Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за избор на цифров фотоапарат (2)

Препоръчан отговор

Еее, ти с тая снимка ме отказа, то и стария ми полароид прави по-добри....

Ами пълен боклук е, затова е "намален". Те и 225 лева му са много ...

Я виж една снимка с този модел:

Публикувано изображение

:scared:

Има GSM-и, даващи по-добро качество.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 687
  • Създадено
  • Последен отговор

Това ми беше идеята - да те спра, да не си даваш парите за нещо, от което после ще се чудиш как да се отървеш. Можеш да видиш още снимки в пълен размер и без обработка тук - Fujifilm S4900 review .

Препоръчвам ти този сайт. Като си набележиш някой модел, влез в него, и потърси дали не са му правили ревю, и дали няма да видиш примери, за да разбереш как снима.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми беше идеята - да те спра, да не си даваш парите за нещо, от което после ще се чудиш как да се отървеш. Можеш да видиш още снимки в пълен размер и без обработка тук - Fujifilm S4900 review .

Препоръчвам ти този сайт. Като си набележиш някой модел, влез в него, и потърси дали не са му правили ревю, и дали няма да видиш примери, за да разбереш как снима.

За ревюта на камери си позволявам да предложа и този сайт: http://www.dpreview.com/camerareviews?sort=brand

Конкретно тази камера я няма, но ревютата са доста добри :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пълен боклук е, затова е "намален". Те и 225 лева му са много ...

Я виж една снимка с този модел:

Публикувано изображение

:scared:

Има GSM-и, даващи по-добро качество.

Това е малко пресилено. Тоя дето я е снимал се е о*рал. Аз съм с S4500, който е почти идентичен и си прави доста прилични снимки.

ето тук можеш да разгледаш какви снимки съм правил с тоя фотоапарат...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимката е взета от ревюто на модела в photographyblog.com. Силно се съмнявам, че този, който я е правил, не умее да работи с фотоапарати.

Между другото, в същия сайт има ревю и на твоя модел. Има разлика в качеството на снимките, и то съществена.

А пък да даваш за пример за възможностите на апарата снимки, които са обработени и смалени до 900 пиксела, е най-малкото неуместно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега имам Polaroid i 834 и си прави доста добри снимки, но като снимам разни пейзажи не се получава добре  и ако може да ми предложите нещо до 200 лева да прави по-добри снимки и клипчета с добър звук, защото на полароида микрофона му е ужасен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега имам Polaroid i 834 и си прави доста добри снимки, но като снимам разни пейзажи не се получава добре  и ако може да ми предложите нещо до 200 лева да прави по-добри снимки и клипчета с добър звук, защото на полароида микрофона му е ужасен.

Ще се повторя вероятно за кой ли път. Но в този ценови диапазон каквото и да вземете ще е все едно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане, лично аз бих взел два броя TZ3 за тия 200лв. за които иска предложение @Борето, па макар и втора употреба. ;)

Все сапунерки са, но съм доста доволен от моята :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане, лично аз бих взел два броя TZ3 за тия 200лв. за които иска предложение @Борето, па макар и втора употреба. ;)

Все сапунерки са, но съм доста доволен от моята :)

Панасоник правят добри неща. Но не се различават много от другите. То е и въпрос как ползваш камерата, защото почти всички съвременни сапунерки имат доста от контролите на огледално-рефллексните

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в първия срещнат магазин за фотоапарати, и си избери нещо до 200 лв на Canon, Sony, Nikon (в този ред). 

А ако говорим за втора употреба - тогава може да се намери и доста по-свястна машина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това е мъдър съвет, така и ще направя, технополис, техномаркет, зора, технолукс ше ги мина всичките :)

Влез в първия срещнат магазин за фотоапарати, и си избери нещо до 200 лв на Canon, Sony, Nikon (в този ред). 

А ако говорим за втора употреба - тогава може да се намери и доста по-свястна машина.

Тоест ще са на качеството на сегашния ми Полароид i834, така ли?

Ще се повторя вероятно за кой ли път. Но в този ценови диапазон каквото и да вземете ще е все едно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това е мъдър съвет, така и ще направя, технополис, техномаркет, зора, технолукс ше ги мина всичките :)

Тоест ще са на качеството на сегашния ми Полароид i834, така ли?

ааа, не, ще са според мен на доста по-високо ниво. Но въпроса е че каквото и да си купите няма да намерите особена разлика в качеството :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега имам Polaroid i 834 и си прави доста добри снимки, но като снимам разни пейзажи не се получава добре  

Би ли обяснил по-подробно - какво не ти се получава в пейзажите? За да те насоча към по-подходящ модел.

Пък може и да покажеш :) .

Иначе, от един бърз преглед на сайтовете си харесах това - Canon PowerShot A4050 IS .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли обяснил по-подробно - какво не ти се получава в пейзажите? За да те насоча към по-подходящ модел.

Пък може и да покажеш :) .

Иначе, от един бърз преглед на сайтовете си харесах това - Canon PowerShot A4050 IS .

Намерих снимки на тоя апарат, ама не са кой знае какво - https://www.flickr.com/groups/a4000_is/

А ето и на Samsung ES95, разлика почти не виждам, освен в цената, 110 лева за самсунга срещу 200 за Канона http://iameveryany.blogspot.com/2014/01/samsung-es95-sample-images.html

А относно Fufji Finepix 4900 , на сайта им намерих доста добри макро снимки - не знам само да не послъгват или да са ги обработвали допълнително - http://www.myfinepix.com/showcase/finepix-s4900

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих снимки на тоя апарат, ама не са кой знае какво - https://www.flickr.com/groups/a4000_is/

А ето и на Samsung ES95, разлика почти не виждам, освен в цената, 110 лева за самсунга срещу 200 за Канона http://iameveryany.blogspot.com/2014/01/samsung-es95-sample-images.html

А относно Fufji Finepix 4900 , на сайта им намерих доста добри макро снимки - не знам само да не послъгват или да са ги обработвали допълнително - http://www.myfinepix.com/showcase/finepix-s4900

Какво не му харесвате на Канона, вие какви снимки очаквате да прави?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво не му харесвате на Канона, вие какви снимки очаквате да прави?

Не че не го харесвам, но качеството със Самсунга изглежда сходно и предвид цената по-добре него, а на Фуджито изгледжат доста по-професионално снимките и цветовете, въпреки че казвате че е боклук, не знам...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

Не пиша в темата за избор на фотоапарат, защото мисля, че по темата може да се изпише много, а и имам няколко питания, така че, реших да бъде отделна тема.

Сега по същество. В момента снимам с турбо сапунер. Прави що-годе добри снимки, но винаги има много шум, а и ми се струва, че доста размазва снимките. А друг въпрос е бавният автофокус. Друго си е дслр, фокусирани обекти, ярки цветове и супер ХДР-и. Засега съм се ориентирал към втора ръка, не ми се дават много пари, все пак съм начинаещ, а и мисля, че за прилична сума ще имам запазен entry-level фотоапарат, който да ми върши работа. Мисля, че безогледалките не са за мен, не пасват добре в ръката, а и липсата на визьор е доста голям минус. Бюджетът засега не е фиксиран, но ми се иска да разбера кое си струва в ценовия диапазон около и над 350 лв. Това, което искам засега, е по възможност да има вградена функция за ХДР, защото лично за мен сглобяването на 3 или повече снимки във Фотошоп е изнервящо, а и става доста бавно. Второ, не ми се иска да е много тежък. 1 килограм фотоапарат не мога да нося със себе си :D По принцип не съм почитател на никон, но приемам предложения от всички марки (ако, разбира се, ме убедите, че даден фотоапарат с марката никон си струва пред този с подобни характеристики на друга марка :)

Ще се снимат основно пейзажи, но предпочитам да става и за макро, както и за портрети, макар и по-рядко. Тоест, най-често ще се използва за пейзажи. 

Четох доста за sony a200, но ме разколеба липсата на live view, както и това, че има доста шум при невисоко iso. Иначе, не изглежда лош апарат. Също щях да добавя и pentax k200d, но с това тегло 690 г тотално се отказах.

