Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за избор на цифров фотоапарат (2)

Препоръчан отговор

Здравейте, 

... нуждая се от помощ за избор на фотоапарат :( . Предстои ми закупуването на трети фотоапарат, като предните два бяха Canon - сапунерки. Спряла съм се на няколко модела ... Canon PowerShot SX510 IS, Nikon Coolpix L820Sony DSC-H300 и Panasonic Lumix DMC-LZ30 , но .... кой точно да е??? Четох отзиви за тях и съвсем се  :no-no: . Фотоапарата ще се използва предимно за заснемане на деца сред природата и в помещения с ниска осветеност :P.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 687
  • Създадено
  • Последен отговор

Здравейте, 

... нуждая се от помощ за избор на фотоапарат :( . Предстои ми закупуването на трети фотоапарат, като предните два бяха Canon - сапунерки. Спряла съм се на няколко модела ... Canon PowerShot SX510 IS, Nikon Coolpix L820Sony DSC-H300 и Panasonic Lumix DMC-LZ30 , но .... кой точно да е??? Четох отзиви за тях и съвсем се  :no-no: . Фотоапарата ще се използва предимно за заснемане на деца сред природата и в помещения с ниска осветеност :P.

Хм, за снимки при слабо осветление и на много движещи се обекти (като децата) нито един от горните не е подходящ. Но ако ще избирате между тях вземете Канона (лични пристрастия)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Големината на сензорите на посочените модели е същата като на споменатите "сапунерки". Тъй като от това главно зависят резултатите на тъмно, не се надявайте на невероятно подобрение на качеството.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, към кой модел бихте ме насочили, дори и да се наложи да се прибави някой лев отгоре, но общо взето искам хубави ясни снимки?  

Olympus XZ-2

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр и аз искам помощ, не съм професионалист искам да правя семейни снимки, нищо претенциозно, досега съм имал от сапунерките канон и панасоник...сега бюджета ми е около 350 лв ,ориентират съм сега към fuji [post=http://www.technopolis.bg/b2c/details/390425/P11050101/TSifrov-fotoaparat-FUJI-FINEPIX-SL300-BLACK-EE]FUJI, за целта, която искам ще ме удовлетвори ли? И всъщност Никон или Фуджи? Канон са най-добрите за мен, но единствено те имат 12 месеца гаранция и това не ме устройва затова съм ги отписал..благодаря на отзовалите се

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр и аз искам помощ, не съм професионалист искам да правя семейни снимки, нищо претенциозно, досега съм имал от сапунерките канон и панасоник...сега бюджета ми е около 350 лв ,ориентират съм сега към fuji [post=http://www.technopolis.bg/b2c/details/390425/P11050101/TSifrov-fotoaparat-FUJI-FINEPIX-SL300-BLACK-EE]FUJI

, за целта, която искам ще ме удовлетвори ли? И всъщност Никон или Фуджи? Канон са най-добрите за мен, но единствено те имат 12 месеца гаранция и това не ме устройва затова съм ги отписал..благодаря на отзовалите сеИ тази гаранция не ви стига? Ще го хвърляте или ще го топите във вода? Препоръката ми е да заложите на канон, примерно това http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100101004033.html
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благ за отговора, относно гаранцията, когато е 24 м се чувстваш по сигурен...мое мнение...а линка не мога да го отворя...

Линка е оправен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благ за отговора, относно гаранцията, когато е 24 м се чувстваш по сигурен...мое мнение...а линка не мога да го отворя...

По закон гаранцията за техника в България е минимум 24 месеца. Ако производителят дава само 12 м., както е случая с Canon, останалите 12 се поемат от търговеца.

Накратко - не си купувай Fuji за 350 лв. Като си харесаш някой модел, потърси примерни снимки с него в Интернет, и ако ти харесат - тогава го мисли сериозно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По закон гаранцията за техника в България е минимум 24 месеца. Ако производителят дава само 12 м., както е случая с Canon, останалите 12 се поемат от търговеца.Накратко - не си купувай Fuji за 350 лв. Като си харесаш някой модел, потърси примерни снимки с него в Интернет, и ако ти харесат - тогава го мисли сериозно.

