Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 2

Препоръчан отговор

Разбира се, Майдана ускори събитията.

Както и ние , както и другите бивши соц страни, преживяха своя МАйдан, но никой не вкара окупационни войски и не рева че е "преврат".

Просто на Путин му бе нужен повод . какъвто и да е.

И го получи.

А руската деизнформация и откровенни лъжи /вече официално признати за лъжи от самия Путин/   свършиха останалата работа  по "зомбирането".

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос към Миро и Реджеп - защо одобрявате насилствената украинизация в Донбас?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Дам, трола активно проповядва, спуснатите му нареждания. Всичко било започнато, след 'вкарването' на руски войски, в Украйна. А къде са тези войски, никой не ги е виждал. Нито снимал. :D  То си е за страх, освен екипировка Ратник, имат и невидимки. :D  Пък активно пропагандиращия западната 'истина', някак си пропуска, изказванията на бандеровците, срещу жителите на източна Украйна. И някак си , се пропуска 'кой не скача е москал' ;) , и различните закони, приети веднага след преврата. И различни 'митинги' на бандеровците, за чиста украинска държава, без руско говорещи.  А вземането на властта, със оръжие, е преврат. Та опитите на въпросния човек, не успяват. Слаба подготовка, и твърде елементарно мислене. Но типично, за проповедника на западната 'истина'.

Един въпрос към Миро и Реджеп - защо одобрявате насилствената украинизация в Донбас?

Едва ли разбират, изобщо въпроса. Имат задача, и я изпълняват. :D Плюс това, същите профилни снимки съм виждал и по други форуми. И там, пишат каквото и тук. Как ли му се вика, на това? :ph34r:

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ одобрявам никакво насилие. Вие сте тези които оправдавате руската очевидна агресия в чужда държава.

Аз и преди питах - Чакате Путин да си признае и за източна Украйна ли ? че е както Крим военна спец операция ?

С какво оправдавате терора в останалата украинска Херсонска област например, където официално  руските терактове бях споменавал , са над 43 вече ?

И още много неща мога да преповторя, но няма смисъл. Вие едно си знаете, и съм сигурен че задавайки този въпрос, въобще и не искате отговор.

:)

Не на последно място изслушайте интервюто на Борис Немцов дето бе споменато малко по назад.

Да, дългичко е, знам че никой няма и да го изслуша, но много отговори са дадени и от него.

Плюс това, същите профилни снимки съм виждал и по други форуми. И там, пишат каквото и тук. Как ли му се вика, на това? :ph34r:

Разбира се . Никога не съм се и крил, за разлика от троловете, които си правят по амнайсет регистрации с различни никове и още по различни аватари и тролят през разни проксита.. :)

Това е и разликата между нас.

Това му се вика "лично мнение".

И пак казвам , личните нападки , спам и тролене , са признак на беззъба злоба от това че нямаш аргументи.

И все пак по темата :

А това са едни от многото зверства на руските фашисти в Украйна :

http://uglich-jj.livejournal.com/87194.html

Този хубавец дори е участвал на скорошния нацистки събор в С.Петербург 22 март.

За правата на кримските татари  от "амнести интернешънъл"

http://ru.krymr.com/content/article/26929480.html

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно !  :)

Тук никой не допуска възможността , че самият той е зомбиран и че съзнателно или не , самият той е трол ! 

Без никакво значение от коя страна на барикадата !

Че погледнете картата бе !

Каква демокрация , какъв фашизъм ви е изпил мозъка ?!!! :angry:

САЩ искат чрез НАТО и ЕС да си наредят ракетите в Украйна и наоколо ( искаха и Крим , ама  :tease: )....

След танковете , няма никак да е чудно и ракети да докарат у нас (кой ли ни пита ?!!) , а ние да си ги и плащаме (защо пък не ?!!) !

За кой слепец все още не е очеизвадно !

Народът най-простичко го е казал :" С чужда пита - майчин помен !".....

И това ли на някой идиот не му е достъпно за мислене ?

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Началото на края дето някои хора преди няма месец време обясняваха, че няма как да стане. Интересно ми е какво ще стане с долара в близкото бъдеще. Ааааа, забравих, че колкото им  трябват Америка ще си напечата, както ми обясняваше един колега от форума :D  Ама при себестойност от 3кг. долари за руло тоалетна хартия колко ще е целесъобразно печатането.....

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста сте далеч от истината и няма как да не е така защото повечето от вас непознават миналато...... Ала който непознава миналото няма как да се орентира в настоящето и бъдещето. Който контролира миналото, контролира и настоящето в последствие и бъдещото..... Тези които четат книги, винаги ще управляват онези които гледат филми и тв...... Това което не ви казват, невиждате и незнаете, е че и от двете страни на театъра Украйна стоят евреи... Следователно не ме питайте кой ще спечели най много от тези събития и за какво се случват тези войни постоянно по света...... Доста държави по света престанаха да съществуват, ала техните ресурси сега са в правилните ръце....

Справка, макар и доста завоалирано, този масон казва малка част от истината....... http://news7.bg/predavania/vapros-na-gledna-tochka/vsichki-videa/rotshild-familiyata-koyato-varti-sveta/141133#.VRnN6FxRf8s

п.п Ако евреина Путин искаше да се справи с ЕС/Еврейския Съюз/ просто щеше да спре кранчето на газта и Европа щеше да спре и да замръзне. Доста правителства в Европа щяха да се чудят какво да сторят. Но защо ли не го прави?! Това ще научите от Лъжите по Би Ти Ви които поддържат грандиозния театър. Ала един ден когато примката се стегне тогава и да излезете по улиците ще ви посрешнат с дрънкането на оръжие което сега вкарват в България от Авганистан. Сигурно с него ще нападат Русия? Наивници! Тогава няма да имате възможност да сторите нищо.......

Ля-ля-ля.

Според мен, не са жидовете, а рептилиите!

Глей си работата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Руската гранична служба изнесе данни, според които около 675 000 украинци са напуснали страната си в посока Русия през първите два месеца на годината. За последните две седмици те са 143 000.
Според службата това е знак за настъпваща хуманитарна катастрофа в Украйна.
„Ако революционният хаос в Украйна продължи стотици хиляди украински бежанци ще „наводнят” граничните руски региони”, заявиха руските граничари.
Украинският премиер Арсений Яценюк предупреди света, че разтърсваната му от политическа криза страна се намира „на ръба на катастрофа”.
Яценюк обвини Русия, че е обявила война на Украйна.А тези хора бягат в Русия точно заради такива хора като Яценюк. Може пък това  прогонване на украински руснаци в Русия да е истинската цел на  Порошенко, Турчинов и Яценюк! 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, не го изключвам. Гледам една поредица по "Viasat History" - "Изтребление - избиването на европейските евреи". Там беше обяснено за депортирането на немски евреи в други европейски държави.  Никой не смее явно да повтори дословно действията на Хитлер и компания. Но това си е пак етническо прочистване. Тероризират ги, заплашват ги, избиват ги, измъчват ги, заради страха и насилието, хората бягат в Русия, защото тя ги подкрепи официално - нещо което Чърчил и Рузвелт не направиха за евреите.  Чудно ми е  дали като прочистят Украйна, ще вземат имуществото на хората и ще настанят там свои хора.........

Поне не смеят да им вземат парите, бижутата и багажа. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.ukrainadnes.com/%D0%B2%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0-%D1%85%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-31-03-2015-%D0%B3/

Путлерорашистите пак нарушават споразумението от Минск. Нооо, ще дойде Видов ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яценюк до 9 Травня хоче заборонити ідеологію нацистів та комуністів    -   Яценюк до 9 май иска да се забранят идеологиите на нацистите и комунистите.Веднъж и на мен да ми хареса този украинец - обаче как ще се справи с нацистите в собствената си страна?  Та техните уж доброволчески батальони не се подчиняват дори на Порошенко   http://tsn.ua/politika/yacenyuk-do-9-travnya-hoche-zaboroniti-ideologiyu-nacistiv-ta-komunistiv-418767.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, Майдана ускори събитията.

Както и ние , както и другите бивши соц страни, преживяха своя МАйдан, но никой не вкара окупационни войски и не рева че е "преврат".

Просто на Путин му бе нужен повод . какъвто и да е.

И го получи.

А руската деизнформация и откровенни лъжи /вече официално признати за лъжи от самия Путин/   свършиха останалата работа  по "зомбирането".

Тя украинската Майдана, аналог на нашата Майдана, както я наричаш, се състоя през деветдесетте години. Не бъркай нещата. Тогава никой не вкара войски. Напротив, изтегли ги. Взе си дори и ядреното оръжие. Не подценявай тоя факт. Защото ако тогава някой се бе опънал и бе оставил ядрените ракети, мислиш ли, че днес щеше да има Майдана в Украйна? Щеше да има, колкото имаше и в Крим. Никакъв шанс. Аз обаче съм сигурен едно. Ако управляващите СССР  през деветдесетте знаеха какво ще последва днес и как НАТО ще влезе не само в бившия соц блок, но и в самата Украйна, едва ли щеше да има разоръжаване, каквото последва. На практика тук НАТО излъга Варшавския договор, излъга и СССР. Просто спечели една от битките, която се оказа доста важна. Спечели я чрез лъжа за разоръжаване. 

Яценюк до 9 Травня хоче заборонити ідеологію нацистів та комуністів    -   Яценюк до 9 май иска да се забранят идеологиите на нацистите и комунистите.Веднъж и на мен да ми хареса този украинец - обаче как ще се справи с нацистите в собствената си страна?  Та техните уж доброволчески батальони не се подчиняват дори на Порошенко   http://tsn.ua/politika/yacenyuk-do-9-travnya-hoche-zaboroniti-ideologiyu-nacistiv-ta-komunistiv-418767.html

Аз на тоя ни най-малко не вярвам. Разбиранията му за нацисти и комунисти не са такива, каквито са твоите.  Ако попиташ Яценюк, то Путин е едновременно и комунист и фашист. Така, че не бързай да се радваш :)

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно !  :)

Тук никой не допуска възможността , че самият той е зомбиран и че съзнателно или не , самият той е трол ! 

Без никакво значение от коя страна на барикадата !

Че погледнете картата бе !

Каква демокрация , какъв фашизъм ви е изпил мозъка ?!!! :angry:

САЩ искат чрез НАТО и ЕС да си наредят ракетите в Украйна и наоколо ( искаха и Крим , ама  :tease: )....

След танковете , няма никак да е чудно и ракети да докарат у нас (кой ли ни пита ?!!) , а ние да си ги и плащаме (защо пък не ?!!) !

За кой слепец все още не е очеизвадно !

Народът най-простичко го е казал :" С чужда пита - майчин помен !".....

И това ли на някой идиот не му е достъпно за мислене ?

И аз това се чудя - ми вижте картата де :) Аз в другата тема я показвах - от почти превзети Донецк и Луганск, след което АТО приключваше, сегавиждаме все повече територии , завзети от .. както бихте казали "защитаващи се от украинсктие фашисти местно население с бухалки и прашки" :)

Как се превземат територии защитавайки се, аз не знам :)

Всъщност, те бойците-сепаратисти  сами си признават че помощта от РФ е била решаваща, както и ръководентето от руски генерали :

http://www.bbc.co.uk/russian/international/2015/03/150325_donetsk_rebel_interview

Другото - за фашистите - ами не извъртайте глава,  а сами се запитайте защо и как така нацистки фашистки международен конгрес е разрешен и спокойно се провежда в Русия ?

Дори не в прибалтийските бивши репубики , не в Украйна, не в Германия, а в Русия ?

Тя украинската Майдана, аналог на нашата Майдана, както я наричаш, се състоя през деветдесетте години. Не бъркай нещата. Тогава никой не вкара войски. Напротив, изтегли ги. Взе си дори и ядреното оръжие. Не подценявай тоя факт. Защото ако тогава някой се бе опънал и бе оставил ядрените ракети, мислиш ли, че днес щеше да има Майдана в Украйна? Щеше да има, колкото имаше и в Крим. Никакъв шанс. Аз обаче съм сигурен едно. Ако управляващите СССР  през деветдесетте знаеха какво ще последва днес и как НАТО ще влезе не само в бившия соц блок, но и в самата Украйна, едва ли щеше да има разоръжаване, каквото последва. На практика тук НАТО излъга Варшавския договор, излъга и СССР. Просто спечели една от битките, която се оказа доста важна. Спечели я чрез лъжа за разоръжаване. 

Аз на тоя ни най-малко не вярвам. Разбиранията му за нацисти и комунисти не са такива, каквито са твоите.  Ако попиташ Яценюк, то Путин е едновременно и комунист и фашист. Така, че не бързай да се радваш :)

"Дявола чете еванглеието" така бих определил твоите невероятни тълкования :)

Нали защото Украйна се отказа от ядрено оъжие, затова и Путин си прави каквото си иска там :)

Нали затова подписаха договор за спазване на териториалната цялостност, който договор Путин скъса най нагло .

Затова и превзе Крим, след прецизно планирана военна спец операция.

А залитанията ви към СССР и изводите от това са чисто спекулативни. СССР и СИВ фалира като система, който фалит бе много тдавна предизвестен, но замазван с фалшиви "пленуми и доклади за процъфтяващ социализъм".

Какво е чудното в това ?

Съвсем нормален акт. Това че аксиомата при всас е тотално друга , и стъпвате от позицията - всички управляващи в Украйна са фашисти , си е ваш проблем.

Украйна чак сега свали стотиците паметници на Ленин, чак сега изтръгва тумора на руското влияние, и е нормално да има какви ли не сътресения.

Но понеже погледа ви е замъглен от аксиомата - украински фашисти бандеровци фашисти нацисти  умножено по 10 , затова такива новини са ви странни 

Бих сравнил това като една нормална логична стъпка, както тук , в България , обявихме с декларация комунистическия режим за престъпен.

Колкото тогава  и сега има "фашисти" у нас, толкова и в Украйна.. ама... вие си знаете

Руската гранична служба изнесе данни, според които около 675 000 украинци са напуснали страната си в посока Русия през първите два месеца на годината. За последните две седмици те са 143 000.

Според службата това е знак за настъпваща хуманитарна катастрофа в Украйна.

„Ако революционният хаос в Украйна продължи стотици хиляди украински бежанци ще „наводнят” граничните руски региони”, заявиха руските граничари.

Украинският премиер Арсений Яценюк предупреди света, че разтърсваната му от политическа криза страна се намира „на ръба на катастрофа”.

Яценюк обвини Русия, че е обявила война на Украйна.А тези хора бягат в Русия точно заради такива хора като Яценюк. Може пък това  прогонване на украински руснаци в Русия да е истинската цел на  Порошенко, Турчинов и Яценюк! 

ПАк спекулации.

Официално бежанците от Добнас като цяло са около 1.5 млн.

От тях една трета отиват в РФ, останалите - в други части на Украйна.

т.е. 2/3-ти - в Украйна, 1/3 - в рФ.

И това е напълно нормално и разбираемо , спрямо демографията .

Проблем е наистина че хората нямат нормално бъдеще в този регион, и така ще е още дълги години , за съжаление.

Виновника е е дин единствен - Путин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвам СССР  за да съм точен с определенията, защото ще бъде много неточно, ако заменя СССР с Русия. Това ще означава, че Украйна се е отделила от Русия, а не от СССР, което е нелепо.  Ние сме имали майдан...какъв майдан? Партиен преврат през 1989 година и шепичка студенти на едно кръстовище, вардени от полицията през 1997 година? Тогава бях студент и се сещам, как като минавахме около тия 10-15 човека, седнали по средата на едно голямо кръстовище във Варна, се смеехме. В целия випуск имахме един единствен, който се опитваше да ни агитира за Майдана, както я наричаш сега :) Споко и аз съм участвал в българските Майдани, но те бяха по-силни спрямо връщането на имената на турците, отколкото срещу комунистите. Макар че честно казано, то бе едно и също. Лично участвах в замярането на Луканов със снежни топки на един митинг. Бог да го прости човека, едва се измъкна от разгневената тълпа. Та нашия Майдан бе точно за това - осирането на Българската история!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Началото на края дето някои хора преди няма месец време обясняваха, че няма как да стане. Интересно ми е какво ще стане с долара в близкото бъдеще. Ааааа, забравих, че колкото им  трябват Америка ще си напечата, както ми обясняваше един колега от форума :D  Ама при себестойност от 3кг. долари за руло тоалетна хартия колко ще е целесъобразно печатането.....

Малко избързваш с процесите !

Те , и арабите с петрола се размърдаха . Това са последните резерви за шикалкавене с долара....

Първите 6 месеца до 1 година долара ще поскъпва . До около президентските избори .

После - майка му жална.....! И на американския народ също - то вече се случва....

Този след Обама да му мисли .

Само да не запали света !....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде пак се хванаха за пустия договор, подписан 1994. Троловете, имат две или максимум 4 опорни точки. Договора за цялостта на Украйна, 'гениалното' умозаключение, как защитавайки се, ДНР и ЛНР постигнаха победи, и изтласкаха бандеровците. Конгреса, проведен в Русия. И нека си кажат, другата опорна точка.

Та специално за тях, нека прочетат този договор. Има го в нета, и библиотеките. Ясно е, че книги не четат /по акъла им се вижда/, та за това в нета, да го прочетат. Там никъде не пише за Крим, като част от Украйна. Никъде.  ;)

Как ДНР и ЛНР, изтласкаха бандеровците. Като промениха стратегията си. Трудно биха го разбрали, нашите тролчета. Има репортажи по тази тема. Командващите във войската на Новоросия /вече е създадена/, избраха атаката като защита. И вместо да приемат боя, и да се защитават, започнаха съвместни операции на ДНР и ЛНР, срещу бандеровците.  ;)

За конгреса, цялата им информация, на нашите торлчета, идва спусната от запада. Нито са чели, нито за запознати. Ама повтарят, това което шефовете им кажат.  ;)

П.П И в предния ми пост, без да назовавам конкретен човек /а и не се знае, дали за него съм говорил/, сам си призна. Че 'вилнее' с простотии и из други форуми, и сайтове. Как ли, му се вика на това?  :ph34r:

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те , и арабите с петрола се размърдаха . Това са последните резерви за шикалкавене с долара....

Първите 6 месеца до 1 година долара ще поскъпва . До около президентските избори .

После - майка му жална.....! И на американския народ също - то вече се случва....

Прогнозираш на сляпо. Гледай лихвите. Също и цените на комодитата и златото. Доларът ще продължи да поскъпва още известно време. Като почнат да се вдигат цените на комодитата и златото, ще почнат да вдигат лихвите. Тогава трябва да почнем полека да се ослушваме за бягство от долара. Сега е още рано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Партиен преврат през 1989 година  и шепичка студенти на едно кръстовище, вардени от полицията през 1997 година?

Аха.. :)

Как ДНР и ЛНР, изтласкаха бандеровците. Като промениха стратегията си. Трудно биха го разбрали, нашите тролчета. Има репортажи по тази тема. Командващите във войската на Новоросия /вече е създадена/, избраха атаката като защита. И вместо да приемат боя, и да се защитават, започнаха съвместни операции на ДНР и ЛНР, срещу бандеровците.  ;)

Говориш сякаш ДНР и ЛНР са супер велики държави с изградени структури и какво ли не..

"новороссия" пък е само  в главите на руската пропаганда.. и нищо повече.Дори те не вярват в нея.

Предприели съвместни операции ?? да , ама бъркаш с кого .. с руските кадрови войски.

По горе дадох поредното признание на един ДНР-овец цитиран от ББС. Как благодарение на руските войски и по конкретно - за последната офанзива в Деб*лцево , решаваща роля са имали кадровите буряти от руските кадрови подразделения.

Парадокса е знаеш ли кое - че те никога не са си мислели че руското участие под ръководството на руиски генерали в източна Украйна  е някаква тайна ! :)

И като се прибрал чак тогава разбрал че руското участие е видиш ли .. бальшой секрет .. :)

И на децата е ясно че между спец операциите в Крим и в източна Украйна няма никаква разлика.

Участниците са същите, методите разбира се малко по различни , просто сега чакаме официално признание на лъжите на Путин :)

За конгреса, цялата им информация, на нашите торлчета, идва спусната от запада. Нито са чели, нито за запознати. Ама повтарят, това което шефовете им кажат.  ;)

Напротив. цитирал съм и съм споменавал руски източници.То и никой не спори за това.

Ако имаш да кажеш нещо  по различно - заповядай.

пс

Чудех се.. има ли в света друг  прецедент, в който една държава превзема друга, лъже абсолютно всички че няма нищо общо , и си признава  една година след това че... това е тяхна прецизна мащабна военна спец операция с учатие на всички спец служби и всякакви разуанавателни и военни методи....

Аз такова чудо до момента не бях виждал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бяхте обосновали и доказали, че  "този конфликт бе изкуствено внесен и доразвит от Путин". Стига го повтаряйте без убеждаваща логика - за да не изглеждате като тролчета!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Путлер" да не е конспиративното име на Обама? Това ли се опитвате да подскажете групата около Благо?  :rolleyes: Защото на всички разумни хора е ясно кой е виновен, но не всички смеят да го кажат в прав текст?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че малко избързвам и ще трябва да се почака. Просто уточнявам фактите. А иначе интересно става- Рокфелер срещу Ротшилд :D  Важното е, че ще станем свидетели в близките няколко години на доста големи катаклизми които се очакваха още със започването тъй наречената световна финансова криза. И долара, съответно и САЩ ще имат много ядове да берат. Сееш ветрове-жънеш бури, отдавна е измислено.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че малко избързвам и ще трябва да се почака. Просто уточнявам фактите. А иначе интересно става- Рокфелер срещу Ротшилд :D  Важното е, че ще станем свидетели в близките няколко години на доста големи катаклизми които се очакваха още със започването тъй наречената световна финансова криза. И долара, съответно и САЩ ще имат много ядове да берат. Сееш ветрове-жънеш бури, отдавна е измислено.

Ама тя кризата свърши отдавна. Вече от пет години има подем. Не знам колко ще продължи, но ще наблюдаваме, ще видим. Важното е да излезем от позиции, преди да ни изненада новата криза.

Тя новата криза е на път да дойде. Вие сте още в старата.

Има един лаф такъв акулски:

Когато шофьорите на такси и камериерките разберат, че има подем, значи започва новата криза !!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе свършила, как ли пък обикновените хора по света не разбраха, че е свършила. Истината е, че при настоящето състояние няма как да свърши. Пари ли няма, има колкото искаш ама са в трезорите на банките. Работниците и дребния бизнес отдавна са се закитили с всякакви видове кредити и просто няма как да се пуснат отново в обращение с исканите печалби. Отделно ипотеките са вече бита карта, просто банките прибраха каквото имаше за прибиране. И сега ситуацията вече излиза от контрол.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе свършила, как ли пък обикновените хора по света не разбраха, че е свършила. Истината е, че при настоящето състояние няма как да свърши. Пари ли няма, има колкото искаш ама са в трезорите на банките. Работниците и дребния бизнес отдавна са се закитили с всякакви видове кредити и просто няма как да се пуснат отново в обращение с исканите печалби. Отделно ипотеките са вече бита карта, просто банките прибраха каквото имаше за прибиране. И сега ситуацията вече излиза от контрол.

Още не е излязла от контрол. Всички показатели са добри. 

За да настъпи криза, първо трябва да се влошат икономическите показатели. Но със започване на влошаването на икономическите показатели, не започва веднага кризата. Защото цените на активите продължават да се повишават "по инерция" въпреки влошаващите се показатели.

Ако не искаш да си на страната на шофьорите и камериерките, гледай показателите. Не гледай телевизия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споко, телевизия не гледам. Лошото е, че от малко чаве много чета, и още по-лошото е, че не вярвам сляпо на никои и се опитвам да осмисля това което чета :D

П.П. Ако гледах телевизия и вярвах на това което дават, щеше да вярвам, че кризата е свършила и живеем в държавата с най-стабилната икономика в света, в която американците биха дали мило и драго да се преселят. Добре, че ние не даваме току-тъй зелени карти :D

Редактирано от upili (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...