Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да споделим бенчмарк с GeekBench.

ftpkid
Виж решението Разрешен от pepy86,

Препоръчан отговор

преди 20 минути, Jorge написа:

Благодари ти човека.😀

Помислих да не е някаква настройка в бенчмарка, която съм изпуснал.

Не ги зная всички начини за изразяване на благодарност :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Raze написа:

Не разбирам много английски, особено цифрово-буквените съкращения :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Tommygun за моето дъно вече имам BIOS за Ryzen 5xxx, но засега процесор няма да ъпгрейдвам:

https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty B450 Gaming K4/index.asp#CPU

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Raze написа:

@Tommygun за моето дъно вече имам BIOS за Ryzen 5xxx, но засега процесор няма да ъпгрейдвам:

https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty B450 Gaming K4/index.asp#CPU

Браво на Asrock. Мислех че ще се мотаят до януари.

И за моето дъно е излязло, но смятам че цените на новите процесори са почти двойно по-високи от тия на предната серия, а производителността не е двойно по-висока а е някъде около 20%.

QkxwAKF.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

[email protected] Изцяло на сток честоти + 2x8GB Team Group 3200Mhz CL16 .

1422 - Single-Core Score
8989 - Multi-Core Score

Линк , Резултат !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

с по-добро дъно и клок:

[email protected] + 2x8GB ADATA XPG Spectrix D60G RGB 3200Mhz CL16 .

1425 - Single-Core Score
9413 - Multi-Core Score

Резултат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

2021-01-01_5600x_BOX.thumb.jpg.cb6b75b80c8b070f2ee23ff76af7b9cc.jpg

Бокс. Памет на 3 GHz със стандартния XMP  профил. 

И линка. Напоследък така оср*ха сайта, че човек не може да качи нормално снимка с нормално качество. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка.  Съветвам те да си поиграеш малко с Curve Optimiser-a . Задай като начало Negative - all core и започни от -10 като покачвай стойността докато достигнеш оптималните настройки.  Значително ще се повиши бууста ядрата както по време на синтетичен тест , така и по време на гейминг . Разликата е доста прилична спрямо дефолт настройките. PBO  за начало не го вдигай , Остави го на 0Мхц или най-много +25Мхц . При всички случай разлика освен в моментни стойности на честотата на отделно ядро няма да видиш .  Ако държиш все пак да видиш бууст на отделни ядра до 5Гхц , може да му зададеш и +50Мхц , но подобрение в перформънса няма никакъв .   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

определено страдам от факта , че моето дъно не пали с IF над 1800Мхц , но за сега го докарах с настоящиа биос за 24/7 със следните настройки:

Ryzen 9 [email protected] optimizer Negative -25 ; PBO+25Mhz
TridentZ 4x8GB 3600Mhz 14-15-14 , 1.408V

1695 - Single-Core Score
15730 - Multi-Core Score 

Link: 

xBaf56i.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... колега, не е лош сингъл :) 

- сигурен ли си че не те спира процесор за ИФ, че си е до бройка .. остави паметите на ~ 1.5 -1.55в да има въздух и бих пробвал малко нагоре vsoc до към 1.1-1.125, може без да се пипа vdgg напрежения, но там ще е с проба.. бих сложил обаче RTT на 0-0-5 че за стабилност са от значение

... една помощна таблица с настройки за различни поколения

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HKPVfDcFO-aieAOXHFQZp15rwWadbPTVDNgO8vtyDCM/edit#gid=509536383

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за таблицата. Тепърва ще си играя още с таймингите , едва днес ми остана повечко време от както взех процесора. Не съм сигурен за IF-a. Честно казано много хора без проблем пускат своите процесори на Curve opt. Neg -30 , че дори -35 . При мен дори на -25 не е стабилен.  Изобщо не мога да обвинявам нито  дъно , нито биос.  Напълно възможно такава да е бройката ми . Няколко колеги от  HWBG форума дори удрят резултати от ~1750+ на сингъл с Negative -30 . Това би било още по-добро постижение , но уви нямам шанс за сега. Дано просто биоса да ме лимитира, а не цпу-то.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

моя радост IF пали над 1800 , за сега 3866Мхц при 1933=IF е ОК , но тепърва ще ми трябва време да тествам стабилности и по стегнати тайминги . 

Както и да е, нарочно споделям резултат с предходните настройки, само че с версия 5.3.1 на Geekbench 5 .

Виждам , че дава разлика като точки , Сингъла се вдига при еднакви настройки с предния ми тест , но мултито малко падна .

1734 - Single-Core Score
15557 - Multi-Core Score'

TridentZ 4x8GB 3600Mhz 14-15-14 , 1.44V

HfcxbCg.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

още леко подобрение на сингъла и приключвам с тестовете с тези настройки на паметта:

TridentZ 4x8GB 3600Mhz 14-15-14 , 1.44V

1759 -Single-Core Score
15727 - Multi-Core Score

gV4IaWl.jpg

п.п. Не харесвам този тест защото е много зависим от процесите заден план. След чиста инсталация на Прозореца , винаги резултатите са по-добри ! На тоя етап нямам намерение да преинсталирам джама .
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Едно доста потентно процесорче с оглед цената, за която се предлага на БГ пазара. За 160/70 левчета е отличен избор, дори и за игри. Тествано с карти от ранга на 1080+. За съжаление тук в момента няма алтернатива от АМД на тази цена. Дъното е с включен BFB, който поддържа постоянни честоти от 4.2GHz на всички ядра, което от своя страна е чудесно:

Untitled 1.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами за момента не, но в предвид, че преди година и нещо (в края на ноември 2019) взех моя Ryzen 1600 AF за 175 лева с ДДС, все пак 6 ядра са > 4 :) Лакомията на прекупвачите няма граници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/6208547

Нищо не съм пипал все още освен да пусна XMP - и това за момента е със старата памет (16 GiB @ 2400 MHz CL14) и старата инсталация на Windows - явно наистина много се влияе от такива работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката killchain !

Влез в биоса от curve optimizer-a задай negative 20 . Спри всички активни програми и пусни теста на ново .  Моята бройка не е нещо особено, дали заради биоса , дали заради самото дъно , но над CO Negative 25 нямам никакъв шанс да я докрам стабилна. Независимо от това при Negative 20 бууста по време на синтетики като cinebench прилично се подобрява. С добро охлаждане ще държи без проблеми 4550 -4600Мхц на всички ядра. С U14S не съм напълно сигурен , че ще  го постигнеш , но това си зависи и от бройката ти до голяма степен .   Като пипнеш и паметта след това , ще видиш доста по солиден прираст не само в този тест , но и като цяло .

Важно уточнение, PBO при тези процесори не ти дава чак такъв прираст какъвто ще постигнеш с Curve optimizer настройките. Не се заблуждавай по високите честоти с PBO. Вярвай , дори в игрите нямаш предимство спрямо CO настройките .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, pepy86 написа:

Честито за придобивката killchain !

Влез в биоса от curve optimizer-a задай negative 20 . Спри всички активни програми и пусни теста на ново .  Моята бройка не е нещо особено, дали заради биоса , дали заради самото дъно , но над CO Negative 25 нямам никакъв шанс да я докрам стабилна. Независимо от това при Negative 20 бууста по време на синтетики като cinebench прилично се подобрява. С добро охлаждане ще държи без проблеми 4550 -4600Мхц на всички ядра. С U14S не съм напълно сигурен , че ще  го постигнеш , но това си зависи и от бройката ти до голяма степен .   Като пипнеш и паметта след това , ще видиш доста по солиден прираст не само в този тест , но и като цяло .

Важно уточнение, PBO при тези процесори не ти дава чак такъв прираст какъвто ще постигнеш с Curve optimizer настройките. Не се заблуждавай по високите честоти с PBO. Вярвай , дори в игрите нямаш предимство спрямо CO настройките .

Мерси! Тепърва ще си играя, вчера го сглобих, но имам доста добри първи впечатления - export на няколко хиляди снимки в Lightroom ми даде почти три пъти по-кратко време от 5820 @ 4.2, Far Cry 5/New Dawn стои залепен на 59-60 FPS на 1440p. Чудех се дали няма да ме е яд, че не съм скочил директно на 5950X, ама засега не ме е :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, pepy86 написа:

Привет ! Понеже от известно време се колебая за купуването на дънна платка с чипсет B550 и съм разглеждал доста от моделите искам да попитам доволен ли си от функциите и представянето на твоя модел ? Преди години определено не ми харесваха биосите и опциите в менютата на MSI . В този ред на мисли може ли да се каже, че има значително подобрение в настройките и функционалността на новите модели ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единствения минус , който мога да изтъкна на този MSI е липсата на Clear CMOS бутон . Първоначалните биоси при некоректно зададени настройки на паметта (IF , честоти , тайминги), следва черен екран и освен clear cmos , друго не помага.  Врми-те са брутално хладни , няма никакви проблеми дъното с процесор от класа на 5900Х .   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.01.2021 г. в 19:49, killchain написа:

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/6208547

Нищо не съм пипал все още освен да пусна XMP - и това за момента е със старата памет (16 GiB @ 2400 MHz CL14) и старата инсталация на Windows - явно наистина много се влияе от такива работи.

Едно тестче с MP600 ще пуснеш ли? Не знам само как се казваше темата за тези неща.

преди 7 часа, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

В този ред на мисли може ли да се каже, че има значително подобрение в настройките и функционалността на новите модели ?

Зависи с какво сравняваш. През последните 5 години не съм видял промяна в интерфейса на BIOS при MSI, а за функционалност - зависи, но повечето среден клас са с такава на висок.

преди 7 часа, pepy86 написа:

Единствения минус , който мога да изтъкна на този MSI е липсата на Clear CMOS бутон

Това няма как да е минус, освен от естетична гледна точка. Нали при такава нужда пак отваряш кутията и натискаш бутона. Дали ще натиснеш бутон или ще окъсиш пиновете на джъмпера е все тая. А и съвременните такива са с 2 пина, а не с 3, на които да местиш щифта. Би било минус, ако ползваш втора графична карта, защото тогава тя ще покрива батерията, както и джъмпера, който се пада точно под нея, но такива ситуации вече са рядко срещани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...