Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 2

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Няма никой от "Десен сектор" в правителството на Украйна(в Рада-та има, но и ние имаме нацисти в нашия парламент, имат си избиратели, пият Пина-Колада в Куба, демокрация е :D ). Можеш и сам да провериш, а не като Духчето хем ме пита кой е министър на вътрешните работи, хем като му отговоря, той се прави, че не е видял. :D  Хитреци!

Пак ти казвам. Не коментирай неща, дето не ги разбираш. Превръщаш се в трол, като онези двамата. Десен сектор, контролира всички силови министерства и служби. Можеш да го провериш, ама едва ли ще го разбереш. 

П.П Покажи, кога си отговорила? 

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ти го казвам. И за последно, надявам се. Янукович, е законно избран президент. Свален, чрез изполването на оръжие. Това другарко, е преврат. Ако не го разбираш, проблема е твой.  ;)  "Успеха' постигнат от бандеровците, се дължи на методите, използвани от тях. Ама няма смисъл, да ти обяснявам, вижда се че си знаеш своето. Крим, е в пъти по-добре сега, от колкото преди една година. С кой си 'говорила' и дали си говорила, не ме интересува. Положанието в Крим, може да се види.  ;)

Пак и аз да ти кажа, другарю - какво става в една държава, си е работа на самата държава(включително и военен преврат), а другите(света) или ще приемат новата власт или ще я отхвърлят. Като гледам няма никой против правителството в Украйна. Даже и твоят Човек. :D  

П.П Покажи, кога си отговорила? 

Два пъти ти отговарям за Аваков и Полторак(петият подред на сегашното правителство военен министър) и имаш наглостта да ме питаш пак. Търси си сам отговорите ми! :D

Положанието в Крим, може да се види

Дали? Или можеш да видиш това, което тези, които ти го показват искат ти да видиш?

Защото... сетих се, знаеш ли Пекин какво летище има, грандиозно и какво представлява магистралата към Пекин... приказка, но така някак между другото именно тази магистрала е оградена с висока метална ограда и ако решиш да надникнеш зад нея(на места има проходи, направени от пекинци за по-бързо преминаване в отсрещния квартал), ще ти се дореве, човече, от мизерия и човешка мъка. Лични впечатления. Не всичко красиво отвън е красиво и от вътре, за съжаление.

Редактирано от Нел (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак и аз да ти кажа, другарю - какво става в една държава, си е работа на самата държава(включително и военен преврат), а другите(света) или ще приемат новата власт или ще я отхвърлят. Като гледам няма никой против правителството в Украйна. Даже и твоят Човек. :D  

Два пъти ти отговарям за Аваков и Полторак и имаш наглостта да ме питаш пак. Търси си сам отговорите ми! :D

Нел, пак си в грешка. Но нормално. Като не разбираш, говориш глупости.

Айде аз ще ти дам отговора за Аваков. Защото наистина не виждам, някога да си отговорила.  ;) Ето информация за Аваков

https://ru.wikipedia.org/wiki/Аваков,_Арсен_Борисович

Какво виждаме, в тази информация, член на партия Народен фронт.  Я да проверим, каква е тази партия ето я  https://ru.wikipedia.org/wiki/Народный_фронт_(партия,_Украина)

Какво виждаме, в тази информация? Андрей Тетрук, това име, не го знаеш, сигурен съм. Та ето ти, малко инфо за него  https://ru.wikipedia.org/wiki/Тетерук,_Андрей_Анатольевич

Участник в бандеровската АТО. Командир, на частен баталюн 'Миротворец'. Разновидност, на Десен сектор.

Та Нел, пак греда удари.  :D  Още искаш ли?  ;)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нел, пак си в грешка. Но нормално. Като не разбираш, говориш глупости.

Айде аз ще ти дам отговора за Аваков. Защото наистина не виждам, някога да си отговорила.  ;) Ето информация за Аваков

https://ru.wikipedia.org/wiki/Аваков,_Арсен_Борисович

Какво виждаме, в тази информация, член на партия Народен фронт.  Я да проверим, каква е тази партия ето я  https://ru.wikipedia.org/wiki/Народный_фронт_(партия,_Украина)

Какво виждаме, в тази информация? Андрей Тетрук, това име, не го знаеш, сигурен съм. Та ето ти, малко инфо за него  https://ru.wikipedia.org/wiki/Тетерук,_Андрей_Анатольевич

Участник в бандеровската АТО. Командир, на частен баталюн 'Миротворец'. Разновидност, на Десен сектор.

Та Нел, пак греда удари.  :D  Още искаш ли?  ;)

Тц. Не приемам инфо от руската вики, за съжаление отдавна не им вярвам и лично съм виждала изопачена информация.

Пък ти вярвай на каквото си искаш...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц. Не приемам инфо от руската вики, за съжаление отдавна не им вярвам и лично съм виждала изопачена информация.

Пък ти вярвай на каквото си искаш...

Щото не ти изнася.  ;)  Айде от английската Вики

http://en.wikipedia.org/wiki/Arsen_Avakov  ;)  

Същата партия Народен фронт.  ;)

Ето и сайта, на въпросната партия.   ;)

http://nfront.org.ua/komanda/viborchij-spisok-politichnoji-partiji-narodnij-front 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко, че така разбираш демокрацията. Демокрацията се изразява преди всичко във равенството пред Закона.

Не знам защо има българи, които нямат и грам понятие какво е демокрация, но къде що човешки порок видят, все на демокрацията го приписват. :D

Впрочем нали знаеш, че Путин държи, и Русия да е демократична(ама по Сталински) :D - "Има човек-има проблем, няма човек-няма проблем"

Добре де, ние нямаме ли нацисти в Парламента? Да не искаш да кажеш, че В.С коли и беси в България.

Съжалявам но аз виждам точно обратното, от както сме "демократична" държава. Никакво равенство няма.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Киев - студенти организират акция пред посолството на сатанинските американски щати..

Ще се усетят те, ама ще е късно

Путин е подписал указ за продажба на нефт и газ за рубли. В сложни условия, това е най-ефективната мярка за укрепване на националната валута.

http://cont.ws/post/80740/

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нелка е тролка - нищо не е вникнала и разбрала.   Спамаджийка. Няма собствено мнение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и сайта, на въпросната партия.    ;) Та Нел, какво виждаш в този сайт? Даже има командири, на батальон Айдар. Командир в Нац, гвардията. Та, каква ли е тази партия? На лебедите ли? :D  

http://nfront.org.ua/komanda/viborchij-spisok-politichnoji-partiji-narodnij-front

http://nfront.org.ua/komanda/chleni-vijskovoji-radi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нелка е тролка - нищо не е вникнала и разбрала.   Спамаджийка. Няма собствено мнение.

Като свършат аргументите почват обидите...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че е трол. Други двама са. Но просто, се опитва да им помага. Като говори за неща, дето не са й много ясни. Ама какво да се прави, опитва се да доказва нещо. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Порошенко забрани филми за силовите структури на Русия
Важно уточнение е, че става дума за филми, сериали и други визуални творби от периода след 1991 г.

655-402-petro-poroshenko.jpg

Украинският президент Петро Порошенко подписа закон, забраняващ в Украйна да се показват руски филми и сериали, които популяризират силовите структури на Русия.
Забранените произведения са тези, които правят пропаганда на всякакви действия на правоохранителните органи, въоръжените сили, други въоръжени, военни или силови формирования на "държавата окупатор" (както се нарича Русия в текста на постановлението).
Важно уточнение е, че става дума за творби от периода след 1991 г.
На 5 февруари Върховната рада съществено ограничи излъчването на предавания за руските силови структури по радиото и телевизията, както и разпространението на филми за тях в Украйна.
В мотивите към документа се посочва, че показването на продукции от този род "застрашава националната сигурност на Украйна и се отразява негативно върху моралния дух на украинската армия".
Предвиждат се съответно и глоби за нарушителите на забраната, без обаче да се посочва техният размер.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като свършат аргументите почват обидите...

