Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 2

Препоръчан отговор

Ванката, като гражданка на тази страна, в която живея и имам права, те питам - какви строго секретни документи си подписвал? Те са свързани с първото правителство на Борисов, нали? Тези неща са секретни не са  националната сигурност, а за сигурността на мутрите. Така че, много ще се радва да ни кажеш за какви престъпни и измамни договори става въпрос.  Мога да отгатна - всичко българско тайно минава в американски ръце, американци имат незаконно придобита собственост тук. или може би става дума за подкупи и нагласени избори? Казвай, защото ако замълчиш сега, по - късно съдбата ти няма да е по - лека - истинският българин не търпи измяна и предателства. Ако искаш чиста съвест, казвай каквото знаеш, защото това е единственият ни шанс да се отървем от мутрите и да спасим България от евентуално отмъщение от страна на Москва! Казвай какви документи си подписал!

Продължаващото упправление на Борисов и подкрепата му за нацистите в Украйна е пагубно за нас..........Трети път Русия няма да ни помага.......по - скоро предчувствам много влошени отношения.  Освен ако цялата страна не се вдигне като една срещу престъпната сан ГЕРб...........

Видяхте ли как протеста на майките на деца с увреждания остана без резултат? Знаете ли защо? защото на нацистите и богаташите не им пука за тези деца, смятат ги за уроди и неблагонадеджни...........Назад някой питаше кой симпатизира на Живков.........АЗ! Защото може хората с увреждания да са били крити тогава, ама не и убивани в газови камери или разстрелвани пред болниците! Живков направи много за България, при социализма живяхме достойно, сега  семействата се карат и са разединени! Постоянно студените месеци се карам с баща ми за тока за печката,  родителите ми станаха супер изнервени откакто мутрата е на власт............

Аз съм ЗА връщането на социализма, Държавна сигурност и жестока саморазправа с предателите и вредителите на България! както и със всеки с нацистко мислене! От мен да зависеше, щях да забраня аборта заради това, че плодът имал синдром на Даун или друга тежка болест............А който публично обиди, удари или изгони дете с увреждания от място за деца и учи децата си на дискриминация - 10 години затрор и 50 000 лв глоба. После да видим дали ще има още останки от нацизма! Дали още хората ще мечтаят и се радват само на "идеалните" деца!

Крайна съм, защото ми писна от дискриминация, както и от останки от нацисткото минало! Възхитата към здравите и красивите държи нацизма жив! :angry22:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама то Путин си го каза бре хора... Единствената причина , поради която анексира незаконно Крим е .. стратегическа.

Породена от страха му от НАТО.

Аз не му вярвам. Русия и без това си имаше права в Крим. Не случайно направих паралел с Гуантанамо.

И между другото и поврата в отношенията на САЩ и Куба е аналогичен на поврата на отношенията между Русия и Украйна.

Завземането на Крим от Русия е една от тези невъобразими глупости за които говори Бисмарк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми отговориш ли на въпросите?

Трудно му е.  Той не разбира най-важното - руският интерес е да си приберат в Русия своите от Крим и източна Украйна. В различни граници от досегашните украински.    Русия  е нормално да не е безразлична спрямо случващото се в Украйна.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ванката, като гражданка на тази страна, в която живея и имам права, те питам - какви строго секретни документи си подписвал? Те са свързани с първото правителство на Борисов, нали? Тези неща са секретни не са  националната сигурност, а за сигурността на мутрите. Така че, много ще се радва да ни кажеш за какви престъпни и измамни договори става въпрос.  Мога да отгатна - всичко българско тайно минава в американски ръце, американци имат незаконно придобита собственост тук. или може би става дума за подкупи и нагласени избори? Казвай, защото ако замълчиш сега, по - късно съдбата ти няма да е по - лека - истинският българин не търпи измяна и предателства. Ако искаш чиста съвест, казвай каквото знаеш, защото това е единственият ни шанс да се отървем от мутрите и да спасим България от евентуално отмъщение от страна на Москва! Казвай какви документи си подписал!

Продължаващото упправление на Борисов и подкрепата му за нацистите в Украйна е пагубно за нас..........Трети път Русия няма да ни помага.......по - скоро предчувствам много влошени отношения.  Освен ако цялата страна не се вдигне като една срещу престъпната сан ГЕРб...........

Видяхте ли как протеста на майките на деца с увреждания остана без резултат? Знаете ли защо? защото на нацистите и богаташите не им пука за тези деца, смятат ги за уроди и неблагонадеджни...........Назад някой питаше кой симпатизира на Живков.........АЗ! Защото може хората с увреждания да са били крити тогава, ама не и убивани в газови камери или разстрелвани пред болниците! Живков направи много за България, при социализма живяхме достойно, сега  семействата се карат и са разединени! Постоянно студените месеци се карам с баща ми за тока за печката,  родителите ми станаха супер изнервени откакто мутрата е на власт............

Аз съм ЗА връщането на социализма, Държавна сигурност и жестока саморазправа с предателите и вредителите на България! както и със всеки с нацистко мислене! От мен да зависеше, щях да забраня аборта заради това, че плодът имал синдром на Даун или друга тежка болест............А който публично обиди, удари или изгони дете с увреждания от място за деца и учи децата си на дискриминация - 10 години затрор и 50 000 лв глоба. После да видим дали ще има още останки от нацизма! Дали още хората ще мечтаят и се радват само на "идеалните" деца!

Крайна съм, защото ми писна от дискриминация, както и от останки от нацисткото минало! Възхитата към здравите и красивите държи нацизма жив! :angry22:

Я по-спокойно.

Няма конспирации, войни, няма свръхсекретни информации, нищо такова. Просто... как да кажа, някои несъответствия и неща, които не са много за пред хора. И то рядко, голямата част са си съвсем скучни документи. К'ви престъпни и измамни договори, к'ви пет лева... Толкоз по въпроса. Спи спокойно.

Просто си вързват гащите.

Нямам и никога не съм имал секретен достъп, ако знаеш какво е това. И никога не съм кандидатствал да ми бъде даван такъв. Не ми трябва беля.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Продължаващото упправление на Борисов и подкрепата му за нацистите в Украйна е пагубно за нас..........Трети път Русия няма да ни помага.......

Ани, къде са тези нацисти ?

Нима си мислиш че РФ е супер социално ориентирана държава ? - ами ще те разочаровам, това е държавата на олигарсите, които се лекуват.. в "злата Европа " :) - справка Ко0бзон...

Който след персоналните санкции се разрева че не може да си прави процедури в Европата...

Не разбра ли че твоята Русия, няма нищо общо със СССР и в момента е държавата на парите, които управляват кой да е "социално подпомогнат" :)

Назад някой питаше кой симпатизира на Живков.........АЗ! Защото може хората с увреждания да са били крити тогава, ама не и убивани в газови камери или разстрелвани пред болниците! Живков направи много за България, при социализма живяхме достойно, сега  семействата се карат и са разединени! Постоянно студените месеци се карам с баща ми за тока за печката,  родителите ми станаха супер изнервени откакто мутрата е на власт............

Аз съм ЗА връщането на социализма, Държавна сигурност и жестока саморазправа с предателите и вредителите на България! както и със всеки с нацистко мислене! О

И аз бе Ани, и аз. :) И аз искам да живея при комунизъм.

Но уви.. тези които са го постигнали , не са бай Тощо , не са СССР , а.. "загниващия " запад..

Както Хрушчов бе казал още  преди 70 години - Финландия и скандинавските страни вече са постигнали комунизма...

Поинтересувай се

руският интерес е да си приберат в Русия своите от Крим и източна Украйна. В различни граници от досегашните украински.    Русия  е нормално да не е безразлична спрямо случващото се в Украйна.

Ми да си ги приберат..  Кой им пречи на това ?

Да си ходят който иска и това е..

А русия не е безразлична по една проста  причина - че тя ескалира проблемите в Украйна.

Не знам... аз мисля че дори вие не си вЕрвате на фантасмагориите и конспиративните терории за американското  влияние.

И НАТО и САЩ показаха че проспаха и/или умишлено не реагираха на отявлената незаконна анексия  наКРИМ, и до момента не реагират на ескалацията в източна Украйна.

Както и вие споменахте, това дори не е тема в техните дискусии, а по други , свързани с Иран , Сирия и т.н...

Тогава какви телета търсите под вола, не разбирам...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно му е.  Той не разбира най-важното - руският интерес е да си приберат в Русия своите от Крим и източна Украйна. В различни граници от досегашните украински.    Русия  е нормално да не е безразлична спрямо случващото се в Украйна.

Ти не разбираш ли, че след завземането на Крим, вече нищо не може да спре Украйна да се въоръжава както намери за добре. Включително и с ядрено оръжие. 

И нито САЩ, нито Англия, нито Русия имат право да изискват каквото и да било от Украйна, тъй като договора за ненарушаване на териториалната цялост на Украйна е вече нарушен. 

Освен това, с превземането на Крим, Русия си създаде враг на своята граница, с армия с численост сравнима с армията на Турция, и със специалисти способни за кратко време сами да произведат ядрено оръжие и ракети. И освен това в правото си да го направят след скъсването на договора за ядрено разоръжаване на Украйна с акта на анексия на Крим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова денонсиране на договора за Крим едностранно от страна на Украйна е безумие, което никое украинско правителство не би посмяло да извърши. По обясними причини.

Сещам се за един, дето си ядеше вратовръзката. Той направи подобно безумие, за което говориш. И му излязоха криви сметките. Та, искам да кажа - безумци под път и над път, някой във високите етажи на властта.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това ми е интересно - как си вързват гащите! Искам да знам как крада и какви номера правят, какви несъответствия има. Голям скандал може да стане, но пък не ми пука. Важното е всички да прогледнат какви крадци, измамници, лъжци и предатели са тези от ГЕРБ! Искам нещо да накара хората да излязат навън и да си поискат властта, преди да сме гризнали дръвцето заради дръгливите ни политици! Задава се война, виждам го ясно и не ща България да се окаже от грешната страна!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че ми пречите, ама не е лошо да се информирате за нещата, преди да пишете. 

Анексията на Крим беше не само безполезна за Русия, но и опасен акт на международна агресия, от който руската държава тепърва има да събира негативи. Тя всъщност вече ги събира във вид на санкции и враждебно настроен съседен братски народ.

Аналогичен на статута на Крим е статута на Гуантанамо. 

Нито САЩ посмяха да го анексират, нито Куба посмя да наруши правата на САЩ по договора. Това да се анексират територии или да се нарушат правата на суверенна държава по договор касаещ нейните въоръжени сили е равносилно на обявяване на война.

Политиците на САЩ и Куба се оказаха много по мъдри след Кубинската революция от сатрапа Путин сега.

А да си чул нещо за операция в "Залива на прасетата"?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Залива на прасетата" им е кошмар, както и Виетнам. Не ги питайте по такива въпроси, обръщат им се стомасите. :)

Абе, оставете ги тия тролове, не им се връзвайте. Пълен игнор и всичко ще е наред!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви телета под волове?

Ти не разбираш ли, че след завземането на Крим, вече нищо не може да спре Украйна да се въоръжава както намери за добре. Включително и с ядрено оръжие. 

И нито САЩ, нито Англия, нито Русия имат право да изискват каквото и да било от Украйна, тъй като договора за ненарушаване на териториалната цялост на Украйна е вече нарушен. 

Освен това, с превземането на Крим, Русия си създаде враг на своята граница, с армия с численост сравнима с армията на Турция, и със специалисти способни за кратко време сами да произведат ядрено оръжие и ракети. И освен това в правото си да го направят след скъсването на договора за ядрено разоръжаване на Украйна с акта на анексия на Крим.

Какво да разбирам?   Те украинците решиха да не уважават мнението на своите украински руснаци - после какво друго има да им се случва?   Тези украински руснаци са в съседство с огромната руска федерация.  Знаеш ли колко етноси живеят там?  Това съжителство в тази федерация би било невъзможно без взаимно уважение. Не трябваше украинците да го пренебрегват и подценяват.  Сега при всички варианти ще си търпят последствията. Не ги сравнявай по нищо с Турция - турците не правят глупости и отношенията им с Русия са добри.  Няма ли да се спреш!?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да си чул нещо за операция в "Залива на прасетата"?

Оф топик

Чисто реторически, изпадаш в положението на един друг колега. Ако мислиш, че операцията в "Залива на прасетата" е в интерес на твоята теза, би следвало сам да я разясниш на публиката или поне да дадеш линк, така че всеки да може лесно да се запознае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пффф...

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F_%D0%B2_%D0%97%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0

Ето ти и за обещанията на ЕС и САЩ към Украйна (нямам акаунт в "Банкеръ" [надявам се да ти е достатъчно сериозно издание], затова - кеширана версия).

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тези украински руснаци са в съседство с огромната руска федерация.  Знаеш ли колко етноси живеят там?  Това съжителство в тази федерация би било невъзможно без взаимно уважение. Не трябваше украинците да го пренебрегват и подценяват.  Сега при всички варианти ще си търпят последствията

Ами украинците с нищо не са го пренебрегвали или нарушавали.

Путин си измисли фашисти и нацисти , и си направи дестабилизацията от която само той има полза.

Единствената "сламка" която има основание руската пропаганда е - отмяната на руския език като официален.

Това обаче не значава забрана на езика , с което спекулирате постоянно.

Всичките останали простотии са на база тази измислена пропаганда, която реално няма нито йота основание.

В много други съседни държави отдавна руския език е отменен като официален , и никой не прави проблем от това.

В прибалтийските държави пък руснаците дори статут на граждани нямат.. що не ги обвиняват във фашизъм и нацизъм ?

Тогава... ?

Аз нямам нищо против да се вдигнат руснаците там.. но в Украйна ??? айде бе ... аз не ям  доматите с колците, за ралзика от някои тук :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Какво да разбирам?   Те украинците решиха да не уважават мнението на своите украински руснаци - после какво друго има да им се случва?   Тези украински руснаци са в съседство с огромната руска федерация. .......

Я си представи в същото изречение, което описваш да се каже : "Какво да разбирам?   Те българите решиха да не уважават мнението на своите български турци - после какво друго има да им се случва?   Тези български турци са в съседство с огромната турска република. ......"

Или : " Какво да разбирам?   Те сърбите решиха да не уважават мнението на своите косовски албанци - после какво друго има да им се случва?   Тези косовски албанци са в съседство с  Албания . ...... " 

Мммм ?

Харесва ли ти как звучи ?

Или мението ти е : грешка е признаването на Косово за независима държава, НАТО не трябваше да бомбардира Белград, защото албанците нямат право да се отделят от Сърбия. Нашите турци да си ходят в Турция, а не да отцепват части от България и да я присъединяват към Турция, но за Крим няма проблеми -  ние сме за руснаците ? 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф топик

Чисто реторически, изпадаш в положението на един друг колега. Ако мислиш, че операцията в "Залива на прасетата" е в интерес на твоята теза, би следвало сам да я разясниш на публиката или поне да дадеш линк, така че всеки да може лесно да се запознае.

Надявах се да си чел повече, като само за Гуантанамо ни пишеш!

Ето прочети още интересни неща за Гуантанамо:

"Настоящото кубинско правителство смята присъствието на американците в Гуантанамо за нелегална окупация на този регион и се опитва да докаже, че Кубинско-американският договор, подписан през 1903 г., нарушава член 52 от Виенскaта конвенция за правото на договорите от 1969 г."

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%83%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%BE_%D0%91%D0%B5%D0%B9_%28%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D1%80%29

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си представи в същото изречение, което описваш да се каже : "Какво да разбирам?   Те българите решиха да не уважават мнението на своите български турци - после какво друго има да им се случва?   Тези български турци са в съседство с огромната турска република. ......"

Или : " Какво да разбирам?   Те сърбите решиха да не уважават мнението на своите косовски албанци - после какво друго има да им се случва?   Тези косовски албанци са в съседство с  Албания . ...... " 

Мммм ?

Или мението ти е : грешка е признаването на Косово за независима държава, НАТО не трябваше да бомбардира Белград, защото албанците нямат право да се отделят от Сърбия. Нашите турци да си ходят в Турция, а не да отцепват части от България и да я присъединяват към Турция, но за Крим няма проблеми -  ние сме за руснаците ? 

Така е.. аз отдавна попитах.. : https://www.kaldata.com/forums/topic/227354-положението-в-украйна/?p=3089686

Дали така биха се радвали на една "новоосмания" тук , както се радват на "новоросуя" там....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Янките нищо не са анексирали на територията на Украйна, нито са окупирали каквото и да било в Украйна. Напротив.

Те не анексират територии - те внасят демокрация.Ако дадена държава(политиците и) не иска да да работи в полза на корпорациите ,тогава следват другите мерки : ембарго,финансиране на екстремистки групировки ,организиране  на военен преврат и чак  в краен случай пряка военна намеса (защото е най- скъпо).

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е.. аз отдавна попитах.. : https://www.kaldata.com/forums/topic/227354-положението-в-украйна/?p=3089686

Дали така биха се радвали на една "новоосмания" тук , както се радват на "новоросуя" там....

