Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Мощноста на двигатела е 5,5Kw/h.

Не може да посочваш мощност в единици за измерване на активна енергия! "5,5Kw/h"

Нито мощност, нито енергия се измерват в kW/h... Може би скорост на промяната на мощността...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито мощност, нито енергия се измерват в kW/h... Може би скорост на промяната на мощността...

Колегите явно бъркат и става въпрос за единицата киловатчас в смисъл на киловат * час, а не в смисъл на киловат / час. 

А може и да не бъркат, а да са оверлоуднали оператора "*" с оператора "/". Което според мен е най вероятно.

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди около известно време изтеглих така наречения ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този коментар определено е бисер. Особено като не се знае кой е цитиран и в каква връзка. Не ни карай да използуваме търсачката, за да разберем, защо ти е направил вчепатление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този коментар определено е бисер. Особено като не се знае кой е цитиран и в каква връзка. Не ни карай да използуваме търсачката, за да разберем, защо ти е направил вчепатление.

Оставил съм само най-необходимото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставил съм само най-необходимото.

Не става така. Щото на тебе ти е ясно за какво става въпрос, но на никой друг. Цитираното няма как да е бисер. Все едно някой е написал виц от 10 изречения(в който името Иванчо, или пък "радио Ереван" се споменава чак във второто изречение) и който като се прочете целият е смешен. Ти цитираш част от първото изречение и очакваш някой да се смее. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става така. Щото на тебе ти е ясно за какво става въпрос, но на никой друг. Цитираното няма как да е бисер. Все едно някой е написал виц от 10 изречения(в който името Иванчо, или пък "радио Ереван" се споменава чак във второто изречение) и който като се прочете целият е смешен. Ти цитираш част от първото изречение и очакваш някой да се смее. 

Съжалявам, но в случая не мога да ти помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но в случая не мога да ти помогна.

Аз също не мога на теб. Определено не се смеем на едни и същи неща. Щом теб те напушва на смях и определяш за бисер част от изречение, което само по себе си не изяснява и не означава нищо, значи се смееш безпричинно. За съжаление, не съм завършил психология и не мога да определя правилна  диагноза. Пък де да знам, може наистина да не става въпрос за бисер, а за нетворческа диария, като целта е трупане на бройка коментари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едновременното използване като пояснение за време на думите "около" и "преди известно" прави изречението смислово неиздържано. Може да се каже или "преди около" и след това да се фиксира колко около - примерно преди около месец, преди около два месеца, преди около година или пък да се каже "преди известно време", без около. Но използването на двете понятия едновременно преръща изречението в нонсенс.

И това е толкова ясно, че написването на три поста с демострация за неразбиране и излишни въпроси превръща постовете и на задаващия ги в бисер в темата. Много по-лесно е, когато човек не разбира нещо - просто да попита... или да се спре, за да не се изложи.

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едновременното използване като пояснение за време на думите "около" и "преди известно" прави изречението смислово неиздържано. Може да се каже или "преди около" и след това да се фиксира колко около - примерно преди около месец, преди около два месеца, преди около година или пък да се каже "преди известно време", без около. Но използването на двете понятия едновременно преръща изречението в нонсенс.

И това е толкова ясно, че написването на три поста с демострация за неразбиране и излишни въпроси превръща постовете и на задаващия ги в бисер в темата. Много по-лесно е, когато човек не разбира нещо - просто да попита... или да се спре, за да не се изложи.

Може да е шефа на ДАНС или контраразузнаването и да не иска да уточнява времето за изтеглянето на подчинен от мисия, с цел оня да не бъде разкрит. При толкова ограничен цитат, как да стане известно и как да не е смислено и определено не е смешно? Просто трябва да се цитира нещо повече, за да сме уверени, че има за какво да се смеем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е шефа на ДАНС или контраразузнаването и да не иска да уточнява времето за изтеглянето на подчинен от мисия, с цел оня да не бъде разкрит. При толкова ограничен цитат, как да стане известно и как да не е смислено и определено не е смешно? Просто трябва да се цитира нещо повече, за да сме уверени, че има за какво да се смеем.

Когато си прав, прав си. Нищо извадено от контекста не може да се тълкува като смислено или безсмислено, защото смисъл може да съществува само по отношение на контекст.

Не съдя никого де. Различни неща ни разсмиват.

На мен лично фразата ми хареса и нищо чудно да я употребя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На български издадоха преди 1-2 години една биография на Клеопатра, написана от америк. журналистка и носителка на Пулицър Стейси Шиф. К'во да ти кажа- ако не си претенциозен и нямаш задълбочени познания по темата, става. Ама ако си на "ти" с материята, по-добре не я захващай- пълна е с неточности и свободни тълкувания от страна на авторката. Аз ползвам английския от чуждите езици и ако и ти го правиш, тогава ти препоръчвам биографията на Клеопатра от проф. Дуейн Роулър- типичната акад. биография, без худ. измислици.

Благодаря за изчерпателния отговор.

Биографията за Клеопатра от Стейси Шиф, 2013 година? Някой да е запознат дали нещата са достоверни и ще отговарят възможно най-близо до истината за Клеопатра и живота й?

Дали стигнахме дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мене ако питаш обичай си за тръпката, без значение дали някой ти споделя чувствата- така и да си влюбена остава без значение

:D Това в темата на девойката, питаща как да разбере дали е влюбена...

След толкова адекватни съвети не знам дали някога ще има шанс да разбере каквото и да е по въпроса...

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D Това в темата на девойката, питаща как да разбере дали е влюбена...

След толкова адекватни съвети не знам дали някога ще има шанс да разбере каквото и да е по въпроса...

Гореуказаният съвет ни дава възможност да оценим този отговор:

На въпроса ти отговарям с "да,

въпросът:

..ще си позволя да те запитам - смяташ ли,че човек може да обича и люби/типичен български израз от фолклорът ни/ истински, повече от един ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не дадохме възможност на човека да ни разясни за полигамията поради ниския ни интерес... :) ама поне е последователен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не дадохме възможност на човека да ни разясни за полигамията поради ниския ни интерес... :) ама поне е последователен.

Който трябва разбра каквото трябва- останалите да мислят. Току се сетили! :wink12:

Аз съм четиридеменционален :D (купешка дума кат вашите) ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа, не, деменцията не е от нашите, тя е от ресора на Трихо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз търся този филм със един японец ли беше китаец и помня на края че със един черен отиват в една къща и изкарват един богаташ от нея и го завеждат на дивия запад и се ебават със него и след това го оставят и тръгват със колата и японеца слиза пред някво барче и като излиза няква мафиа го обива а черния е със колата и отива на някъде и като отваря куфарчето вижда пачки със пари и благодари на японеца ''ОБИЧАМ ТЕ НИКИ'' нещо такова помня че каза.. ако някой се сешта за кой филм говоря моля да кажи много го търся и искам даго гледам ще съм много благодарен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който трябва разбра каквото трябва- останалите да мислят. Току се сетили! :wink12:

На туй ли му се вика 4 D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имало и още :

Първия филм е със едно момче и банда дядо мразовци и едно момиче и шефа на мафиата е със едни мустаци и помня че на края на филма тоя със мустаците шефа го обива момичето и след това по край големия тир идва някав друг и момчето е в тира със кола и момичето и другия се опитаха даго обият но не успяха и след това момчето пали колата на задна и смачква тоя отзад и следтова и момичето и скача от колата и след това пуска тира по от планината на долу...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имало и още :

И, и, и... човекът не знае нито за точки, нито за запетаи о.О

Редактирано от Viko98 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То няма и нужда. Колкото е по-тъпо стадото, толкова по-лесно се дои.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На туй ли му се вика 4 D

Аа не казвам! Най- лошото е че не можете да бръкнете у гуугъл и той услужливо да ви каже! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да ги хакат от електронния халифат от заран до сутрин дано

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер на всички имам нужда от Вашата помощ при избора на нов телевизор размер 37 инча , лед подцветка , смарт , 3Д , вграден wifi с тънка симетрична рамка и ниско профилна стойка това са всичките ми изисквания бюджет 1500лв

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...