Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 2

Препоръчан отговор

Споко, телевизия не гледам. Лошото е, че от малко чаве много чета, и още по-лошото е, че не вярвам сляпо на никои и се опитвам да осмисля това което чета :D

П.П. Ако гледах телевизия и вярвах на това което дават, щеше да вярвам, че кризата е свършила и живеем в държавата с най-стабилната икономика в света, в която американците биха дали мило и драго да се преселят. Добре, че ние не даваме току-тъй зелени карти :D

Една подсказка. В момента платината е по евтина от златото. Аз влязох доста солидно от вчера по посока паритета. Късо злато и дълга платина.

И това е опция, ако не вярваш на мен и на показателите. Все някога платината пак ще стане по скъпа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от мен подсказка- имаше момент когато биткойна се търгуваше по 1200$ парчето. Краен резултат- някои спечелиха милиони, други съответно ги загубиха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да бяхте обосновали и доказали, че  "този конфликт бе изкуствено внесен и доразвит от Путин". Стига го повтаряйте без убеждаваща логика - за да не изглеждате като тролчета!

Ми то самия Путин си го каза бре :)

Измислиха несъществуващи проблеми на руснаците в Украйна , , измислиха някакви хунти .... и се почна.

а реалноста е много простичка и съм я повтарял много пъти - Украйна си тръгна по нормален демократичен път със всичките преимущества и недостатъци на процеса.

Много от тези признаци сме ги преживяли и ние.

Това по никакъв начин обаче не дава повод на който и да е да реже части от държавта, независимо какви процеси текат в нея ! Че и да лъже за това !

Не му дава повод и да дестабилизира региони от тази държава, с абсолютно измислени мотиви.

Винаги има други начини - организиране на партии , движения,опозиционери и т.н..

Защо Путин не инвестира в създаване на стабилна руска диаспора и / или руски партии и движения в Украйна, а вкара оръжие и тероризъм ?

Защо не се сигнализираха международните общности и защитници на правата по света ???

Някой може ли да обясни това простичко нещо ?

Аз знам отговора де - просто защото нямаше  нищо такова, и абсолютно никакви човешки  основания за агресията.

Затова и до ден днешен РФ е против въвеждане на каквито и да е международни наблюдатели и миротворци.

За руското командване и присъствие в източна Украйна, отдавна не украинците, самите сепаратисти си го казват... а вие зациклихте "няма няма няма" такова нещо :)

Всички си признават за широкомащабната руска военна поддръжка, за скорошните кадрови буряти, преди бяха наемниците кадировци, и още една камара от псковска девизия и всякакви такива подразделения... и т.н. и тн.. Въпроса за мен е не дали а кога  ще има втора част на путинския филм , продължение на самопризнанията за Крим.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от мен подсказка- имаше момент когато биткойна се търгуваше по 1200$ парчето. Краен резултат- някои спечелиха милиони, други съответно ги загубиха.

Това е минало. Подсказка е, когато има елемент на прогноза.

Балона на златото гръмна като свърши кризата. Обаче глупаците тогава, въпреки че се ушиха, не стоплиха, че кризата е свършила, а си наляха парите в биткойни, за да се ушият още веднъж.

Дето има един виц за един старец от Сибир.

"Ми кажете ми бре момчета, че революцията е победила преди 50 години. Аз още взривявам влакове !!!"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А-хаа, ясно :D  Коригирам се веднага. Подсказка- по спомен 75% от златния резерв на САЩ е собственост на Китай като гаранция за кредитите. Значи по-горе дадох подсказката за новата банка, и като прибавим евентуално към нея златния резерв на Русия, Китай, Индия +75% от Американския, отделно другите държави които не са съгласни с досегашната политика и вече не изпитват необходимото уважение към $ какво ли ще се получи. По моето скромно мнение- страшна каша в световен мащаб от която днешните велики няма как да излязат велики :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ние сме дядовците и чакаме благата вест от Фашингтон. Естествено, блага вест без глашатаи, няма как да се проводи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то самия Путин си го каза бре :)

За източна Украйна, отдавна не украинците, самите сепаратисти си го казват... а вие зациклихте "няма няма няма" такова нещо :)

Всички си признават за широкомащабната руска военна поддръжка, за скорошните кадрови буряти, преди бяха наемниците кадировци, и още една камара от псковска девизия и всякакви такива подразделения... и т.н. и тн.. Въпроса за мен е не дали а кога  ще има втора част на путинския филм , продължение на самопризнанията за Крим.

Путин реагира на непредвидени развития и не е внасял или доразвивал конфликти.   Той предпази Крим от националистични усложнения и война. Путин е далече от Обама - а тролчетата са си тролчета.   Не могат да осъзнаят какво означава  86 % национална подкрепа за руския президент.  

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Реагира " :) На какво реагирал че не разбрах ? на измислената от него пропаганда и лъжи за това което става в Украйна ли ?

Доообреее :) :)

"Предпазил Крим" ??? От какво ??? Парира и обезвреди с тотално надмощие на спец службите и военните , и чрез предателства отвътре украинската армия, и анексира чужда територия :)

КАто постоянно лъга че няма нищо общо :)

Наистина.. кефя се когато някой постоянно ми обяснява словесни абсурди от рода на ... как "е отишъл някъде" да се "защитава"  :)

И как една абсолютна ясна агресия, се представя като "предпазване и защита"

Да напомня ли че и нацистите са действали така, и това е част от речите на Хитлер, преповторени от Путин ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Реагира " :) На какво реагирал че не разбрах ? на измислената от него пропаганда и лъжи за това което става в Украйна ли ?

Доообреее :) :)

"Предпазил Крим" ??? От какво ??? Парира и обезвреди с тотално надмощие на спец службите и военните , и чрез предателства отвътре украинската армия, и анексира чужда територия :)

КАто постоянно лъга че няма нищо общо :)

Наистина.. кефя се когато някой постоянно ми обяснява словесни абсурди от рода на ... как "е отишъл някъде" да се "защитава"  :)

И как една абсолютна ясна агресия, се представя като "предпазване и защита"

Да напомня ли че и нацистите са действали така, и това е част от речите на Хитлер, преповторени от Путин ?

Обясни защо не одобряваш преценките на Путин.   Той можеше и все още може да окупира цяла Украйна - но за Руската федерация това не е желателно.  Те и Новорусия не я искат - защото ще са нужни милиарди за възстановяване.   Вие в Европа ли сте?   Май сте в Америка...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, пак същите опорни точки. Путин бил виновен. Преврата е демократичен, даже бандеровците с цветя са ходили в източната част. Дам, избитите полицай, изгорените хора в Одеса, са демократични жертви. А според западната опорната точка, не се е случвало. И нашите папагалчета, повтарят.  ;)  Ах, как 'громят' световната 'руска пропаганда'. Ама, с жалки напъни. Дано скоро, им спуснат нови опорни точки, че самички не могат да ги измислят.  :D

Новият хит е, че рускоговорещите хора, от изсточната част, са нямали проблеми.  Всичко е измислено, за да може, Путин да граби земя.  :ph34r:  А мозъчетата на нашите папагали, не могат да осмислят, че господарите им през 2003 година, превзеха една държава. С лъжа, изречена пред света. За наличието на едни оръжия.  :ph34r: 

И пак, се показват, някакви нови холандски раследвания. За сваления самолет, в Украйна. Със същото качество, като предните. Тоест, обсолютна лъжа, типично за западната 'демокрация'. Колкото и да се пънат /и изпълнителите им тук/, самолета е свален от бандеровците. Могат да лъжат, но истината е една.

Русия, удъжава отстъпката за цената на газа. С още три месеца

http://www.vesti.ru/videos/show/vid/640624/

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ние сме дядовците и чакаме благата вест от Фашингтон. Естествено, блага вест без глашатаи, няма как да се проводи.

Подемът свършва тогава, когато всички разберат, че е свършила кризата. 

Ще чака той блага вест от Вашингтон. Ми чакай. Таман ще хванеш върха. То и такива трябват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обясни защо не одобряваш преценките на Путин.   Той можеше и все още може да окупира цяла Украйна - но за Руската федерация това не е желателно.  Те и Новорусия не я искат - защото ще са нужни милиарди за възстановяване.   Вие в Европа ли сте?   Май сте в Америка...

По една проста причина - че това са методи на Хитлер.

А аз пак не получих отговор на толкова прости въпросчета.

защо ги заобикаляте ?

Дам, избитите полицай, изгорените хора в Одеса, са демократични жертви. А според западната опорната точка, не се е случвало. И нашите папагалчета, повтарят

За мен Одеса бе руския "райхстаг" ...

Понеже не можаха да убедят колко са лоши и зли зверствата на бандеровците, решиха да направят тази умишлена провокация.

В предишната тема дадох аргументите си ,със снимков материал и т.н. и т.н..  не ми се повтаря.

И пак, се показват, някакви нови холандски раследвания. За сваления самолет, в Украйна. Със същото качество, като предните. Тоест, обсолютна лъжа, типично за западната 'демокрация'. Колкото и да се пънат /и изпълнителите им тук/, самолета е свален от бандеровците. Могат да лъжат, но истината е една.

Холандското разследване си върви, а това че не ти харесват изнесените факти , не е техен пробелм , а твой.