Да благодаря ви, това за гаранцията, че е възможно да се поеме от търговеца и аз снощи го научих ...тъй като всъщност си взех таблет, който се оказа, че има проблем го върнах и са изтеглени всички бройки от тази серия, се налага за тези 199 лв да си избера нещо друго от технополис.....и тъй като бях решил да си взема нов фотоапарат  сега е момента...имам възможност още 150 лв да додам и като прегледах това, което се предлага съм се спрял на три модела , ще ви благодаря отново, ако ми помогнете към кой последно да се насоча :[post=http://www.technopolis.bg/b2c/details/398488/P11050101/TSifrov-fotoaparat-CANON-IXUS-140-GR-WIFI]  , [post=http://www.technopolis.bg/b2c/details/398402/P11050101/TSifrov-fotoaparat-CANON-POWERSHOT-SX260HS-SIL] или този [post=http://www.technopolis.bg/b2c/details/398481/P11050101/TSifrov-fotoaparat-CANON-POWERSHOT-SX270-GR]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари в Техно-то няма нищо свястно :( . След като разгледах малко снимки от SX260, не го препоръчвам. Стремежът да напъхат 20х зуум в малък по размер обектив е довел до влошено качество на изображението. И никакви ръчни настройки и други екстри не могат да го спасят.

Capnemo е предложил хубаво апаратче, бях учуден даже какви хубави снимки прави. Но също така - и от цената в Технополис  :eek: , която надвишава бюджета.

На твое място бих помислил кое е по-малкото зло от Panasonic LZ20 и Sony H200. Имам забележки и към двата, но не намирам нищо по-добро.

Или пък си помисли за нещо друго, от което имаш нужда, и можеш да си вземеш с тези пари. А за фотоапарат се ориентирай към по-сполучлив модел, от друг магазин.

ПП. Ако не е тайна - кой е този таблет (марка и модел), който е бил изтеглен от продажба?...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари в Техно-то няма нищо свястно :( . След като разгледан малко снимки от SX260, не го препоръчвам. Стремежът да напъхат 20х зуум в малък по размер обектив е довел до влошено качество на изображението. И никакви ръчни настройки и други екстри не могат да го спасят.

Capnemo е предложил хубаво апаратче, бях учуден даже какви хубави снимки прави. Но също така - и от цената в Технополис  :eek: , която надвишава бюджета.

На твое място бих помислил кое е по-малкото зло от Panasonic LZ20 и Sony H200. Имам забележки и към двата, но не намирам нищо по-добро.

Или пък си помисли за нещо друго, от което имаш нужда, и можеш да си вземеш с тези пари. А за фотоапарат се ориентирай към по-сполучлив модел, от друг магазин.

ПП. Ако не е тайна - кой е този таблет (марка и модел), който е бил изтеглен от продажба?...

Таблета беше Prestijio PMP5588C DUO... ще мисля благ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вашето мнение за Canon [post=http://www.technopolis.bg/b2c/details/398448/P11050101/TSifrov-fotoaparat-CANON-POWERSHOT-SX160-IS-BLK]CANON - по - добър ли е от този canon power shot 260 ? И според вас следващият модел канон 270 същият ли е като предшественика си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вашето мнение за Canon [post=http://www.technopolis.bg/b2c/details/398448/P11050101/TSifrov-fotoaparat-CANON-POWERSHOT-SX160-IS-BLK]CANON - по - добър ли е от този canon power shot 260 ? И според вас следващият модел канон 270 същият ли е като предшественика си?

270 има малко по-добра чувствителност, 260 има GPS

260 е по-малък от 160, по-голям зум, GPS, HD видео, по-добра чувствителност

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, досега мислех да сменям турбо сапунера с дслр, но започнах да се замислям за безогледалка. Става дума за sony a3000 и olympus e-10 втора ръка. Изглеждат готини, защото са по-леки от дслр-ите, имат визьор и по-удобен захват от NEX-овете, примерно. Основно снимам пейзажи, така че моля да кажете дали посочените модели са подходящи за това.

*Поправка: става дума за Lumix G10. Сори за объркването :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, досега мислех да сменям турбо сапунера с дслр, но започнах да се замислям за безогледалка. Става дума за sony a3000 и olympus e-10 втора ръка. Изглеждат готини, защото са по-леки от дслр-ите, имат визьор и по-удобен захват от NEX-овете, примерно. Основно снимам пейзажи, така че моля да кажете дали посочените модели са подходящи за това.

Аз лично бих предпочел олимпус, защото има повече обективи за него. За сонито се правят само от сони :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sony A3000 има отлична матрица, която дава качествено изображение. Но тялото е малко и неудобно, менюто е объркано и нелогично, електронният визьор лично на мен изобщо не ми харесва. И най-важното - има сравнително малък избор на обективи. Но ако отидеш някъде да го пробваш, и си прецениш, че тези неща не ти пречат, и че можеш да правиш хубави пейзажи с китовия 18-55 - действай, това е твоят апарат. За тази цена в момента просто няма конкуренция (имам предвид, че в базара на ФотоФорум се появяват чисто нови за по 400 лв).

Capnemo, Sigma също започна да произвежда обективи за Sony E mount. Има и Zeiss-ове, въпреки, че там цените са сериозни. А тъй като е безогледалка, и с къса работна отсечка, с преходници могат да се ползват и много обективи за други системи, с различна степен на съвместимост. Има например преходник за Canon EOS, с електрическа връзка, чрез която се поддържат и автофокуса и стабилизацията.

А безогледалните апарати на Olympus и Panasonic са на един и същ байонет, и ползват едни и същи обективи. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Capnemo, Sigma също започна да произвежда обективи за Sony E mount. Има и Zeiss-ове, въпреки, че там цените са сериозни. А тъй като е безогледалка, и с къса работна отсечка, с преходници могат да се ползват и много обективи за други системи, с различна степен на съвместимост. Има например преходник за Canon EOS, с електрическа връзка, чрез която се поддържат и автофокуса и стабилизацията.

А безогледалните апарати на Olympus и Panasonic са на един и същ байонет, и ползват едни и същи обективи. 

Съгласен съм за преходниците, но повечето предлагат по-малко възможности от оригинален обектив. А за Олимпуса и Сигма и Войтландер и Самианг правят обективи

Иначе съм съгласен за качеството на Сони, но те винаги са си имали свои стандарти и разбирания :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос относно този http://www.emag.bg/canon-eos-1100d-12-2mp-obektiv-ef-s-18-55mm-is-ii-can1100db1855isii/pd/EMKS7BBBM/  модел и този http://www.emag.bg/canon-eos-1100d-12-2mp-obektiv-ef-s-18-55mm-dc-iii-can1100db1855iii/pd/EBKS7BBBM/.Различават се по обективите накрая буквите им.С кой обектив е по добре да го купя,защото вчера го гледах в Техномаркета на 499лв,но не видях с какъв обектив е. DC III ли е или IS II. Кой е по добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос относно този http://www.emag.bg/canon-eos-1100d-12-2mp-obektiv-ef-s-18-55mm-is-ii-can1100db1855isii/pd/EMKS7BBBM/  модел и този http://www.emag.bg/canon-eos-1100d-12-2mp-obektiv-ef-s-18-55mm-dc-iii-can1100db1855iii/pd/EBKS7BBBM/.Различават се по обективите накрая буквите им.С кой обектив е по добре да го купя,защото вчера го гледах в Техномаркета на 499лв,но не видях с какъв обектив е. DC III ли е или IS II. Кой е по добре.

Разликата е в обективите и по-точно този, който е DC няма оптична стабилизация т.е. за да правите снимки без опасност от замазване на образа от движенията на ръката ви трябва да спазвате правилото за 1/фокусното разстояние

П.П. Аз лично бих избрал този със стабилизацията, разликата в цената не е голяма

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи IS II с този обектив да гледам.Благодаря за съвета.

По принцип с IS. II означава че това е втора версия на обектива

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип с IS. II означава че това е втора версия на обектива

Значи IS II с този обектив да гледам.Благодаря за съвета.

Точно така и китовия обектив на канон (даже ме изненадва че изобщо го продават още) без стабилизация е легендарно гаден, по времето когато го продаваха, това беше спрягано като причина да си вземеш никон :D... Новите са значително по-добре оптично. Аз имах такъв, щото апарата ми беше поръчан от друг и дойде в кит. В мига като го смених, го подарих на един колега, дето му трябваше обектив, да се мъчи :) Просто ми беше съвестно да взимам пари от някой за него.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване