Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 2

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

И друго написах после, защото после ми хрумна, как мога да покажа на читателите по образно, че идеята ти не е читава. Най вероятно не си го видял.

В Украйна, кой език са забранили, че ми стана интересно. И коя телевизия.

Защото руснаците вече забраниха татарската телевизия в Крим.

Айде пак лъжа, не са забранили нищо руснаците.... телевизията спря  да излъчва в ефир понеже не можа да получи лиценз .... в същото време се води следствие срещу канала понеже е отказал да сътрудничи по дело за смъртта на двама ... явно нещо много гузни тия от тв-то че не са дали материалите въпреки съдебното им изискване ...  а в същото време официалния им сайт си седи, и то с домейн ua .... 

http://www.trt.net.tr/bulgarian/регионални/2015/01/27/претърсване-в-татарската-телевизия-в-крим-153382

http://atr.ua

http://atr.ua/video/2015-03-31-20-32-08-2611487

П.С Канала все още има лиценз за спътниково излъчване, излъчване в Окрайна и излъчване в интернет... а и това не е само този канал който спира по тези причини в Крим, дори руски канал е спрял , така че инсинуациите ти са абсолютно бай ганьовски .. и политизиране на въпроса го правят само укро смите и техните подопечени , дето се вика пропаганда да има колко зле било видите ли в Крим сега , мдаам..

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И друго написах после, защото после ми хрумна, как мога да покажа на читателите по образно, че идеята ти не е читава. Най вероятно не си го видял.

В Украйна, кой език са забранили, че ми стана интересно. И коя телевизия.

Защото руснаците вече забраниха татарската телевизия в Крим.

Тъй като очевидно не си пожелал да прочетеш снощи, отново специално за теб:

http://www.monitor.bg/article?id=433941

http://www.bnews.bg/article-99329

http://www.dnevnik.bg/sviat/2014/08/19/2364413_ukraina_zabrani_14_ruski_televizii_zaradi_voenna/

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-%2F%2FEP%2F%2FTEXT+TA+P7-TA-2012-0507+0+DOC+XML+V0%2F%2FEN Едно от първите решения на майданската власт бе да отмени закона за регионалните права на езиците.

Айде ето ти и това - възродителен процес по украински.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, а двата трола, в един глас квичат. Че в Украйна, никой нищо не забранявал.  :D  То бива простотия, и маниполация, ама тяхното минава всякакви граници. Дори днес, се забранява всичко свързано с Русия и руският език. Ония бандеровци, даже нападнаха западен журналист, защото говорел на руски. Ама пълна 'демокрация' има в Украйна, ако питаш тролчетата. :D

Пък в Русия, цензура. Чудно как тогава, двата трола пускат изказвания на Немцов /лека му пръст/? Нали цензура има, от де такива репортажи? :D  Ама акъл няма, да разберат че сами се закопават.  :ph34r:  

Новата опрна точка, е за онази уж татарска телевизия. И как сега, татарите едва ли не, ще бъдат депортирани. Дам, следват си западните опорни точки, на евро-гейските им господари.  :ph34r:

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може по такъв начин да се отваря "кутията на пандора".

Защото следвайки твоята логика, България, колкото и е оразана в момента, ще трябва свсем да престане да съществува.

И което е по важно - референдума в КРим бе една пълна пародия.

Няма нормален човек който да признае начина на провеждане , чрез военен контрол, чрез неясни правила, попълнени бюлетини, дори формулировката на референдума бе странна....

Плюс  манипулирани резултати, без нито един международен наблюдател , освен както вече казах такива послушковци  като нашата Ташева.

В същия дух и статията по горе за "добрия живот в Крим".

Аз например не съм спорил  за материалното им състояние.

КАкво ще кажете да направим референдум да се присъединим към Германия ?

Ако не стане с референдум, дай да и обявим война, да се предаде, и те пак да н анексират :)

Виждаш ли колко погрешно разсъждаваш.Кой те пита какво може или не може?

Кой си ти за да оспорваш международна конвенция, която страната ни е подписала?

Тук не се изисква твоето съгласие.Тази декларация не се нуждае от моето или твоето одобрение.В конституцията ни е записано, че международните правни норми са с предимство пред нашето законодателство.

Самият факт, че  изразяваш несъгласие с фундаментално право, говори че твоята позиция е напълно безпринципна.

Вие тук ни проглушихте с международното право.Е съгласно това Крим въз основа на референдум е станал част от Русия.