Да наричаш лъжа неща които нито ти си компетентен да оценяваш, нито да опровергаваш, е просто ... наивност.

И да, прав си - истината е една... която имам подозрения,  едва ли ще ти хареса..  :)

Беларуския президент Лукашенко:

http://www.interfax.ru/world/433426

Без американците , стабилност в Украйна не е възможна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По една проста причина - че това са методи на Хитлер.

А аз пак не получих отговор на толкова прости въпросчета.

защо ги заобикаляте ?

За мен Одеса бе руския "райхстаг" ...

Понеже не можаха да убедят колко са лоши и зли зверствата на бандеровците, решиха да направят тази умишлена провокация.

В предишната тема дадох аргументите си ,със снимков материал и т.н. и т.н..  не ми се повтаря.

Холандското разследване си върви, а това че не ти харесват изнесените факти , не е техен пробелм , а твой.

Да наричаш лъжа неща които нито ти си компетентен да оценяваш, нито да опровергаваш, е просто ... наивност.

И да, прав си - истината е една... която имам подозрения,  едва ли ще ти хареса..  :)

Да бе съдействал да ми хареса каквото и да било - вместо да тролиш все около американската гледна точка.   Аз съм славянин и гледам на този украино-руски конфликт с болезненост!    Защото той е изгоден само на САЩ!     Вреден е за нас в България  и за ЕС.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без американците , стабилност в Украйна не е възможна.

Дойдохме си на думата най-после :D  А каква работа имат те там, или просто ей-така, от добро сърце....

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, истината е една. САЩ финансираха, и осъществиха преврата. Има доказателства, за това.  ;)  Сами си признават, за финансирането на 'демокрацията', в Украйна. Това няма как, да бъде отречено. Бяха и на Мейдана /не само да раздават курабийки/. Иначе се вижда, колко ниско падата, западните тролово и папагали. Одеса, била руска провокция. Леле.  :ph34r:  

Дали тази истина, се харесва на всички, не ме вълнува. 

Статията за Лукашенко, някой чел ли я е? И по-важното, осмислена ли е? Да, САЩ имат роля за стабилността на Украйна. Все пак, бандеровците и фашситите в Киев, са техни лакей. И се контрелорат от САЩ.  ;)

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.interfax.ru/world/433436

А смуглянка молдованка собирает виноград !!!

Молдовците сега какви ще ги изкарате да видим ???

И те ли са фашисти ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега тролчетата на янките какви ли отговори ще измислят?   В прав текст са им казани нещата.    Как може Путин хем да е комунист... хем да е фашист...  Сигурно пак ще се отклонят към страничен спам - тоест някоя нова уж идея...Те са буболечки и за нещо в повече им е недостатъчно сивото вещество!  

Редактирано от attj (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво смятат американците за фашизма,за който говориме?за тях фашист е обама и неговите подържници!

http://rinf.com/alt-news/editorials/obamas-ukrainian-stooges/

ето и още,преведено с транслатор-

...........са скрити от  американската общественост от президента Барак Обама за преврат в Февруари 2014, които бурно разори демократично избран президент на Украйна и го заменя с украинския нацистка (расистки-фашистката) яростно  антируска! Полицията-членка режим в Киев, който, откакто Америка  е там, е направила етническо прочистване на украинския район Донбас....
най-цензурирани новина на 2014 г. в Америка беше преврат Обама и US-подкрепена  за етническо прочистване в Украйна, подкрепяна от САЩ! клането в сградата на профсъюзите в Одеса на 02 Май 2014 , а след това и етническото прочистване в района Донбас . Въпреки това, САЩ дори спонсорира firebombings на Донбас, за да се отървете от живущите там , и нашите "медийни наблюдатели" са още мълчат за "новина". украинския държавен преврат на Америка, която съсипа Янукович.  привеждане нацистите на власт в Украйна е шокиращо . Всичко това е вече история, която за съжаление никога не бе съобщено от медиите в САЩ, докато тя все още е новина.

http://www.thedailysheeple.com/americas-media-watchdogs-hide-u-s-s-ukrainian-nazification-and-ethnic-cleansing_032015

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега тролчетата на янките какви ли отговори ще измислят?   В прав текст са им казани нещата.    Как може Путин хем да е комунист... хем да е фашист...  Сигурно пак ще се отклонят към страничен спам - тоест някоя нова уж идея...Те са буболечки и за нещо в повече им е недостатъчно сивото вещество!  

Не е хем хем. На времето през комунистическо беше комунист. Той е кагебешник, а през комунистическо в СССР, всички кагебешници бяха комунисти с червени партийни билети.

Сега анексира Крим и води с нищо не предизвикана завоевателна война в югоизточна Украйна и в допълнение към това, прие парада на световния фашизъм наскоро. Речите му напоследък са като точни копия на речите на Хитлер през 1939.

