Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 2

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Щото като ви гледам баш групичката, която най-много лае против правата на нашите турци, тук се изявявате като блюстители на човешките права...

Ами това е реториката на партия ЮРУШ !!!

Турците лоши, руснаците добри. Ако може да ни скарат с всички около нас, ние да сме прости и неоправни а те да са добрите руснаци, които ще ни дадат свещения руски език ПАК !!! Всеки петък.

Помня филма "Родена от Революцията", за Даша

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нел, аз съм на 51 години - иначе благодаря за комплимента! Бил съм преди време в Украйна и в Русия - разбирам и ползвам езиците им.   Посещавам сайтовете им.    Виждам какво се случва - още преди въобще да са информирани такива като теб.  Украино-руският въоръжен конфликт можеше да бъде избегнат.  Откровено много се ядосвам заради пострадалите славяни. И за тези събития не е виновен Путин.  Вашите преценка и мислене са формирани от западните и украинските  СМИ. За съжаление.    Заради подобни погрешни мнения,  ЕС си влоши отношенията с РФ, а това е вредно за България.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Престъпления срещу човечеството: Украинския председател Порошенко с поддържката света: "Ние сме бомбардирахме училища", Донбаските деца не ходят на училище!Тези военни престъпления са били игнорирани от основните медии. Те не са били признати от Комисията на ООН по правата на човека.
 По-специално, председателят обеща:
"Нашите деца ще ходят на училища и детски градини, а техните ще са се окопали в мазета!"
Основните права на децата са били грубо нарушаване от страна на САЩ спонсорира Kiev режим в дерогация от международното право.  

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нел, аз съм на 51 години - иначе благодаря за комплимента! Бил съм преди време в Украйна и в Русия - разбирам и ползвам езиците им.   Посещавам сайтовете им.    Виждам какво се случва - още преди въобще да са информирани такива като теб.  Украино-руският въоръжен конфликт можеше да бъде избегнат.  Откровено много се ядосвам заради пострадалите славяни. И за тези събития не е виновен Путин.  Вашите преценка и мислене са формирани от западните и украинските  СМИ. За съжаление.    Заради подобни погрешни мнения,  ЕС си влоши отношенията с РФ, а това е вредно за България.

Абе ти чуваш ли се какво пишеш. Заради нашите мнения се било влошило международното положение, а не заради агресията на Путлер. 

А, ама вие мярка нямате бре !!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нел другарко, защо говориш за неща, дето не разбираш? Без да ми се сърдиш. Имаше ли преврат в Украйна? Имаше. Янукович е законно избран президент, свален със оръжие. Това е преврат, другарко. Така че, не ми говори, за избрано от хората правителство.  ;)  

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти чуваш ли се какво пишеш. Заради нашите мнения се било влошило международното положение, а не заради агресията на Путлер. 

А, ама вие мярка нямате бре !!!

В Украйна заради промити мозъци, като твоя, започна тази  война и пак заради такива... още ще продължава.  Обаче все повече държави-членки в ЕС започват да разбират реалностите.  Дано нещата се променят.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нел другарко, защо говориш за неща, дето не разбираш? Без да ми се сърдиш. Имаше ли преврат в Украйна? Имаше. Янукович е законно избран президент, свален със оръжие. Това е преврат, другарко. Така че, не ми говори, за избрано от хората правителство.  ;)

Другарю, я пак помисли! Сегашното правителство как е избрано, не ми говори за преврат?

Че как така постигнаха "превратаджиите" такъв голям успех, ако в самата Украйна хората не искаха да ги изберат? Не мислиш ли, че не ти и аз можем да знаем по-добре от тях(украинците) какво и кого искат?

И за Крим големи ги говорите тук, но точно преди няколко часа говорих с жена-кримчанка, която е тук, при дъщеря си и се разлака горко заради онова, което е мислела и правила преди година и това, което сега мисли...

