Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Някой има ли идея за следното: как да разреша събуждане от Sleep при клик с мишката, но не и при мърдане? Мишката е MX Master 2S.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

В BIOS активирана ли е USB функционалността?
В свойствата на мишката в devmgmt активна ли е опцията Allow this device to wake up the computer?

mouse-properties.png.webp

allow-device-to-wake-computer.png.webp

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то не си ли е така по дефолт? Аз като мърдам не се буди, само като кликна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Aquaris написа:

Е то не си ли е така по дефолт? Аз като мърдам не се буди, само като кликна

С опашатите май е така, но тази е безжична и явно прави още някакви магарии на ниво фърмуер.

преди 45 минути, DarkEdge написа:

В BIOS активирана ли е USB функционалността?
В свойствата на мишката в devmgmt активна ли е опцията Allow this device to wake up the computer?

mouse-properties.png.webp

allow-device-to-wake-computer.png.webp

В момента е неактивно, но ако го активирам, се буди и при клик, и при мърдане. При мърдане след вече заспал компютър (дори да е току-що приспан) самата мишка присветва като да се буди току-що, което явно буди и компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А мишката ти не спи ли (след 5-10min)? И да се буди с клик?
Като гледам в мрежата това е доста проблемен модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, DarkEdge написа:

А мишката ти не спи ли (след 5-10min)? И да се буди с клик?
Като гледам в мрежата това е доста проблемен модел.

Заспива за около 5 минути, буди се с движение. Явно при заспиване на компютъра мишката решава също да заспи, без значение колко време е минало (донякъде логично, де).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, killchain написа:

буди се с движение

Хм, би трябвало да се буди с клик...Пробвай я на друга машина.
А с драйвър/инструмент на Logitech (7.12.43)ли е или с универсалния на M$?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DarkEdge, какво ново има в новите версии има ли големи проблеми забиване и др?

Имам предвид от март версията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя версия - на Pro/Enterprise/Insider изданията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Коя версия - на Pro/Enterprise/Insider изданията?

Windows 10 Business Editions 

Pro.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Windows 10 Business Edition

Няма такова издание

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Няма такова издание

В замунда, така е описано.

» Windows 10 Business Editions съдържа: 
Windows 10 Education
Windows 10 Education N
Windows 10 Enterprise
Windows 10 Enterprise N
Windows 10 Pro
Windows 10 Pro N
Windows 10 Pro Education
Windows 10 Pro Education N
Windows 10 Pro for Workstations
Windows 10 Pro N for Workstations

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там може да пише каквото си искат. Microsoft  нямат такава дефиниция за Windows 10!

Новостите в майското издание:
https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/04/08/releasing-the-may-2019-update-to-the-release-preview-ring/#39CVq202Z3SBD5jO.97

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, DarkEdge написа:

Няма такова издание

Там може да пише каквото си искат. Microsoft  нямат такава дефиниция за Windows 10!

Айде пък да има такова издание. Ако не вярваш на Замунда, повярвай поне на самите Майкрософт. Това е снимка на имената на оргиналните исо-та от сайта на Майкрософт.

Capture.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е нов момент - разделянето на VL(business) и retail(consumer).
Business вече не се обновява от сървърите на M$, а от SCCM и ще се ползват бизнес ъпдейти.
На печелившите - честито!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

Да, това е нов момент - разделянето на VL(business) и retail(consumer).
Business вече не се обновява от сървърите на M$, а от SCCM и ще се ползват бизнес ъпдейти.
На печелившите - честито!

То не че на някой му трябват тези ъпдейти, скапват цялата система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, The-Walk!nG-Dead написа:

Това си е лично твое мнение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, The-Walk!nG-Dead написа:

от 6 месеца съм с 1809 LTSB и ъпдейтите ми направиха системата, "Чук"
никога не бих се отказал от тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

"Чук"

:offtopic_s:
И не си я счупил още? Запуснал си се с експериментите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалих и инсталирах новата версия на Microsoft Edge DEV с намерение да я разуча. Първо, не може да се подкара на български, въпреки , че съм го прибавил. Второ- от долу се търкалят един километър американски новини, които не ме интересуват, но не намерих как да ги махна. Някой дали знае повече?

45.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Първо, не може да се подкара на български,

няма български и в предишни пост, някъде в темата го бях написал
и аз се мъчих да го подкарам на Бг, ама не стана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.04.2019 г. в 12:56, killchain написа:

В момента е неактивно, но ако го активирам, се буди и при клик, и при мърдане. При мърдане след вече заспал компютър (дори да е току-що приспан) самата мишка присветва като да се буди току-що, което явно буди и компютъра.

Ако мишката е заспалаа не би трябвало да се буди при мърдане. Може би по-дългият период до заспиването й те лъже. Пробвай да приспиш машината и след 15 минути, не по-рано, да мръднеш мишката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Б*х това заспиване 15 минути, тази мишка да не страда от безсъние :D Пробвай с малко валериан или нещо друго за приспиване да я почерпиш преди да изгасиш машината или и пусни някоя приспивна песен преди това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

те са с инсайдърски версии ве
бъговете не са изчистени

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от TheLiridShot
      Zdraveite kak moga da preinstaliram PC to si bez da mi se istriva windowsa. ps Windows 10 pro sum i mi e kupen!
    • от DarkEdge
      Попаднах на инструмент, работещ без инсталиране и осигуряващ без достъп до настройките на Windows от едно място от WinTools.info:

След стартиране се настанява в областта при часовника и осигуряващ каскаден достъп до различните настройки на Windows 10

Частично поддържа работа в Windows 7/8.1
      Страница
      Изтегляне

• от Този
      Здравейте. Не знам дали това е правилния раздел във форума не видях по-подходящ.
      И така.. Имам лаптоп Асус с видеокарта GeForce 920mx, под уин 10. Днес исках да я използвам, но в device мениджъра видях че е маркирана с жълт удивителен - код 43 (windows has stopped this device). Потърсих решение в мрежата и това което предлагаха беше преинсталация на драйвъра. Това и направих, като използвах оригинален драйвър от диска който беше с покупката на лаптопа - след рестартирането обаче като опитах да отворя отново device manager да видя дали има промяна на статуса всичко блокира, курсорът не помръдваше и се наложи да спра машината от power бутона. Като я включих отново първоначално показва логото на асус но след това когато трябва да зареди уина екранът стои черен. След това компютърът сам се рестартира и изкара едни менюта с предложения за поправка. Ето малко снимки:
      https://i.postimg.cc/50t2h9S3/IMG-20190321-172923.jpg
      https://i.postimg.cc/kGmqnnxz/IMG-20190321-173727.jpg
      Опитах първо с обикновен рестарт и продължаване към уиндоус - никакъв резултат.
      https://i.postimg.cc/6QX0Lgfw/IMG-20190321-173808.jpg
      След това с трабълшутъра (долу в ляво) също не помогна.
      https://i.postimg.cc/Znt6PDNp/IMG-20190321-173650.jpg
      https://i.postimg.cc/BnLDy0CH/IMG-20190321-173701.jpg
      https://i.postimg.cc/7LLgV2WP/IMG-20190321-172116.jpg
      https://i.postimg.cc/xjGcXd66/IMG-20190321-171939.jpg
      Нямам точка за възстановяване.
      Опитах опцията 'възстановяване на системен образ' с инсталационна флашка, но не открива такъв:
      https://i.postimg.cc/j5105PGD/IMG-20190321-181310.jpg

Опитах и опцията 'използване на устройство' което води къмнекран за преинсталация на уин.
      И последното което виждам е нулиране.
      https://i.postimg.cc/43Vng4qk/IMG-20190321-173802.jpg
      Въпросът ми е дали все пак има някакъв начин да се размине без нулиране или преинсталация?

Между другото само да вметна това нещо го писах от телефон и трябва да ви кажа че беше просто ужасно. При всяко местене на курсор заради типографска грешка или да добавя линк екранът се изстрелва горе в началото, и следва едно постоянно скролиране надолу. Да не говорим как въобще мога да маркирам част от текста за да го подчертая примерно, при пложение че щом пипна полето и скача нагоре? Ами не намерих начин за съжаление. Веднъж дори не уцелих и тръгна да зарежда някаква друга страница от форума, добре че поне текста се съхранява. Не знам уеб дизайнерите дали да го тествали за мобилни устройства, но наистина е някакъв ужас, докато го завърша хиляди пъти съжалих че въобще се захванах.
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от andrianivanov
      Да се похваля От време на време чета в KALDATA за намаления на Windows и Office но днес си закупих Windows 10 Home за 3.45 €
      И с това ако ми кажете че не съм изтрепъл рибата Очаквам от Вас промоция от 0.01 цент
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.