Развива се човека. Преди беше комунист. Сега е фашист. То не, че има голяма разлика между комунизъм и фашизъм. Все е диващина и мракобесие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идват янките в Киев и почват да валят розови слонове?  Реджеб, те с толкова работи са заети. Примерно с ИДИЛ, пък днес в малките часове или вчера в късните пак окаушиха няколко правоверни циганина от Пазарджик, Пловдив и на други места. Ма явно не всички са хванали, а някои са им на една надница разстояние.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е хем хем. На времето през комунистическо беше комунист. Той е кагебешник, а през комунистическо в СССР, всички кагебешници бяха комунисти с червени партийни билети.

Сега анексира Крим и води с нищо не предизвикана завоевателна война в югоизточна Украйна и в допълнение към това, прие парада на световния фашизъм наскоро. Речите му напоследък са като точни копия на речите на Хитлер през 1939.

Развива се човека. Преди беше комунист. Сега е фашист. То не, че има голяма разлика между комунизъм и фашизъм. Все е диващина и мракобесие.

Ти сам на себе си вярваш ли си в тези изводи? Напоследък руският народ има по-добра демокрация и от нашата.  Знаеш ли например как финансово стимулират младите хора да създават семейства и деца?   Мракобесието е в празната ти тиква.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дойдохме си на думата най-после :D  А каква работа имат те там, или просто ей-така, от добро сърце....

Ах откога ме дебнете да кажа нещо за тея пусти хамериканци :) :)

Ама уви... тва го казва Лукашенко... питай него :)

Относно спекулациите за "финансиране" на баднитската украинска хунта, пак нещо сте се объркали.

Да, САЩ съвсем официално отпусна преди доста време пари за "Развитие на демокрацията" или нещо подобно беше.

Което са правили и прави за много други страни, включително и за България.

Та, ако трябва да сравняваме реципрочно - ами Путин да обяви директно война официално, и да се знае.

Или съвсем официално да прати войски, официално да прати военна логистика и жива сила, и точка. Да се знае.

А не да научим след година примерно че до момента е лъгал,  и обаче, е решил да си каже.

И всичко това ще му се размине, както се размина за Крим.

Напоследък руският народ има по-добра демокрация и от нашата.  Знаеш ли например как финансово стимулират младите хора да създават семейства и деца?

О да, по добре са - имаш право да избираш коя руска ТВ да си пуснеш и да гледаш един и същи Путин :) или  Кисельов :)

За стимулирането кое имаш предвид ?

Една руска депутатка бе предложила Путин официално да заделя.. как да го кажа по деликатно .... генетичен материал , от който материал да се заплождат  хиляди руски майки ...

Може може :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е хем хем. На времето през комунистическо беше комунист. Той е кагебешник, а през комунистическо в СССР, всички кагебешници бяха комунисти с червени партийни билети.........

Значи и нашият президент като е бил комунист е фашист така ли? :D

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Гардиън”: Не Путин, а експанзията на Запада в Украйна, ще разпали пълномащабна международна война.

"Руската заплаха" определено се е върнала четвърт век след края на Студената война. Британският министър на отбраната Майкъл Фалън сериозно твърди, че Владимир Путин е толкова опасен за Европа, колкото Ислямска държава. Съвременна Русия е само сянка на съветския си предшественик и няма повод за идеологическа конфронтация с нея, но антируската истерия достигна потресаващи висини. Но политиците и медиите използват Владимир Путин и Украйна за оправдаване на военен екпанзионизъм. Това е опасна игра,пише Сюмъс Милн във в. "Гардиън".

http://www.budnaera.com/201501/152148740.html

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сам на себе си вярваш ли си в тези изводи? Напоследък руският народ има по-добра демокрация и от нашата.  Знаеш ли например как финансово стимулират младите хора да създават семейства и деца?   Мракобесието е в празната ти тиква.

Стимулират ги зер. Те затуй бягат в Щатите, който докопа зелена карта.

Че то в Русия има райони не само в крайния север, но и в умерения пояс, където населението е с гъстота по малко от половин човек на квадратен километър.

Айретен за последните години през управлението на Путлер населението на Русия е намаляло с десет милиона.

Щото ги бил стимулирал. 

После мойта тиква била празна

Значи и нашият президент като е бил комунист е фашист така ли? :D

Не казах това. 

Но грешката ти е вярна. А и в България комунизма е официално заклеймен като престъпен.

Все пак, въпреки тъмното си комунистическо минало, президента направи и нещо достойно, като отказа да отиде на парада в Москва.

Добре, че изпревари на фотофиниша президента на Молдова, иначе пак щяхме да станем за смях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...