Не си ли разбрал в този живот, че идеалите много бързо се израждат в чудовища?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кремъл разбира какво  Вашингтон се опитва да направи. В САЩ се проиграва стари планове за мач срещу Русия. Манипулирането на цените на енергията,  девалвация на валутата, и дори  се опитва да впримчат Русия в конфликт с неговата сестра-Република Украйна са всички повторения на Тактиката на САЩ, които са били използвани преди време в Студената война и след 1991 г. Например, влачейки Русия в Украйна ще бъде повторение на това как САЩ повлече Съветския съюз в Афганистан има предвид, че манипулирането на цените на енергията и валутни пазари ще са успоредни на стратегията на САЩ да използва за отслабване и дестабилизиране  Ирак, Иран, и Съветския съюз по време на афганистанската-съветската война и Иран-Ирак война.Кремъл обаче, има цял списък от опции, с които разполага, за противодействие на офанзивата на САЩ срещу Русия.
война мулти-спектър се води срещу Москва от Вашингтон.  Геополитика, науката и технологиите, спекулата, финансовите пазари, информационни потоци, големи бизнес конгломерати, интелигенция, маса за комуникация, социални медии, интернет, популярната култура, новинарски мрежи, международни институции, санкции, публика, на общественото мнение, национализма, различни правителствени организации и агенции, свързани със самоличността, локални войни, дипломация, изравнителни международни съюзи, основни бизнес споразумения, неправителствени организации (НПО), правата на човека, престиж, военнослужещи, капитали и психологически тактики са всички, които участват в тази война мулти-спектър. На дневна база тази борба може да се види разиграва по радиовълните, по време на войната театри в Украйна и Близкия изток, чрез изявления и обвинения на дипломати, и в икономическата сфера.
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също владея много добре руски и с украинския се оправям, а ако нещо не разбирам, питам приятелка, тя е украинка. От Харков. От онези, които(ако ви слушам) хич и не искат да чуят за Порошенко. Да, ама не. Тя е много ядосана на Путин и на неговите войски, смята, че Захарченко(и подобни, които предадоха Украйна) трябва да е в затвора. Смята, че всяка държава сама трябва да решава съдбата си и щом украинците избират да им е трудно, но да са европейци, значи така трябва да бъде. Тя живее доста отдавна в България и е наясно, че никак няма да е лесно.

Мислиш ли, че за мен нейното мнение и сведенията, които получава от първа ръка, не са важни?

Мислиш ли, че ще вярвам повече на онова, което се пише по сайтовете?

Мисля, че съм добре информирана, а и имам глава на раменете си и не е необходимо някой да ми обяснява, че аншлузът на Крим е законен, а защитата на Донбас от руската агресия е едва ли не престъпление.

Като си на 51 години, ще те питам: Трябва ли родените и  живеещите в България, да говорят български? А другите?(например имигрантите)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Украйна заради промити мозъци, като твоя, започна тази  война и пак заради такива... още ще продължава.  Обаче все повече държави-членки в ЕС започват да разбират реалностите.  Дано нещата се променят.

Разбират ги, точно така. И за това на 9ти май Путин ще приема парада без европейска компания !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нел, кримчанката е късметлийка, че не е на мястото на рускиня в източна Украйна.  Хайде още малко ...по-задълбочено.  Виждам, можеш, остава и да искаш. Да можехме да спрем войната между тези славяни... В България не е задължително да се говори само на български - аз съм от Бургас и си говоря с руснаци на руски, с украинци на украински, с турци на турски, а циганския така и не го научих...  Поздрави

Редактирано от attj (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също владея много добре руски и с украинския се оправям, а ако нещо не разбирам, питам приятелка, тя е украинка. От Харков. От онези, които(ако ви слушам) хич и не искат да чуят за Порошенко. Да, ама не. Тя е много ядосана на Путин и на неговите войски, смята, че Захарченко(и подобни, които предадоха Украйна) трябва да е в затвора. Смята, че всяка държава сама трябва да решава съдбата си и щом украинците избират да им е трудно, но да са европейци, значи така трябва да бъде. Тя живее доста отдавна в България и е наясно, че никак няма да е лесно.

Мислиш ли, че за мен нейното мнение и сведенията, които получава от първа ръка, не са важни?

Мислиш ли, че ще вярвам повече на онова, което се пише по сайтовете?

Мисля, че съм добре информирана, а и имам глава на раменете си и не е необходимо някой да ми обяснява, че аншлузът на Крим е законен, а защитата на Донбас от руската агресия е едва ли не престъпление.

