Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 2

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

А нещо във връзка с това, което аз съм пуснал? Или неудобните постове пак се пропускат?

Ами от толкова вицове, вече не знам на кое трябва да се отговаря и на кое не .

За помощите към Украйна, човека мн добре ис го каза - трябва да се търси съдействие на БЧК.

Администратеивните пречки не знам до колко са верни , но много лесно могат да се уредят на по високо ниво,  а ако е прецедент, то за в бъдеще ще се "утъпче пътеката" за такива помощи.

Ако птиаш за това :

Една фирма в Украйна най-после намери отнейде спестявания да плати 1 паленце от 340 килограма!

има си по достоверни данни, не знам защо винаги копираш някакви карикатури

Примерно :

/нещо не ми се получи да копирам табличката/ но данните са....

Украйна е един от основните търговски партньори на България. През 2014 г. тs заема 0.9% от износа и 2.0% от вноса на България.

в млн долари :

2014г стокообмен  968.9 износ 252.0 внос 716.9  

за 2001 г, само да вметна, данните са почти , да не кажа.. пак същите.

Така че спрете се с тези спекулации и лъжи.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нещо във връзка с това, което аз съм пуснал? Или неудобните постове пак се пропускат?

В тази тема за мен няма неудобни постове. Има постове на хора, поддали се в по-голяма степен на дадена пропаганда и хора, които се опитват сами да мислят. Едно не може да му се отрече на Путин, от както е стъпил на власт - шампион е по пропаганда, размаза ги американците в това отношение и сега му дишат прахта от обувките. 

Мисля, че проблемът в тази тема е, че хората, които отявлено защитават политиката на Путин не разбират, че хора като Нел и Реждеп или Миро също като тях не одобряват политиката на Щатите. Но не могат да си затворят очите и за агресивната политика на Кремъл.

Когато две силни мафиотски банди стигнат до жесток сблъсък на интереси, започва мафиотска война. Териториална война. Проблемът с тази война обаче е, че не се води по улиците само на някакви градове, а на глобално ниво. Искат този път да лапнат планетата - цялата!

Която и сила да успее да победи, на нас от това няма да ни стане по-добре. Защото и двете сили нямат интерес на нас да ни е добре. Това не е борбата от приказките - между добрите и лошите. Добри няма в този конфликт, не си правете илюзии.

Иначе си прав, че руснаците обърнаха играта, с което объркаха плановете на американците. Прав си и за "демокрациите", които доставяха в различни точки на света. Но я да видим исторически там, където Русия е стъпвала, трева никне ли? Една велика сила не се нуждае от множество цъфтящи икономики, дори напротив! От слаби, нуждаещи се икономики - как иначе ще ги управляват?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да, освен спекулациите  за стокообмена с Украйна, забравих да спомена и другата пропагандна лъжа за отблъснатите  руски туристи , и как това съсипва българския туризъм.

Някои дори организираха нещо като "протести" с няколко коли с руски флагчета, даваха ги по новините.

Та.. руските туристи , по официални данни са едва 7 % .

Повечето водещи, а именно 51 % са от "злата"  Гейропа , и 11 % от Турция .

Та... спекулациите с тези 7 % и как загиваме без тях... е.. как да кажа.. вие си го кажете :) - виц.

Отделно че Путин официално забрани на държавните служители да ходят на почивка  в чужбина....  Дори на нас, които  отвиканхме от такива монархически феодални забрани, това ни се струва доста странна мярка...

Едно като мярка и второ - как ще забраняваш на някого да ходи където си иска да почива...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също не съм казвал, че политиката на Русия и Путин са китка за мирисане. В случая обаче те бяха предизвикани. След като нещата се объркаха, се тръгна на пропагандна война, и то не от Русия. САЩ с желанието си да завладеят нови стратегически територии предизвикаха гражданска война. Присъединяването на Крим към Русия беше предизвикана от тях ответна и единствено възможна стъпка, а не фашистко-подобна агресия. Фашистите в момента са в управлението на Украйна, която пък е практически фалирала страна. Да докараш 45 милиона души до просешка тояга и братоубийствена война с действията си - как се нарича това? След като САЩ са добрите и умните, а Русия - лошата, що добрите и умните не си обраха крушите и да оставят хората да се развиват както намерят за добре, а не да задълбочават още повече проблема?

Единият напада, другият се защитава - просто е. А страдаме включително и ние. Донбас е основен износител на въглища и сродни продукти (брикети, пелети и т.н.), както и на продукти на металургичната промишленост - тръби и всякакви видове метални отливки и заготовки. Ха познай следващата зима какви ще са цените, щото нашите спекуланти тук веднага ще се възползват.

Дали никне трева, където стъпи Русия ли? Виж им данните за ръста на икономиката и увеличението на БВП за последните години - в предната тема ги бях посочвал. Увеличението е в пъти! А ние тук под американския диктат се радваме на 1,5 процента - в рамките на статистическата грешка. Виж какво направиха в Чечня - да, смазаха сепаратистите, но какво стана после? Има едно филмче на Пламен Пасков по този повод, има го в нета - изгледай го.

Аз пък не мога да си затворя очите за агресивната политика на САЩ. Каква работа имат те в Украйна? И изобщо в страни, с които те не са в граждански съюзи като нашата? Откъде накъде "Америка за България" и куп други подобни фондации ще изливат купища пари в медии и директно прокарване на интереси? Че това си е намеса във вътрешните работи, при това неприкрита!

Нещо спря да се говори за повсеместното подслушване от хамериканците, защо ли? А чрез това подслушване те водят икономически шпионаж и си осигуряват компромати, с които да притискат политици по целия свят, не борят терористи. То и "терористите" са създадени от тях.

Що се отнася в тази връзка до "терористите" в ДНР и ЛНР - пак го казвам - зависи от гледната точка. За едни тероризъм а за други - националноосвободителна борба. Зависи от коя страна (искаш да) гледаш.

Ей за това съм на страната на Русия, не щото много обичам Путин или политиката му. Но в момента е абсолютно прав.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 15

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виж какво направиха в Чечня - да, смазаха сепаратистите, но какво стана после?

Да, какво стана после ? Путин си купи съвсем буквално спокойствие, и верни кадировци главорези, употребвни включително и в Украйна.

Цената е няколко милиарда ежегодни дотации.

Спрат ли дотацитие , пак ще колят руснаци, както ги колеха преди.

, се тръгна на пропагандна война, и то не от Русия.

Пълни лъжи.

Пропагандната война тръгна от руските медийни кампании /или както се наричат - тролски капании/  в западни известни медии, които така пропищяха от тях, че се наложи някои да закриват коментарите и др мерки.

в руски медии не съм чул да има дори намек за инакомислие или западна масирана пропаганда.

Чудя ти се обаче, защо многократно повтаряш умишлено тези лъжи и най вече лъжи за хронологията на събитията ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:ohmy:  Ти шегуваш ли се или някой ти каза, че нещо такова пише там?

Защото пише, че Сърбия има амбицията до 2020 година да влезе в ЕС...

А иначе сте успели да ме изкоментирате , едни същи селски тьотки-клюкарки. :D  Отдава ви се. И ви прилича. :D

Та, Духче, какъв е проблемът на партия "Народен фронт" според теб? Защото според мен няма политическа партия в света, която да няма своите "мърши", пък и самата дума "политика" никъде по света не носи ореола на нещо добро и красиво. Какво(според теб) трябваше да науча от линковете дето беше така добър да ми предложиш?

И не мислиш ли, че ако не разбирам нещата като теб, не означава, че не ги разбирам? :D Ти някаква мерителна единица ли си, що ли?

Харесва ли ти или не, украинския народ си ги избра миналия октомври.

Факт!

Добре се извърташ. Твърдиш нещо, а именно че в Украйна не управляват бандеровци. Сега, почваш оправдания, ама имало мърша навсякъде. Айде помисли малко, знам че си достатъчно интелигентна, за разлика от двата трола, дето защитаваш.

Сега да наблегнем, над някой неща, дето ги пропусна, докато извърташе нещата.

http://nfront.org.ua/komanda/chleni-vijskovoji-radi

Какви са членовете на Радата, и на самата партия. Какво виждаш тук Нел? Не са ли това, батальоните извършвали най-големите престъпления? ;)  А ти, и помощниците ти двата трола, може да си извъртате както искате нещата. Факт е другарко, че в Киев на власт са бандеровци.

Андрій Левус

Заступник голови Служби безпеки України, керівник комендатури Самооборони Майдану

Андрій Тетерук

Командир батальйону «Миротворець»

Євген Дейдей

Командир батальйону «Київ-1»

Костянтин Матейченко

Командир батальйону «Артемівськ»

Роман Пицків

Командир батальйону спеціального призначення МВС України «Чернігів»

Віталій Пікулін

Командир полку спецназу ЗСУ, полковник

Михайло Бондар

Заступник командира батальйону ім. Героя України  генерала Кульчицького Національної гвардії України

Ігор Лапін

Командир другої роти батальйону «Айдар»

Михайло Гаврилюк

Боєць 25-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь»

Сергій Сидорин

Заступник командира батальйону Національної гвардії України

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми добре че сам си даде повечко инфо

http://nfront.org.ua/bazovi-dokumenti/pro-nas

КАто ги гледам, каузата им е напълно ясна и справедлива.

А къде са бандеровците, не знам :)

Вижте и любимото ви уики за Яценюк и Турчинов примерно

Тяхната кариера, научна дейност, парламентарна дейност и т.н..

Къде са бандеровците и кого управляват  , май само Путин знае :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля не е споменавано до сега кои партии са във  украинската Рада, и ще ви разочаровам - това са нормални партии със своите лидери, фракции и т.н. почти като при нас

Десен сектор и още няколко крайни партии взеха под минимума в рамките на 1.7- 3 %

541399.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази тема за мен няма неудобни постове. Има постове на хора, поддали се в по-голяма степен на дадена пропаганда и хора, които се опитват сами да мислят. Едно не може да му се отрече на Путин, от както е стъпил на власт - шампион е по пропаганда, размаза ги американците в това отношение и сега му дишат прахта от обувките. 

Мисля, че проблемът в тази тема е, че хората, които отявлено защитават политиката на Путин не разбират, че хора като Нел и Реждеп или Миро също като тях не одобряват политиката на Щатите. Но не могат да си затворят очите и за агресивната политика на Кремъл.

Когато две силни мафиотски банди стигнат до жесток сблъсък на интереси, започва мафиотска война. Териториална война. Проблемът с тази война обаче е, че не се води по улиците само на някакви градове, а на глобално ниво. Искат този път да лапнат планетата - цялата!

Която и сила да успее да победи, на нас от това няма да ни стане по-добре. Защото и двете сили нямат интерес на нас да ни е добре. Това не е борбата от приказките - между добрите и лошите. Добри няма в този конфликт, не си правете илюзии.

Иначе си прав, че руснаците обърнаха играта, с което объркаха плановете на американците. Прав си и за "демокрациите", които доставяха в различни точки на света. Но я да видим исторически там, където Русия е стъпвала, трева никне ли? Една велика сила не се нуждае от множество цъфтящи икономики, дори напротив! От слаби, нуждаещи се икономики - как иначе ще ги управляват?

Стъпвала е във Финландия и иди и виж дали никне трева и стига пуска заучени фрази за невежите. Аман от пропаганда с клишета и заучени фрази. Ти знаеш ли преди СССР на какъв хал са били сочените за пример прибалтийски републики живяли са в колиби. В Крим да не би сега да мизерстват откакто стъпи Русия не напротив по-добре са от своите украински комшии. Дето под мъдрото ръководство на САЩ и ЕС си броят жълтите стотинки и се чудят накъде да хващат. Щото те дето идат и включват смукача.

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре се извърташ. Твърдиш нещо, а именно че в Украйна не управляват бандеровци. 

Да, това твърдя. Твърдя също, че този парламент е избран от украинския народ и аз съм длъжна да приема вота на норода(все пак съм демокрот-идеалист, не забравяй :D )Самото наименование "бандеровци" е абсолютно неправилно, Бандера е мъртъв отдавна, все едно да наричаме всички сегашни германци "хитлеристи"...

Другото Миро го е показал в графика.

Редактирано от Нел (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хора като Нел и Реждеп или Миро също като тях не одобряват политиката на Щатите.

Я пак? Нали само за тяхните пропагандни глупости пеят.

Ама не, така диалог не се получава. Липсва напълно. Ако не се включваш някъде в обхвата на точките, просто си игнориран и се минава към следващия пост, който позволява да се повтори някоя от опорните точки.

Путин Хуйло, Путлер, нацисткият конгрес в Санкт Петербург, вежливите руснаци в ДНР и ЛНР... и май изчерпих опорните точки. Ако съм пропуснал някоя, се извинявам. А, и от време на време някой линк или видео без никакво обяснение или някакво лично мнение към него, просто ей така, за да се дразнят околните - умишлено! На моменти липсват даже зачатъци на мисъл. Четвърт полуидея за мисловен напън няма. И с тия хора се опитваш да коментираш и обсъждаш - да, да, чакай си...

