Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 2

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Защо се хабиш? Едва ли знае, пък и не се вписва, в опорните точки. Едва ли знае, и колко опита правят от ЦРУ, за убийството на Кастро. 

Е , понеже спомена за Куба, викам сигурно знае нещо по въпроса... ама видно е че не знае ....

П.С Виж го как си и верва че Русия е втората ядрена сила в света , хахахахаха..... мдааам, ФАЩ са винаги number one демек :D

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да има мир трябва и двете страни да имат желание за постигането му.

Едната от двете страни е Путин. Как точно Путин ще поиска мир. Какво ще каже.

– Абе аз тука анексирах Крим и ви окупирах едни територии, ама айде сега да сключим мир и каквото съм окупирал си остава за мен

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ли в повечето страни изобщо не зачитат мнението на рускоезичните в източна Украйна и в Крим!?   И зaщо същите уж демократи ... зачитаха мнението на мюсюлмани от Косово?  Та те бяха много по-малко на брой... и пак  заради тях... САЩ  бомбардираха Сърбия през 1999 г.    Украинските славяни допуснаха да бъдат излъгани и употребени от янки - зная, това е тежка оценка...   Ами пак някой друг ли да им е виновен за глупостта им!?    Сега и аз съм им виновен и нежелан там - дори казвайки самата истина. Срам ме е заради техните сегашни управници.   

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствения начин Путин да докаже, че действително иска мир е да си изтегли войските от окупираните територии и Крим !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално за тебе, за 123456789 път:

Целта на преврата в Киев беше Крим

Тъй че не е било безсмислено. Докога ще ги поддържа... Ми сигурно докато продължава да смята, че украинските "войски" представляват реална опасност за Русия. Тук вече парите играят второстепенна роля.

Докога ще по подкрепят руснаците - ми, като гледам, бая мегдан за подкрепа има, вече е към 90% и расте, тъй че още доста време.

То и във филма, Крим път към родината, се казва за една база в Симферопол. За натовкси сухопътни операции. Чудно, къде ли са искали да ги провеждат? Ама това го пропускат, тролчетата. Щото не им изнася. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едната от двете страни е Путин. Как точно Путин ще поиска мир. Какво ще каже.

– Абе аз тука анексирах Крим и ви окупирах едни територии, ама айде сега да сключим мир и каквото съм окупирал си остава за мен

Хехе, айде логиката работи на 400% тука пак, значи победителя не можел да иска мир хахахахах :D

A победения и загубил Крим, се молел видите ли за мир ....... мдаам.. поредни логически бисери ганьовски 

Защо ли в повечето страни изобщо не зачитат мнението на рускоезичните в източна Украйна и в Крим!?   И зaщо същите уж демократи ... зачитаха мнението на мюсюлмани от Косово?  Та те бяха много по-малко на брой... и пак  заради тях... САЩ  бомбардираха Сърбия през 1999 г.    Украинските славяни допуснаха да бъдат излъгани и употребени от янки - зная, това е тежка оценка...   Ами пак някой друг ли да им е виновен за глупостта им!?    Сега и аз съм им виновен и нежелан там - дори казвайки самата истина. Срам ме е заради техните сегашни управници.   

Поправка, мюсюлманите в Косово са мнозинство, а не малцинство....  албанци при това повечето  , етнически... сърбите там са малцинство ..

Останалото може да бъде аналог с Новорусия в пълна степен ....където етническите руснаци са мнозинство също така....и Окрайна се отнесе с тях по подобен на сърбите спрямо косоварите начин....Сърбите забраниха албанския в Тетовоския университет , и се започна патакламата ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито тогава СССР беше агресор, нито сега САЩ е агресор. Нито тогава СССР се е надявал да използва базата в Гуантанамо. Нито сега САЩ са се надявали да използват базата в Крим.

Опитът на Украйна да наруши правата на Русия относно статута на Крим, бяха, преди Русия да скъса договора, равносилни на обявяване на война на Русия. Аз не мога да разбера, как може до такава степен да се оставите да ви облъчи руската официална пропаганда, че да не забележите толкова просто нещо. 

Украйна нямаше право едностранно да наруши договора за Крим, и това го знаят много добре както в Кремъл, така и във Вашингтон, така и в Киев. Всеки опит на Украйна да наруши правата на Русия по договора за Крим между двете държави, означаваше Украйна да обяви война на втората по сила ядрена държава в света. Не ги четете просто руските СМИ. 

Сега вече обаче, с анексията на Крим, Русия си вкара такъв таралеж в гащите. С такива дълги бодли, че както и да го извади, още дълги години ще вади бодли от някои срамни части.

По първата част - чети малко повечко.

Не се оставям да ме облъчи... официалната проамериканска пропаганда, провеждана и в България. Обработвам правителствени документи от 2009-а година насам, за всички правителства оттогава. Понякога ми се иска да не съм подписвал някои неща, за да мога да публикувам други (някои от които са ми изправяли косите; не става дума за секретни документи), ама на, подписал съм ги и ще нося наказателна отговорност, ако го направя.

Руски медии много-много не чета - опитвам се и сам да разсъждавам. Украйна щеше да денонсира договора. Няма друга логика в това САЩ да наливат 5 000 000 000 долара и да организират Майдана. Тук не спори - официално си го признаха, и то на няколко пъти. И тогава Русия щеше да е изправена пред това, пред което сега се оказаха изправени САЩ. Просто Путин беше принуден да действа изпреварващо. Сигурен съм и че е имал достатъчно разузнавателни данни за това. И пак за 123456789 път - кримчани сами поискаха да се присъединят към Русия. Имаше куп международни наблюдатели, включително от страни на ЕС и САЩ, и никой не показа доказателства за фалшифициране на референдума - само празни приказки и обвинения, като за самолета и навлезлите войски.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Украинските славяни допуснаха да бъдат излъгани и употребени от янки 

Янките нищо не са анексирали на територията на Украйна, нито са окупирали каквото и да било в Украйна. Напротив.

Украинските славяни допуснаха да бъдат излъгани и употребени от руските славяни и допуснаха да им бъде забит нож в гърба с анексията на Крим и с окупирането на Украински територии от редовна братска славянска руска армия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така , спора печели точка първа сорсоидна , понеже е заложена като аксиома :D

Ванка, аз бих  запсувал .. чистосърдечно си признавам  :ph34r: .. и разстрелял за назидание , и като принцип на действие с тотални идиоти , продали си задника ..

П.С А м/у другото, мисля че в онзи сайт дето той нон стоп рекламира ,май им е ценен кадър .....

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така , спора печели точка първа сорсоидна , понеже е заложена като аксиома :D

Ванка, аз бих  запсувал .. чистосърдечно си признавам  :ph34r:

На път съм да ти кажа. Че и бирата свърши... :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Украйна щеше да денонсира договора. 

Украйна нямаше да денонсира договора, защото денонсирането на договора е равносилно на обявяване на война на Русия.

Като е толкова лесно да се денонсира подобен договор, както руските СМИ лъжат народа, защо тогава Куба не посмя да денонсира договора за Гуантанамо ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На път съм да ти кажа. Че и бирата свърши... :D

Аз още имам две канчета :D. затова се и веселя  хахахахах

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поправка, мюсюлманите в Косово са мнозинство, а не малцинство....  албанци при това повечето  , етнически... сърбите там са малцинство ..

Останалото може да бъде аналог с Новорусия в пълна степен ....където етническите руснаци са мнозинство също така....и Окрайна се отнесе с тях по подобен на сърбите спрямо косоварите начин....Сърбите забраниха албанския в Тетовоския университет , и се започна патакламата ...                                         В Украйна руснаците бяха около 15 000 000 души и пак украинци пробваха да ограничат правата им.   В Косово мюсюлманите са много по-малко - обаче си имат автономия.   Заради САЩ.    Кюрдите си нямат - пък са над 30 000 000 - пак заради САЩ.    И заради Турция, Ирак и Сирия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Украйна нямаше да денонсира договора, защото денонсирането на договора е равносилно на обявяване на война на Русия.

Като е толкова лесно да се денонсира подобен договор, както руските СМИ лъжат народа, защо тогава Куба не посмя да денонсира договора за Гуантанамо ???

Отзад напред: щото тогава там имаше малко по-особени ракети, пък и на Фидел му се живееше, затова.

...освен ако нямаш зад гърба си САЩ и (уж) ЕС.

Я ми обясни, каква беше причината да ги лъжат толкова усърдно, че ще влязат в НАТО, в ЕС, в Шенген и къде ли още не? Обяснение някакво логично? Обяснение защо им дадоха право да търсят шистов газ? А защо решиха украинците да им дадат право да влязат в управителните съвети на основните си предприятия?

Само и само да организират Майдана, пък после се оказа, че вече не са нужни на никого - САЩ и ЕС бяха получили това, което искат.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Янките нищо не са анексирали на територията на Украйна, нито са окупирали каквото и да било в Украйна. Напротив.

Украинските славяни допуснаха да бъдат излъгани и употребени от руските славяни и допуснаха да им бъде забит нож в гърба с анексията на Крим и с окупирането на Украински територии от редовна братска славянска руска армия.

Браво!!!    Ако се бяхме родили с 200 години по-рано и бяхме емигрирали там от България, след някоя от руско-турските войни - там щяха да ни продадат за крепостни селяни.    В Украйна  имало наследници на подобни хора - сега са около 205 000 българи.    На тях дали изобщо им се участва в антиславянска война?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отзад напред: щото тогава там имаше малко по-особени ракети, пък и на Фидел му се живееше, затова.

Това не е аргумент. И сега Русия има малко по особени ракети и на Украинците им се живее не по малко отколкото на Кубинците.

Идеята ми беше, че Путин и руските СМИ лъжат, че ако не бяха анексирали Крим, Украйна е възнамерявала едностранно да денонсира договора.

Такова денонсиране на договора за Крим едностранно от страна на Украйна е безумие, което никое украинско правителство не би посмяло да извърши. По обясними причини. По абсолютно аналогични причини, по които Куба на времето не посмя да наруши правата на САЩ по договора за Гуантанамо, въпреки закрилата на СССР по онова време.

Защото и децата знаят, че е самоубийство да обявиш война на ядрена държава, която ти е съсед, като чакаш да те защити друга ядрена държава, която е зад океана.

Слухът, че украинците заплашвали да нарушат правата на Русия за Крим е съшит с бели конци. Това е нагла, очевадна лъжа на Путин и руските СМИ.

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговори ми на въпросите, ако обичаш.

В горната статия имаш посочени факти - влизане на американски кораби в Черно море и т.н. По каква причина?

Ето ти още: http://www.zora-news.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6067:2015-03-11-15-40-08&catid=544:broi-10-2015&Itemid=127

И още: http://worldtodaybg.com/2015/02/27/%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE/

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И пак за 123456789 път - кримчани сами поискаха да се присъединят към Русия. Имаше куп международни наблюдатели, включително от страни на ЕС и САЩ, и никой не показа доказателства за фалшифициране на референдума - само празни приказки и обвинения, като за самолета и навлезлите войски.

Имало ли ? от ЕС и САЩ ли ? айде бе ?

:)

Аз се сещам на едни специално подбрани конкретни "наблюдатели" като нашата атакистка Ташева :)

Хайде моля ти се.. имало набюдатели... Все едно Хитлер да покани Менгеле за наблюдатл в Освиенцим... :)

Слухът, че украинците заплашвали да превземат Крим е съшит с бели конци. Това е нагла, очевадна лъжа на Путин и руските СМИ.

Така е.. и аз нещо идея си нямам кога украинците въобще са повдигали въпроса за КРим.

Те бяха като в небрано лозе, когато руския спецназ им го отне.

Под носа не са мо на украинците де.. под носа на цялата международна общност.

Сппоменавал съм и руски генерал дето спомена че НАТО и др са "проспали" тази перация.

След година признанията са налице - предварително подготвена военна спец операция със участието на всички руски служби за сигурност и военни.

Не че искам да правя паралели , но футболната клика тук / аз виждам много малко сериозни коментари, виждам само жълтении и цитати на футболни агресивни агитки / спокойно мже да отвори тема - "справедливата борба на Хитлер "

или нещо подобно.

Аргументите ще са супер актуални, само трябва да сменят имената на Путин и Хитлер, и Австрия с Крим .. и подобни...

Другия извратен паралел който виждам е.. сравнението с нашето опълчение и многовековна борба под турско робство , със процесите в Украйна.

Пак се повтарям но няма как .. - Един проблем , особенно етнически има веоквна , да не кажа хилядолетна история.

До смяната на Янукович, всичкис и живяха мирно и щастливо .

Смениха Янукович , и изведнъж руската пропаганда си измисли фашисти , измисли си никога несъществували проблеми между украинци и руснаци.

