Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 19 минути, Ивайло Димов написа:

!В момента съм с таблета и не ми се пишат фермани ,но като седна на лаптопа ви навирам в миша дупка

Ибаси маааму :pills:

Никой няма нужда от фермани с собствени предпочитания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със надежност :) Джам 7 SP1 про МСДН със спрени безмислени ъпдейти на жена ми на служебния Дел изкара 6 години :) Единствената причина поради ,която го преинсталирах ,е да му сложа 64 бит ОС .

преди 1 минута, PigManu написа:

Ибаси маааму :pills:

Никой няма нужда от фермани с собствени предпочитания. 

Няма ми фалите боклуци ве брадЪ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, дръндю написа:

съгласен, ама ти ли ще ми разработиш драйвъри за машината, софтуер, браузъри и още един куп неща
както линукса се обновява, така и джама
единственото дето не ми харесва днес, е че минаха на принципа на линукс, непрекъснато се пускат нови "дистрибуции"
няма дългосрочна ОС, която само да се поддържа през годините

И к'во да се прави с новите хардуерни платформи? Да се ползват с 15-18 годишни операционни системи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ивайло Димов написа:

ИБаси ретро философа си :jeer:

Днеска лабаво нема дежурства :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я, да питам - след като не ползваш тази операционна система, що щеш тук? Все едно да влезеш във форум за Mercedes или Bugatti и да даваш мнения за машините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

И с какво 2003 е по-лош от XP? Или отново си пишем, колкото да сме в джаза.

То щото голяма разлика имат 2003 и ХР

току-що, DarkEdge написа:

Я, да питам - след като не ползваш тази операционна система, що щеш тук? Все едно да влезеш във форум за Mercedes или Bugatti и да даваш мнения за машините.

Демокрация ве ,или типично по комунистически не търпите чуждо мнение особено ако е критично :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Ивайло Димов написа:

То щото голяма разлика имат 2003 и ХР

Ха, е тук може спокойно да спрем дискусията по въпроса! Защото разлики има и то доста!

Демокрация ве ,или типично по комунистически не търпите чуждо мнение особено ако е критично :)

Не! Това е наглост или по-скоро някои го именуват "дървен философ" - даваш мнение за нещо, което не ползваш. И как тогава познаваш материята? Никак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едното е сървърна ос другото десктоп,драйверите им са идентични ,домашен юзер не мое ги различи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ивайло Димов написа:

Не! Това е наглост или по-скоро някои го именуват "дървен философ" - даваш мнение за нещо, което не ползваш. И как тогава познаваш материята? Никак!

Темата е "Windows 10 Впечатления и проблеми (2)"
Как може човек да има впечатление от нещо, което не ползва? Не ми отговаряй...

току-що, Ивайло Димов написа:

домашен юзер не мое ги различи :)

Ааааа, ся опряхме в стената и назад, назад. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В службата ползвам по необходимост и с отвращение ве :)

Комунисти сте тва е ......диагнозата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Слави Маринов написа:

В 10ката е LTSC версията,там почти няма промени и са нарядко актуализациите.

ама аз съм с нея де
то ако можеше, щех да съм на експи, ама не може, въпреки, че някой рационализатори значително са я подобрили, ама няма драйвъри и софтуер за нея
а на десетката съм качвал игра дет е в инсталационното сиди на 95
дори в темата на "децката градинка" бех постнал един скрийншот от играта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шси направя тема ....."Windows 10 -място за критика,тролене и пцуене през свободното време ". :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, дръндю написа:

то ако можеше, щех да съм на експи

Хах,аз скоро боравих със служебен с XP и не можех много да се оправям,кога е било това?Всичко съм забравил и ми се струва много антична,а и аз много не съм работил на XP и преди това.......:shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.04.2019 г. в 17:54, Петър С. написа:

Внимавай откъде сваляш тимвюър защото действително има троянизирана версия. И е по-безопасно да ползваш portable версията свалена от сайта им

Ако беше прочел поста по-внимателно, щеше да видиш, че не съм го свалял аз. Дадох му сайта, откъдето да го свали, а дали човекът го е свалял наистина оттам, както твърди, това не мога да твърдя със сигурност. Но така или иначе не това беше причината за предишния ми пост, а невъзможността на Говняндоус 10 да върви на виртуалка. Единственото жалко подобие на ОС, което прави номерата от клипчето във виртуалка. Единственото! Нито 8.1, нито 7, нито XP, нито кое да е дистро на линукс са правили такива мизерии при подкарване във виртуалка - само и единствено Говняндоус 10! Което не говори добре за него, камо ли за идиотите, които го разбработват...