Тролове, какво друго да чакаш от тях. Пружинката е навита, те си пеят глупостите, едно и също, изкривяват и разводняват всичко, докато човек се задръсти от изсраното им. Каквото и да си баят, всичко започка защото пиндосите и врат гагите и се опитват да паразитират върху целия свят. Иначе трябва да измрат в индианския си резерват.

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това твърдя. Твърдя също, че този парламент е избран от украинския народ и аз съм длъжна да приема вота на норода(все пак съм демокрот-идеалист, не забравяй :D )Самото наименование "бандеровци" е абсолютно неправилно, Бандера е мъртъв отдавна, все едно да наричаме всички сегашни германци "хитлеристи"...

Другото Миро го е показал в графика.

И пропускаш, батальоните  намиращи се на подчинение, на въпросната партия? ;)  Браво Нел. :ph34r: Щом не искаш, да разбереш очевидното, твой си проблем.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнението на един киевчанин ( или киевлнин )   ...за положението в Окрайната...

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я пак? Нали само за тяхните пропагандни глупости пеят.

Я пак ? първо - каква пропаганда видя само защото не съвпада с "путиснкия" доказано лъжлив поглед ?

Защото аз многократно съм показвал и доказвал с факти наличието на такава пропаганда, и което е по лошо - на тотална руска дезинформация и лъжи.

Второ - "глупости" пеят обикновенно не аз или друг, а вашата путинистка клика , дори не казвам "тролове" защото вие дори тролове не сте... :)

Тук сте не с политически, а по скоро  с футболно мислене, на нещо като агитки .. .моя отбор е по убав защото.. е мой отбор...може да няма аргументи , но с две три обиди , спам и личностно заяждане оправяме това равновесие :)

Мнението на един Киевчанин ...за положението в Окрайната...

хаха :) е това ако е "Аргумент" особенно с тази нецензурна , откровенно просташка лексика.. е нямам думи...  :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха :) е това ако е "Аргумент" особенно с тази нецензурна , откровенно просташка лексика.. е нямам думи...  :)

Тъкмо се засилих да кажа... почти същото...

Но пък не бях влизала в "Новая" от няколко дни и ето какво си намерих. Вече имена и чинове се намесват...

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо се засилих да кажа... почти същото...

Но пък не бях влизала в "Новая" от няколко дни и ето какво си намерих. Вече имена и чинове се намесват...

Гледам, че сте стигнали до такова равнище на единомислие, че сте преминали почти на фаза телепатия

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че сте стигнали до такова равнище на единомислие, че сте преминали почти на фаза телепатия

Няма лошо, радвам се, че в България има останали и възпитани, нестрадащи от комплекси хора, защото на тази простотия, дето я сподели Синбад, може само комплексар да се зарадва.

А нещо по темата ще ни кажеш ли, василевсе?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светът в ерата на войната за ресурси  - анализ от "далечната" 2008 година. Факт е че САЩ са решили да употребят за свои цели икономическата и политическа ситуация в Украйна за да дестабилизират  отношенията на ЕС с Русия.Факт е че Путин като президент на Русия вместо "да обърне другата буза" реши да контраатакува.Ако НАТО не настъпваше на изток заедно със всяка държава асоцирана за членство в ЕС сега нямаше да обсъждаме положението в Украйна.

Разбирам поведението на Русия в този конфликт и съм против стремежа на САЩ да се наложат като световен монопол - днес политически ,а утре - икономически. Това че Украйна е кофликтна зона - просто тя се оказа между чука и наковалнята!

А  тези които с пяна на уста защитават американската позиция :Бумерангът на новата студена война - Майкъл ХЪДСЪН

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да потролим проруски  :whist:

И да се сетим за лафа на Живков, аз каквото построих, вие не може дори да бодисате .. въпреки кусурите на режима, не може да отричаме истината .... мдаам...

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко' 'й туй?

Империата отвръща на удара :D не може тука да има руска пропаганда, ааа, веднага контра .... 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като не разполагам с два пъти по 54 минути, които да загубя в гледане на това, може ли накратко?

Или поне кажи кое точно да гледам.

Благодаря предварително.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да потролим проруски  :whist:

И да се сетим за лафа на Живков, аз каквото построих, вие не може дори да бодисате .. въпреки кусурите на режима, не може да отричаме истината .... мдаам...

Клипчето е уникално. Точно на място. И казаното от Живков, е абсолютно вярно.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...