Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

• Отговори 8,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

+1 За темата.   Нека си я има, пък ще се види, какво толкоз? Заглавието е добро, и ще грабне окото на всеки начинаещ, така ще се ориентират по лесно, защото има доста които не знаят дори кое дистро

Културен мога да бъда само към хора, които отвръщат със същото, проявяват уважение, влагат старание да вникнат в даден казус, мислят логично и са възприемчиви, независимо от това, че са начинаещи в да

Реших да създам тази тема, защото явно съвсем начинаещите се чудят къде да попитат. Идеята на темата е тук да бъдат събрани всички "лаишки" въпроси, като отговорите да бъдат максимално user friendly  

Публикувани изображения

На 32 битовия лаптоп не се появява Viber в списъка 
Празен прозорец. (Скрийншотът е от 64 битовия лаптоп и Линукс.)
Или се разбират с Линукса и хранилището, че няма Вайбър за 32 битова система,
или по IP е разрешено само едно копие на Вайбър (може и да го пише в Общите условия, знам ли ...)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А е ползвайте си flatpak версията от flathub и не се занимавайте с дистро пакетите .

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Тoни написа:

==> ГРЕШКА: Един или повече файлове не минават проверка за валидност!

😁

"Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!". :D Голям зор за тоя умрял и бъгав Вибратор, дето от 4 години не си оправят бъговете. :D

480jcyR.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе що всички са преритали за тоя Вибратор?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petie1 написа:

Абе що всички са преритали за тоя Вибратор?

И аз това се чудя. Телеграм и Дискорд са 30 пъти по-добри. Дотолкова са се побъркали с тоя Вибратор, че вече има и вибраторна лудост - тука до нас на пазара има един с разковани дъски, дето само обикаля и пита всеки срещнат дали има вайбър на телефона. Естествено, отговаря му се, че няма - дори и да има. :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.07.2020 г. в 23:22, ninov написа:

да сте чували за GRUP

За ГРУП не, но за МУЛТИГРУП - да. Само не помня дали имаше цифри в името. :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дни компютъра ми работи много зле под уин7. В петък намерих няколкон троянеца с AVG и нещата се оправиха до днес. Пускам AVG ама ми иска пари за да ги изтрия. С malwarebytes всеки път като я пъсна ми намира вируси. Днес 4-5 пъти, а и като ги изтрия нещта не се оправят. Харда си бачка на 100% постоянно. 

Имам инсталирано убунто, опитах се да му сложа  clamtk, но без успех. Може ли съвет как да го инсталалирам (признавам ще съм много бос в линукс). 

Искам да опитам и под линукс и ако ме стане да му преинсталирам уиндоуса. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не разбрах ... :( 

1) Защо ползваш антивирусна, която ти иска пари, за да ти изтрие няколко троянеца?!?... Аз на секундата бих я сменил с безплатна такава.

2) Проблемът не е с WIndows7, а със ЗКУ-то на компютъра ти, което допуска в него да се заселят троянци.

3) Ако искаш помощ за обеззаразяване, отиваш в антивирусния раздел, там ще ти помогнат. 

4) Каква е връзката с Ubuntu/Linux, и защо искаш да му инсталираш (предполагам) антивирусна?... Троянците не виреят на Linux.

5) В крайна сметка - какво точно искаш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BANKATA написа:

От няколко дни компютъра ми работи много зле под уин7. В петък намерих няколкон троянеца с AVG и нещата се оправиха до днес. Пускам AVG ама ми иска пари за да ги изтрия. С malwarebytes всеки път като я пъсна ми намира вируси. Днес 4-5 пъти, а и като ги изтрия нещта не се оправят. Харда си бачка на 100% постоянно. 

Имам инсталирано убунто, опитах се да му сложа  clamtk, но без успех. Може ли съвет как да го инсталалирам (признавам ще съм много бос в линукс). 

Искам да опитам и под линукс и ако ме стане да му преинсталирам уиндоуса. 

пробвай с някой online virus scaner например на касперски и си сложи някоя добра антивирусна и на битдефендер и на касперски има промоции в нета

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, RudeBoy написа:

4) Каква е връзката с Ubuntu/Linux, и защо искаш да му инсталираш (предполагам) антивирусна?... Троянците не виреят на Linux.

Най-вероятно иска от Linux среда да сканира и дезинфекцира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Най-вероятно иска от Linux среда да сканира и дезинфекцира.

Точно. Под линукс да сканирам и файловете на уин7

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, BANKATA написа:

изтегли си в нета има готови дискове няма нужда да се мъчиш да ги правиш 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.kaspersky.com/downloads/thank-you/free-rescue-disk

записваш на CD, бутваш от него и сканираш
Щом не искаш в HJT раздела да те почистят.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, BANKATA написа:

И защо?... То ако това беше правилния начин, от HJT Team щяха да го практикуват.

Пусни си една тема в "Премахване на зловреден софтуер" , и ще ти изчистят компютъра. В антивирусния раздел можеш да питаш за препоръка за добра безплатна антивирусна. И най-важното - внимавай къде влизаш, и какво сваляш и инсталираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.07.2020 г. в 17:11, DarkEdge написа:

https://www.kaspersky.com/downloads/thank-you/free-rescue-disk

записваш на CD, бутваш от него и сканираш
Щом не искаш в HJT раздела да те почистят.

Стана ми интересно и реших да пробвам на моя комп да сканирам, но моля дайте допълнителни жокери как става процедурата. Може и със снимки. ;)

И преди да го запиша на флашка, защото ми е по удобно, един въпрос моля.

- Нали е гаранция, че не е някакъв зловреден софтуер?

Съжалявам, ако съм Ви засегнал, но не го правя нарочно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Street Life написа:

Нали е гаранция, че не е някакъв зловреден софтуер?

Това е жива ОС с антивирусна на Kaspersky. Всички големи AV компании предлагат такива iso инструменти за сканиране и почистване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо шарите в Линукс раздела за антивирусни?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ript написа:

:emoji_objects-30:

:question:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
на 18.07.2020 г. в 16:54, ript написа:

На 32 битовия лаптоп не се появява Viber в списъка 
Празен прозорец. (Скрийншотът е от 64 битовия лаптоп и Линукс.)
Или се разбират с Линукса и хранилището, че няма Вайбър за 32 битова система,
или по IP е разрешено само едно копие на Вайбър (може и да го пише в Общите условия, знам ли ...)

на 19.07.2020 г. в 16:45, ript написа:

На 32 bit Linux  може ли да се качи viber.

Не, viber работи само на 64-бит операционни системи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни преинстаклирах  убунтуто  20.04 и имам проблем със смяна на езиците в Атом едитора.

При смяна с ALT + SHIFT фокусира менютата на редактора и трябва да кликна с мишката за да продължа да пиша. 

Единственото различно което направих е след инсталацията да сменя системния език на български (защо ли ми трябваше).

Някакви идеи как да го реша това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Slavin Ivanov написа:

Преди няколко дни преинстаклирах  убунтуто  20.04 и имам проблем със смяна на езиците в Атом едитора.

При смяна с ALT + SHIFT фокусира менютата на редактора и трябва да кликна с мишката за да продължа да пиша. 

Единственото различно което направих е след инсталацията да сменя системния език на български (защо ли ми трябваше).

Някакви идеи как да го реша това?

Кристалната топка дума да си видиш настройките за езиците в Атом редактора  по точно тези свързани с клавиатурата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване