Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

:offtopic_s:

преди 7 минути, rado84 написа:

Остави го DarkEdge, той си е такъв. От Микрошит така са му промили мозъка, че всеки, който обиди мизерната им ОС и веднага скача на бой.

Явно си жертва - тава образно го описа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

:offtopic_s:

Явно си жертва - тава образно го описа.

Не, просто си ми забавен с твоите реакции, сякаш ако някой каже нещо лошо за бозата, ще свърши светът или ще спрат да ти плащат от Микрошит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, rado84 написа:

за бозата

Ей, няма край простотията по света! Еректираш ли като напишеш боза? Ставаш ли по-велик?
Или си е прост излив на простащина? 
И к'во за бозата? Тя е за пиене.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, rado84 написа:

Не, просто си ми забавен с твоите реакции, сякаш ако някой каже нещо лошо за бозата, ще свърши светът или ще спрат да ти плащат от Микрошит.

Може пък това да работи човека знаеш ли? По 5 лв на преинсталия да взема са 50 лв чисти на седмица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

Ей, няма край простотията по света!

Каза този, дето си плаща като поп на Микрошит, за да му hijack-ват компа... :D 

преди 2 часа, Masakra написа:

дори частичен блокаж на някои от адресите и гредица - програмата дава, че няма връзка с интернет.

А като писне, че няма нет, все пак можеш ли да я ползваш нормално или не става?
Реших да преместя дискусията тук, защото все пак говорим за фотошоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, rado84 написа:

все пак можеш ли да я ползваш нормално или не става?

https://helpx.adobe.com/uk/creative-cloud/kb/internet-connection-creative-cloud-apps.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аа, това е друго нещо. Вързали са си гащите с тия облаци и там искаш-не искаш, ще трябва да се примириш с нещата, които си се опитал да блокираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, rado84 написа:

Каза този

Попитах - не получих отговор. Което напълно отговаря на очакванията ми - бъззъба злоба, просташки манталитет и мноого липси в познанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, rado84 написа:

Реших да преместя дискусията тук, защото все пак говорим за фотошоп

Радо, започнах да пиянствам. Не че се хваля, ама искам да си направя проверка на зрението. Първо реших, че си местил темата и т.н. -някъв вид модератор. Ся, доколкото виждам, само си ме цитирал. Ама пак съм в небрано лозе, щото съм описал, че става въпрос за iMac и Adobe. Понеже, мисля си имам добро зрение, видях го това след случайно разглеждане на темата за Windows, което правя ежемесечно или 12 пъти по-често.. Та, аз ли съм кьорав, или ти само си ме цитирал в тема за Windows от коментар тотално нямащ нищо общо с Windows и чак си се изказал, че си преместил темата? Или си мислиш, че всеки се логва в акаунта си най-редовно? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Masakra написа:

Радо, започнах да пиянствам. Не че се хваля, ама искам да си направя проверка на зрението. Първо реших, че си местил темата и т.н. -някъв вид модератор. Ся, доколкото виждам, само си ме цитирал. Ама пак съм в небрано лозе, щото съм описал, че става въпрос за iMac и Adobe. Понеже, мисля си имам добро зрение, видях го това след случайно разглеждане на темата за Windows, което правя ежемесечно или 12 пъти по-често.. Та, аз ли съм кьорав, или ти само си ме цитирал в тема за Windows от коментар тотално нямащ нищо общо с Windows и чак си се изказал, че си преместил темата? Или си мислиш, че всеки се логва в акаунта си най-редовно? 

Еми ти спомена, че имало софтуер, който не работел под линукс. Не знам адобе някога да са правили софтуер за нещо друго, различно от Боза, особено пък Фотошоп. И това споменаване го направи в моя тема за линукс, така че преместих обсъждането между мен и теб в друга тема, която ми се стори по-подходяща. Аз откъде да знам, че си говорел за Макинтрош? Бобът ми за хвърляне свърши отдавна.

