Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

Гост

преди 46 минути, Profruit написа:

...

Това е страхотно Профрют, даже виждам, че ти допада стила ми на писане, защото си започнал все по-често да употребяваш мои изрази, което може само да ме радва. Аз обичам феновете си. Но твоите "съмишленици" ме отказаха да пиша, затова прости ми за краткия отговор. То вчера се научило от кое копче се пуска компютъра, а днес вече се изказва все едно е някакъв фактор. И ако му кажеш истината, то било тролене, понеже му засягало емоциите. #Блеклийвсметър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе тук в тая тема купона тече нон стоп кат гледам а аз чакам да излезе новата openSUSE 15.2 Leap и май ще я изкарам от ВМ и ще си имам най доброто от двете най яки дистрота Дебиан и Сузи та нека ми е зле :)

ПС Между другото можеш да напишеш  така:

sudo systemctl restart apache2

и пак ще го ижпълни а дали се наричат сървиси или демони зависи най вече от управляшата програма на услугите ама целта им е горе долу една и съща, има малки разлики свързани най вече с конкретната ОС касаеши повече разработчиците на софтуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Hot Bastard написа:

Това е страхотно Профрют, даже виждам, че ти допада стила ми на писане, защото си започнал все по-често да употребяваш мои изрази, което може само да ме радва. Аз обичам феновете си. Но твоите "съмишленици" ме отказаха да пиша, затова прости ми за краткия отговор. То вчера се научило от кое копче се пуска компютъра, а днес вече се изказва все едно е някакъв фактор. И ако му кажеш истината, то било тролене, понеже му засягало емоциите. #Блеклийвсметър!

Супер.😛

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 часа, petie1 написа:

Абе тук в тая тема купона тече нон стоп кат гледам а аз чакам да излезе новата openSUSE 15.2 Leap и май ще я изкарам от ВМ и ще си имам най доброто от двете най яки дистрота Дебиан и Сузи та нека ми е зле :)

ПС Между другото можеш да напишеш  така:

sudo systemctl restart apache2

и пак ще го ижпълни а дали се наричат сървиси или демони зависи най вече от управляшата програма на услугите ама целта им е горе долу една и съща, има малки разлики свързани най вече с конкретната ОС касаеши повече разработчиците на софтуер

Какъв купон бе, Пети...не е смешно...психолози и психиатри им трябват на тия хора, или екзорсист, да прогони демоните, че са обладани от злия демон Лaйнокс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Hot Bastard написа:

психолози и психиатри им трябват на тия хора

Започваш да ме притесняваш. Добре ли си? Само за психолози и психиатри говориш. Да не си имал чести срещи с тях?

Работодател, който кисне по форумите по цял ден. Няма да се учудя, ако пишеш и в "БГ мама".

преди 6 часа, Hot Bastard написа:

виждам, че ти допада стила ми на писане, защото си започнал все по-често да употребяваш мои изрази, което може само да ме радва. Аз обичам феновете си.

https://streamable.com/043qjv

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Hot Bastard написа:

Какъв купон бе, Пети...не е смешно...психолози и психиатри им трябват на тия хора, или екзорсист, да прогони демоните, че са обладани от злия демон Лaйнокс.

Викаш да викаме Константин Аш и Ван Хелзинг а? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен не се появява тази реклама. Странно. Сякаш ползвам друг вид Линукс ГНУ. Пробвах да вляза в тунела(SSH) пак не се появява.

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/SSH

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, vpvelev написа:

Започваш да ме притесняваш. Добре ли си? Само за психолози и психиатри говориш. Да не си имал чести срещи с тях?

Работодател, който кисне по форумите по цял ден. Няма да се учудя, ако пишеш и в "БГ мама".

Стига му се връзва пък и ти щото купона става по як

преди 3 минути, acnekt написа:

При мен не се появява тази реклама. Странно. Сякаш ползвам друг вид Линукс ГНУ. Пробвах да вляза в тунела(SSH) пак не се появява.

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/SSH

Доколкото разбрах става дума за съвърното Убунту не за детсктопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

Сигурно затова. Ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, petie1 написа:

То за тях купон е мръсна дума, не виждаш ли какви са сухари, само цитират уикипедия и това им е последна инстанция, а онова клипче от комиците просто без коментар, колко спрял трябва да си, за да гледаш комиците, явно Лaйнокса не прощава

преди 9 минути, petie1 написа:

Аз така и не видях някой от тях да отговори, като Лaйнокса е толкова велик, защо в него има реклами на МакОС ?!? В МакОС няма реклами за Лaйнокс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Hot Bastard написа:

То за тях купон е мръсна дума, не виждаш ли какви са сухари, само цитират уикипедия и това им е последна инстанция, а онова клипче от комиците просто без коментар, колко спрял трябва да си, за да гледаш комиците, явно Лaйнокса не прощава

Е ти да не искаш да ти цитират Денис Количенско и немските учебници по Линукс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, petie1 написа:

Е ти да не искаш да ти цитират Денис Количенско и немските учебници по Линукс?