Няма нищо обидно - в Украйна и аз съм като трол!   Дори не разбират, че за добро споделям същите си мнения...  Там са като умопомрачени спрямо Путин и руснаците му... Лошо е така. И ще страдат докато им дойде акъла!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаам, за Нел и нейната демокрация се разбра че е важна когато и оттърва само.... Значи демокрцията при избора на Янукович не е истинска и свалянето му чрез преврат е първото демократично нещо в окрайната... мдааааммм.... ех, демокрация ли бе да го опишеш.... Хунтата си направи преврата с помоща на запада, забраниха набъзро партии и преследваха депутати, заплашваха, затваряха ги, пребиваха ги дори, а после си напраиха демократично изборче с участие на въоръжените десносекторовци по урни под предлог за безопасност , и избраха Прасето....

Та наистина демокрацията е много важна за Нелка ... без нея тя е загинала директно..... ужас ...и сега там в Окрайната са цъфнали и вързали демократично :D... само да не били руските войници на путин, според нейната велика окраинска приятелка ( явно двете са си руса при руса тотално )  .. само се пита в задачата, нейната дружка на какъв език плямпа по рожденние, на мове или на руски ... 

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ти е читав линка. Затова ли си толкова доволен. :D

Путлерофашистите забранили кримската татарска телевизия. Почна се. Татарите са виновни, щото са татари !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От него сайт интересно разминаване с твоите прогнози

Русия е недооценена съкровищница на възможностите

Периодът на паника в руската икономика остана в миналото. Наскоро валутните резерви на Централната банка за пръв път се увеличиха от юли миналата година и това вероятно ще убеди западните правителства, че икономическите санкции не оказват каквото и да е значително въздействие на Русия и страната не е застрашена от неизбежен крах.

От средата на юли 2014 г. Русия загуби четвърт от своите валутни резерви. Спадът на обемите бе особено рязък през декември миналата година, когато Централната банка трескаво се опитваше да спре спада на курса на рублата спрямо долара. От началото на 2015 година скоростта на намаляване на валутните резерви бе ограничена и това говори по-скоро за особености в структурата на валутните резерви, отколкото за хронично изтощаване на резервите.

През януари 2014 г. Русия държеше държавни облигации на САЩ за 131,8 млрд. долара. Доколкото отношенията със САЩ се влошиха след революцията в Украйна и анексията на Крим, Русия започна да съкращава доларовите си резерви и да увеличава резервите в евро и злато. Обемът на резервите на американска валута падна с 37,6% до 82,2 милиарда долара. Днес Русия държи по-малко американски държавни облигации от Ирландия, Турция или Сингапур.

Общият обем на златновалутните резерви е в долари, затова резервите на Русия в евро пострадаха заради стремителното укрепване на долара спрямо еврото тази година. Централната банка не трябваше повече да поддържа рублата чрез продажба на чужда валута: тази година руската рубла постепенно укрепва, което може да се обясни отчасти с повишаването на нефтените цени, а и отчасти с това, че намаляването на основния лихвен процент в началото на годината от 17% до 14% превърна Русия в достатъчно привлекателно място за операции с валутни активи.

Един поглед върху съотношението между курса на рублата и цената на марката нефт Brent доказва, че сега руската валута укрепва по-бързо от цената на тази марка нефт, а това е признак, че стратегията кери-трейд, при която финансовите играчи вземат заеми в долари и отпускат кредити в рубли, поддържа растежа на курса на рублата.

През седмицата от 16 по 20 март евро се вдигна с 3% спрямо американския долар, което стана причина да се повишат обемите на руските златновалутни резерви с 1,2 милиарда долара.

Много неблагоприятни прогнози за руската икономика, включително прогнозата преди месец на Андерс Аслунд от Института за световна икономика Петерсън, се базираха на предпоставката за рязкото намаляване на валутните резерви. "Обемът на руските валутни резерви приближава критичното равнище. В момента Русия губи месечно над 10 млрд. долара, а това значи, че истинската криза с валутните резерви ще бъде в третото тримесечие", написа Аслунд.

Само че това няма да стане – освен ако цените на нефта отново започнат рязко да падат. Аналитиците не са единни относно бъдещето на петролните цени. Според различните оценки цената на марката Brent в четвъртото тримесечие може да бъде от 50 до 90 долара за барел. Прогнозата на "Блумбърг" гласи, че цената ще достигне 68,95 долара за барел, което е повече от сегашните 57,5 долара за барел.

Според сегашната официална прогноза руската икономика ще се съкрати с 3 процента. Ако цената на нефта надхвърли границата, заложена в бюджета, спадът в икономиката ще стане още по-малко видим. Все пак той ще е неизбежен поради структурни причини, а също заради извънредно високия лихвен процент от миналата година, когато Централната банка се опитваше да подкрепи рублата – този процент впрочем остава твърде полезен, защото привличат кери трейд. Анкетирани от "Блумбърг" икономисти смятат, че средно руската икономика ще се съкрати с 4%, а "Голдман Сакс" посочва цифрата 2,7% за рецесията, както впрочем и някои руски либерални икономисти.

Разбира се, тези показатели не може да се нарекат блестящи. За такава голяма държава като Русия зависимостта на ключовите икономически показатели от безредиците в Йемен и дълговите проблеми на американските фракинг компании, които в много голяма степен влияят на нефтените цени, може да предизвика много неприятности. Русия не може да преодолее зависимостта си от "черното злато" в близко бъдеще, но засега ключовият руски пазар се е стабилизирал на приемливо равнище.

Каква роля изиграха западните санкции? Практически – никаква. Лесно може да проследим как икономическите показатели на Русия реагират на промените в нефтените цени и на валутните пазари, но същото не може да се каже за ограниченията във финансирането и търговията. Западните санкции причиниха някои неудобства на руските компании, но "Сбербанк", която е основната държавна институция, лишена от възможността да получава финансиране от чужбина, съобщи миналата година за стабилна печалба от 7,7 милиарда долара. Разбира се, това е по-малко от предходната година, но да се говори за някаква трагедия е неоснователно.

В една трудна ситуацията ръководителите на Централната банка и на Министерството на финансите съумяха да не допуснат груби грешки и да съхранят открития характер на руската икономика.

Путин има много съветници, които биха предпочели друг подход, отстоявайки идеята за "руската крепост". Но въпреки инстинктите, подхранващи обсадния манталитет на президента, той благоразумно назначи правилните хора на ключовите постове. Въпреки възраждането на съветската атрибутика - наскоро на една среща Путин се обърна към водещите лица от секретните служби с думата "другари" - Русия остава голяма пазарни икономика, която не може да бъде разрушена с помощта на няколко скромни ограничения.

Това превръща Русия както в сериозна заплаха за нейните слаби съседи като Украйна, така и недооценена съкровищница на възможностите. Неслучайно Институтът CFA – международна асоциация на експертите в сферата на инвестициите, който тази година проучи настроенията на инвеститорите - нарече Русия един от водещите пазари по инвестиционна привлекателност заедно със САЩ, Китай и Индия.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А фашагите ще ги съдят ли?