А мислите ли, че си струва canon 1100d, например? По-скъп е, но при условие че съм сигурен, че взимам нещо по-добро, бих отделил повече пари. 

И все пак, засега се спирам на 1100d с китак 18-55. По-нов модел е от изброените по-горе. Не ми се иска да купувам нещо морално остаряло. 

Надявам се, че сте разбрали какво търся и ще се радвам да споделите мнението си. Благодаря предварително на всички, които ще се включат в темата! (:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че не го харесвам, но качеството със Самсунга изглежда сходно и предвид цената по-добре него, а на Фуджито изгледжат доста по-професионално снимките и цветовете, въпреки че казвате че е боклук, не знам...

Ще си разреша да цитирам колегата-фотограф

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

Не пиша в темата за избор на фотоапарат, защото мисля, че по темата може да се изпише много, а и имам няколко питания, така че, реших да бъде отделна тема.

....

При условие че има тема няма смисъл от нова!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се, че сте разбрали какво търся и ще се радвам да споделите мнението си.

Изискванията ти са доста неопределени и показват непознаване на това което искаш: Наред:Размазаните обекти е по-вероятно ти да си си ги размазал а не сапунерчето ти. Ако е така, DSLR няма да те отърве.Вградена функция за HDR като първо изискване и при бюджет 350лв. - шегуваш се... ок, може би аз не разбирам...Тежестта: Съзнаваш, че теглото, което си гледал е за само за тялото, без обектив нали? Един от най-малките DSLR Canon 100D с китов обектив 18-55 е 600g. 1100D e над 700...Не си фен на никон. Еми да, ама по някаква случайност канон и никон по брой стъкла, аксесоари, брой ползващи, т.н. просто прегазват останалите. DSLR не е просто да купиш тялото и да забравиш. Тези двете дават къде-къде повече опции за развитие после и е смешно да отхвърляш половината възможни опции щот' не ти харесва, че никон се пише с Н.

Ще се снимат основно пейзажи, но предпочитам да става и за макро, както и за портрети, макар и по-рядко.

Това не е качество на апарата, а на обектива. Китовите горе-долу отговарят на тия изисквания. Иначе за по-добри резултати се взимат обектив за съответният вид снимки.Live View - полезно в 1% от случаите. Ако дисплея е въртящ - 5%. Иначе изяжда батерията, не ползваш фазов фокус, (нали се оплакваше от бавен фокус) сензорите за експозиция и други гадости.Nikon D3200 ми се струва по-добре от Canon 1100D. Иначе на старо не знам. Там не смея да препоръчвам нищо.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Canon 1100D няма вградена възможност за HDR снимки. И никой Canon от този клас няма. Ако толкова държиш на това - Sony, Pentax, или D5xxx на Nikon. Според мен е нещо безсмислено, но ти си знаеш ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Canon 1100D няма вградена възможност за HDR снимки. И никой Canon от този клас няма. Ако толкова държиш на това - Sony, Pentax, или D5xxx на Nikon. Според мен е нещо безсмислено, но ти си знаеш ...

Да не говорим че софруерното създаване на HDR не е толкова комплексен процес (даже и за мързел като мен). Освен това човек има много повече контрол върху крайния резултат когато създава HDR пред компютъра :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че нещо, но аз не разбирам смисъла от HDR.

Никога не съм имал приоритет към това, а и не знам дали моят апарат го може.

Live View съм ползвал един единствен път и то за проба предимно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един плюс на Live View - че фокусът по контраст в определени случаи е по-точен от този с детекция на фазите. За пейзажи така или иначе не е нужно да е бърз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не говорим че софруерното създаване на HDR не е толкова комплексен процес (даже и за мързел като мен). Освен това човек има много повече контрол върху крайния резултат когато създава HDR пред компютъра :)

Съгласен съм с това - вече и аз се убедих, въпреки, че в началото търсех обратното! 

Само за протокола показвам две снимки правени с телефона ми - едната е само изрязана с Picpick, а другата е направена в HDR от изрязаната:

Публикувано изображение   Публикувано изображение

И това без да се задълбочавам като не ползвах PhotoMatix-а за HDR изработката, а ползвах PhotoScape :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване