Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за избор на цифров фотоапарат (2)

Препоръчан отговор

Точно така и китовия обектив на канон (даже ме изненадва че изобщо го продават още) без стабилизация е легендарно гаден,

Вече не го продават, явно последните бройки от него заминаха с последните бройки 1000D :) . В момента 1100D се продава с EF-S 18-55 DC III - трета версия, която е значително по-добра оптически, и се различава от 18-55 IS II само по липсата на стабилизация. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 687
  • Създадено
  • Последен отговор

Здр.Имам питанка за апарат за снимане в стая и сред природа. разбирам,че марката няма значение канон,пентакс,олимпус,а ценовия клас.  Ако до 200лв снимат като gsm то  кой са по- добрите в 200-300лв.,300-350,350-400лв. Разликата между тях.  Дайте предложения :)

иначе знам,че ще ми предложите приличен фотоапарат над 600 лв.,но не всеки може да си го позволи :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например каква ще е разликата между например : http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=11150&show=additional# , http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=11555&show=additional# , http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100101004033.html , http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=10967&show=additional# , освен,че тежат различно и са с различна компактност,за крайния резултат-снимки на десктопа :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например каква ще е разликата между например : http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=11150&show=additional# , http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=11555&show=additional# , http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100101004033.html , http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=10967&show=additional# , освен,че тежат различно и са с различна компактност,за крайния резултат-снимки на десктопа :)

Тези камери са от различни класове, Олимпус и Пентакс са суперзум което няма да ви помогне за снимки в къщи и сред природата, освен ако не снимате зайци, птици и т.н. диви животни. Като цяло Canon IXUS 255 HS мисля е най-добрия избор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,прав си.Искам мои снимки и хората покрай мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато бях 5 клас си купих смена символ от цума,за 20-35 лв.Беше вълнуващо да снимам с черно-бели а понякога и с цветни ленти.

Оттогава не съм хващал апарат. Може ли да сравним препоръчания  Canon IXUS 255 HS  с http://pcplus.bg/Canon-PowerShot-SX240HS-Silver или http://www.technopolis.bg/b2c/details/397418/P11050102/TSifrov-fotoaparat-OLYMPUS-E-PM1-1442-KIT-BLK/B

Разлика на изкуствена светлина и в лошо време. +100лв за Олимпус или Пентакс,променя ли с нещо нещата. Препоръка. Благодаря  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато бях 5 клас си купих смена символ от цума,за 20-35 лв.Беше вълнуващо да снимам с черно-бели а понякога и с цветни ленти.

Оттогава не съм хващал апарат. Може ли да сравним препоръчания  Canon IXUS 255 HS  с http://pcplus.bg/Canon-PowerShot-SX240HS-Silver или http://www.technopolis.bg/b2c/details/397418/P11050102/TSifrov-fotoaparat-OLYMPUS-E-PM1-1442-KIT-BLK/B

Разлика на изкуствена светлина и в лошо време. +100лв за Олимпус или Пентакс,променя ли с нещо нещата. Препоръка. Благодаря  :)

Да, променят нещата. АКо си бяхте направил труда да погледнете разликата в размера на сензорите щяхте да видите че на Олимпуса е 9 пъти по-голям по площ. А колкото е по-голям сензора толкова по-качествени могат да станат снимките. Освен това е със сменяеми обективи, което ви дава възможност да снимате при различни условия. Но ако ще останете с този обектив и нямате намерение след снимането да се занимавате със снимките Canon IXUS 255 HS има най-отворена бленда и ще ви позволи да снимате (относително) на най-тъмно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но ако ще останете с този обектив и нямате намерение след снимането да се занимавате със снимките Canon IXUS 255 HS има най-отворена бленда и ще ви позволи да снимате (относително) на най-тъмно

Ще си позволя да оспоря това изречение. 

Първо - PEN серията има много добър JPEG, и в повечето случаи спокойно снимките от него могат да се ползват без допълнителна обработка.

И второ - при снимане на слаба светлина размерът на матрицата има много по-голямо значение, отколкото относителният отвор на блендата. 

Така че, ако имаш парите - взимай Oly PM1, и въобще не ги мисли другите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да оспоря това изречение. 