преди 1 час, Ивайло Димов написа:

Бих се върнал на Уиндоус ХР

И да се върнеш, почти нищо няма да работи като хората. Драйвърите за хардуер вече не го поддържат, а даже не знам и дали са още налични за сваляне по сайтовете на производителите. Освен това ИЕ става само колкото да си свалиш истински браузър :D  и дори това е голям зор с него, защото не поддържа модерните скриптове за следене, с които са пълни почти всички сайтове и е цяло чудо свалянето да тръгне.
И за какво ти е въобще Секс Пи, когато и двамата знаем, че има заместител, който може да изглежда и да работи бързо като Секс Пи, но е имунизиран срещу вируси? :D  Викам му Секс Пи, защото по времето, когато го ползвах (в зората на SP2), по няколко пъти на ден увисваше в not responding режим ведно с вървящите в момента програми и когато това станеше, му казвах "абе аз що не ти... (ева майката)?".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно ве Радо,принципно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.04.2019 г. в 14:33, Aquaris написа:

има кв за такива ситуации.....

OTE: Windows Insiders on Build 18362.53 who were unable to update to Build 18875 will need to install Build 18362.86 (KB4497093) *FIRST* before being able to receive today’s build. Build 18362.86 includes the fix needed to update to the latest 20H1 builds from Build 18362.53. If you’re already on Build 18875, this build should come through normally.

Решението се оказа доста интересно - да преименувам следната директория:

C:\Program Files (x86)\Common Files\BattlEye

Инсталацията си мина нормално без да се налага да свалям и пека ISO.

Източник: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахахахахахах ахахахахахагахаг

Нищо лично със следния коментар (имам чиста PS4):

Ето един случай в който пиратството очевидно не ограбва.....или пък ограбва(ако го гледаш от друг ъгъл)

Доб.: Абе тия античийт сортове само в новите игри ли ги има, че май се изложих

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори не се сещам с коя игра е дошло, най-вероятно с Fortnite като я бях пробвал преди година-две. И пак не мога да си обясня с какво пречи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе пише нещо за античийт софта от неколко билда ама кой ти чете.....
Known Issues

There has been an issue with older versions of anti-cheat software used with games where after updating to the latest 19H1 Insider Preview builds may cause PCs to experience crashes. We are working with partners on getting their software updated with a fix, and most games have released patches to prevent PCs from experiencing this issue. To minimize the chance of running into this issue, please make sure you are running the latest version of your games before attempting to update the operating system. We are also working with anti-cheat and game developers to resolve similar issues that may arise with the 20H1 Insider Preview builds and will work to minimize the likelihood of these issues in the future.

Но не пише да е свързано с деплоймента
Такива случки е добре да се репортват та после да светват червени лампички в ъпгрейд адвайзъра (ако още съществува де)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Aquaris написа:

Абе пише нещо за античийт софта от неколко билда ама кой ти чете.....
Known Issues

There has been an issue with older versions of anti-cheat software used with games where after updating to the latest 19H1 Insider Preview builds may cause PCs to experience crashes. We are working with partners on getting their software updated with a fix, and most games have released patches to prevent PCs from experiencing this issue. To minimize the chance of running into this issue, please make sure you are running the latest version of your games before attempting to update the operating system. We are also working with anti-cheat and game developers to resolve similar issues that may arise with the 20H1 Insider Preview builds and will work to minimize the likelihood of these issues in the future.

Но не пише да е свързано с деплоймента
Такива случки е добре да се репортват та после да светват червени лампички в ъпгрейд адвайзъра (ако още съществува де)

Прочел съм го, забравил съм го. А и още тогава го бях възприел като "anti-cheat софтуерът може да не работи" (ако се ползва), а не "ще ми счупи надграждането до нова версия".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е и аз така го разчитам, ама нейсе де
причината открита и проблема отстранен - тва е най-важното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Включване на преводача в Cromium Edge ( в.76.0.144.0) :
В адресната лента - edge://flags

Microsoft-Edge-Canary-flags-page.png

В полето за търсене - translate
Microsoft-Edge-Canary-Translate-flag.png

Включете Enabled и рестартирайте браузъра:
Microsoft-Edge-Enable-Translator.png

Това ще добави допълнителна опция в страницата за настройка на Edge - в адресната лента впишете edge://settings/languages. Проверете дали опцията  Offer to translate pages that aren't in a language you read е включена
Microsoft-Edge-Enable-Translator-in-Settings.png

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как в калдата ги откриват тия новини ама транслейт има още от 130-и-нещо-си......да речем 137а може и по-рано
Като говорим за cannary-то, нали, dev-а сигурно е от днеска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, Aquaris написа:

транслейт има още от 130-и-нещо-си....