Искаш сами да се съдят ли?  :D  Остави го Реджеб.  :D  Той си ги плещи едни, също като Псакито и оня с очилцата Яценюк.  :D

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш сами да се съдят ли?  :D  Остави го Реджеб.  :D  Той си ги плещи едни, също като Псакито и оня с очилцата Яценюк.  :D

Прави го нарочно да дразни някого ама си вреди сам. Негова си работа.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А реално в момента положението в Окраината си е тотално евало мамата.... Яйцето се кани всички държавни предпрития да станели с чуждо управление ...  битката Прасе- Коломойски завърши засега с оттеглянето на псоледния, за сметка на това пък в РФ удариха шоколадовото кралче законно за укриване на данъци, и му затвориха заводчетата... от което съответно той попоика, и все още пикае газ по укро пресата и медии :D

А в Русия нещата вървят добре, месец март е отчетен като първи от миналата година , когато държавните резерви са се увеличили.. Да правилно четете, увеличили,  с размер на милард и половина долара ( сметките са в долари, а реално е злато ;)

Цените на петрола се оказа че не играят вече толкова голяма роля при котирането на рублата, което доста шашка сорсоидите ( да се шашкат викам аз... :D )  

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D Украинците в Украйна са терористи, а другомислещите украинци са... и те терористи! :D

Е няма такъв смях!

:D Момче, случва ли ти се понякога да мислиш или я караш все така урболешката? Украйна си има правителство и парламент, избрано от целия украински народ, които са единствено легитимирани(от същия народ) да решава ще има ли, няма ли да има федерация, докъде ще се простират правата на тази федерация и т.н. Така, че тези господа са в правото си да искат, но дали ще им бъде дадено зависи от цялата останала Украйна(а тя не е малка) и дори и от целия свят, защото има закони, които всяка държава, всеки човек в света трябва да спазва иначе не би просъществувал този свят.

Окупаторите са онези без опознавателните знаци(най-вежливите хора на света) :D  А другите са родоотстъпници. Но явно ти е трудно да разбереш...

Това за нашите възрожденци сме го говорили вече и ако помислиш, ще разбереш разликата.

Ама я да те питам нещо: Ти не беше ли върл противник на новините на турски по БНТ?

Щото като ви гледам баш групичката, която най-много лае против правата на нашите турци, тук се изявявате като блюстители на човешките права...

Нещо те лъже паметта никога не съм се изказвал по темата за новините на турски. каква е тая групичка незнам нелита

Мдаам, за Нел и нейната демокрация се разбра че е важна когато и оттърва само.... Значи демокрцията при избора на Янукович не е истинска и свалянето му чрез преврат е първото демократично нещо в окрайната... мдааааммм.... ех, демокрация ли бе да го опишеш.... Хунтата си направи преврата с помоща на запада, забраниха набъзро партии и преследваха депутати, заплашваха, затваряха ги, пребиваха ги дори, а после си напраиха демократично изборче с участие на въоръжените десносекторовци по урни под предлог за безопасност , и избраха Прасето....

Та наистина демокрацията е много важна за Нелка ... без нея тя е загинала директно..... ужас ...и сега там в Окрайната са цъфнали и вързали демократично :D... само да не били руските войници на путин, според нейната велика окраинска приятелка ( явно двете са си руса при руса тотално )  .. само се пита в задачата, нейната дружка на какъв език плямпа по рожденние, на мове или на руски ... 

Както се казва на украински: Гарно размовляет. което ще рече, че сигурно владее молвата отлично

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А реално в момента положението в Окраината си е тотално евало мамата.... Яйцето се кани всички държавни предпрития да станели с чуждо управление ...  битката Прасе- Коломойски завърши засега с оттеглянето на псоледния, за сметка на това пък в РФ удариха шоколадовото кралче законно за укриване на данъци, и му затвориха заводчетата... от което съответно той попоика, и все още пикае газ по укро пресата и медии :D

А в Русия нещата вървят добре, месец март е отчетен като първи от миналата година , когато държавните резерви са се увеличили.. Да правилно четете, увеличили,  с размер на милард и половина долара ( сметките са в долари, а реално е злато ;)

Цените на петрола се оказа че не играят вече толкова голяма роля при котирането на рублата, което доста шашка сорсоидите ( да се шашкат викам аз... :D )  

Опита се, с нефта да свалят и Путин. Не успяха. От този месец, вече работи и руската картова система. Тази година, ще заработи и заместите на SWIFT. Та хептен, ще полудеят англо-саксонците. 

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...