тази тяхна любов - толкова силна, толкова страстна...ех!. След " Вечна любов последваха останалите четири книги, издадени до момента. Всяка беше по своему интересна, романтична и наситена с емоции. Мой фаворит и до днес обаче си остава книга номер три - " Пробудена любов ". Основната причина за това е...Зи. Мисля, че съм влюбена в него от самото начало, още от първата му поява. Беше ми интересен като образ, защото в един момент се държеше толкова ожесточено и злобно, а в следващия проявяваше грижовност и състрадание...През цялото време, докато четях " Пробудена любов " толкова се вълнувах, все едно и аз участвам! :D  Хареса ми развитието в историята на Зи и Бела, начинът, по който те успяха да се справят с неговите кошмари и нейното отвличане, влюбването, обяснението на Зи в любов и... припадъка му, когато тя му съобщи, че е бременна. На тази сцена и до днес се заливам от смях ( смяла съм се много и на други, но тази направо ме съсипа! ). Единственото, което ме дразнеше в трета книга беше това вманиачаване на Фюри по Бела. Имах големи очаквания за него, но не се оправдаха.

Ако трябва да съм честна, понеже имах известни колебания заради края на пета книга ( превръщането на Джейн в призрак не ми допадна, ама никак ) и заради прочетеното тук и там относно " Свещена любов ", така и не си я купих, до скоро. Попрехвърлих я веднъж в една книжарница преди да реша дали да си я взема ...и се отказах от цялата поредица!!! До преди седмица - две, когато я подхванах наново заради книгата за Тор, който също е един от любимците ми.

За " Свещена любов " -  с малки изключения, пълно разочарование. Беше ми интересна, но само на едно - две места. Не ми хареса като замисъл, не ми харесаха и образите на Фюри и Кормия, а пък влюбването им един в друг въобще не беше правдоподобно, при условие, че всички бяхме наясно колко силни са чувствата му към Бела ( как така изведнъж се отказа от Бела и се влюби в жена си, не ми е ясно все още?! ). Да не говорим, че Кормия като че ли прекарваше повече време сама или с Джон Матю... ( даже с него май имаше доста повече романтични моменти - разходката навън, киновечерите, подаръка за рд - то и ). Фюри си общуваше далеч повече с Магьосника...

За " Отмъстена любов "...не мога да разбера как така Ривендж и Елена се влюбиха един в друг толкова бързо и как можа той да се промени толкова лесно и от корав, жесток и груб мъжага, да стане романтичен, мил, грижовен и т.н. Не, че има нещо лошо в това, ама... А тая история с принцесата на симпатите, която се оказа, че му е сестра и че е женена за чичо му направо ме разби! Пълно извращение!

За " Единствена любов " - ох, и тук нямаше плавен преход. От груб еднократен секс изведнъж се оказа, че говорим за голЕмата любов! И тази книга не ми хареса кой знае колко, макар че Джон Матю ( или прероденият Дариъс без спомени за предишния си живот ) ми е много симпатичен от самото начало на поредицата. Хекс не я долюбвах особено много, 'щот' мА дразни понякога, ама отвличането и многократното изнасилване, на което беше подложена наистина ми дойдоха в повече ( първо, защото ми се струва като повторение на отвличането на Бела и второ, защото хич не си падам по такива писаници, че ми убиват цялата романтика!!! ). 

" Неукротима любов ". Трябва да кажа, че я започнах доста скептично настроена, защото тази Пейн според мен си се появи от нищото, както и някои от другите нови герои, между другото ( само и само да се удължи поредицата, няма за какво друго да е ), НО ( забележете главните букви! ) развитието на нейната история ми хареса! И аз самата се изненадах, но фактите са си факти ( не, че другите книги бяха толкова зле, просто все нещо не ми достигаше, докато ги четях ). Струва ми се, че за тази книга Уорд или нашият преводач са вложили повече усилия, тя някак ме връща към първите пет книги. Харесва ми повествованието, описанията, по - малкото нецензурни думи и изрази. Не ми харесва, че Уорд е избрала т'ва " Мани " за главния, в който съм почти влюбена! ;)  Не му отива на такъв висок, мускулест, спиращ дъха мъж да се казва " Мани Манело  ", още повече, че все го свързвам с Мани от " Ледена епоха " !!!  Както и да е... любовната част беше на ниво и затова бързо - бързо подхванах и " Преродена любов ".

За нея - много ми хареса откъм сюжет и герои ( не на 100 %, тъй като пак имах прекалено големи очаквания, но някъде към 99 % ). И тя ме върна към първите пет книги откъм описания, романтика и т.н. Тор е повече от сладък - толкова влюбен в Уелси, толкова страдащ заради липсата и - чак не можеш дори да си помислиш, че ще се влюби в друга. Само, че точно така става, защото Есен се оказва супер мила, грижовна и разбираща го жена, която прави всичко възможно, за да му помогне да се съвземе и да се върне към предишното си аз. Чувствата им се появяват и усилват постепенно, с течение на времето двамата все повече се сближават - това разтягане във времето ми хареса, защото беше повече от ясно, че Тор не може току - така да забрави Уелси и бебето. Имаше много страст, няколко по - забавни момента, но също и тъга, разочарование, обиди и т.н. Като че ли ми се искаше малко повече да се дразнят един друг и да се дърпат, но и така става. Финалът или по - точно обяснението на влюбения Тор пред Есен направо ме разби, даже си поплаках. Паралелно с тяхната история имаше развитие и в отношенията между Джон Матю и Хекс. Мен, ако питате, можеше да минем и без него - чисто и просто си беше изсмукано от пръстите, направо ме дразнеха през повечето време.

Много интересни обаче ми бяха Лейла и Куин ( особено след неговото видение за бебето ) - имах и продължавам да имам големи надежди за тях. Не знам обаче какво ще им се случи, защото Уорд доста заплете взаимоотношенията им с Блей, а след появата на Кор и Троу направо се разкъсвам по отношение на това с кого трябва да бъде Лейла и какво трябва да се случи между Блей и Куин. Нямам търпение да излезе книга 11. Пак съм се вманиачила ( и аз като Фюри ) почти, колкото в началото на поредицата, а хем не си падам по хомо - връзките или наченките на такива, но историята много се оплете и това я прави интересна. 

Включването ми не е от кратките, тъй че се извинявам, ако съм станала досадна. Просто знаете как може да те зареди дадена книга ( или поредица )!  :D 

Редактирано от Амарилис (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам някой има ли книгата на Катрин Белами "Страсти на корта" и ако може да ми я прати? Прочетох другите й две книги "Тайните на лятото" и  "Нежно привличане". Ако може да ми кажете има ли други книги на тази авторка?
Да попитам някуде има ликачена книгата "Нощта на изкушението - Хайнц Конзалик" .
Книгите  са от колекция  Любов и точно тези,които искам да прочета не мога да намеря. :(

Редактирано от annelly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам нужда от помощ - от няколко дни ми се върти в главата сюжета на една книга, обаче не мога да се сетя нито автора /имам съмнения че е Нора Робъртс/ нито заглавието. Това което се сещам е главната има някакви психически възможности и вижда убиства, по време на извършването им. Главния е детектив и никак не и вярва, че само ги "вижда" убийствата, а няма нищо общо с тях. Пламват едни страсти по-между им, и накрая мисля че убиеца я беше погнал нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам нужда от помощ - от няколко дни ми се върти в главата сюжета на една книга, обаче не мога да се сетя нито автора /имам съмнения че е Нора Робъртс/ нито заглавието. Това което се сещам е главната има някакви психически възможности и вижда убиства, по време на извършването им. Главния е детектив и никак не и вярва, че само ги "вижда" убийствата, а няма нищо общо с тях. Пламват едни страсти по-между им, и накрая мисля че убиеца я беше погнал нея.

Прилича на "Мъжът от сънищата " на Линда Хауърд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича на "Мъжът от сънищата " на Линда Хауърд.

Тя е, благодаря много :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак да попитам някой има ли книгата " Страсти на корта" на Катрин Белами или къде онлайн мога да я намеря? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

за пръв път съм в сайта и разбрах, че явно вече няма линк към книгите за сваляне, ще бъде  ли възможно да намеря няколко ? Причината да искам въпросните книги е защото не живея в България и чета на български основно на електрони устройства. Уви, по-стари издания ( арлекин и т.н.) издателствата не предлагат в подходящ формат и ще съм много благодарна, ако някой може да ми даде насоки как да намерия изданията, които търся. Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

за пръв път съм в сайта и разбрах, че явно вече няма линк към книгите за сваляне, ще бъде  ли възможно да намеря няколко ? Причината да искам въпросните книги е защото не живея в България и чета на български основно на електрони устройства. Уви, по-стари издания ( арлекин и т.н.) издателствата не предлагат в подходящ формат и ще съм много благодарна, ако някой може да ми даде насоки как да намерия изданията, които търся. Благодаря предварително

Книги за четене можеш да намериш в  ескейп (за него се иска регистрация) и в читанка. Качени български книги има и в доста руски сайтове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В кои руски сайтове има качени български книги?Ако е удобно кажете как да се свържем с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, бих искала да попитам дали някой се е заел с превода на следващата книга от поредицата на Лорън Донър "Новите видове"? Мисля, че третата книга е за Валиант...  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, бих искала да попитам дали някой се е заел с превода на следващата книга от поредицата на Лорън Донър "Новите видове"? Мисля, че третата книга е за Валиант...  :(

Даааа, НЯКОЙ СЕ Е ЗАЕЛ с този превод и скоро Валиант ще бъде факт, но кога, не се наемам със срокове, защото винаги изникват обективни причини. Но ще го бъде!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даааа, НЯКОЙ СЕ Е ЗАЕЛ с този превод и скоро Валиант ще бъде факт, но кога, не се наемам със срокове, защото винаги изникват обективни причини. Но ще го бъде!

Ох, дано! Поредицата изглежда обещаваща. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сандра Браун - Лятна буря

ИК Хермес

Редактор и коректор искам, ако има. Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, нещо някой да знае за втора книга от поредицата на Лена Валенти, първа беше Книгата на Хаде.Дали са я издали вече?За да си я купя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сандра Браун - Лятна буря

ИК Хермес

Редактор и коректор искам, ако има. Благодаря предварително. :)

Отговорен редактор: Даниела АтанасоваСтилов редактор: Валя ГруеваКоректор: Мария Владова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, нещо някой да знае за втора книга от поредицата на Лена Валенти, първа беше Книгата на Хаде.Дали са я издали вече?За да си я купя :)

И на мен много ми хареса книгата и с нетърпение чаках да излезе следващата, но случайно прочетох в един форум, че тази поредица няма да се превежда и издава. Доколкото разбрах, писано е писмо-запитване и издателството  е отговорило, че понеже няма интерес към книгата превода и издаването й са преустановени.

Редактирано от Голата Маха (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Луиз Бегшоу - Нежна завист и Даниел Стийлл - Неустоима сила

Трябват ми редактор и коректор. Мерси предварително ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много лошо нямало интерес, да бе....направо рррррррррррррррррр.......обаче току що прочетох ,че следващата от НоВите Видове ще е за Darkness, ей това ми оправи малко настроението мисля да изнудя брат ми да ми направи подарък за РД дано до май месец да излезе, тоя също ми е любимец и много се надявах да има книга за него,много се чудя каква ли ще е неговата половинка,дали ще е някоя нежна и тиха или ще е някое диване хахахха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време във всяка своя свободна минутка се наслаждавам на сериала  Supernatural. На остроумието на Сам и Дийн Уинчестър, направо съм влюбена в тях, но сега от няколко дни лежейки в болницата ми домъчня за книгите. Домъчня ми за усещането и дълбочината...Домъчня ми за любовта, страстта, хумора... домъчня ми за споделянето на тази емоция..
И така освен сериала си запълвам времето в болничната стая с книжка...
Прочетох Нощни удоволствия на Шерилин Кениън. Моля не ме линчувайте ако не започна да правя дисекция на книгата..да вадя грешки, запетаи и т.н. Не съм по тази част, не съм професионалист.
Шерилин Кениън отново ме оплете в мрежите на таланта си. Тази дълбока емоция, която ме завладя, тези силни чувства и емоции, които ме разтърсиха, не съм чак толкова красноречива да ги опиша. Историята на Кириан и Аманда направо не ме остави да спя. Разтърси ме дълбоко, колко много може да понесе човешкия дух и как любовта разрушава окови, лекува рани...
Накратко историята е за мрачния ловец Кириан Тракийски, продал душата си преди две хиляди години, за да отмъсти за жестоко, подло предателство - на тази, на която е дал живота си, любовта си, сърцето си, съществуването си. Предателство, което не може да се опише с думи... Сълзите ми още парят на очите, след като изживях неговата мъка, болка и агония...
И как той по стечение на обстоятелствата се среща с Аманда - чиста, неподправена, истинска... И двамата са повлечени от водовъртеж от чувства, страст, болка и агония... Намирайки крачка, по крачка пътя един към друг. Сами срещу злото, с единственото оръжие - тяхната изгряваща любов, лекуваща рани, побеждаваща демони...

Книгата страшно много ми хареса, сега с интерес се мятам на Талон и чакам издателство Ибис да се смили над бедната ми душица и издаде скоро и Зарек (моля, моля, моля)! Имам чувството, че ще се пенсионирам, докато се докопам до книгата за Аш (Ахерон или Ашерон), който страшно много ме впечатли... Единадесет хиляди години са многоооо дълго време и много изстрадало сърце... 
А и не само за него...Искам да прочета за всяка една изстрадала душа, която ще намери своя балсам, всяко едно сърце на мрачен ловец (или друг), което ще забие в синхрон с друго обичащо, даващо сърце...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време във всяка своя свободна минутка се наслаждавам на сериала  Supernatural. На остроумието на Сам и Дийн Уинчестър, направо съм влюбена в тях, но сега от няколко дни лежейки в болницата ми домъчня за книгите. Домъчня ми за усещането и дълбочината...Домъчня ми за любовта, страстта, хумора... домъчня ми за споделянето на тази емоция.....

Пожелавам, успешно излизане от болницата! :) И...определено ми запали мотора ,за Шерилин Кениън !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да попитам дали някои има на Сюзън Елизабет Филипс ,, Капризите на сърцето " ако може да ми я прати ще съм много благодарна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кристалната пещера на Вирджиния Хенли

ИК Бард

Трябва ми редактор, евентуално ако има и коректор. Мерси предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кристалната пещера на Вирджиния Хенли

ИК Бард

Трябва ми редактор, евентуално ако има и коректор. Мерси предварително! :)

редактор: Теди Николова , коректор няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...