Това е и разликата - и мюсюлмани в едни други близки и по далечни държави и християни имат многовековни проблеми,,  и дори ирландци и т.н..

Когато нашето опълчение и възрожденци надигат глава, когато се правят възстания в османската империя - това е истинска национално освободителна борба.

Руското малцинство , ми кажете, срещу какво робство и откога има проблеми , откога му са толкова наболели болките че възстава с оръжие в ръка ?

Няма такова нещо.

Да не говорим че обратното има основание - борбата на уркаинците срещу руската/съветска власт за своя националност и идентичност

Това как си го обяснявате ?

Вълчо вика "изядоха ме агнетата" ?

Така че недейте спекулира толкова наивно с тези неща.

Руската пропаганда е доста силна - виждам го , но имам надежда че все пак някои хора могат да мислят със собствените си глави

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен украинците са отговорни за всички усложнения - щом вярват на управниците си.  В крайна сметка те ще понесат всички последствия.    Може и да им се наложи да възстановяват и разрушените области Донецк и Луганск - ако все пак спечелят тази гадна война.   Ако я изгубят - Новорусия ще бъде бързо възстановена с руска помощ.   Украйна ще изгуби въгледобив и производство на стомана - досегашни източници на валута.И задълго после ще трябва да догонва и Албания. Членство в ЕС не го виждам скоро за реално - те няма да отговарят на Евроизисквания!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговори ми на въпросите, ако обичаш.

В горната статия имаш посочени факти - влизане на американски кораби в Черно море и т.н. По каква причина?

Ето ти още: http://www.zora-news.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6067:2015-03-11-15-40-08&catid=544:broi-10-2015&Itemid=127

И още: http://worldtodaybg.com/2015/02/27/%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE/

Руските военни самолети СУ-24 МР бяха принудени да реагират на тази агресивна акция, прелитайки няколко пъти с бръснещ полет непосредствено над американските кораби и блокирайки напълно работата на корабните радарни системи. Това предизвиква у американските моряци, не свикнали с подобно поведение, пристъпи на паника. Мнозина незабавно подават рапорти за уволнение, 24 човека искат незабавно да им бъде оказана психологическа помощ.

И како казваш трябва да коментирам по тази опашата пропагандна лъжа ?

А..то имало още...

Ако България каже ДА, то САЩ ще вземат пристанищата Варна и Бургас под аренда и ще направят с тях каквото си поискат…

абе нещо по сериозно няма ли при вас като аргументация ?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те бяха като в небрано лозе, когато руския спецназ им го отне.

"Никога не замисляйте нищо против Русия, защото на всяка ваша хитрост, те ще отвърнат със своя непредсказуема глупост."

Ото фон Бисмарк

1. Нито Русия има нужда от Крим

2. Нито някой можеше да им отнеме правото абсолютно легално да въвеждат и да извеждат свои войски там.

3. Извратеността на руския абсолютизъм е това, което е направило впечатление на Бисмарк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Никога не замисляйте нищо против Русия, защото на всяка ваша хитрост, те ще отвърнат със своя непредсказуема глупост."

Ото фон Бисмарк

1. Нито Русия има нужда от Крим

2. Нито някой можеше да им отнеме правото абсолютно легално да въвеждат и да извеждат свои войски там.

3. Извратеността на руския абсолютизъм е това, което е направило впечатление на Бисмарк.

Ще ми отговориш ли на въпросите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама то Путин си го каза бре хора... Единствената причина , поради която анексира незаконно Крим е .. стратегическа.

Породена от страха му от НАТО.

За разлика от вас, аз съм гледал "прямая передача" , гледам и много други "передачи" , но не 5 мин, а много повече.

и не съжалявам. Много неща стават ясни , а не препечатаните субективно скалъпени препечатки които цитирате като "аргументи" .

Нима си мислите че референдуми някакви ,под контрола на автоматите ,  етноси , бла бла бла имат значение за него ??? :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми отговориш ли на въпросите?

Ами няма смисъл. Ти със самото им задаване защитаваш моята теза. Миро се опита да ти обясни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам и не искам да знам какво се е опитал да ми обясни Миро. Аз питам теб и приемам това за "не". Не знам каква твоя теза съм защитил, ама щом казваш... Чети няколко поста по-нагоре. Нямам повече въпроси към теб, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...