Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 2

Препоръчан отговор

Миро, защо не ми отговори на въпросите? Най-важното е да кажеш какво съветваш да правят украинците.   

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Миро, защо не ми отговори на въпросите? Най-важното е да кажеш какво съветваш да правят украинците.   

Отговорил съм ти току по горе, дори със цитат

Е не мога на всички виове да отговарям, ако по назад нещо си питал , може и да съм пропуснал :)

А какво трябва да правят ? - ами каквото всички нормални държави.

Във цяла Европа и по света си вървят демократични процеси, и което няма да ви хареса - хората излизат и си протестират и си свалят правителства, и си избират нови , и никой не им натрапва "путинска демокрация".

Живота и продължава, и никой не е казал че е идеален.

Но да спекулирате с това че.. на "злата демокрация" алтернатива е "путинистка демокрация" е .. меко казано смешно .

Оттървете се от този стереотп - Путин - САЩ. Пнякога когато са ти цапани гащите , и когато си сменил с нови гащи , и когато пак си оцапал новите гащи , .. не винаги са виновни САЩ или други.. виновен си самия ти.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така.. Хайде сега сам си припомни хронологията на палежа в Одеса, който пак казвам , за мен е типична руска провокация в стил "райхстаг" ?

Кой ги прати тези руски ултраси , които започнаха мелето  с цел провокация ?

И как стигна до този извод?

И всъщност тази статия въобще прочете ли я като я постваш като аргумент в защита на твоята теза?

http://www.webcafe.bg/id_335823893_Zashto_Krim_ne_e_Kosovo_

Защото ако си направиш труда да я прочетеш, ще разбереш, че автора не е на твоя страна в случая! :)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава отворен въпроса  кой е виновен за положението в Украйна?  САЩ или Путин!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е Миро, че да съветва украинците ? Кой е Путин, че да съветва украинците ? Кой си ти, че да съветваш украинците ?

После се сърдите, че не ви отговаряме на въпросите. Ами мислете преди да ги задавате.

На своя територия украинците имат последната дума. Решили са да бранят страната си от путлерофашистките агресори и ще я бранят.

А ти, като ти е кеф да те псуват, ходи пак по украинските форуми и продължавай да ги съветваш да се предадат без бой !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава отворен въпроса  кой е виновен за положението в Украйна?  САЩ или Путин!?

Путин и послушните му служби , в които самия той направи преврат.

Вече съм споменавал как  :

https://www.kaldata.com/forums/topic/227354-положението-в-украйна/?p=3087767

И това не са марсиански сайтове  с фантасмагории , а публична хронология на събития и чистки в Кремъл.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти задам помощни въпроси:

Кой анексира Крим ?

Кой окупира украински територии с армия без опознавателни знаци ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е Миро, че да съветва украинците ? Кой е Путин, че да съветва украинците ? Кой си ти, че да съветваш украинците ?

После се сърдите, че не ви отговаряме на въпросите. Ами мислете преди да ги задавате.

На своя територия украинците имат последната дума. Решили са да бранят страната си от путлерофашистките агресори и ще я бранят.

А ти, като ти е кеф да те псуват, ходи пак по украинските форуми и продължавай да ги съветваш да се предадат без бой !!!

А ти кой си, че отговаряш вместо украинците?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безсмислени са спрямо твоите разбирания.

НЯмам нищо против, но не мога да те приема като аргумент.

Ето на - Крим е толквоа руски, колкото и български.

Но си го взеха руснаците. :) И то със чисто военни методи и референдум направен за "парлама" .

И плюс събран насилствено под дулата на руските автомати местен парламент , който да обяви присъединяване към РФ - факт, признат от прословутия руски сепаратист кагебист Игор Гиркин-Стрелков

Ти що не протестираш ?

Аз  не искам да приемаш мен като аргумент.Аз ти посочвам произхода на правото на самоопределение съгласно всеобщата декларация за правата на човека, която е международен правен документ с фундаментално значение.

Така че дали някъде са се сбили съвсем не е източника на това право и няма никакво отношение към това право.

Референдум имаше и според мен той отразява мнението на жителите на Крим.Ето това е важното.

Искат да са част от Русия - тяхна работа.Видях филма как хората със сълзи на очи се веселят и радват на връщането си към Русия.Няма как да се изфабрикува това.

А още по малко виждам основания аз да протестирам.Не мога да протестирам от чуждо име, не мога да упражнявам чужди права.Аз не съм страна в този конфликт.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти кой си, че отговаряш вместо украинците?

Реджеп Иведик съм. Не отговарям вместо тях. Чета в нета, че яко шамарят путлерофашистите и свеждам във форума.

Те сами отговарят за себе си. Бият врага. И правилно постъпват.

Никой не е канил путлерофашистките агресори да се промъкват тайно на украинска територия без опознавателни знаци и с оръжие в ръка за да убиват хора като касапи.

Който не ще мира, получава товар 200 !!!

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Списание „Forbes“ разруши лъжите на русофобите за Крим

Американските журналисти не от кое да е издание – а от прочутото списание „Форбс“, нанесоха болезнен удар и на администрацията от Белия дом, и на киевската хунта, и въобще на западната пропаганда като цяло.

И така: „Форбс“ в прав текст заяви, че ситуацията в Крим и Украйна е диаметрално противоположна на онова, което твърдеше Държавният департамент в лицето на незабравимата Джейн Псаки (сега тя е заместена от свой колега, който също започва да прави впечатление със словесни бисери и понеже, за разлика от нея явно няма как да забременее, независимо от сексуалната си ориентация, ще ни весели още доста).

Статията се нарича „Година след руската анексия на Крим местните хора предпочитат Москва пред Киев“. Тя използва най-вече изследванията на две авторитетни западни социологически структури – американският институт „Галъп“ и немската агенция GFK, която, впрочем, е най-голямата в в Германия и влиза в челната четворка социологически агенции на световно ниво. Ето защо, за голямо съжаление на русофобите и америкопитеките, възраженията им просто остават пренебрежими до нищожност.

След като анализира резултатите от социологическите анкети, журналистът Кенет Рапоза стига до изводи, които са направо шокиращи за гореспоменатите русофоби и америкопитеки:

„Местните жители, независимо дали украинци, руснаци или татари, са единодушни в едно: животът в Русия е много по-добър, отколкото е бил животът им в Украйна“.

Той напомня на читателите си за изследването, проведено от „Галъп“ заедно с Наблюдателния съвет по международно радиоразпръскване през 1914 в Крим. Тогава почти 83% от жителите на Крим са казали, че резултатите от референдума реално отговарят на желанията и стремежите им. Почти 74% от анкетираните са били уверени, че завръщането на полуострова в границите на Русия ще повлияе положително на стандарта им на живот. В обратното са били уверени само 5,5%…

И ето, че през януари – февруари 2015 г. немската GFK решава да направи равносметка на живота на гражданите на Крим в Русия.

За Запада тези резултати се оказаха сензационни.

82% от кримчани категорично одобряват завръщането на Крим в Русия.

Други 11% повече одобряват, отколкото не одобряват.

Тоест, позитивно оценяват резултатите от референдума през март 2014 г. 93% от жителите на Крим.

Не го одобряват само 2% от населението.

Кенет Рапоза показва, че резултатите от изследването едновременно на 2 авторитетни ЗАПАДНИ социологически института са повече от убедителни: равносметката от референдума през март 2014 г. са напълно обективни.

Само 1% от жителите на Крим смятат, че украинските медии дават обективна информация за онова, което се случва на полуострова. Други 4% смятат украинските медии за „по-скоро обективни“.

45% от кримчани смятат информацията на украинските медии за абсолютно лъжлива, а други 35% – по-скоро лъжлива, отколкото правдива.

Но нека погледнем и онези моменти в изследването на GFK, които Рапоза не споменава.

Само 13% от жителите на Крим смятат, че през последната година материалното им положение се е влошило (да си спомним украинските лъжи за „гладуващия“ Крим).

21% от населението смята, че материалното му положение значително се е подобрило.

30% – че просто се е подобрило.

35% – че материалното им положение е приблизително същото.

За сравнение – самите украински социолози съобщават, че в Украйна 94% от хората заявяват, че през последната година (след „майдана“) материалното им положение рязко се е влошило.

Главният проблем, който вълнува кримчани, е конфликтът в Източна Украйна – това е най-актуалната тема за 42% от запитаните.

Следва инфлацията – 40%.

Транспортната изолираност на Крим – 22%.

Лични финансови проблеми – 19%.

Кенет Рапоза просто смазва украинските шовинисти и американските любители да се месят в чужди работи. Той констатира, че в кримското общество е налице единство и общо одобрение на сегашния курс на републиката. Но в Украйна, според данните, които изнася, не може да става и дума за единство.

Той съобщава, че според данните на същите западни социологически институти, в украинското общество се наблюдава жестоко разцепление, което обективно застрашава териториалната цялост на страната.

Курсът на интеграция с ЕС се одобрява само от 19% от населението на Източна Украйна и 26% – на Южна Украйна.

В Западна Украйна тези данни са 84%, в Северна – около 60% и в Централна – около 50%.

Подкрепата за влизане на Украйна в НАТО навсякъде е още по-ниска, дори в Западна Украйна тя е само 53%.

Отношението към САЩ и към тяхната мрачна роля в събитията от 2013 – 2014 гг. приблизително съвпада с отношението към ЕС.

„Forbes“ е едно от най-авторитетните издания в света, което отразява позицията на значителна част от западния елит.

И статията на Кенет Рапоза е просто капитулация на тази част от елита пред един реален факт: Крим отново стана руски заради позицията на преобладаващата част от жителите му.

А и с „евро-атлантическия избор“ на Украйна нещата не стоят еднозначно.

И в същото време в Украйна медиите предлагат една изкривена реалност, чиято цел е тотална манипулация и поддържане на шовинистичен войнствен дух в ултра-десните среди.

Почти никоя основна украинска медия не съобщи за резултатите от изследванията на „Галъп“ и GFK.

Затова пък всички по-големи украински издания поместиха новина с шокиращото заглавие: „Повечето кримчани искат обратно в Украйна“.

Източникът на тази евтина фалшивка е булевардното издание „Крым. Реалии“. Но, независимо от сензационното заглавие, авторът на материала си признава директно, че става дума не за социологическо изследване – а за някаква „интернет-анкета“, уж проведена в сайта на уважаваното издание „Крымская правда“.

Оказа се, че нещата са доста простички. Самата „Крымская правда“ заяви, че сайтът й е атакуван от хакери. Фактически той е бил блокиран и в него са се „разхождали“ украински ботове (прословутите „информационни войски“ на хунтата?). Този случай най-добре показва колко струва информацията, публикувана от украинските „журналисти“.

Най-отвратителното е, че понеже жителите на Северо-Западна Украйна фактически са откъснати от истинска информация, а са подложени на тотална манипулация и шовинистична пропаганда, вярват във всичките тези брътвежи.

Като цяло, може да се обобщи, че статията във „Forbes“ е твърде положителен признак, който показва, че умните хора на Запад се опитват да поставят на мястото им „ястребите“, хвърчащи в света на политическите си фантазии.

До прозиране на цялата истина все още не се е стигнало, но поне началото е поставено.

Линк към оригиналната статия

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз  не искам да приемаш мен като аргумент.Аз ти посочвам произхода на правото на самоопределение съгласно всеобщата декларация за правата на човека, която е международен правен документ с фундаментално значение.

Така че дали някъде са се сбили съвсем не е източника на това право и няма никакво отношение към това право.

Референдум имаше и според мен той отразява мнението на жителите на Крим.Ето това е важното.

Искат да са част от Русия - тяхна работа.Видях филма как хората със сълзи на очи се веселят и радват на връщането си към Русия.Няма как да се изфабрикува това.

А още по малко виждам основания аз да протестирам.Не мога да протестирам от чуждо име, не мога да упражнявам чужди права.Аз не съм страна в този конфликт.

Не може по такъв начин да се отваря "кутията на пандора".

Защото следвайки твоята логика, България, колкото и е оразана в момента, ще трябва свсем да престане да съществува.

И което е по важно - референдума в КРим бе една пълна пародия.

Няма нормален човек който да признае начина на провеждане , чрез военен контрол, чрез неясни правила, попълнени бюлетини, дори формулировката на референдума бе странна....

Плюс  манипулирани резултати, без нито един международен наблюдател , освен както вече казах такива послушковци  като нашата Ташева.

В същия дух и статията по горе за "добрия живот в Крим".

Аз например не съм спорил  за материалното им състояние.

КАкво ще кажете да направим референдум да се присъединим към Германия ?

Ако не стане с референдум, дай да и обявим война, да се предаде, и те пак да н анексират :)

Тази логика води до никъде.

Тъкмо погледнах че цитираш съвсем друга статия с някакви изводи за украински шовинисти и хунта  :)

Цитата ти е дословно преведена статия от новорус.инфо . http://novorus.info/news/economy/34884-forbes-rubit-shokiruyuschuyu-pravdu-o-kryme-i-ukraine.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КАкво ще кажете да направим референдум да се присъединим към Германия ?

А, не им давай акъли, щото като знам какви БЕТОННИ глави има в България, ако е референдум за присъединяване към Германия ще гласуват против, обаче ако е за присъединяване към Русия, ще гласуват с двете ръце за.

Ти не ги ли чуваш, какво пишат, какъв огън и жупел бълват срещу гнилите западняци и как се прехласват пред Матушка Рус

А Реджеп Иведик определено не е русофил. Добре вече няма визи за Германия, че да мога в случай на подобна ДИВОТИЯ да се изнеса еднолично преди да са ги суспендирали. Иначе нищо чудно първо да ме разстрелят, а после да ме дадат на руското разузнаване да ме БЕЗВРЕДИ !!!

:)  :)  :)  :)  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно цената на Крим

Алексей Кудрин, ежегодно на финансирование Крыма российской экономике придется тратить по $6–7 млрд. Тем временем суммарные потери от присоединения полуострова в ближайшие три-четыре года оцениваются в $150–200 млрд. По словам господина Кудрина, это примерная оценка, которая включает анализ прямых и косвенных потерь — последствия санкций, отток капитала, снижение инвестиционной привлекательности.

КАкто и в Южна Осетия, Чечня, и др където живеят на дотации от 1 до  няколко милиарда $ , така и за Крим се прогнозират 6-7 млрд $ годишно и това е дори оптимистичния вариант.

И още за проблемите :

http://svpressa.ru/politic/article/108889/

А, не им давай акъли, щото като знам какви БЕТОННИ глави има в България, ако е референдум за присъединяване към Германия ще гласуват против, обаче ако е за присъединяване към Русия, ще гласуват с двете ръце за.

Мен не ме притеснява точно това.

Притесняваме че има толкова национално  кастрирани хора , които ще гласуват именно за някакво присъединяване към някого.

И ще се радват да късат месо от България със някакви "нвоворосии" и "новоосмании" и ще реват за правата на "Кърджалийска Народна Република" и как след анексиране от Турция доходите са се вдигнали с еди колко си .

Много хора са забравили че са Българи, и че не всичко е материално и се купува.

Мен ме е срам от такива, но приемам че са мои сънародници все пак.

далеч по бедни държавици и народи на юг и на изток предпочитат да си живеят в колиби и в калта, но не са с е продали  нито на САЩ нито на Путин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не ги ли чуваш, какво пишат, какъв огън и жупел бълват срещу гнилите западняци и как се прехласват пред Матушка Рус.

Не са гнили, а лицемерни. А не са гнили именно заради лицемерието си. Не се прехласвам пред никакви матушки - ако ще се заминава нанякъде, вероятно ще е Германия/Австрия/Швейцария, стига да е възможно. Стандартът на живот е едно, а начинът, по който е постигнат и това, за чия сметка - друго. Останалите глупости няма да ги коментирам.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много спорове сме водили относно това, дали Украинската криза е предизвикана умишлено отвън.

Ето го отговора!

НИКОЛАЙ АЗАРОВ:

Американците излъгаха Янукович

Според бившия украински премир, тогавашният президент Виктор Янукович се надявал, че "американците ще му окажат съдействие"

Бившият украински премиера Николай Азаров смята, че Западът е участвал в преврата в Украйна. Мнението си той изрази в интервю за швейцарския в. "Weltwoche".

"Веднъж американците ни помолиха да пуснем в страната два транспортни самолета без контрол. Ставаше дума за дипломатически документи. Можете ли да си представите два военни транспортни самолета, пълни с писма или с разпечатки на електронни писма? Та това е смешно", отбеляза Азаров.

"По данни на нашите спецслужби ставало е дума по-скоро за специални прибори и пари. Та нали всяка революция трябва да бъде финансирана", подчерта още бившият премиер.По думите му тогавашният президент Виктор Янукович се надявал, че "американците ще му окажат съдействие".

"Той не искаше да ги загуби, но те го излъгаха. Американците постъпиха много умно. Те казаха на Янукович, че той е легитимен президент, гарант на конституцията и трябва да остане на поста до следващите избори. Те настояваха само за създаване на правителство на националното единство", добави политикът, който сега живее в Москва.

Но по думите му това е бил трик, за да бъде отстранен Янукович от президентския пост.Янукович до последно се надяваше, че конфликтът в Украйна може да бъде решен с политически и дипломатически, спомня си още Азаров.

http://temadaily.bg/publication/27137-%D0%90%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D1%8A%D0%B3%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%AF%D0%BD%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

далеч по бедни държавици и народи на юг и на изток предпочитат да си живеят в колиби и в калта, но не са с е продали  нито на САЩ нито на Путин.

Няма бедни държавици. Щом живеят в колиби и в калта, значи са се продали. В смисъл, че управниците им са ги продали.

Това за бедните държавици е пропаганда, на която не вярвам. За да са бедни, значи някой ги ограбва. Е, точно този някой ги е и продал, а е на власт точно защото ги е продал.

За това не е лошо, да държим сметка на управниците си, ама като гледам мисленето на сънародниците, не вярвам, че достатъчно от тях разбират за какво говоря.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма бедни държавици. Щом живеят в колиби и в калта, значи са се продали. В смисъл, че управниците им са ги продали.

Това за бедните държавици е пропаганда, на която не вярвам. За да са бедни, значи някой ги ограбва. Е, точно този някой ги е и продал, а е на власт точно защото ги е продал.

За това не е лошо, да държим сметка на управниците си...

Дотук браво!

Оттам нататък позволява интерпретация, вероятно лично твоя.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много спорове сме водили относно това, дали Украинската криза е предизвикана умишлено отвън.

Ето го отговора!

НИКОЛАЙ АЗАРОВ:

Ако съм разбрал правилно , Янукович е пуснал два транспортни хамерикански самолета, които превозвали техника и пари.

И че американците официално дори помолили.

После тази техника  пари , които Янукович е пуснал , са използвани "за революцията против него" ?