Тук ти бяха посочени и социологически прочвания от признати статистически центрове, които потвърждават резултата от реферндума.Не съм разглеждал конкретните проучвания, но не вярвам Ванката да ги цитира неправилно, а щом има солидни изследвания аз вярвам именно на тях, защото мога да се запозная с изследването и мога да анализирам резултатите.От там насетне да му берат грижите тези, които са се присъединили към Русия.Това си е тяхна работа.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://vk.com/video266883546_171183173?list=cb2d027fb9ab388dd5

Положението в Окрайната, в Харков по точно , самолетостроителен завод  ... хората с месеци не са си получавали заплатите ( от август миналата година ) стачкуват, а един хунтаджия чиновник  там се мъчи да им обяснява че видите ли те митингували незаконно, нямали такова право .... мдам, окраински реалии , майдана законен, други стачки незаконни ... ех демокрацио укропско хунтаджийска  ...но така е, не им требе такава промишленост, по демократически всичко ще си внасят от запада... и ще ги възхваляват после кат нашего трола тука колко запада бил напреднал а другите изоставали ...

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И отново същото. Пропуска се това, което не му изнася, и се пуска някакъв пост, нямащ никаква връзка с предните. В него отново е пълно с някакви писания, които не е ясно доколко са истина и доколко пропаганда, имайки предвид сайта, на който са публикувани.

Нали ти питаше и настояваше да знаеш кои езици и телевизии били забранени? Ето ти ги по-горе, нещо във връзка с тях?

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И отново същото. Пропуска се това, което не му изнася, и се пуска някакъв пост, нямащ никаква връзка с предните. В него отново е пълно с някакви писания, които не е ясно доколко са истина и доколко пропаганда, имайки предвид сайта, на който са публикувани.

Нали ти питаше и настояваше да знаеш кои езици и телевизии били забранени? Ето ти ги по-горе, нещо във връзка с тях?

От линковете разбирам, че няма забранени езици. Ти за да ги пускаш, явно разбираш точно обратното. Какъв е смисъла да се караме ?

Нека читателя реши, кой крив, кой прав.

А линка, който давам е по темата. Хроника на събитията в района на конфликта. Мисля, че е интересно да разберем как се развиват нещата. Ако нямаш вяра на сайта, ами не вярвай. България е свободна страна. Имаш право да пуснеш проруски сайт, ами пусни. На него аз пък няма да вярвам. 

Все пак, хрониката на събитията си е хроника на събитията. Едва ли има значими разминавания с фактите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Типичен трол, какво очакваш :D .. а после видите ли, не , той не бил трол, не трол ами хипер мега трол  направо....а иначе си претендира той за логика и достоверност на лъжите, дано след 100-тното и кусур повторение некой може да му повярва ....или по скоро за повторение на опорна точка , да си допълни малко квотата за центовете .... че инак нема , ще стои гладен :D

P.S А колко ли му е заплатката от този фашингтонски фейк наречен правдоподобен бг сайт с новини?  интересен въпрос .... и по коя от всичките програми е създаден, фонд за демокрация, център за демокрация, хелзинкски комитет, фонд Сорос... мдам, а може директно по вътрешна програма за пропаганда на ФАЩ 

П.С Поразгледах го малко, едната списваща е бивша бг преводачка от английски, сега почетна гражданка на ФАЩ, омъжена за хамериканос и работеща за подобни фондове ... мдаам, нищо не е случайно .. парата прави борбата за некои хора....

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой келега, се чуди защо им е на САЩ, този преврат в Украйна, ето един много добър икономически анализ. Показваш, състоянието на западните икономики, но такова какво е. А не, такова какво се показва, по официални данни.

Обърнете внимание, на графиките. И сравнението с Русия. И ще разберете, защо макар и с наложени санкции, Русия не е поставена на колене. 

В момента западните държави извличат полза от това, че останалият свят все още изпитва доверие към техните валути и ги използва като резервни. На практика, доларът и еврото използват предимствата на монополния си статут. Именно това осигурява на западните държави достъп до евтини дългови задължения, позволявайки им да стимулират националните си икономики със средствата на монетарната политика, провеждана от централните банки (програмата за т.нар. „количествени улеснения“ или с други думи за „неограниченото печатане на пари“)

https://alterinformation.wordpress.com/2015/04/04/98419591/

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Типичен трол, какво очакваш :D .. а после видите ли, не , той не бил трол, не трол ами хипер мега трол  направо....а иначе си претендира той за логика и достоверност на лъжите, дано след 100-тното и кусур повторение некой може да му повярва ....или по скоро за повторение на опорна точка , да си допълни малко квотата за центовете .... че инак нема , ще стои гладен :D

P.S А колко ли му е заплатката от този фашингтонски фейк наречен правдоподобен бг сайт с новини?  интересен въпрос .... и по коя от всичките програми е създаден, фонд за демокрация, център за демокрация, хелзинкски комитет, фонд Сорос... мдам, а може директно по вътрешна програма за пропаганда на ФАЩ 

П.С Поразгледах го малко, едната списваща е бивша бг преводачка от английски, сега почетна гражданка на ФАЩ, омъжена за хамериканос и работеща за подобни фондове ... мдаам, нищо не е случайно .. парата прави борбата за некои хора....

Аз по принцип съм спокоен и търпелив човек, ама верно вече съм на път да си изляза от кожата всеки момент. Вчера нямало да ми отговаря, щото с въпросите си сам съм му бил потвърдил тезата, днес не пишело това, което пише...

Не знам за заплата, ама на два пъти цитирам леко смущаващо инфо от GeoIP. Какво търси сайт за Украйна, и то на български език (откъде накъде и защо?), на сървърите на Microsoft във Вашингтон? Може и да е обикновен хостинг, ама ми се струва, че има хем по-евтини, хем по-близки до Украйна. А сайт, хостван от Microsoft, освен техните и тези на дъщерните им компании, аз лично за първи път виждам.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой ?

Който пита, как кой, че и кьорав при това, не бил видел в линковете да пише за забранени езици, и молещ да не се били карали с него :D  трагичен случай направо ....

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по принцип съм спокоен и търпелив човек, ама верно вече съм на път да си изляза от кожата всеки момент. Вчера нямало да ми отговаря, щото с въпросите си сам съм му бил потвърдил тезата, днес не пишело това, което пише...

Не знам за заплата, ама на два пъти цитирам леко смущаващо инфо от GeoIP. Какво търси сайт за Украйна, и то на български език (откъде накъде и защо?), на сървърите на Microsoft във Вашингтон? Може и да е обикновен хостинг, ама ми се струва, че има хем по-евтини, хем по-близки до Украйна. А сайт, хостван от Microsoft, освен техните и тези на дъщерните им компании, аз лично за първи път виждам.

С такъв не може да се спори разумно и спокойно, то е доказано .... А за сайта аз прегледах и проследих списващите го там, те всички с никове, никой не си е сложил честно и почтенно по журналистическа етика именцето зад материала.. превеждат директно от укро официалните сми само , и това е, огледален образ на укро официоз на български.... 

А кой има интерес от това, е пределно очевадно ... ФАЩ ... особено на техни сървъри и то майкрософстки ...а после реват за руска пропаганда, смешници ...не знам ама за толкова идиоти ли чак ни имат та да им се хванем на елементарните фейкове ....наели са такива като бившата бг-ейка, а сегашна хамериканка с български корени , пускат им матриала, и айде превеждай и поствай ....а други са пуснати да го пропагандират из реални бг форуму, и медии.. типичен пример наш бай ганьо тука ..

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой келега, се чуди защо им е на САЩ, този преврат в Украйна, ето един много добър икономически анализ. Показваш, състоянието на западните икономики, но такова какво е. А не, такова какво се показва, по официални данни.

Обърнете внимание, на графиките. И сравнението с Русия. И ще разберете, защо макар и с наложени санкции, Русия не е поставена на колене. 

https://alterinformation.wordpress.com/2015/04/04/98419591/

До болка позната реторика от едни по стари времена. Гнилият капитализъм, който аха, аха ще фалира и триумфиращата икономика на Русия (на времето СССР), пред която има блестящо бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, виж, на това с имената и никовете не бях обърнал внимание. Ми... може и да е останало малко достойнство у тях, та поне да не се излагат. А останалото да е просто работа. Не знам. И не искам да знам...

С такъв не може да се спори разумно и спокойно, то е доказано .... А за сайта аз прегледах и проследих списващите го там, те всички с никове, никой не си е сложил честно и почтенно по журналистическа етика именцето зад материала.. превеждат директно от укро официалните сми само , и това е, огледален образ на укро официоз на български.... 

А кой има интерес от това, е пределно очевадно ... ФАЩ ... особено на техни сървъри и то майкрософстки ...а после реват за руска пропаганда, смешници ...не знам ама за толкова идиоти ли чак ни имат та да им се хванем на елементарните фейкове ....наели са такива като бившата бг-ейка, а сегашна хамериканка с български корени , пускат им матриала, и айде превеждай и поствай ....а други са пуснати да го пропагандират из реални бг форуму, и медии.. типичен пример наш бай ганьо тука ..

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, виж, на това с имената и никовете не бях обърнал внимание. Ми... може и да е останало малко достойнство у тях, та поне да не се излагат. А останалото да е просто работа. Не знам. И не искам да знам...

Аз от любопитство проследих един ник, към който трола ни тук беше пуснал линк със нейна статия, стана ми просто интересно аджеба кой се крие зад ника .... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До болка позната реторика от едни по стари времена. Гнилият капитализъм, който аха, аха ще фалира и триумфиращата икономика на Русия (на времето СССР), пред която има блестящо бъдеще.

Да, това наистина е малко извадено извън контекста. Като се има предвид до какво състояние беше докарал Елцин Русия, тя има още много да наваксва, докато стигне германската икономика, например, която стои стабилно вече десетилетия наред. Но очевидно напредва добре и в момента наистина с много по-високи темпове от западните, поне според графиките. Просто стартовата им база е била ниска. Статията не разглежда годините на Горбачов и Елцин, а те бяха плачевни. Нито тези непосредствено след тях.

Пак повтарям, не съм специалист по икономика. Така виждам нещата аз на база някаква обща информация, която имам.

Какво аз ?

:whist:

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и по-просто обяснение. Ако си спомняте практика на службите им е да присвояват чужди ресурси. Тоест могат и много често се представят като чужд, иначе легитимен ресурс.

Терминът "америкопитеки" ми харесва. :)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И?

Първо, пак хвърляш на четящите темата нещо като на кучета, което според мен накрая ще предизвика отношение от наша страна към теб като към куче. Не че са ми направили нещо животинките.

Има сключено споразумение за мир, ама наш'те демократи и миротворци мобилизират армия. Освен това:

а всеки осми призован е доброволец“, съобщи Виктория Кушнир.

Последно, Викито няма да е лошо да си изясни МО ли ги призовава, или те сами си идват.

А в каква връзка е пльоснато това тук, хич не мога да проумея.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждаш ли колко погрешно разсъждаваш.Кой те пита какво може или не може?

Кой си ти за да оспорваш международна конвенция, която страната ни е подписала?

Тук не се изисква твоето съгласие.Тази декларация не се нуждае от моето или твоето одобрение.В конституцията ни е записано, че международните правни норми са с предимство пред нашето законодателство.

Самият факт, че  изразяваш несъгласие с фундаментално право, говори че твоята позиция е напълно безпринципна.

Вие тук ни проглушихте с международното право.Е съгласно това Крим въз основа на референдум е станал част от Русия.

Тук ти бяха посочени и социологически прочвания от признати статистически центрове, които потвърждават резултата от реферндума.Не съм разглеждал конкретните проучвания, но не вярвам Ванката да ги цитира неправилно, а щом има солидни изследвания аз вярвам именно на тях, защото мога да се запозная с изследването и мога да анализирам резултатите.От там насетне да му берат грижите тези, които са се присъединили към Русия.Това си е тяхна работа.

Виж .. никой не оспорва принципните неща които говориш. Проблема е че този референдум бе проведен под дулата на руските "вежливи човечета" , плюс самопризнанието на Путин че цялата анексия и всички действия бяха плод на руска спец операция с участието на военни и всякакви други спец служби.

Напълно съм съгласен с теб за "волята на народа" , но този принцип няма нищо общо с проведения фарс , пародия на референдум в Крим.

Именно затова никоя нормална държава не призна този референдум.

Така че - принципно си прав, но ти куца базата. Това което проведоха руските служби там , не е референдум

А за езика - стига разпространявахте смешки :)

Никой никакъв език не е забранявал а е отнет статута на официален.

Има балкан разлика между "забрана" и "отмяна като официален или майчин регионален ". :)

Същите тук сигурно сте борци и за въвеждането на турския като втори официален ?  както сте за "новороссия" и за една бъдеща  "новоосмания"  тук.

Е аз не съм съгласен, но уважавам вашите принципи които сте приели , под въздействието на руската пропаганда :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А закаты алые .... 

и още  ...

https://www.youtube.com/watch?v=Zg27AmhGDsk

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...