Я пак! Кое е 130-и-нещо-си? Не и Edge! Chromium
Какво ще кажеш за този източник например:

https://winaero.com/blog/enable-translator-in-microsoft-edge-chromium/
https://www.microsoft.com/en-us/p/translator-for-microsoft-edge/9nblggh4n4n3?activetab=pivot:overviewtab

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.04.2019 г. в 18:02, Ивайло Димов написа:

Шси направя тема ....."Windows 10 -място за критика,тролене и пцуене през свободното време ". :)

Може да направиш тема '' Защо Лайнукс дистрибуциите са повече от ползвателите''. Ако събереш пет човека да пишат в темата щЪ черпя баница с боза. 

Аватарът ми важи с пълна сила за такива като теб :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от TheLiridShot
      Zdraveite kak moga da preinstaliram PC to si bez da mi se istriva windowsa. ps Windows 10 pro sum i mi e kupen!
    • от DarkEdge
      Попаднах на инструмент, работещ без инсталиране и осигуряващ без достъп до настройките на Windows от едно място от WinTools.info:

След стартиране се настанява в областта при часовника и осигуряващ каскаден достъп до различните настройки на Windows 10

Частично поддържа работа в Windows 7/8.1
      Страница
      Изтегляне

• от Този
      Здравейте. Не знам дали това е правилния раздел във форума не видях по-подходящ.
      И така.. Имам лаптоп Асус с видеокарта GeForce 920mx, под уин 10. Днес исках да я използвам, но в device мениджъра видях че е маркирана с жълт удивителен - код 43 (windows has stopped this device). Потърсих решение в мрежата и това което предлагаха беше преинсталация на драйвъра. Това и направих, като използвах оригинален драйвър от диска който беше с покупката на лаптопа - след рестартирането обаче като опитах да отворя отново device manager да видя дали има промяна на статуса всичко блокира, курсорът не помръдваше и се наложи да спра машината от power бутона. Като я включих отново първоначално показва логото на асус но след това когато трябва да зареди уина екранът стои черен. След това компютърът сам се рестартира и изкара едни менюта с предложения за поправка. Ето малко снимки:
      https://i.postimg.cc/50t2h9S3/IMG-20190321-172923.jpg
      https://i.postimg.cc/kGmqnnxz/IMG-20190321-173727.jpg
      Опитах първо с обикновен рестарт и продължаване към уиндоус - никакъв резултат.
      https://i.postimg.cc/6QX0Lgfw/IMG-20190321-173808.jpg
      След това с трабълшутъра (долу в ляво) също не помогна.
      https://i.postimg.cc/Znt6PDNp/IMG-20190321-173650.jpg
      https://i.postimg.cc/BnLDy0CH/IMG-20190321-173701.jpg
      https://i.postimg.cc/7LLgV2WP/IMG-20190321-172116.jpg
      https://i.postimg.cc/xjGcXd66/IMG-20190321-171939.jpg
      Нямам точка за възстановяване.
      Опитах опцията 'възстановяване на системен образ' с инсталационна флашка, но не открива такъв:
      https://i.postimg.cc/j5105PGD/IMG-20190321-181310.jpg

Опитах и опцията 'използване на устройство' което води къмнекран за преинсталация на уин.
      И последното което виждам е нулиране.
      https://i.postimg.cc/43Vng4qk/IMG-20190321-173802.jpg
      Въпросът ми е дали все пак има някакъв начин да се размине без нулиране или преинсталация?

Между другото само да вметна това нещо го писах от телефон и трябва да ви кажа че беше просто ужасно. При всяко местене на курсор заради типографска грешка или да добавя линк екранът се изстрелва горе в началото, и следва едно постоянно скролиране надолу. Да не говорим как въобще мога да маркирам част от текста за да го подчертая примерно, при пложение че щом пипна полето и скача нагоре? Ами не намерих начин за съжаление. Веднъж дори не уцелих и тръгна да зарежда някаква друга страница от форума, добре че поне текста се съхранява. Не знам уеб дизайнерите дали да го тествали за мобилни устройства, но наистина е някакъв ужас, докато го завърша хиляди пъти съжалих че въобще се захванах.
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от andrianivanov
      Да се похваля От време на време чета в KALDATA за намаления на Windows и Office но днес си закупих Windows 10 Home за 3.45 €
      И с това ако ми кажете че не съм изтрепъл рибата Очаквам от Вас промоция от 0.01 цент
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.