Много странна теория, признавам си :)

Особенно в аспекта че Янукович е бил под постоянен руски контрол, завършил със путинското признание за изтеглянето му , пак под контрола на руските служби...

Ама те американците така действат - питат примерно Садам - пусни няколко наши самолета.. той ги пуска, и те гърмят бомби по него  :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дотук браво!

Оттам нататък позволява интерпретация, вероятно лично твоя.

Ми на кого да е ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може по такъв начин да се отваря "кутията на пандора".

Защото следвайки твоята логика, България, колкото и е оразана в момента, ще трябва свсем да престане да съществува.

...

Може, може! Бързо забравяш за демокрацията нещо! Това, което ти наричаш "кутията на Пандора" е международно признат, основен демократичен принц. Принципа за самоопределяне на човека във всички аспекти - национално, етнически, политически, културни, религиозни, битови, граждански...

Ти дръж всички граждани еднакво доволни. Позволи им да си говорят майчиния език и да си спазват обичаите. Дай им да си тачат предците. Дай им работа. Дай им нормални условия и перспективи за развитие и тогава да видим, кой ще иска да се отцепва! За да си запази териториалната цялост, една държава трябва да постигне национална цялост без да заличава етническите, културни, религиозни и битови белези на гражданите си. Тогава никакви кутии и никакви Пандори не са страшни! Примери за мултикултурни държави и  държавни конгломерати, държащи целостта си спазвайки този принцип - бол!

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примери за мултикултурни държави и  държавни конгломерати, държащи целостта си спазвайки този принцип - бол!

Русия !!!

В САЩ бият негрите.

Една такава аналогия ми се завъртя сега в главата.

Нека чисто хипотетично да допуснем, че САЩ окупират утре Гуантанамо, А в други ден напълно законно проведат референдум с един единствен въпрос

"Желаете ли Гуантанамо да се присъедини към САЩ"

Какви ли биха били резултатите ???

Все повече се убеждавам, че някои хора, като мислят, не разсъждават ( не се отнася за тебе)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Русия !!!

В САЩ бият негрите.

Ми, щом това първо ти дойде под пръстите да го напишеш... Обаче, към твоята Русия, аз бих добавил, Швейцария, САЩ, Индия. Ей ги на хората си живеят, на никой не му идва наум да забранява езици, религии, култура и съответно на никой не му идва наум да се отцепва...

• Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, щом това първо ти дойде под пръстите да го напишеш... Обаче, към твоята Русия, аз бих добавил, Швейцария, САЩ, Индия. Ей ги на хората си живеят, на никой не му идва наум да забранява езици, религии, култура и съответно на никой не му идва наум да се отцепва...

И друго написах после, защото после ми хрумна, как мога да покажа на читателите по образно, че идеята ти не е читава. Най вероятно не си го видял.

В Украйна, кой език са забранили, че ми стана интересно. И коя телевизия.

Защото руснаците вече забраниха татарската телевизия в Крим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти дръж всички граждани еднакво доволни. Позволи им да си говорят майчиния език и да си спазват обичаите. Дай им да си тачат предците. Дай им работа. Дай им нормални условия и перспективи за развитие и тогава да видим, кой ще иска да се отцепва! За да си запази териториалната цялост, една държава трябва да постигне национална цялост без да заличава етническите, културни, религиозни и битови белези на гражданите си.

Разбира се.

В случая с РФ и Путин проблема е че ... завладява територии със измислени фалшифицирани референдуми, с цел не запазване на териториална цлостност, а единствено и само за оправдаване на своята агресия към чужди държави.

И втория проблем е че.. отдавна РФ не е никаква федерация, а еднолично управление на един фюрер и неговата клика.

А Украйна нищо никому не е забранила, и както вече се каза - Кримските татари вече усещат реалните репресии и руска цензура върху гърба си .

Да добавя още малко цифри относно Крим :

E4pg6Nyc8DQ.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...