Като си на 51 години, ще те питам: Трябва ли родените и  живеещите в България, да говорят български? А другите?(например имигрантите)

Аз имам много приятели из цяла Украйна от Мариопол , _Днепропетровск , Одеса , Киев имам и приятели от Беларус и Литва и хората съвсем не мислят като твоята приятелка от Харков. Впрочем сега видях , че един също е от Харков. Хората в началото вярваха в майдана. Хората искаха промяна но протеста им  го опорочиха. Никой не е очаквал,че във властта ще се намърдат фашагите от десен сектор и такива влечуги като оня очилатко Яценюк.  Самите украинци са разделени на москали и укропи. Тези които са имали или имат роднини на изток съвсем не са настроени положително към управлението на Порошенко. Точно обратното е!

Разбират ги, точно така. И за това на 9ти май Путин ще приема парада без европейска компания !!!

Айде първо да дойде време за парада пък после да бистрим кой що и дали. От седмица едно и също повтаряш,копи и пейст ли правиш или внасяш и малко разнообразие. Гледам по цял ден киснеш тука и да ти се чуди човек как намираш време за работа. Или си на работа?

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде първо да дойде време за парада пък после да бистрим кой що и дали.

Правилно. Докато дойде време за парада, може и от Сомалия и Зимбабве да се откажат да ходят в Москва ...

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно. Докато дойде време за парада, може и от Сомалия и Зимбабве да се откажат да ходят в Москва ...

Добре де. Надявам се,че си щастлив. Мене изобщо не ме интересява 9 май.

Пука ми за 8 май :clown:  щот тогава ми е рожденният ден.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де. Надявам се,че си щастлив. Мене изобщо не ме интересява 9 май.

Пука ми за 8 май :clown:  щот тогава ми е рожденният ден.

Повярвах ти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Eric Zuesse
Това са основните моменти от един час и тридесет и седем-минутно видео,пълното видеото - https://youtu.be/0ozdz7fMdXI
 документиращо  етническо прочистване или опит за геноцид  срещу жителите в Югоизточна Украйна, украинската област, която бе  гласува с голямо мнозинство  за човека, когото  Обама разори на 22 Фев . Ако избирателите в този регион са  останали в тогавашната територията на Украйна, в национален мащаб украинския вот (като за президент на Украйна) нямаше да благоприятства за про-САЩ и анти-руско правителство, което Обама е инсталирал . Ето защо Обама искаше живущите там  да бъдат заклани  и достатъчно да избягат в Русия  , така че да се елиминират достатъчно от тях от избирателните урна в Украйна, така че да се даде възможност на украинския държавен преврат на Обама да успее (т.е., да бъде стабилна) за дългосрочна основа. Така че, това е, което се опитах; и някой реши за извършването на тези цели,  расистки фашисти - или нацисти - чиито специално омразата е насочена срещу етническите руснаци : срещу  хората, които са живели в региона в полза на Янукович на Украйна, югоизточно Украйна.

това видео е за всички,които одобряват действията на американското правителство и чесния вот на украинците!набързо издадените украински паспорти на трима служители на цру,назначени на възлови министерства и бившия затворник сега президент!
Редактирано от glen (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нел, кримчанката е късметлийка, че не е на мястото на рускиня в източна Украйна.  Хайде още малко ...по-задълбочено.  Виждам, можеш, остава и да искаш. Да можехме да спрем войната между тези славяни... В България не е задължително да се говори само на български - аз съм от Бургас и си говоря с руснаци на руски, с украинци на украински, с турци на турски, а циганския така и не го научих...  Поздрави

Заобикаляш въпроса ми, но карай... свикнала съм на "хитринките" ви. Официален език в България е българският, а ако искаш може и на мандарин да говориш с някого, но въпросът ми беше какъв би следвало да е официалният език в Украйна?

Колкото до задълбоченото ми мислене... повярвай, но ще съм последният човек, който ще се закачи на кукичката на "невероятно.ком" :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държавите от БРИКС са твърдо решени да вложат минимум $50млрд., за да създадат своя банка, която да се конкурира със Световната банка.

Петте държави-членки на БРИКС (Бразилия, Русия, Индия, Китай и ЮАР) проведоха може би най-историческата си среща, след която Русия и Китай заявиха, че е време да действат, а не само да сверяват позициите си, както правеха досега.