Първо - PEN серията има много добър JPEG, и в повечето случаи спокойно снимките от него могат да се ползват без допълнителна обработка.

И второ - при снимане на слаба светлина размерът на матрицата има много по-голямо значение, отколкото относителният отвор на блендата. 

Така че, ако имаш парите - взимай Oly PM1, и въобще не ги мисли другите.

Идеята ми беше че ако се снима в RAW има повече възможности да се извади информация отколкото от JPEG. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз,като прочетох първия отзив и побързах да поръчам Канона. Може да го получа другата седмица.

Надявам се да не съжалявам за избора си  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз,като прочетох първия отзив и побързах да поръчам Канона. Може да го получа другата седмица.

Надявам се да не съжалявам за избора си   :)

канона е добра камера. И няма да ви разочарова. Олимпуса си иска настройките и не е точно point-and-shoot камера :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Колеги, пак съм аз  :D 

Имам въпрос за Lumix G10, виждам, че матрицата му е по-малка от sony a200, примерно. Това достатъчно ли е да се откажа от него? /a200 го давам за пример не защото се колебая между двата, а просто забелязах, че мога да направя сравнение с него, колебая се по-скоро между G10, sony a3000, а от дслр-ите - canon 450D и nikon d40x./

*Аз все ще продавам турбо сапунера, но съм му свикнал, а и е почти нов и все се навивам на 90 процента и се отказвам  :D

И един лаишки въпрос:

Възможно ли е с турбо да се направи нещо подобно като спортната зала на killchain (основно лампите), защото все не ми остава време да пощракам по тъмно?

Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, пак съм аз  :D Имам въпрос за Lumix G10, виждам, че матрицата му е по-малка от sony a200, примерно. Това достатъчно ли е да се откажа от него? 

*Аз все ще продавам турбо сапунера, но съм му свикнал, а и е почти нов и все се навивам на 90 процента и се отказвам  :D

И един лаишки въпрос:

Възможно ли е с турбо да се направи нещо подобно като спортната зала на killchain (основно лампите), защото все не ми остава време да пощракам по тъмно?

Аз лично бих предпочел панасоника пред сони, панасоника е 4/3 размер и поддържа повече обективи

Е, почти възможно ще е, но ще иска повече усилия и задължително статив

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези "звезди", които се получават от лампите, доколкото знам зависят от оптиката, и по-конкретно от това колко остриета има апертурата (блендата) и как точно са оформени. Мисля, че бленди с повече остриета са по-склонни да правят такава картинка.Снимката е направена на f/3.5, обективът е ето този. Не знам въпросната сапунерка с какъв точно обектив е, но експериментирай - снимай едно и също нещо последователно на различни бленди и ще си проличи. Нямам статив и не съм имал възможност да експериментирам по-обширно.Колкото за матрицата, доколкото видях, G10 ползва micro 4/3, което е по-малко от APS-C, но пак ще бие 90% от сапунерките и разликата между този апарат и DSLR ще е много по-пренебрежителна спрямо разликата между сапунерка и DSLR. α200 е с кроп сензор (APS-C), но е по-стар. Според мен изборът зависи от това кое ти е по-удобно и какви обективи смяташ да купуваш по-нататък, понеже китовия рано или късно ще го надраснеш, ако снимаш сериозно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, пак съм аз  :D Имам въпрос за Lumix G10, виждам, че матрицата му е по-малка от sony a200, примерно. Това достатъчно ли е да се откажа от него? /a200 го давам за пример не защото се колебая между двата, а просто забелязах, че мога да направя сравнение с него, колебая се по-скоро между G10, sony a3000, а от дслр-ите - canon 450D и nikon d40x./

И един лаишки въпрос:

Panasonic G10 не е добър избор. Първо, матрицата е с по-слаби показатели, в сравнение с апарати със същата цена, но с APS-C. Дори една архаична машина като Nikon D40 е по-добре като качество на снимките. Второ, изборът на обективи е беден, и ... леко странен (какво точно имам предвид, е отделна тема). Трето - каква ти е ползата от липса на огледало, след като размерът на "тяло+обектив" е почти същият?...

Вземи си някое тяло на Nikon или Canon с китов обектив, според бюджета. Това е най-разумният избор, като за начало. Оттам нататък - снимай, трупай опит и знания. И в един момент сам ще разбереш накъде да продължиш.

И не обръщай много внимание на "съветите", които получаваш във Фото Форума. Там се е заформила една групичка форумни тролчета, които се забавляват, като пишат глупости на "новобранците". А като им погледнеш профилите - една свястна снимка не са направили, да покажат какво могат.

С компактен апарат е напълно възможно да се правят хубави нощни снимки. Иска се да ползваш самоснимачка, ръчни режими (задаване на бленда и скорост), и апаратът да е неподвижен, най-добре на статив. Не знам дали ще станат същите фигури от светлината на лампите, това зависи от блендата на обектива. По конкретно в случая - иска се бленда с нечетен брой ламели (на 35/1.8G са 7) , и доста затворена. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги за мненията!След всичко изчетено, мисля, че най-добре ще бъде канон 450д. Парите му са почти еднакви с д40х, и двата имат APS-C матрица, на канон е малко по-малка, но мисля, че ще го преживея. Също виждам по-малко шум (според snapsort), CMOS матрица, по-голям екран и live view, въпреки че последните 2 не са от особено значение, но не е зле да ги има). Ако не съм прав, моля да ме поправите :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...С компактен апарат е напълно възможно да се правят хубави нощни снимки. Иска се да ползваш самоснимачка, ръчни режими (задаване на бленда и скорост), и апаратът да е неподвижен, най-добре на статив. Не знам дали ще станат същите фигури от светлината на лампите, това зависи от блендата на обектива. По конкретно в случая - иска се бленда с нечетен брой ламели (на 35/1.8G са 7) , и доста затворена. 

Това последното дето си го описал дали ще мога да го пробвам с фотоапарата на колегата (FZ38), че с моята TZ3-ка снимам нощни снимки, само при избрана сцена за тях (нямам ръчни настройки както е на неговия апарат)?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги за мненията!

След всичко изчетено, мисля, че най-добре ще бъде канон 450д. Парите му са почти еднакви с д40х, и двата имат APS-C матрица, на канон е малко по-малка, но мисля, че ще го преживея. Също виждам по-малко шум (според snapsort), CMOS матрица, по-голям екран и live view, въпреки че последните 2 не са от особено значение, но не е зле да ги има). Ако не съм прав, моля да ме поправите :)

Canon 450D не е лош като идея. Но ако за същите пари намериш 1100D - вземи го. По-нов модел е, и има някои предимства. Разбира се, и недостатъци. Но като цяло, също би ти вършил работа.

Това последното дето си го описал дали ще мога да го пробвам с фотоапарата на колегата (FZ38), че с моята TZ3-ка снимам нощни снимки, само при избрана сцена за тях (нямам ръчни настройки както е на неговия апарат)?!

Разбира се, че можеш да го пробваш. FZ38 си има и ръчни режими (че и ръчен фокус даже), и снимане с таймер. Не знам какви точно фигури ще се получат от светлинните източници, но - пробвай :) .

Това съм го правил с FZ8:

Публикувано изображение

Само че нямах статив, наложи се да закрепям с подръчни средства апарата върху камъните ...  :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

здр. взех си канона и съм доволен от снимките.Наистина не ми се занимава с настройките и последваща обработка на снимките..Използвам автоматичния режим.Има упътване от 352 страници.И там се споменава за сд,a аз нямам.трябва ли да изискам такъв от фотосинтезис.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички участници в темата. Искам да Ви попитам, какъв фотоапарат бихте ми препоръчали за любителски снимки, като цената да е до 700-750лв.

Благодаря предварително! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всики! 

От няколко седмици обмислям закупуването на нов фотоапарат, но не съм се насочила към конкретен модел все още. Ще го използвам за любителски снимки и бюджетът ми е около 700-750лв. Ще съм Ви благодарна, ако ме насочите към нещо конкретно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Nikon D3100 Един мой приятел има такъв апарат и прави невероятни снимки :) Ако искаш може да изтегля няколко да ги видиш. 
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още едно предложение,дори под бюджета:http://www.technopolis.bg/b2c/details/394141/P11050201~1/D-SLR-fotoaparat-CANON-EOS-1100D+EF-S18-55DC-III

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване