Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да споделим бенчмарк с GeekBench.

ftpkid
 Сподели

Виж решението Разрешен от pepy86,

Препоръчан отговор

преди 2 часа, pepy86 написа:

директно почнах да ви се подигравам. (конкретно на теб и онзи невменяемия - Jorge , Хосето или както му беше заглавито) 

Всъщност се подиграваш на себе си, но капралче няма как да осъзнае този тънък момент. 

П.П. Само за сведение - Роската има доста повече сиво вещество от теб. Така че можеш да се пънеш колкото пожелаеш, но някъде, където да блеснеш сред себеподобни. Тук предизвикваш единствено съжаление и отрицателни емоции. Не се подигравам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Jorge написа:

Всъщност се подиграваш на себе си, но капралче няма как да осъзнае този тънък момент. 

П.П. Само за сведение - Роската има доста повече сиво вещество от теб. Така че можеш да се пънеш колкото пожелаеш, но някъде, където да блеснеш сред себеподобни. Тук предизвикваш единствено съжаление и отрицателни емоции. Не се подигравам...

от кого са се засегна, от теб и приятелката ти Росен ли ? Не се засягам от вас, споко. Няма как да стане. Особено от теб Хосе, човек който изгони маса народ от форума, заради безумното си поведение, хейт и заплахи. Естествено подплатени със солидна доза омраза, завист и безсилие да им опонира. Примери вече съм ти давал за такива момчета, смисъл да се повтарям не виждам.

А как точно мериш сивото вещество , идея нямам. Дори не ме познаваш. Не мога да разбера манталитета на българина като цяло. Завсистта си ни е вродена явно. Живия пример си ти. Ако човек като мен ви дразни с това , че знае и може много повече от вас, това си е ваш проблем. А аз ще съм тук в този форум само и единствено заради теб. За да ти се подигравам на простотията и неадекватните изказвания по отношения на хардуер, за който в 99% от случаите само си чел. Камо ли да го пипнеш.

Свободно дядка ;) , пии една ракия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито и от мен, аз също съм притежател на такъв процесор и все още ми е труднио да се разделя с него.

Преполагам имаш доста активни процеси на заден план? Уйндоуса преинсталирван ли е скоро ?

По принцип са по-ниски резултатите ти,  както на мултито, така и на сингъла, но за съжаление този бенчмарк е зависим и от куп други фактори.  Какви температури ти държи процесорчето и какво е охлаждането ? 

п.п. Другата седмица ще се прибера по Плевен и ще пусна на сток честоти и аз един тест за да се ориентираме по добре. Защото като се замисля, последно само с клокнат процесор съм тествал.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, pepy86 написа:

Първо честито и от мен, аз също съм притежател на такъв процесор и все още ми е труднио да се разделя с него.

Преполагам имаш доста активни процеси на заден план? Уйндоуса преинсталирван ли е скоро ?

По принцип са по-ниски резултатите ти,  както на мултито, така и на сингъла, но за съжаление този бенчмарк е зависим и от куп други фактори.  Какви температури ти държи процесорчето и какво е охлаждането ? 

п.п. Другата седмица ще се прибера по Плевен и ще пусна на сток честоти и аз един тест за да се ориентираме по добре. Защото като се замисля, последно само с клокнат процесор съм тествал.  

На мен ли ги приказваш тея работи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, dimy написа:

На мен ли ги приказваш тея работи?

да, коментирам резултата, който сподели

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Jorge написа:

С такива получовеци е безсмислено изобщо да се говори, и да им се отговаря. Многословни празнодумци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Росен Р. Александров написа:

С такива получовеци е безсмислено изобщо да се говори, и да им се отговаря. Многословни празнодумци.

Двете любовници взеха да се защитават една друга. Ама след като сте се взели с Хосето, няма да ви светя я. 

Същия смешник си като дъртия мас*урбатор. Опонирах ти на твое твърдение и веднага се разпени. Един адекватен отговор нямаш на конкретен въпрос. Когато си некомпетентен, просто сменяш темата и движиш по тъча.  Сигурно не си разбрал и какво те питах, камо ли да можеш да се обосновеш. Поредния опитен хардуерен-гугъл капацитет, раздаващ съвети на базата 1 процесор , 2 кулера и вероятно неадекватен монтаж.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, pepy86 написа:

Свободно дядка ;) , пии една ракия. 

Чак пък дядка…все още не съм.🤪А и алкохол не употребявам. 

Остави. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Raze

За да не сме празнословни, текущия статус (AC 34 eSports Duo) без power limit на pbo ofset -30

spacer.pngspacer.png

При максимален товар. Всички ядна са на 4.65-4.7GHz а максималната 4.85GHz

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

i7-13700KF @ P5.6Ghz E4.5Ghz , T-Force 6400Mhz CL32-38-38 / / / с CLC360 + Z690 Classified

Multi: 22970
Single: 2302

линк резултата

tjfSFDq.jpg

Няколко резултата със Cinebench R15 , R20 ,R23 , за тези които проявяват повече интерес /паметта е само на XMP тук, процесора с горните настройки/ :  

Cinebench R15

Cinebench R20

Cinebench R23

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.11.2022 г. в 0:57, pepy86 написа:

i7-13700KF @ P5.6Ghz E4.5Ghz , T-Force 6400Mhz CL32-38-38 / / / с CLC360 + Z690 Classified

Multi: 22970
Single: 2302

линк резултата

tjfSFDq.jpg

Няколко резултата със Cinebench R15 , R20 ,R23 , за тези които проявяват повече интерес /паметта е само на XMP тук, процесора с горните настройки/ :  

Cinebench R15

Cinebench R20

Cinebench R23

Много добър резултат - честито. Може ли да постнеш резултата на единично ядро на CPU-Z Benchmark ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, belefor написа:

Много добър резултат - честито. Може ли да постнеш резултата на единично ядро на CPU-Z Benchmark ?

Благодаря. 

Ето на P5.6Ghz и E4.5Ghz:

cpu-z cpu P5.6 E4.5 ram 6400 CL40 core 1.375.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Честито рождество !

Включвам се по темата като добавям резултати и от конкуренцията - Ryzen 9 7900X и Ryzen 7 7700X .  Лично аз съм впечатлен и от АМД. 7900Х си е на кантар с 13700K/KF . Страхотен процесор. Отличен бууст. С активиран PBO +200мхц и Curve optimizer Negative - 10/15 (според ядрото) , процесора си бууства до 5850мхц на отделни ядра при гейминг. Температурата не се променя изобщо спрямо дефолт честотите. 

Ryzen 7 7700X , конкретно за гейминг е 1 към 1 с 7900Х . На мулти кор перформънса логично изостава. Отново най-приятни резултати за 24/7 получих с CO Neg 15 , PBO+200.  За съжаление ме разочарова температурата на този процесор. Приблизително 8-9градуса над 7900X . Не знам дали само с моята бройка е така, но конкретно този процесор , имам чувството че е направен да бууства на макс докато процесора не удари 95градуса. Достига до 5750Мхц на отделни ядра при гейминг. Много топъл като цяло.

Пригответе сериозни охладители, ако искате да се възползвате максимално от възможностите на новата платформа и въпросните процесори!

И двата Райзена са тествани при еднакви условия - MSI PRO b650-p wifi и охлаждане BeQuiet Silent loop2 360mm . 

Хубавото е, че нямах никакви драми с РАМ паметта. Захапа веднага на XMP , както и на CL32 .  Явно настоящия Биос на МСИ е добре изпипан. Паметите са Hynix m-die , но със същите ползвам и настоящия 13700KF от подписа.  При интел имах драми с паметта на някои по-стари Биоси , както на Евгата, така и стария МСИ. 

Ryzen 9 7900X @ CO Negative -между 10 и 15 на различните ядра, PBO + 200Mhz /  BeQuiet Silent loop2 360mm
2x16GB T-Force 6400Mhz
Msi Pro B650-P Wifi

Cinebench 5
Single-Core Score - 2254
Multi-Core Score - 20657

Линк

mFulHvC.jpg

Резултати на Cinebench R15, R20, R23, CPU-z :

R15

R23

R20

Hwinfo

Time Spy

==============================================================

Ryzen 7 7700X @ CO Negative 15 , PBO + 200Mhz  /  BeQuiet Silent loop2 360mm
2x16GB T-Force 6400Mhz
Msi Pro B650-P Wifi

Cinebench 5
Single-Core Score - 2262

Multi-Core Score - 14957

Линк

If5OUhG.jpg

Резултати на Cinebench R15, R20, R23, CPU-z :

R23

R20

R15

Hwinfo

Time spy

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

@pepy86 Да, прав си, процесорите си вдигат честотата, респективно напрежението до достигане на 95С, така че не виждам нищо необичайно в температурите на 7700Х, още повече, че при него за разлика от 7900Х имаме един чиплет. С 7900Х ми се струва, че може да си поиграеш още повече

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...