Държавите от БРИКС са съюз между петте най-развиващи се икономики във света. БРИКС е основния конкурент на САЩ,НАТО и ЕС в битката за политическо и икономическо влияние във света. Именно това са двата фронта, който реално се борят за разпределение на влиянието си в глобален мащаб.    Виждате къде отива Руската федерация заради положението в Украйна - просто се отдалечава от ЕС...  Не е добре това за България.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не е очаквал,че във властта ще се намърдат фашагите от десен сектор

Няма никой от "Десен сектор" в правителството на Украйна(в Рада-та има, но и ние имаме нацисти в нашия парламент, имат си избиратели, пият Пина-Колада в Куба, демокрация е :D ). Можеш и сам да провериш, а не като Духчето хем ме пита кой е министър на вътрешните работи, хем като му отговоря, той се прави, че не е видял. :D  Хитреци!

Редактирано от Нел (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заслепени в привързаности и емоции , никой ли тук не вижда че конфликта не е между Русия и Украйна ?!!! :(

Това е конфликт на повече от 150 години !

Конфликт между Запада и Русия - борба за ресурси и територия !

Украйна никой не я брои за държава ! Или точно толкова колкото и нас ни разглеждат....

Разглеждат я като стратегически , географска територия в която между другото и за тяхно историческо нещастастие , живеели украинци.....

Всичко друго е подробности и манипулации...! :nono:

Мислете най-после с главите си , вместо да папагалите като религиозни фанатици , нямащи нищо общо със същността на проблема...! 

На Сащ както винаги някой друг им вади кестените от огъня.....

Подхвърлят дъвката и се започва едно мляскане....и мучене , и блеене .....

Оффф ! Не ми се пише вече - преливане от пусто в празно.....

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото по близо до Русия, толкова нравствеността е по кът. 

Точно обратното.При демокрацията властват безотговорността и няма нравственост,проституция,сводничество,гей бракове,наркотици,насилие и още много в ценностната система на демокрацията.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никой от "Десен сектор" в правителството на Украйна(в Рада-та има, но и ние имаме нацисти в нашия парламент). Можеш и сам да провериш, а не като Духчето хем ме пита кой е министър на вътрешните работи, хем като му отговоря, той се прави, че не е видял. :D  Хитреци!

Украйна е полупрезидентска демократична република с многопартийна система. Изпълнителната власт е на Кабинета на министрите, законодателната - на Парламента (Върховна рада). Премиерът и самият кабинет се излъчват от президента, като парламентът ги одобрява, съответно за парламент и президент има общи избори. Действащата конституция е приета през юни 1996 г.

Хитрушка. Айде стига с тия даскалски номера.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другарю, я пак помисли! Сегашното правителство как е избрано, не ми говори за преврат?

Че как така постигнаха "превратаджиите" такъв голям успех, ако в самата Украйна хората не искаха да ги изберат? Не мислиш ли, че не ти и аз можем да знаем по-добре от тях(украинците) какво и кого искат?

И за Крим големи ги говорите тук, но точно преди няколко часа говорих с жена-кримчанка, която е тук, при дъщеря си и се разлака горко заради онова, което е мислела и правила преди година и това, което сега мисли...

Не си ли разбрал в този живот, че идеалите много бързо се израждат в чудовища?

Пак ти го казвам. И за последно, надявам се. Янукович, е законно избран президент. Свален, чрез изполването на оръжие. Това другарко, е преврат. Ако не го разбираш, проблема е твой.  ;)  "Успеха' постигнат от бандеровците, се дължи на методите, използвани от тях. Ама няма смисъл, да ти обяснявам, вижда се че си знаеш своето. Крим, е в пъти по-добре сега, от колкото преди една година. С кой си 'говорила' и дали си говорила, не ме интересува. Положанието в Крим, може да се види.  ;)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно обратното.При демокрацията властват безотговорността и няма нравственост,проституция,сводничество,гей бракове,наркотици,насилие и още много в ценностната система на демокрацията.

Жалко, че така разбираш демокрацията. Демокрацията се изразява преди всичко във равенството пред Закона.

Не знам защо има българи, които нямат и грам понятие какво е демокрация, но къде що човешки порок видят, все на демокрацията го приписват. :D

Впрочем нали знаеш, че Путин държи, и Русия да е демократична(ама по Сталински) :D - "Има човек-има проблем, няма човек-няма проблем"

Хитрушка. Айде стига с тия даскалски номера.

Добре де, ние нямаме ли нацисти в Парламента? Да не искаш да кажеш, че В.С коли и беси в България.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...