Предполагам, че биха се радвали по същия начин.

Човек който не зачита границите на чужда държава и клакьорства в подкрепа на друга държава - за мен е безродник и предател.

Както в момента се радват на унижението на Украйна, така ще се радват и на нашето, българско унижение, ако допуснем да стане нещо подобно и тук.

Предателят и чуждопоклонникът си е предател.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мммм ?

Чакай, чакай.

С Косово беше създаден прецедент. Би следвало да се прилага едно и също за всички. Или референдумът за Косово да не се признава, и оттам - и този за Крим, или да се признаят и двата. Не може за едните едно, за другите - друго. Така че... можем само да се надяваме да не даваме повод някой да иска да се отделя от нас.

Не става дума за клакьорстване, нито за радост от това, което се случва с Украйна - напротив.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, това потвърждава моята теза. Виж къде е залива на прасетата и къде е Гуантанамо, където САЩ и без това абсолютно легално разполагат със свои войски. Нямат нужда от десант, ако искат да го анексират. Те имат там своя армия. И сега имат.

Не им прави чест разбира се операцията в залива на прасетата, но са си платили вече за това.

САЩ не направиха дебилната грешка да анексират Гуантанамо, така както Путин сега анексира Крим, защото това би им донесло само негативи в международен план. 

Сега, поради безумието на Путин да анексира чужда земя, в която и без това по договор има право да държи свои войски, той си навлече санкциите на запада, тъй като по задължение, Англия и САЩ са длъжни да вземат някакво отношение по нарушението на териториалната цялост на Украйна, а от друга страна, прави Русия, Англия и САЩ неспособни оттук нататък да предявяват каквито и да било претенции към други държави, ако тези държави започнат производство на ядрено оръжие или закупят такова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай, чакай.

С Косово беше създаден прецедент. Би следвало да се прилага едно и също за всички. Или референдумът за Косово да не се признава, и оттам - и този за Крим, или да се признаят и двата. Не може за едните едно, за другите - друго. Така че... можем само да се надяваме да не даваме повод някой да иска да се отделя от нас.

С разликата, че Косово се отдели като независима държава, а Крим е анексиран в състава на Русия ;)

отделно :

1. В Косово имаше „систематичен терор, убийства, изнасилвания, палежи и тежко малтретиране“ на етнически албанци. За мнозина, тези действия на режима на Милошевич съставляват геноцид над албанския етнос. Съдът на ООН не признава тези действия за геноцид, но ги приема за „насилствено изселване от Косово“;
  2. В Косово, като част от Сърбия, при режима на Милошевич, етническите и културните права на етническите албанци бяха почти изцяло ограничени;
  3. Косоварите се бореха за независимостта си почти без чужда военна помощ, за разлика от многохилядните руски военни части, съсредоточени в Севастопол преди референдума, които фактически участват във войната на територията на Украйна;
  4. При провъзгласяването на независимостта на Косово Русия пое международна кампания срещу този акт;
  5. За разлика от Косово, ООН бе на крачка от това, да не признае „референдума“ за законен и самата Русия блокира това решение.
Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти изобщо не си наясно, че за Русия като цяло е безсмислено завземането на Крим. Защото има договор между Русия и Украйна за статута на Крим.

Единствената причина за анексията на Крим е вътрешно руска. Управляващата върхушка за да се задържи на власт е готова на всичко, включително и да води войни със съседните държави. 

Ами загубиха рашистите в Украйна. Разберете го. Украинската армия е заела позиции и няма да отстъпи и крачка. Колко време мислите Путин ще може да поддържа тайно бойните части на територията на Украйна и да приема товар 200, преди общественото мнение в Русия да се обърне срещу него ?

Малеееее.Кво ми дойде до главата да прочета.Не вярвам,че има такива наивници,просто не е за вярване.Нямам думи...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото референдумът за Косово реши то да е независима държава, а референдумът за Крим - Крим да се присъедини към Русия.

С разликата, че Косово се отдели като независима държава, а Крим е анексиран в състава на Русия ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мммм ?

Как можа да съставиш такова мнение?  Турците са ни съюзници в НАТО и са кандидатчлен за ЕС - не помня откога.  А САЩ трябва в сродни случаи да не са с диагонално противоположно отреагиране. Според мен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...