И няма нужда да си модератор, просто cut-ваш даден цитат и го пействаш, в която искаш тема, като по този начин местиш дискусията. Цитираният потребител ще получи известие и ще ти отговори. Просто и ясно, без нужда от модератор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, rado84 написа:

Еми ти спомена, че имало софтуер, който не работел под линукс. Не знам адобе някога да са правили софтуер за нещо друго, различно от Боза, особено пък Фотошоп. И това споменаване го направи в моя тема за линукс, така че преместих обсъждането между мен и теб в друга тема, която ми се стори по-подходяща. Аз откъде да знам, че си говорел за Макинтрош? Бобът ми за хвърляне свърши отдавна.

Споменах ти щото попита какво не работело под линукс. Не знаеш, ама Адоби правят и за Mac. Особено пък Фотошоп. Как от къде да си знаел за какво говоря? Май е пределно ясно изписано iMac. Според теб какво е? Купих си iMac, и му метнах Windows 10?

И има нужда да си модератор, за да местиш теми. Модератор направо мести коментарът в друг раздел. Ти не си написал "цитирам", а 

преди 19 часа, rado84 написа:

Реших да преместя дискусията тук

успя с огромен шанс, че погледнаг темата за Уин

преди 8 минути, rado84 написа:

Цитираният потребител ще получи известие и ще ти отговори

. Направо може да идеш да пуснеш тото.

Ама ако е изключил нотификациите. Не дай си Боже да е потребител като мен, дето чете без да се логва и го прави само за да коментира..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.03.2019 г. в 9:04, DarkEdge написа:

Материал за вътрешните:
18865

И материал за "външните" - KB4490481 build 17763.404

Множество коригирани проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да е имал жестоко забиване на Windows 10, 1809 ?

С HP Probook 640 G4, и други мои колеги имат същите симптоми.

Ще пусна теми в HP и Микрософт.

Но ми е любопитно тук при вас дали се е случвало системно на ваши машини, забива така че няма никакво оправяне и се налага принудително изключване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помогнете,

Имам Windows 10 Enterprise версия 1607

Как да ъпгрейтна до 1809 ?

От центъра за обновления нищо не идва освен вторнишките пачове.

Media Creation Tool и Windows 10 (Update Assistant)  стават само за домашна и про версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Танер Заит Расим на десктоп и лаптоп още не, ползвам го от декември след като се обнови автоматично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

@Танер Заит Расим на десктоп и лаптоп още не, ползвам го от декември след като се обнови автоматично.

HP Probook 640 G4

Десктоп сериите са с име Prodesk, питам за лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е Asus от подписа ми, ако има значение - G551JM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А някой да се е борил със зелен екран INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE?
Грешките във файловата система и системните файлове са отстранени. Пренаписан е записът в BCD Store.

Не си разпознава и наличието на съдържание за възстановяване към предходна версия.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Станислав Маринов написа:

Помогнете,

Имам Windows 10 Enterprise версия 1607

Как да ъпгрейтна до 1809 ?

От центъра за обновления нищо не идва освен вторнишките пачове.

Media Creation Tool и Windows 10 (Update Assistant)  стават само за домашна и про версия.

От официалните места можеш само да се набуташ с Evaluation версия, която е с фиксиран срок и не може да се активира. Търси по алтернативните...

Трябва да си намериш Enterprise 1809 на езика на който ти е 1607 и същите битове /вероятно х64/, като след изтеглянето го стартираш под Windows /зареждаш директно исото и стартираш сетъп файла/,като не пускаш нова инсталация, а ъпгрейт ако искаш да си запазиш инсталираните програми и др. приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гледам че е излязла мартенската версия на LTSC и мислех да я дръпна, ама в коментарите са писали, че няма никаква разлика от ъпдейтната 1809 LTSC
ако някой е пробвал, моля да сподели
предварително благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.04.2019 г. в 20:27, DarkEdge написа:

А някой да се е борил със зелен екран INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE?
Грешките във файловата система и системните файлове са отстранени. Пренаписан е записът в BCD Store.

Не си разпознава и наличието на съдържание за възстановяване към предходна версия.

при инсайдърските версии съм го получавал зеления екран, но не съм се борил с него, защото според инфото от нета е грешка на ядрото заради неразпознати настройки в BIOS или хардуера
а както знаеш, аз съм с древна машина
доколкото помня, даваха решение за програмисти, ама аз не съм от тия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Update not found?

update404.png.429a21d88cba857fcfe40240e7b042ef.png

По миймърски кумулатив не съм виждал. xD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, LTSC - 2 пъти годишно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10 - Disk management - дял, който не мога да изтрия.

Два диска, ССД и HDD WD 1TB, досега втория диск беше единствен. Преинсталирах на SSD-то при спрян HDD. Сега след евакуация на данните от дяловете на WD HDD, се опитвам да го направя един дял, но не мога да изтрия дял по средата на диска с размер 845МB. А с това UEFI и тия нови партишъни не съм наясно все още. По рано беше лесно - FDISK и нищо не остава, ама сега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от TheLiridShot
      Zdraveite kak moga da preinstaliram PC to si bez da mi se istriva windowsa. ps Windows 10 pro sum i mi e kupen!
    • от DarkEdge
      Попаднах на инструмент, работещ без инсталиране и осигуряващ без достъп до настройките на Windows от едно място от WinTools.info:

След стартиране се настанява в областта при часовника и осигуряващ каскаден достъп до различните настройки на Windows 10

Частично поддържа работа в Windows 7/8.1
      Страница
      Изтегляне

• от Този
      Здравейте. Не знам дали това е правилния раздел във форума не видях по-подходящ.
      И така.. Имам лаптоп Асус с видеокарта GeForce 920mx, под уин 10. Днес исках да я използвам, но в device мениджъра видях че е маркирана с жълт удивителен - код 43 (windows has stopped this device). Потърсих решение в мрежата и това което предлагаха беше преинсталация на драйвъра. Това и направих, като използвах оригинален драйвър от диска който беше с покупката на лаптопа - след рестартирането обаче като опитах да отворя отново device manager да видя дали има промяна на статуса всичко блокира, курсорът не помръдваше и се наложи да спра машината от power бутона. Като я включих отново първоначално показва логото на асус но след това когато трябва да зареди уина екранът стои черен. След това компютърът сам се рестартира и изкара едни менюта с предложения за поправка. Ето малко снимки:
      https://i.postimg.cc/50t2h9S3/IMG-20190321-172923.jpg
      https://i.postimg.cc/kGmqnnxz/IMG-20190321-173727.jpg
      Опитах първо с обикновен рестарт и продължаване към уиндоус - никакъв резултат.
      https://i.postimg.cc/6QX0Lgfw/IMG-20190321-173808.jpg
      След това с трабълшутъра (долу в ляво) също не помогна.
      https://i.postimg.cc/Znt6PDNp/IMG-20190321-173650.jpg
      https://i.postimg.cc/BnLDy0CH/IMG-20190321-173701.jpg
      https://i.postimg.cc/7LLgV2WP/IMG-20190321-172116.jpg
      https://i.postimg.cc/xjGcXd66/IMG-20190321-171939.jpg
      Нямам точка за възстановяване.
      Опитах опцията 'възстановяване на системен образ' с инсталационна флашка, но не открива такъв:
      https://i.postimg.cc/j5105PGD/IMG-20190321-181310.jpg

Опитах и опцията 'използване на устройство' което води къмнекран за преинсталация на уин.
      И последното което виждам е нулиране.
      https://i.postimg.cc/43Vng4qk/IMG-20190321-173802.jpg
      Въпросът ми е дали все пак има някакъв начин да се размине без нулиране или преинсталация?

Между другото само да вметна това нещо го писах от телефон и трябва да ви кажа че беше просто ужасно. При всяко местене на курсор заради типографска грешка или да добавя линк екранът се изстрелва горе в началото, и следва едно постоянно скролиране надолу. Да не говорим как въобще мога да маркирам част от текста за да го подчертая примерно, при пложение че щом пипна полето и скача нагоре? Ами не намерих начин за съжаление. Веднъж дори не уцелих и тръгна да зарежда някаква друга страница от форума, добре че поне текста се съхранява. Не знам уеб дизайнерите дали да го тествали за мобилни устройства, но наистина е някакъв ужас, докато го завърша хиляди пъти съжалих че въобще се захванах.
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от andrianivanov
      Да се похваля От време на време чета в KALDATA за намаления на Windows и Office но днес си закупих Windows 10 Home за 3.45 €
      И с това ако ми кажете че не съм изтрепъл рибата Очаквам от Вас промоция от 0.01 цент
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване