Премини към съдържанието
Aliya

Господин Президент – Чувате ли се какво говорите!?

Препоръчан отговор

Вчера президентът на България обяви официално (http://btvnews.bg/sv......chikago.html)

Противо Ракетна Отбрана щяла да пази България! И да си отдъхнат българите – тези, които все още са останали в България – те ще са от първите в Европа, които американските противоракетни ракети ще пазят!

Кого ще пазят, Господин Президент!? И какво, Господин Президент!?

Едва кретащите баби и дядовци по селата, оставени на доизживяване сами да се борят за прехраната си със сетните им сили!? Или порутените им къщи и обезлюдени села!?

Или западащите ни градове ще пазите с американските противоракети, господин Президент? И грозните им олющени сгради и жилищни комплекси, останали без обитатели – обитателите им отдавна заминаха в чужбина да слугуват другиму!?

Голяма гордост обявихте за българите, господин Президент! – България ще е една от първите пазени от ПРО!

Друго си е да те обявят за „един от първите“ – гали слуха на егото някак си! :)

Ето на – българите са едни от първите и по много други достойни показатели:

- Първи сме по ниско заплащане

- Първи сме по брой на инфарктите

- Първи сме по ниска раждаемост

- Първи сме по застаряване на населението

- Първи сме по брой на самоубийствата

И още:

- Първи сме по брой на монополите – корпорации

- И сме първи по брой на лъскавите им банкови и корпоративни офиси

- Първи сме и по брой молове на глава от населението

- Първи сме по брой на банково задлъжнелите

- Първи сме по систематично и добре планирано унищожение (и от банки, и от държавни институции) на собствения ни български бизнес

Първи сме и по още един показател: по мълчание... Мълчанието на агнетата!

Нима все още смятате, господин Президент, че има външен враг, който би се заинтересувал от нас, българите!? И от мизерното ни съществувание, че да харчи пари за скъпо платено военно оборудване и да ни напада!?

И защо да го прави по този скъпо струващ начин външният враг!? Когато има и друг, много по-евтин, гарантиран и мирен начин да поставиш един народ на колене – като го поробиш финансово и икономически!

1. Най-напред пускаш верните си финансови кучета – банките – да обезкървят и унищожат местния роден бизнес.

2. След това пускаш вътре глобалните корпорации, като им осигуряваш гарантиран монополизъм в страната, насочена за поробване

.... останалото е въпрос на време – все пак българинът е прословут със своята издръжливост и живот напук!

За всеки случай, обаче, правиш българската територия желана мишена за нападения, като настаняваш върху нея скъпо струващи американски ракети и ракетни установки.

И ако толкова Ви е страх от външния враг, господин Президент, защо сумите, които ще предоставите на НАТО за подпомагане изграждането на сили за вътрешна сигурност в Афганистан, вместо това не пренасочите за укрепване на мизерното състояние на българската родна армия!? – За никого не е тайна окаяното състояние на българските военоморски кораби, които вече не представляват заплаха никому и са оставени на доизживяване в българските пристанища! Или отнетото самочувствие на българските офицери ( или поне тези, които все още са оставени да ги има в българската армия)!

Защо, господин Президент, преди да заминете за Чикаго за среща на върха на НАТО, където да подпишете тези смешни и заробващи за България и българите договори и задължения, не се разходихте преди това из страната си и не се срещнахте с оредялото й и застаряващо население, не стиснахте отрудените ръце на тези хора и не ги погледнахте в очите, за да им съобщите какъв още товар се готвите да стоварите на плещите им!?

... защото, господин Президент, светът на Политиката не е светът на живите хора!!!

• Харесва ми 42

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, как кой ще пазят? Тлъстите и ояли се нашенски олигарси - тях ще пазят! Пука му на Плевнята за пенсионерите с нищожните им пенсийки и за това, че България си отива. Такъв смешен президент не сме имали от времето на Желев - само той беше по-жалък, смешен и продажен от него, но Плевнята може да го надмине де - има време!

• Харесва ми 15

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

- Първи сме по брой на самоубийствата

И още:

- Първи сме по брой на монополите – корпорации

С тези не съм съгласна..

И линка ти не се отваря..

Редактирано от Madonna (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Е, как кой ще пазят? Тлъстите и ояли се нашенски олигарси - тях ще пазят! Пука му на Плевнята за пенсионерите с нищожните им пенсийки и за това, че България си отива. Такъв смешен президент не сме имали от времето на Желев - само той беше по-жалък, смешен и продажен от него, но Плевнята може да го надмине де - има време!

Той се закле, значи , че обеща/да го надмине/ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горният линк не работи. Aliya,бихте ли пуснали отново този линк !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алиа, права си . Нашето управление на нищо не прилича, гротеска работеща против хората... Вече нямам думи с които да го опиша, няма по-отрицателна степен, която да дам.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Президента добре се чува. Лошото е че българите са толкоз затъпели и оглупели, че нищо не правят и няма да направят. То тези ракети няма да ни пазят от никой, но ще се приберат тлъсти и огромни суми пари. Това е цялата игра и далавера. И понеже Българина не е образован и запознат с положението в Европа и въобще в света ще се радва, на думите на президента.

Ето това е положението в България.И така се процедира:

http://www.slovo.bg/old/smirnenski/story.htm

Това произведение доколкото знам вече не се изучава в училище в часовете по литература. Защо ли?

• Харесва ми 12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аман от чадъри,едно време руски,сега Натовски. Все още имаме празни силози от СС 20, време е да ги напълним с нова стока.Ама Плевнята не казва колко пари ще ни струва чадъра,щото безплатен обяд няма.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и каква е връзката между ПРО и битовизмите , изброени по-долу в първия пост от темата ?

Аман от чадъри,едно време руски,сега Натовски. Все още имаме празни силози от СС 20, време е да ги напълним с нова стока.Ама Плевнята не казва колко пари ще ни струва чадъра,щото безплатен обяд няма.

Ние си плащаме вноската в НАТО, тъй че едва ли ще налага да плащаме нещо друго.

предимство обаче е това, че ще имаме отново военни заети в тази дейност.До преди 15-20 години, въпросните СС бяха разположенив Телиш - село, което тогава цъфтеше от живот, да не говорим за това колко военни живееха , получаваха заплати и си харчеха парите тук в града...Сега, след като нарязахме ракетите - камък връз камък не остана.

Одобрявам и самата идея на щита - лично моето мнение за ПРО е положително, тъй като май всички забравяте, че си имаме АЕЦ ( от мен е на 70 километра), на кого моу е нужна само една ,малка сладка ракетка с конвенципонален заряд, за да мога след това да похапвам сенце в градините на Аллах.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не бяха рязани руските ракети и готово? Между другото, руснаците доставят газ за България, смятай колко ще са доволни от това, че ще разполагаме хамерикански ракети.

А битовизмите са си на място, защото все ни убеждат колко сме добре, колко добре живеем и как били правили всичко за нас.. Да, ама това не е вярно.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и каква е връзката между ПРО и битовизмите , изброени по-долу в първия пост от темата ?

предимство обаче е това, че ще имаме отново военни заети в тази дейност.До преди 15-20 години, въпросните СС бяха разположенив Телиш - село, което тогава цъфтеше от живот, да не говорим за това колко военни живееха , получаваха заплати и си харчеха парите тук в града...Сега, след като нарязахме ракетите - камък връз камък не остана.

Одобрявам и самата идея на щита - лично моето мнение за ПРО е положително, тъй като май всички забравяте, че си имаме АЕЦ ( от мен е на 70 километра), на кого моу е нужна само една ,малка сладка ракетка с конвенципонален заряд, за да мога след това да похапвам сенце в градините на Аллах.

Не може да плащаш вноска-образно казано 5$ и да ти дадат стока за 5000$, дори с изтекъл срок на годност.Нещо не се вързва сметката. Иначе,за тези военни които говориш-не произвеждат нищо,само лапат.И сметката отново пак не излиза.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не бяха рязани руските ракети и готово? Между другото, руснаците доставят газ за България, смятай колко ще са доволни от това, че ще разполагаме хамерикански ракети.

Да, да - газ на цена най-висока спрямо цените в цяла Европа.

Супер за тях. Много им се радвам на хиенните от газпром :)

И аз да бях на тяхно място -и аз щях да правя същото.

Колкото до руските ракети -това беше една огромна грешка, и си берем последствията и днес от това решение, но това вече е в миналото-не можем да го променим,.

Не може да плащаш вноска-образно казано 5$ и да ти дадат стока за 5000$, дори с изтекъл срок на годност.Нещо не се вързва сметката. Иначе,за тези военни които говориш-не произвеждат нищо,само лапат.И сметката отново пак не излиза.

Първо-ракетите те няма да ни ги продават, че да говорим за цени и срокове на годност.

Второ - военните може да не произвеждат, но купуват стоки, които други са произвели.Като ги няма купувачите -няма и продавачи, няма и производители.Мхм.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е прав Трихо ;) Знаете ли колко градчета по света благодарение на военни поделения съществуват а ?!Много ! Така , че нека да има ПРО и покрай това ПРО освен военни ще трябват и хора които да поддържат тази техника в готовност ! Нека има !

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо-ракетите те няма да ни ги продават, че да говорим за цени и срокове на годност.

А,разбрах-тези ракети ще са при нас на отговорно пазене и ако гръмнем някоя, чак тогава ще се говори за пари.За срока на годност-си ме разбрал погрешно.Ще ни пробутат остарелият арсенал отпреди 20 години, за да не го унищожават.

Сега се замислям и за друго-дали няма поне една американска ядрена подводница в Средиземно море на бойно дежурство,която прави чадъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както винаги коментираме теми, които и на нас не са ни ясни ;) Чудя се, как така някой от вас решава, че тоя щит е полезен или вреден? Ами това е още от времето на Рейгън. Руснаците се лутат насам натам все още, а ние правим мъдри заключения, как ракетите били вредни или как щели да ни дадат работа. Вижте, редовната военна служба ще създаде работни места щом искате. И моето село и съседни около него живееха, когато имахме военно ( и гражданско) летище. Правиха ни хубави пътища, каквито рядко се срещаха в България преди години. Съседното село бе пълно с военни, транспорта бе през половин час, а сега какво? Има автобус 2-3 пъти в седмицата ( вече и аз не знам кога точно). Само, че аз изобщо не съм наясно, какво точно искат да правят американците и защо. Поради тая причина не мога да заема и позиция, както повечето тук. Добре, заемате дадена позиция, но защо? Защото ДПС казало така?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както винаги коментираме теми, които и на нас не са ни ясни ;) Чудя се, как така някой от вас решава, че тоя щит е полезен или вреден? Ами това е още от времето на Рейгън. Руснаците се лутат насам натам все още, а ние правим мъдри заключения, как ракетите били вредни или как щели да ни дадат работа. Вижте, редовната военна служба ще създаде работни места щом искате. И моето село и съседни около него живееха, когато имахме военно ( и гражданско) летище. Правиха ни хубави пътища, каквито рядко се срещаха в България преди години. Съседното село бе пълно с военни, транспорта бе през половин час, а сега какво? Има автобус 2-3 пъти в седмицата ( вече и аз не знам кога точно). Само, че аз изобщо не съм наясно, какво точно искат да правят американците и защо. Поради тая причина не мога да заема и позиция, както повечето тук. Добре, заемате дадена позиция, но защо? Защото ДПС казало така?

Ами много си прав относно позицията.Не знаем какво искат нито американците,нито нашите.Просто си бистрим политиката и пълним сървърите на сайта с глупости.Даже някои колеги толкова се вживяват в темите,сякаш е жизнено важно за тях.Докато ние тука си лаем,той кервана продължава да си върви.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редовните военнослужещи не мърдат особено много от казармата и не могат да си правят разходки когато си поискат, камо ли да обикалят кръчмите.

Да, да - газ на цена най-висока спрямо цените в цяла Европа.

Могат и по-навътре да ни го наръгат, спокойно. Нека да дразним руснаците, па после да се не чудим.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, как кой ще пазят? Тлъстите и ояли се нашенски олигарси - тях ще пазят - от народната любов, ще ги пазят!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АЕЦ никой няма да я бомбардира, щото ако я взриви си отива и той заедно с цяла Европа. Аллах няма нищо общо. АЕЦ може да гръмне само от недостатъчна поддръжка, знания и умения, които в България вече стават все по-малко и по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И Господ вкарахте - мислете му
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алия, съсипаха икономиката на социализма. Предадохме им се и сега каквото кажат, това правим. И всичко това за наше "добро" и за тяхно добро. От тогава до наши дни преследват интересите си : Запада ( кап. страни, които именувахме така преди демокрацията) и САЩ. Такъв нокдаун ни удариха тогава, че все още не можем да дойдем на себе си и да осъзнаем кои са нашите интереси, че да ги устояваме. П.П. Откакто съществува пазара, войните между народите се водяят за завладяване на пазари (тържища), които цивилизовано продължават и до днес, защото, който има пазар, има производство; който има производство, има икономика; който има икономика, има пари.

Редактирано от Марея (преглед на промените)
  • Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще кажа няколко думи за този "щит " и за тази противоракетна система . Мисля че повечето хора не си дават сметка ,още по малко се замислят каква е целта на този комплекс от системи и съоражения. Тази цел е била винаги само една единствена - По никой начин, при евентуален конфликт и ядрени ракети насочени към САЩ, чиято траектория минава над територията на Европа ,да не достигат до такава точка че и след тяхното унищожение последствията от ядрения взрив(радиационен облак,дъжд с тежки частици и т.н.), да имат влияние върху населението и територията на самите Американски Щати. Казано на разбираем и обикновен език САЩ изнасят дори евентуална ядрена война извън своята територия,купувайки си евентуалните "бойни полета " с уговорката "Пазейки себе си пазя и вас". Това последното ок ,но колко ли хорат си дават сметка за другото ,че ако САЩ станат обект на нападение ,същите тези ракети ще бъдат унищожавани над територията на Европа и последиците ще са за тези същите хора от чието име сега президенти са натискани и подписват съгласия и т.н ,като нашия мишок (Г-н президента) дето като говори все се кланя като ратай .Това е уважаеми приятели простичката истина за прословутата ПРО от която отделни компоненти ще бъдат монтирани и в България в недалечно бъдеще .Нашия изстрадал (най-вече от глупостта и пиянството си ) народ е казал поговорки много, който след това винаги е забравял , а те са се родили от болка и нещастия .Така е и сега ,забравяме за "Вкарването на таралеж в гащите " и че "Там където големите си мерят .....да не си въртиш гъза" , а тръгнал " Барабар Петко с мъжете " и че "Оня с парите докато ти подава с една ръка после гребе от теб с двете" и "Никой не пази двора никому даром " Лек ден и успешна седмица желая на всички.

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.