Няма как, защото не знаят кой е той, нито са виждали учебници.

Но ей сега ще проверят в уикипедия и ще дадат експертен отговор. За да е по-убедително, ще напишат и нещо от сорта на - трол, мрол, простак, докладвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, acnekt написа:

Сигурно затова. Ясно.

Вдигни една ВМ със сървърното Убунту и ще го видиш  даже има готови образи за Вм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, petie1 написа:

Вдигни една ВМ със сървърното Убунту и ще го видиш  даже има готови образи за Вм

Не просто ми стана чудно, защо повечето неща където потребителите ги имат, при мен всичко е идеално си работи. Елегантно и нямам никакви грешки. Нямам реклами, пускам си ДеФауДе(DVD), хардуерно ускорение. Всичко е 6.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Hot Bastard написа:

Няма как, защото не знаят кой е той, нито са виждали учебници.

Но ей сега ще проверят в уикипедия и ще дадат експертен отговор. За да е по-убедително, ще напишат и нещо от сорта на - трол, мрол, простак, докладвай.

За Аспекта знам че е от Берлин така че вярвам че може да намери немски учебник по Линукс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, petie1 написа:

За Аспекта знам че е от Берлин така че вярвам че може да намери немски учебник по Линукс

Ами близо до Берлин е Мюнхен...и там ли са тролове, че биха шута на Лaйнокс и се върнаха на Уин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не просто ми стана чудно, защо повечето неща където потребителите ги имат, при мен всичко е идеално си работи. Елегантно и нямам никакви грешки. Нямам реклами, пускам си ДеФауДе(DVD), хардуерно ускорение. Всичко е 6.

Е то при различни дистрибуции е различно, проблема беше с Линукс Минт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже има и списание за Линукс. Ползваме и свободен софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Hot Bastard написа:

Ами близо до Берлин е Мюнхен...и там ли са тролове, че биха шута на Лaйнокс и се върнаха на Уин?

Ааа с политика не се занимавам ама пък Сузи си беше немска разработка и беше доста добра :)  (да не се бърка с openSUSE)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Е то при различни дистрибуции е различно, проблема беше с Линукс Минт

Ама в новото Лaйнокс Мeнте 20, вече има нова екстра - мащабиране на екрана. Трябваха им само 10 години, за да се сетят, че има резолюции различни от 1280х1024. Вече 4к телевизора може да се направи от отвратителен да изглежда само грозен. Може би след още десетина години ще го направят да изглежда поносимо зле. Красив е ясно, че няма да е никога, все пак тва е Лaйнокс, красотата е враг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже има и списание за Линукс. Ползваме и свободен софтуер.

Знам редовно чета английските списания

преди 1 минута, Hot Bastard написа:

Ама в новото Лaйнокс Мeнте 20, вече има нова екстра - мащабиране на екрана. Вече 4к телевизора може да се направи от отвратителен да изглежда само грозен. Може би след още десетина години ще го направят да изглежда поносимо зле. Красив е ясно, че няма да е никога, все пак тва е Лaйнокс, красотата е враг.

Ама аз нямам 4к телевизор и няма как да коментирам :) Сигурно кат навлязат по масово ще го ошлайфат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, petie1 написа:

Ама аз нямам 4к телевизор и няма как да коментирам :) Сигурно кат навлязат по масово ще го ошлайфат

Те отдавна навлязоха масово. В Уиндоус и Мак, такава опция има от години и работи. Тия сега се сетиха да я пуснат, и то сложили предупреждение - че ако ползваш различно от заводското мащабиране, щяло да ти навреди на производителността. Гениално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква красота, новият лаптоп на Dell 2020 с Убунту  😍

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Hot Bastard написа:

Те отдавна навлязоха масово. В Уиндоус и Мак, такава опция има от години и работи. Тия сега се сетиха да я пуснат, и то сложили предупреждение - че ако ползваш различно от заводското мащабиране, щяло да ти навреди на производителността. Гениално!

Ако са навлезли масово Джокер белгийски щеше да се изфука как си купил 4к телевизор за 1000 евро за само 950 евро и ходил да го взема с бялата Дачия от Люксембург :lol6: (шегувам се де ама така де цял двор със сателитки има що да не гледа кат баровец)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...